CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

marietea
10. zář 2010

Jani, gratuluju. No to je tedy krasa. Jen tak dal. To uz te brzy propusti z CAR a za malou chvili na to dostanes tehotenstky prukaz 🙂 Urcite dam vedet. Drz mi palce! 🙂

kobla
10. zář 2010

Ahoj holky,jsem tu nová, i když na OBI už stará známá.Rychle něco o sobě.V r 2006 prvé IVF a ICSI-biochem těhu, v r 2007 druhe IVF a ICSI-porod zdravého chlapečka a letos na jaře další pokus,ale ve 12tt revize pro zamlklé těhu.Zkusíme to ještě jednou,už jako samoplátci.Je mi 37let,problém na manžově straně-1% zdravých spermií no a asi i muj věk nic-moc. Pročítám vás už dlouho a obdivuju za statečnost a trpělivost. Ta dr Cadová mně taky moc mrzí,ale mně říkala něco o tom,že jde na takovéto doktorské kolečko po nemocnici.Už mně takhle utekly 2 doktorky. Dr Juránková a dr Zahrádková. U té laparoskopie se většinou ještě "napíchají" - "naperforují " vaječníky pro jejich lepší funkci,říkala dr Cadová. Mne už dělali laparku dvakrát a hystero jedenkrát.Mějte se zatím hezky,zase brzy nakouknu...

martiiik18
10. zář 2010

Hezký večer holky,

promiňtě, že vám sem opět po delší době lezu- k té Dr. Čadové- pravdou je, že je na obilňáku, ale na gynekologii ( takže to kolečko, jak zmiňovala kobla 🙂 )

@kobla k Dr. zahrádkové teď chodím jako ke gynekoložce a je úplně suprová... je teď v nemocnici Milosrdných bratří .

marietea
11. zář 2010

Ahoj holky, tak jsem si dnes rano udelala test. A nic. Proste ani duch. Takze je asi konec. Jsem 10 dni po ET, 14 dni po Pregnylu. Jsem zklamana, doufala jsem alespon v ducha :( Ve stredu bude asi zklamani.

marietea
11. zář 2010

Jani, kdyz ses testovala, tak jsi psala, ze jednou byl duch, pak negativni a pak zase duch, ale uz lepe citelny, ze? Ja uz se testovat nebudu, ale pokladam si otazku, zda je jeste sance a mam doufat, kdyz je negativni. Kdyby byl duch, tak bych doufala, ale nebylo tam naprosto nic... Takze vitezny los se asi nekona ☹

janajaninka
13. zář 2010

@marietea Ahoj Mari, já to tak měla, že poprvé duch (a ten opravdu nebyl skoro vidět, musela jsem to různě naklánět a bylo to až po limitu), pak to bylo úplně negativní a až na dalším testu byl ten duch více čitelný..ale jak jsem psala, i sestřička mi říkala, že to vypadá spíš na pozitivitu z léků, takže až krev byla průkazná..zatím neklesej na mysli a vydrž do středy.. máš nějaké příznaky - bolení prsou, častější močení apod.?

kobla
13. zář 2010

ahoj holky a Mari.Já byla vlastně těhu trikrát,pokaždé jen slabý duch a pokáždé byla krev pozitivní. Sice jsem netestovala drív,než se doporučuje,zato jsem si celou tu dobu pilně kousala nehty.Snad i při tom testu 🙂 Jsou to děsné nervy. Já snad začnu stimulovat v prosinci,ale nevím,jestli je to uplně idealní období.Nejvíc těhulek je prý na jaře. Ještě mně před tím čeká vyšetření na endokrinologii a hematologii-tam jsem už byla- v Bohunicích a výsledky jsou až za 5 týdnů !!!
Mari,držím pěsti.

marietea
13. zář 2010

Ahoj holky, diky za podporu. Priznaky asi ani ne. Caste moceni odeznelo. Boli me ale uz tyden v krizi, jako bych to mela dostat a taky je mi porad spatne, nevolnosti, na zvraceni. Ale jsem citliva na zaludek, takze to bude spis z tech leku. No a bolesti prsou vubec. Je mi uz asi jasne, jak to ve stredu dopadne :( Ale jste to uplne nezvdavam...

marietea
13. zář 2010

Kobla, chtela jsem se zeptat, kdy je ta doba, kdy se doporucuje testovat. V CAR mi rekli, at se netestuju vubec a prjjdu az na krev. Tehotensky test pise o tom, ze se nema testovat drive nez prvni den spozdeni MS. Ale to drive nez krev asi nenastane... tedy alespon ted u mne. Poprve jsem se testovala moc brzy, ted podruhe bych rekla, ze uz by tam mohlo byt neco znat, kdyz za 4 na to bude uz krev.

chanel
13. zář 2010

@kobla vítám Tě, máš toho taky za sebou hodně! Tak moc přeji,at se dáš dohromady a všechno dobře dopadne!!!!!
@marietea já měla test negativní i v den, kdy mě potvrdili pozitivní krev, takže ještě není nic ztraceno, moc držím pěstičky,aby to vyšlo!!!!
@martiiik18 asi ted děla dr. Čadová laparky. Je fakt moc hodná.

chanel
13. zář 2010

@janajaninka gratuluji k těhotenství!

marietea
13. zář 2010

Ahoj Chanel! Je, dekuju. Uplne jsi me nakopla pozitivni energii. Tak to si ty palecky drzim taky. Dneska mam zvysenou teplotu, tak nevim, co se zase deje... na nachlazeni to tedy zatim nevypada, i kdyz kdo vi, beru Prednison :(

sblanch
13. zář 2010

Ahoj všem,
dost často sem nakukuju (taky patřím do CARu na Obi), ale většinou jsem ve fázi čekání na další pokus, tak sem ani nepíšu, dost mě to nervuje... Momentálně taky čekám, na KET - už se to blíží, cca za měsíc. Po 2 neúspěšných IVF a předešlém IUI už radši ani nedoufám.
Tak jsem pochopila, že Čadová z CARu odchází!!! To je škoda, je skvělá - po odborné stránce i lidsky. A manža se na ní vždycky strašně těší, bude zklamaný 😉 Nedávno jsem tam potkala Vránu, ten je taky fajn.
Jen mě na Obi trochu mrzí menší snaha o komplexní přístup. Aspoň mám takový pocit. O imunologické vyšetření jsem si musela říct sama, naštěstí to bylo v pořádku. Pokud to nedopadne ani teď, tak asi zajdem na genetiku, možná laparku a taky bych ještě zkusila ty chlamidie. Už jsem byla na fyzioterapii, kde mi bylo řečeno, že cvičit nějak zvlášť nemusím, že záda bloklá nemám. U mně je problém v hormonech, bez léků nemám ani mens. Takže jsem věděla, že skončím na CARu, ale že po 2 letech snažení nic, to jsem netušila.
A co jste už za testy absolvovaly vy? Nabídli vám to sami, nebo jste si o to řekly?
Držím vám všem moc pěsti a těm co právě čekají, těm zvlášť. Musí to už konečně vyjít!!!

monulkab
14. zář 2010

sblanch ahoj, já si tě pamatuju, měla jsi stimulku na iui a protože jsi dobře reagovala, tak ti udělali punkci a IVF že? všechno vím 🙂

janajaninka
14. zář 2010

Ahoj,dnes nalezen gestační váček, příští úterý "snad" najdeme i srdíčko.. Taky nám přišly výsledky z genetiky (trvalo to tři měsíce, holt prázdniny a dovolená) - vše je naštěstí ok. Já už si na obilňáku říkám o všechno, pravda je, že komplexně to moc neberou a doktoři se střídají tak často, že ani nemůžou vědět, kdo tam s čím jde.. já např. mám chodit do porady ke Svitekové a tu jsem už dobrej měsíc neviděla, naplánovala mi nativ a od té doby už se bavím jen s Čadovou a s Vránou a na ultrazvuku je taky pokaždý někdo jinej. Takže doporučuju všechno si vyžádat - imuno, odběr krve na hormony i u chlapa (o to jsme si řekli), urologické vyšetření s ultrazvukem u chlapa ( o to jsme si taky řekli) - samozřejmě pokud má horší spermio.

kobla
14. zář 2010

Ahojte! Chanel,diky za milé přivítání. Marietea-já testovala vždy 12 den po transferu,tak jak je to v té knížečce a na druhý den jsem sla ráno na krev. Vždy jsem měla prodl kultivaci. Test negativní,krev pozitivní.Janajaninka-taky moc gratuluju a preji,aby příští týden to srdíčko už krásně tukalo.

marietea
14. zář 2010

Dekuji za odpovedi. Tak uvidime zitra. Dam vedet.... Jani, moc gratuluju k vacku a vysledkum genetiky. Je to parada. Jen tak dal...

mirenkam
14. zář 2010

ahoj holky, pichali jste si před KETem Pregnyl?.... Já když jsem se o KETu bavila s Dr. tak mi říkala, že ho dostanu, ale nenapadlo mě zeptat, kdy se pichá? A za jak dlouho poKET se dělá na Obi test? Já jsem si naplánovala na dobu KETu dovolenou (14 dni), ale někde jsem četla, že po KET se test dělá až za 3 týdny..... tak to bych asi musela místo dovolené na PN.... dík

@janajaninka moc gratuluji 😉

veria
14. zář 2010

čau holky, hlásím se zpět z dovolené, byli jsme na pár dní ve Slovinsku, v horách a parádně si to tam užili....

@mirenkam Při Ketu se píchá Pregnyl, asi 12. den cyklu, podle výsledku utz. Jinak test z krve se dělá úplně normálně, t.j. 12. den po transferu......

mirenkam
14. zář 2010

@veria díky a prosím Tě Estrofem jsi brala - od 5. dne cyklu? Tak to by mi ta dovolená měla stačit a doufám, že už se z ní do práce nevrátím 😵

veria
14. zář 2010

Ano, brala, ale už nevím přesně od jakého dne cyklu, nějak na začátku to bylo určitě.

mirenkam
14. zář 2010

@veria no však to se ještě dozvím 😅 prý mám do 5. dne cyklu dojít na ultrazvuk a tam mi vše řeknou.... 🙂 Já se o KETu bavila s doktorkou, ale byla jsem tak vyřízená z negativního výsledku krve, že jsem došla domů a zjistila, že jsem se na spoustu věcí nezeptala 😀 díky

janajaninka
15. zář 2010

@marietea Mari, tak jak jsi dopadla? Moc jsem na Tebe myslela....

marietea
15. zář 2010

Ahoj holky, moc diky, ze jste na me myslely a podporovaly me. Tak jsme zpet, to byla cesta. No dopadlo blbe, krev negativni. Co rici. S manzelem ted spolu nemluvime, asi nas to oba vzalo vic, nez jsme si mysleli a kazdy se uzavrel do sebe. Vsak vite, jak se citim, znate to dobre - zklamani, smutek a trochu beznadej. Prestoze jsme to cekali, nevyvijelo se to moc dobre, tak presto to tolik boli.

marietea
15. zář 2010

Vim, ze neni nic ztraceno, ale uz nejak nemam silu bojovat. Mame dve vajicka v mrazacku, ale jsou stejne kvality jako ty dve predchozi, takze zadna slava. Oni je tenkrat ani moc zamrazovat nechteli, ale my bysme je jen tak umrit nenechali a po tech vsech mych peripetiich je lepsi mit chudacky nez zadne. Ale moc nadeje si na priste nedavame. Mame to zkusit za mesic. Ted cekam na MS, mesic pauza a pak na dalsi by se to zkusilo. A kdyz to nevyjde, tak si davam hodne velkou pauzu. Uz na to nejak nemam silu... Potrebuju se zase dat trochu dohromady. Vsak vite, je to tak hodne psychicky narocny, ze clovek blbne.

janajaninka
15. zář 2010

Ach jo Mari, to mě mrzí. Přesně chápu Tvé pocity.... ☹

marietea
15. zář 2010

Dekuji moc Jani. Hlavne aby tys byla v poradku a vsechno se vyvijelo jak ma. Moc ti to preju 🙂

chanel
15. zář 2010

@marietea moc mně to mrzí, protože tohle všechno dobře znám,ale neboj, zase bude dobře, zase najdeš sílu bojovat!! Držím pěsti!!!!! Ono to jednou vyjde nám všem!!!! 😉

veria
15. zář 2010

Mari, co na to říct, je to na hovno, pardon, ale slušně tomu říkat nebudu. Teď jsi smutná a beznadějná, to je normální, taky si vždycky říkám po neúspěchu už nikdy nikdy nikdy, kašlu na to, ale člověk se z toho vždycky nějak zbráborá. Neboj. Nezbývá než věřit, že i my jednou kápnem na ty vítězný losy.

chanel
15. zář 2010

@veria přesně tak!