CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

petruska83
12. čer 2012

@nadis.h Děkuji ti za odpověď....My měli spermio výborné...Tak uvidíme, co ukáže genetika. Včera jsem se o tom bavila s manžou a ten mi říkal, že pokud si troufám na další pokus, až budou výsledky té genetiky, tak do toho půjdeme...Já jsem tu stimulku nesnášela moc dobře, tak má strach spíš o mě.....A prosím ještě, můžeš mi říct, co znamená pojem minimální stimulace, to je třeba jen clostík?

petruska83
12. čer 2012

@martas14 Ahojky, tak my jsme měli na 4 vajíčka ICSI a na 2 PICSI....A stejně nám to nepomohlo, ani ti doktoři si to nedokázali vysvětlit....Holky, asi je to divné, ale já snad doufám, že ta genetika něco odhalí, proč se to stalo.....Takto člověk neví a to je hrozné...A kdyby dopadla špatně, tak to je konec, to se léčit přece nijak nedá, co? A dárcovské vajíčka nebo spermie nechceme.

martas14
12. čer 2012

@petruska83 aha, tak pokud jste měli PICSI, tak je to vážně záhada, to by mělo být teda ze strany spermia asi ok, tak uvidíte co vám řeknou na té genetice, co já vím, tak je genetika neléčitelná, to si tak hold neseme v sobě, v každém případě ale vy už jedno mimi máte, takže by to podle mě nemělo být nic tak až závažného přeci. No budu vám držet palce ono to teď bude trochu na dýl, nebo teda nám došly výsledky z genetiky až za dva měsíce, ale tak aspoň naberete síly a pak se třeba pustíte do toho dalšího pokusu,když tě manžel podporuje, protože když chce chlap, tak je to v kapse, my ženský totiž vždycky podstoupíme a vydržíme všechno 🙂 pokud se náhodou nějak nezadaří nečekaně samo 😉

soleilll
12. čer 2012

@petruska83 Jsem zvědavá, co ti řeknou na základě výsledků z genetiky a jakej další postup doporučí. Pokud jsi tuto stimulaci snášela s problémama, určitě ti na CARu navrhnou jinou stimulaci.

petruska83
12. čer 2012

@soleilll Jo, to já jsem na to taky zvědavá, jestli něco objeví, někde jsem četla, že genetika se postupem času nemění....Tak uvidíme.

soleilll
11. črc 2012

Tak co je novýho? Snad nejste všechny na dovolené. 🙂

petruska83
12. črc 2012

@soleilll Ahojky, taky sleduju, jak je tu mrtvo....Já jsem si dala oddych. Čekám na výsledky genetiky a v srpnu by měly přijít...Jinak když jsme jeli z genetiky, tak jsme si s manžou říkali, jak budem mít od Brna "klil" a večer si malý tak ošklivě zlomil ruku, že jsme tam ještě ten den jeli znova na operaci, takže ruka v sádře a já si říkala, co jsem komu udělala....Ale teď už jsem docela vyrovnaná, užívám prázdnin,za 10 dní mu sundají sádru, v srpnu chceme na dovču a příští pokus možná příští rok....A jak se máš ty? Vypadá to, že na obilňáku mají taky prázdniny, když sem nikdo nepíše....🙂

pupidu
13. črc 2012

@petruska83 Ahoj 🙂 Ráda tě po delší době vidím. Taky jsme byli koncem června na genetice, ale minulý týden mi volali, že jim nevzešly kultury na mých vzorcích, takže jsem tam v úterý šla na nový odběr znovu. Žádné mutace chromozomů já ani manžel nemáme, ale jemu zjistili predispozice k cystické fibróze - pokud by to našli i u mně, tak je 25% riziko, že tím naše dítě bude trpět. No, a na imunologii další problém...
A jak se máš? Další pokus až příští rok? Kvůli penězům nebo proč? My do dalšího taky nepůjdeme dřív než za půl roku. Trochu si odpočinu psychicky i fyzicky, snad si mezitím najdu práci a hlavně, snad přijdeme na to, v čem ještě může být problém 🙂

petruska83
14. črc 2012

@pupidu Taky jsem ráda, že jsi napsala....Já byla na genetice 18.6., tak čekám taky na výsledky. Ale těm tvým pojmůj moc nerozumím, nějak jsem to zatím nestudovala. Imunologii mi dělali už před prvním pokusem a byla ok. Víš co, uvidíme, co tam najdou nebo nenajdou, každopádně hned po výsledcích se necítím jít na další pokus. Je to i o penězích, ale hlavně mi otevřel oči náš malý když se mu stal ten úraz a já si v nemocnici řekla, hlavně ať on je v pořádku a to je nejdůležitější! Takže až mu sundají sádru, uvidíme, jak to půjde a chceme jet na dovču jen někde poblíž a chci si prostě od všeho odpočinout. Dva roky každý měsíc řeším, kdy otěhotním,ale teď se chci věnovat jen jemu. A pokud budu mít síly a finance příští rok,tak půjdem na druhý pokus. Víš, u mě je to jiné. Tebe chápu, že do toho chceš dát všechno, já bych to dala taky, kdybych neměla malého. Jsem vděčná Bohu, že ho máme, že to byl zázrak, když se nám před 6 roky podařil na první pokus a říkám si, že přede mnou jsou na řadě holky, které nemají žádné a ze srdce jim to všem přeju a tobě taky....A určitě se dočkáš. Jen kdyby to šlo všechno trošku snadněji a nebyly kolem toho pořád nějaké komplikace, co?...Já si taky myslela, že jen obejdeme ten můj neprůchodný vejcovod a bude to a ono z 6 embyjek nepřežilo žádné...Je to boj!
A tebe poslali zrovna i na tu hematologii, mě ne.
Tak se měj hezky a užívej prázdnin a hodně štěstí při hledání práce...

soleilll
14. črc 2012

@petruska83 Já byla předevčírem na NT screeningu v Prenatalu, takže jsme se pohli dál, ale mám z toho smíšený pocity - ultrazvuk super, výsledky z krve horší. Ještě to proberu se svou doktorkou, protože zatím se mi to zdá síš jako matematickej vzorek vyplývající hlavně z mýho věku.
Psychika je strašná mrcha, uděláš nejlíp, když si pořádně odpočineš. Však ono to přijde, až bude vhodnej čas.

monulkab
19. črc 2012

Ahoj holky, dřív jsem do tohoto tématu přispívala téměř denně, nedařilo se nám otěhotnět přirozeně tak jsme po roce snažení navšťívili CAR na Obilňáku a to byla (teď s odstupem) nejspíš chyba. Hned jsme začali se stimulacema na IUI, potom nás "nutili" do IVF s tím že u nás přirozené otěhotnění nebo IUI zřejmě neklapne....utekla jsem z obi asi po roce a 3 neúspěšných IUI kdy si dle mého názoru ze mě dělali spíš pokusného králíka...odešla jsem do Reprofitu, tam mi najednou udělali další vyšetření, řekli mi že přirozené těhu se nevylučuje a začali jsme stimulovat minimálkou na IUI, úroda vajíček byla paradoxně větší s menší dávkou než při koňských dávkách fostimonu které jsem měla brát na obilňáku...proto jsem šla nakonec do IVF protože mi narozdíl od OBI domítli udělat IUI s 6-ti folikulama....IVF nevyšlo, ani poprvé, ani porduhé...byla jsem smutná ale přístup lékařů v Reprofitu, a vůbec celé to prostředí mě jaksi uklidňovalo a dávalo mi naději že to prostě musí vyjít...dali jsme si půl roku pauzu s tím že se potom domluvíme na dalším postupu...14 dní před plánovanou konzultací po půlroční pauze jsem zjistila že jsem těhotná....co tím chci říct, moc dobře vím jaký to je když se nedaří ani přirozeně, ani s pomocí doktorů, ale mám takovej pocit, že kdybychom to nezačali tak "hrotit" už po roce neúspěšnýho snažení, tak bychom nakonec možná ani ty 3 roky čekat nemuseli, mám dojem že čím víc se do toho zasahuje, tím se ta možnost přirozenýho otěhotnění oddaluje...holky zkuste vydržet, dejte si klidně půl roku nebo rok pauzu, já sama teď mám strach co se mnou všechny ty absolvovaný stimulace jednou udělají, všechny víte co se píše v příbalových letácích všech těch fostimonů, clostilobegytů atd...Myslete taky na svoje zdraví. Vím že si říkáte, té se to radí, když už dítě má, ale věřte, já si procházela 3 roky tím co vy a vím že jsem neviděla, neslyšela, měla jsem jen jedinou touhu, mít miminko, ale určitě mi dáte za pravdu, hlavně ty z vás kterým se potom podaří otěhotnět přirozeně, a takových případů není málo, že někdy je fakt lepší zkusit vypnout, a klidně se i smířit s tou nejhorší variantou, že mimčo třeba nebude, začít plánovat jak to budete řešit atd... přeju vám všem hodně sil a štěstí, pozitivního myšlení a hlavně zdraví, který budete potřebovat až ty svoje prcky budete mí, a věřte, že budete.

gretta
19. črc 2012

Souhlasím s monulkab, že nemá smysl se do něčeho hnát. Pauza dělá hodně, já jsem to měla podobné až na to že nám stačila pauza jeden měsíc. Měli jsme problém otěhotnět a věděla jsem od začátku, že problém je na mojí straně. Já si zase Obi nemůžu vynachválit. Podařilo se nám na druhý pokus IVF a momentálně čekáme dvojčátka. Doufám,že všechno dopadne dobře, ale abych se vrátila k Obi. - Milionkrát dík dr. Krajčovičové, která byla strašně opatrná a všechno si promyslela, než něco udělala. Každý má svůj příběh a každý je jiný, takže se nedá říct tam jsou dobří a tam ne. Četla jsem zase příběh slečny, která naopak utekla z Reprofitu a až v Obi otěhotněla. Nejvíc dělá psychyka a nejvíc záleží na Vás. Musíte se uklidnit,na chvíli vypnout a žít normálně. Věřím,že i nám pomohla pauza, kterou jsme si dali, ač byla krátká!! Hodně štěstí všem. 🙂

soleilll
20. črc 2012

@monulkab Ve větší míře s tebou taky souhlasím - rozhodně s tím, že člověk musí být v pohodě, pak se může podařit i zdánlivě nemožné. Také je nutné, když už k tomu okolnosti dospějí, navštěvovat pracoviště, ke kterýmu máš důvěru. Pro každej pár je to jiná klinika, jinej lékař. Jestli jsi měla pocit, že jsi na Obilňáku jen pokusnej králík, ovlivnilo to jistě i psychiku a ztížilo úspěšnost a je super, žes našla jinou alternativu, která tě hodila do klidu (včetně pauzy).
Každopádně nesouhlasím s tím, že umělé oplodnění je až jedna z posledních možností. Záleží na anamnéze a pokud je tak jako u mně od začátku jasné, že přirozený postup má jen minimální šanci na úspěch a není mi už 20 (ani 30), pak prostě nemám čas něco 2 nebo 3 roky zkoušet, jestli se náhodou zadaří. Protože časem se šance snižuje a rizik přibývá.
Rozhodně se přikláním k tomu, aby každá, která chce dítě, znala velmi dobře svůj zdravotní stav a podle toho se rozhodla, jak postupovat. Howgh. 😎

petruska83
22. črc 2012

Ahojte děvčata, tak vidím, že se tu rozběhla pěkná debata... Můj názor je takový, že kdybych neměla synka, tak nečekám a jdu opět do dalšího pokusu. Nejsem zrovna trpělivý človek. :- ) Takto si říkám, že mám jeho a ikdyž mám vejcovod průchodný pod tlakem, tak malá šance na přirozené otěhotnění prý je a s dalším pokusem počkám. Někdy mám chvilky, že se s tím jedináčkem smířit nechci a jindy si říkám, že můžu být vděčná i za něj a vyprdnout se dál se mučit v CARu. Byla jsem po prvním pokusu úplně na dně, kdy mi z 6 embryjek do transferu nevydrželo ani jedno. Výsledky genetiky by měly za 14 dní přijít, ale vím, že teď na další pokus nejsem připravená, ale příští rok bych to chtěla asi ještě zkusit, pokud se něco nezmění...Holky, tak se držte a dělejte prostě podle toho, na co se cítíte..........pá

petruska83
22. črc 2012

Děvčata, jen tak ze srandy se ptám.....Znáte někoho, kdo otěhotněl i s hůř průchodným vejcovodem. Mně můj gynekolog dával šanci 30-40%, ale myslím si, že to trochu přehnal....

soleilll
23. črc 2012

@petruska83 Děvče, mně kdysi doktořiu řekli, že bez vaječníku a vejcovodu je pravděpodobnost přirozenýho početí snížená o 50% a čistě bez vaječníku (s vejcovodem) o 25%. Ty seš "komplet", takže si laicky myslím, že to tolik nebude - oba vaječníky ti makají a i když je plně funční jen 1 vejcovod, může chytnout vajíčko z obou vaječníků. Navíc se dá laparoskopicky "profouknout" a funkčnost se z největší pravděpodobností obnoví.

petruska83
25. črc 2012

@soleilll Tak já měla mimoděložní, kdy mi ten jeden vejcovod vzali a ten druhý je průchodný spíš pod tlakem, takže si taky myslím, že přirozeně je šance mizivá. Asi mě chtěl tenkrát gynekolog spíš potěšit ....No, uvidíme, ale nespoléhám na to......

bomeka
15. srp 2012

Ahoj holky, tak mě měl na starosti MUDr. Hudeček...a pak mě předal do CARu.... Jsem po 1.IUI a v pátek mě čeká odběr krve. Po zákroku ani teď nešpiním tak je ve mě maličká naděje,že by se to povedlo?! Daly mě UTROGESTAN tak jej poctivě večer zavádím a jsem sama překvapená,že mě po něm nic není. Protože když mě po operaci vaječníku nasadili Dostinex na snížení prolaktinu tak jsem byla naprosto nepoužitelná. Snědla jsem jen 1 a zbytek odevzdala MUDr.Hudečkovi. Pak mě poslal rovnou na IUI. Naštěstí mě dělali průchodnost vejcovodů při nárkóze, když mě laparo odstraňovali z vaječníku cystu. Při té příležitosti udělali průchodnost ta je prý dobrá,ale zjistili že mám endometriozu a pak už to šlo ráz naráz...nejprve zkouška jestli otěhotníme sami, pak manžel na spermio a já na krev a už se to s námi valí.... do toho rekonstrukce nového bytu.... jedna zkouška za druhou

soleilll
16. srp 2012

@bomeka Tak držím palce. A jakej je Hudeček?

bomeka
20. srp 2012

@soleilll Hudeček? Na mě mluví moc rychle ale jinak vše vysvětlí a usmívá se.

jannie88
23. srp 2012

Ahoj holky....máte prosím někdo nějaké zkušenosti s doktorkou Krajčovičovou??? Ve středu k ní jdeme na první konzultaci ....Díky moc za jakýkoliv info 🙂

jannie88
23. srp 2012

@gretta Ahoj, mohla by jsi mi prosím dát nějaká doporučení nebo info o Mudr. Krajčovičové? 🙂 Díky

pupidu
23. srp 2012

@jannie88 Ahoj, doktorka Krajčovičová je moc fajn, takový sluníčko. Před dalším pokusem chceme jít na konzultaci jen za ní 🙂
Jinak ahoj holky, po delší době se zase hlásím. Výsledky z genetiky u mně dopadly dobře, tak ještě půjdu na hematologii, endokrinologii a hlavně v září na reprodukční imunologii do Plzně 😀 Dál bereme kapičky Joalis, ale prej se nám tělo hezky detoxikuje, tak su ráda 🙂 Co novýho u vás?

gretta
23. srp 2012

@jannie88 Nevím co myslíš jaké doporučení? Na Obi se v CARu střídají,takže jednou na tebe vyjde MUDR. Krajčovičová jindy někdo jiný. Pokud vím přímo odběr a embryotransfér dělá buď Doc. Crha nebo MUDr. Krajčovičová.
Mám další úspěch od Dr. Krajčovičové. Od 7.tt jsem krvácela, bez bolesti jen mě občas překvapilo šílené krvácení. Jednorázově ze mně vyteklo i 3dcl krve. 6 různých lékařů na mě hledělo a nikdo mi nebyl schopný říct důvod. Až jsem byla na vyšetření - náhodou u dr. Krajčovičové a ta jen mrkla a důvod zjistila. Dnes jsem v 19.tt a pomalu krvácení ustupuje. Ona je podle mě machr. Neříkám, že bez ni se Vám mimčo nepodaří, ale ona je doktorka jaká má být !! A je moc milá 😉

jannie88
23. srp 2012

@gretta
@pupidu
Děkuji moc holky za informace a přeji moc moc štěstí!!
My jdeme právě ve středu na první konzultaci do Obi a sestřička mi jen řekla, že k doktorce Krajčovičové, tak jsem si myslela, že budeme tedy pořád chodit k ní, nevěděla jsem, že se tam střídají...🙂

gretta
24. srp 2012

@jannie88 Já jsem byla úplně poprvé u dr. Lukášové. Nevím jaký v tom mají systém. Přeji ti hodně štěstí min. takové jako jsme měli my. A podařilo se nám hned na druhý pokus. Nezoufej, když se to poprvé nepodaří. Tělo si musí zvyknout na to všechno co mu budeš cpát navíc. Ale neříkám, že se ti to nemůže podařit i na poprvé. Hlavně buď v klidu, psychika je strašně moc důležitá. Já už se těším na dvojčátka, díky právě dr. Krajčovičové. Hodně štěstí !!! 🙂

gretta
24. srp 2012

@jannie88 Pokud budeš cokoli potřebovat, napiš. Ráda ti poradím, pokud budu vědět. 😉 .

jannie88
24. srp 2012

@gretta Moc děkuji za povzbuzení a přeju Ti, ať Vám dvojčátka dělají jen samou radost.
No trochu mám obavy z toho, že pokud dáme teď nějakých cca 25-30 tis. za umělé a nepovede se to, že zase budeme muset čekat a znova šetřit stejnou částku, budou to asi nervy, ale pro dítě udělám cokoliv, ale víš jak to je s těma financema v dnešní době :-/

soleilll
24. srp 2012

@jannie88 Já byla na vstupním pohovoru u Ventruby, při prohlídkách jsem střídala Krajčovičovou a Vlašínovou, jednou jsem byla u Crhy. Přijdeš k tomu, kdo bude mít daný den službu, ale všichni jsou v pohodě. U doktorek mě trochu vyděsilo, jak jsou mladé a chvilku mi trvalo, než jsem k nim získala důvěru. 🙂 A embryoložka je strašně příjemná a ochotná Eva Lousová. Sestřičky jsou milé všechny a vždycky mi našly žílu, s čímž mívám jinde problémy. 😖

jannie88
24. srp 2012

@soleilll Tak to je fajn, hned z toho začínám mít čím dál lepší pocit 🙂 Ještě jsem se chtěla zeptat jak je to s pojišťovnou....Posílá se nějaká žádost na pojišťovnu a ta to schválí každému?? Není tam riziko, že by to pojišťovna nechtěla schválit?