CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

mirenkam
19. dub 2011

@sblanch jj, jsem ráda, že ji mám za sebou a že to dobře dopadlo, a že jsme zase postoupili o něco dále..... Příjmala mě Dr. Pánková a dělala ji a propouštěla Dr. Sochorová - u Sochorové jsem byla i na kontrole.... i histologie je v pořádku....

sblanch
19. dub 2011

@mirenkam a hned další cyklus jdeš do IVF, nebudeš mít pauzu? Každý dr říká něco jiného, co je lepší. Já pauzu měla, čekali jsme na výsledky genetiky.

mirenkam
19. dub 2011

@sblanch my už po genetice máme.... Dr. Sochorová mi řekla, že te´d odmenstruuji a pak 15.-19. DC mám dojít k rozpisu léků (dlouhý protokol)....

janulka2310
19. dub 2011

@sblanch To máš na mysli asi Dr. Krajčovičovou 🙂. Mě dneska taky bšicho pobolívá, vzhlůedem k tomu, že to je moje první IUI, tak ani nevím co by to mělo či nemělo dělat.... 😉 😖
Ještě jsem se tě chtěla zeptat, zda jste za IUI platili? Holky z jiné diskuze mi totiž tvrdí, že se za to platí, ale nikdo se o placení nezmiňoval a zatím po nás nikdo ani nic nechtěl....tak ať jsem na to v případě potřeby připravená 🙂.

janulka2310
19. dub 2011

@mirenkam U mě tomu bylo stejně....🙂.
Jen si teď nevybavuji, že by nás poslali na genetiku????

mirenkam
19. dub 2011

@janulka2310 nám ji dělali už před 2. IVF , ale nevím, třeba to není nutné u všech párů dělat, my byli na genetiku poslání z urologie - chtěl to urolog, u nás je problém andrologie - spermiogram.... 🙄

janulka2310
19. dub 2011

@mirenkam Aha, takze to neni soucast standarnich vysetreni?

mirenkam
19. dub 2011

@janulka2310 ne standartní asi ne - alespoň si myslím, kdyby jste na genetice byli, tak si to 100% pamatuješ - odběr krve a rozhovor s genetikem - on si dělá takový ten strom, kdo z rodiny se s čím léčí ( vy, rodiče, prarodiče,sourozenci), kdo má kolik dětí...., kdo na co zemřel atd.... u obou. Výsledky pak přijdou asi za 2 měsíce.

janulka2310
19. dub 2011

@mirenkam Aha, dekuju za info, tak na tom jsme urcite nebyli 🙂

cuddle
19. dub 2011

@sblanch hele dle ceníku OBI zas tak uplne levni nejsou - nektere soukr. kliniky maji spoustu vykonu levneji a zase jine naopak draz, ono je to ruznorode, spis bych rekla, dle toho co chteji delat vice a co mene.....soukroma ti pomalu IUI nenabidne a doporucuje hned IVF , pac to je pro ne lepsi prijem

cuddle
19. dub 2011

@janulka2310 hele oni se ti nato asi slozili, nebo jsi vyhrala denni bonus , sem fakt zvedava - jak dopadnu , pak ti nahlasim co to stalo 🙂

janulka2310
19. dub 2011

@cuddle A kdy tam jdes? Mozna se tak ukazu drive, tak pak hned taky poreferuji 🙂

cuddle
19. dub 2011

@janulka2310 jakmile dorazi MS tak 2 den tam mam prijit pro leky.....takze doufam, ze to bude v utery po Velikonocich, jeste tam chci zitra volat, jak jsou tam pres svatky - kdyby dorazila mrcha v sobotu jestli bude ok to ze prijdu az v utery, pac to uz je 4 DEN.....☹

janulka2310
19. dub 2011

@cuddle Tak to tam budes driv nez ja, ja jdu az 02.05. na krev a na kontrolu.....

sblanch
20. dub 2011

tak jsem právě volala na embryologii, z 12 vajíček 7 oplodněných. No čekala jsem víc, ale i tak zatím dobrý. A obě metodou PICSI jsou prý velmi kvalitní.
Na transfer jdu v pátek.

janulka2310
20. dub 2011

@sblanch PICSI můžu se zeptat co to je? A to jdeš na IUI? Jakto, že už jsou oplodněné? 😕

sblanch
20. dub 2011

@janulka2310 no vlastně to bylo a nebylo IUI - začalo to tak, ale dali mě větší dávky FSH a já si pak ještě něco dokoupila, aby mi to stačilo - myslím že to byl fostimon. Takže bylo i víc folikulů.
PICSI je nová metoda, kdy se vybírají spermie na základě jejich navázání se na hyauluronan - nebo tak nějak 😉 - který je i okolo vajíčka, takže se poznají ty zralé spermie. No a jednou z těch zralých spermií se pomocí ICSI - injekčně - oplodní vajíčko. V obi 1 PICSI+ICSI za 4,5 tis., doporučují aspoň 2 - ale samozřejmě negarantují, že se to povede. U nás to zatím zafungovalo, vajíčka se oplodnila a prý se vyvýjí zatím dobře.

janulka2310
20. dub 2011

@sblanch Aha, aha, to jsou věci, které ještě neznám 🙂

janulka2310
20. dub 2011

@cuddle Tak jak jsi dopadla? Kdy razíš na Obi, až po velikonocích?

cuddle
20. dub 2011

@janulka2310 volala jsem na OBI, ze co jako, kdyz MS dorazi v sobotu, jestli mam dojit az v utery, jestli nebude pozde, pry mam v tom pripade zavolat v sobotu a ze se domluvime, kdyby to bylo az v nedeli mam dojit v ut, pry mi budou brat krev, pak ultrazvuk a kolem 13te pry budou vysledky a pak bych dostala leky.....nevite holky co to budou testovat a na jake vysledky teda se ceka, to jako, kdyz ty vysledky nebudou nejake jak maji byt, tak zadna stimulace nebude....☹ nejak jsem nepochopila proc se to teda dela, kdyz uz jsem hormonalni profil mela delany predtim....

cuddle
20. dub 2011

@sblanch ach jejda to je palka, takze za 2 kousky hned 9 tis, tak snad se pekne chytnou

hele takze tobe udelali IUI a jeste punkci a ten zbytek budete mrazit a pripadne pak na KET nebo rovnou ted na IVF?

janulka2310
20. dub 2011

@cuddle Tak to fakt netušim☹. Já žádné léky neměla, jediné co mi dali bylo dva dny před IUI injekci a to bylo vše...... 😕

sblanch
20. dub 2011

@cuddle no pálka to je, dost jsme se rozhodovali - zvlášť když je manžel více méně ok a PICSI se používá hlavně, když spermie moc kvalitní nejsou. Ale nakonec jsme to prubli, aspoň jednou a uvidíme - abychom si to jednou nevyčítali. Jinak to úplně nová metoda není, jen se u nás používá krátce. Moc zkušeností s tím asi není, embryoložka nám nedovedla moc poradit, jestli by to pro nás mohl být přínos nebo ne.
no s tím mým IUI... Jak to říct, je to a vlastně není - na začátku dostaneš léky jako na IUI, jenom vyšší dávky, něco si musíš i zaplatit, aby to dopadlo, ale pak se přejde na odlehčovací punkci a vajíčka se použijou jako při IVF. Snad jich bude dost aby se i něco zmrazilo. Samozřejmě se hodně doplácí, co nehradí pojišťovna při IUI. Ale my už jednou čistý IUI zkusili, bez úspěchu. I když mi při laparce zjistili, že mám průchodný vaječníky, tak to možná zkusíme případně příště.

klara.k
21. dub 2011

@cuddle já myslím, že ti vezmou krev, aby věděli jaký hormony a kolik máš a podle toho ti dají hormony, aby věděli kolik jednotek máš píchat. Pak při kontrolních utz ti případně řeknou, že máš zvýšit dávku nebo snížit. Rušit to nebudou, to je fakt jen pro tu nejlpeší dávku hormonů.

cuddle
21. dub 2011

@sblanch jasny chapu, hele a muzu se te zeptat kolik jste doplaceli ted? jsem zvedava jak teda dopadnu, me totiz zatim tabletky co jsem mela na stimulaci nezabraly vubec, takze proto jdeme do injekci a mam mit Fostimon - snasela jsi to dobre?

cuddle
21. dub 2011

@klara.k aha supr, ja prave vubec nevedela co budou zkoumat...., tak toto dava smysl, rikali, ze se pak na ten ultr chodi i casteji , aby se sledovalo jestli a co se deje..., diky - sem fakt zvedava jak dopadnu

sblanch
21. dub 2011

@cuddle no zatím to nemáme spočítaný, ale bude to hodně... Zatím nejvíc, co jsme kdy platili - platí se za tzv. nativ (myslím 10 tis.), pak za to PICSI, další léky. Jak říkám, hodně. Kdyby to nemělo vyšší úspěšnost, tak do toho asi nejdeme. Původně jsme měli jít do klasického IUI, ale nakonec jsme přešli do tohodle mezikroku.
Fostimon jsem snášela v pohodě, akorát trochu štípe. A jaké tabletky ti zatím dávali na stimulaci? Mě vždycky dali injekce, asi nic jiného u mě nemělo smysl, když nemám ovulaci.
Držím ti moc pěsti 🙂
Já mám trochu depku, jak to zase dopadne...

klara.k
21. dub 2011

@cuddle ty kontroly jsou jednou za dva až tři dny tuším, kontroluje se kolik máš folikulů, jestli reaguješ na hormony a současně se hlídá aby jsi neměla hyperstimulační syndrom. A právě ti třeba zvýší nebo sníží dávku hormonů.

@sblanch depku neměj, musíš prckům věřit. Držím ti palce 😉

sblanch
21. dub 2011

tak už je embryií 5, ty dvě po PICSI stále nejlepší. Nevím, jestli je to v normě, nebo ne, minule jsem to měla taky tak. Zítra jdu na ET, zbytek mrazíme. Je to skoro jako přes kopírák, snad ten výsledek bude lepší.

cuddle
21. dub 2011

@sblanch ja taky nemam ovulaci , zkousela to normalne predtim gyndarka a pak jeste i na obilnaku - celkem 6x s Clostikem , vzdy vyssi davka a bez uspechu, tak jsem zvedava...
hele ja myslela, ze ten nativ je neco jineho - kdyz jako ti samo dozraje vajicko a ty si ho nechas odebrat a oplodnit a vlozit - tak nevim kde jsem natom byla.....
no jo penez to stoji dost, holt dobrej predmet podnikani ta neplodnost.....☹