CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

vaverunka
22. říj 2012

@engele Tady se člověk doví věcí, dyt já skoro nic nevím ☹, ani těch 6 pokusů IUI zdarma jsem nevěděla, no ještě že vás mám 🙂. Pravda, můžeme to vyčerpat všechno, bylo to fajn, tak proč ne 🙂. A laparku mi doporučili kvůli těm vejcovodům,protože u průchodnosti pomocí té tekutiny nic nezjistili, takže vlastně ted ty pokusy IUI bereme jakože teoreticky vejcovody průchodné mám, ale jak je to doopravdy, to se neví 🙂.

petruska83
22. říj 2012

@vaverunka A musíš jít zase asi před iui na uzw,co? Já vím přesně, kdy mívám ovulku, tak bych mohla i bez uzw. Laparka je dobrá věc, hodně holkám pomohla..Já byla už několikrát. Napřed při mimoděložním, pak s cystou a vloni kvůli srůstům, ale mně nepomohla....

petruska83
22. říj 2012

@vaverunka A jak nemohli nic zjistit při tom uzw vejcovodu? Ale jo, iui určitě využij...Já kdybych bydlela v Brně, tak bych šla taky každý měsíc na iui.

petruska83
22. říj 2012

@engele Tak to jo, pokud platíš hormony i na iui, taky to není žádná výhra....

petruska83
22. říj 2012

@engele A jak to vůbec je, to máš nárok na 6 pokusů jako celkem nebo 6 pokusů za rok?

engele
22. říj 2012

@petruska83 je to 6 pokusů za rok 🙂

kaluc2
22. říj 2012

@vaverunka Ahoj,já jsem mezi dvěma IVF prodělala IUI,ale bez úspěchu.Byla jsem tam s paní,co už šla na to po čtvrté a bohužel taky bez úspěchu,Je tam moc malé procento,ale určitě bych zkusila všechno.My jsme taky do toho šli,pořád tu nějaká naděje je.Přeji moc moc štěstí.

elennka
22. říj 2012

ahojda holky, IUI je hrazena 6x za rok (v případě, že se stimuluje pouze clostilem nebo nativní cyklus), nebo 3x za život při stimulaci injekčně. S tím, že se hradí v mnoha carech ještě sada na IUI.

engele
23. říj 2012

No no ledna to trošku pozměnili, pokud stimulujete injekčními léky na IUI, pak vám to vezme jeden cyklus IVF !! Proto jsme si léky hradili sami, aby nám to z IVF neubíralo.

Jinak Folíky poskočily, máme jich 8x 19 a 2x 17mm... tak v pátek dám echo kolik z nich bude mít vajucha 🙂

petruska83
23. říj 2012

@engele Tak to je pěkná úroda....🙂

petruska83
23. říj 2012

@kaluc2 Můžu se ještě prosím zeptat....Jak jsi měla ten první pokus bez transferu, tak máš nějaké tušení, proč se to stalo. Mně připadalo, že mi ty hormony vůbec nesedly. Pomalu mi rostly folíky, jednu dobu to vypadalo na přerušení ivf cyklu, na odběr vajíček jsem šla až 17.DC a 30 injekcí fostimonu mi nestačilo a musela jsem si je dokupovat. Nebylo mi po těch hormonech zrovna nejlíp.Pak jsem měla 6 vymodlených vajíček, ale nic z toho....Není to tak, že pokud máš svou vlastní ovulaci bez hormonů, že to 1 vajíčko je kvalitnější než např. 6 vajíček po stimulaci? A myslíš, že pokud mám všechny testy ok, každý měsíc mám ovulaci, že by mohly být vajíčka nekvalitní? Dá se to zjistit z těchto testů co dělají v centrech? Utěšuji se tím, že dítě už mám a před 3 roky jsem měla mimoděložní, tak snad mám vajíčka ok.

kaluc2
23. říj 2012

Dobrý večer,vůbe nemám tušení proč se to nepodařilo.Jak už jsem dřív psala,embryoložka nám řekla,že vajíčka i spermie vypadají moc dobře.O žádných testech na kvalitu vajíček neznám.Dobré je si na to zaplatit monitoring embrya,ale samozřejmě to není levná záležitost.Je to kolem 5000kč na den.Doporučuji na CAR alespoň tři dny monitoringu.Já snášela stimulaci hormonama velmi dobře,folikuly dobře roztly,prostě všechno bylo v pořádku a nakonec na nás čekala taková rána.Můžu ti říct,byla jsem tam s mladou holčinou a ta měla neskutečných 16 vajíček a z toho se podařilo oplodnit jen dvě a nakonec jí to dopadlo stejně špatně,protože embrya se neuhnízdila.

rioko
23. říj 2012

Ahoj kdysi jsem tu chodila,vlastně jsem tuhle diskuzi založila, ale o tom psát nechci. Jen chci upřesnit, že neí pravda,že IUI stimulované injekcemi ubere cyklus IVF, to bylo ale změnilo se to, stále platí, že IUI 6x ročně zdarma a je jedno jakou stimulací, za IVF je počítané opravdu jen pokud je to klasické IVF, to znamená zavdení embrya - já mám za sebou 2 IVF, teď jsem v neděli podstupovala IUI s injekcemi a rozhodně mi to poslední IVF neubralo, pořád mi zůstáva

petruska83
24. říj 2012

Děvčata, jak se dnes máte? Já mám dnes jakýsi blbý den.....Vůbec se mi nechce pracovat.

vaverunka
24. říj 2012

@petruska83 Tu průchodnost mi dělala paní doktorka Krajčovičová, docela to bolelo a pak mi řekla, že to mám nějaký zahnutý a že se nedá jednoznačně říct, že je mám průchodné, že to nešlo pořádně vidět. Ale jak ted zkoušíme inseminaci, tak že to budeme brát, že je průchodné mám 🙂

vaverunka
24. říj 2012

@petruska83 Peti já mám blbý celý týden ☹. Mám nějakou depku, v práci je to hrozný, jsem z toho úplně vydeptaná, a kdybych se nesnažila o mimčo, tak hned odejdu, ale práci potřebuju a zatím nic jiného sehnat nemůžu. Za chvíli jdu na odpolední a jsem úplně otrávená, vůbec se mi nechce ☹

vaverunka
24. říj 2012

A dnes jsem byla na ultrazvuku, v pátek jdeme znovu na IUI, tak uvidíme 🙂

petruska83
24. říj 2012

@vaverunka Ale chuďátko. To je mi líto. Já mám jen dnešní den nějaký špatný. V práci taky nic moc, po tom, co mi šéf nedávno vyčetl mé časté volna do caru, tak je tu nějak dusno a ten pocit, že i kdybych se někdy rozhodla zase pro iui nebo ivf a on mi to možná nebude tolerovat je hroná představa. A kdy jdeš na iui, já bych měla mít dnes ovulaci...Já ti nevím, někdy si říkám, že se na to všechno vykašlu a budu mít doma jedináčka a pak se probudím jako dnes a nedokážu se s tím smířit a přemýšlím, co dál....Ale to čekání nás všechny jen ničí.....

petruska83
24. říj 2012

@vaverunka Docela ti závidím. IUI bylo fajn oproti ivf. 🙂 Kdybych byla z Brna, tak jdu taky na iui každý měsíc....Není tím co zkazit...🙂

vaverunka
24. říj 2012

@petruska83 Ale ty máš doma aspoň jednoho prcka, ale vím, psala jsi tady o tom, taky tě to trápí. A máš pravdu IUI je v pohodě, já to zvládám ve svém volnu, protože dělám na směny, takže v práci žádný problém s tímto nemám. Dneska ovulace, tak se budete snažit 🙂? Nebo si to takto nehlídáš a necháváš to tak? Jo, a dneska jsem nemohla na obilnáku zaparkovat, už mě to nebavilo jezdit tam pořád dokola, tak jsem zastavila před vchodem, jak jezdí sanitky, na chodníku, stáli jsme tak i minule s manželem, ale to byla chvilka, no a dneska jsem tam měla pozdrav od policajtů, taky fajn 😠

petruska83
24. říj 2012

@vaverunka Jo, já tě chápu, je to mnohem lepší to zvládat, když už jedno máme doma....A někdy si říkám, že napřed to musí vyjít těm, co nemají žádné a pak jsem na řadě až já....Asi je to o tom pocitu, někdo se smíří s jedním a někdo by chtěl aj pět dětí. A náš malý mi furt dává najevo, že by chtěl sourozence a to mě pak mrzí....Ale to víš, že si ovulku hlídám, nedělám teda testy nebo tak, ale vím, že 14 dní od MS mám pravidelně ovulku a mám to štěstí, že většinou mám ovulku na té straně, kde je vejcovod, tak se holt budem nějaký čas snažit doma....A co tě to stálo to parkovné?

engele
24. říj 2012

@vaverunka Sákra já jsem tam taky už 2x z nouze stála, a celý den tam stávají auta.. naštěstí mě policajti ještě "nepozdravili" Třeba se v pátek uvidíme! 🙂

petruska83
24. říj 2012

Děvčata, tak se v pátek držte a budu na vás myslet....

brnanda
24. říj 2012

Ahoj holky,tak jsme měli v pondělí pohovor s doktorkou Krajčovičovou ,-) v pátek jdu na odběr krve,protože včera 1DC,manža jde na spermio a znova se nám rozběhne známí kolotoč...

Stím parkováním... parkuju vždy na hlavní,jak jezdí tramvaje,tam na chodníku stojí každej a nebo naproti je parkoviště ,sice se platí,ale lepší,než od policajtů pokuta 🙂

engele
24. říj 2012

No já taky stávám právě na hlavní na chodníku u té velké brány, Vaverunka stála asi u vchodu jak je kartotéka 🙂

@brnanda tak taky v pátek ahoj ! a držím palce!

brnanda
24. říj 2012

@engele vkolik deš?

vaverunka
25. říj 2012

Nene, stála jsem u velké brány, takže pozor na to 🙂!! Ach jo, já na ty pokuty mám fakt pech ☹, nejvíc mě rozčiluje, že kvůli tomu musím do města, zkusíme ted fígl s osobou blízkou, nevím jestli to teda ještě funguje, ale náš soused to tak dělá pořád. A v kolik jdete v pátek holky? Já tam budu před jedenáctou. Tak třeba se potkáme 🙂.
@engele poznáme se ? 🙂

engele
25. říj 2012

@brnanda @vaverunka
Já mažu na ráno pak předpokládám, že si tam do 11" poležím 🙂 Veru tebe já poznám určitě seděly jsme i vedle sebe, než jsme šly na IUI 🙂

martulle
25. říj 2012

Holky prosim vás nevíte na kolik přibližně vyjde IUI pro samoplátce a jestli je nutná pruchodnost vejcovocu?A nevíte,v které nemocnici ji dělají ambulantně?myslím utz?děkuji

saurer
25. říj 2012

Ahoj holky,
dneska jsme byli na první konzultaci u Mudr. Pánkové. Nechodíte k ní některá?