CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

vika29
6. dub 2011

@kobla ahoj, taky držím pěstičky a´t jsou tam zítra // 😉 ..na slzičky je ještě brzo, až co řekne doktorka

klara.k
7. dub 2011

@kobla dej nám vědět jak jsi dopadla, doufám a věřím že dobře, myslím na tebe!

kobla
8. dub 2011

Ahoj holky,takže opravdu nic. Test i krev negativní. Včera jsem probrečela den a dnes to není lepší. Díky všem za podporu a přeju, aby konečně některá z vás prolomila ledy. Já už to nebudu.

klara.k
8. dub 2011

@kobla tak to je opravdu líto

vika29
8. dub 2011

@kobla moc mě to mrzí ☹ ...

sblanch
8. dub 2011

@kobla co na to říct... Bojíme se toho všechny. A čím víckrát se to stane, tak je to horší... Moc je mi to fakt líto, drž se. Jestli to byl fakt tvůj poslední pokus, tak přeju do dalšího života hodně štěstí. Stejně je to nespravedlivé - kdo děti chce, ten je nemá a na druhou stranu je tolik rodin co si neváží dětí... Nechápu to, je to hrozné.
Můžu se tě na něco zaptat - nevím vlastně, kolik toho máš v rámci Obi za sebou?
Drž se, je to hrozné, ale přebolí to. Po mém posledním pokusu jsem na tom taky byla špatně...

sblanch
8. dub 2011

Jinak jsem včera zahájila IUI. Teda budu doufat, že bude víc folíků a že to skončí punkcí vaječníků a nějaká embrya se zamrazí. Uvidíme.

vika29
11. dub 2011

@sblanch ahoj, můžu se tě zeptat jak je to s tím IUI? ....myslela jsem, že IUI nekončí punkcí vaječníků....a když jo, tak se to počítá jako IVF?

kobla
11. dub 2011

@sblanch - ahoj,v rámci OBI toho mám už za sebou hodně. Začala jsem rokem 2005. 1 IVFa ICSI-6vaj,pouze 2 k transferu-pozit tehotenství-v 7tt samo odeznělo. 2IVF a ICSI- 8vaj,pouze 2 k transferu- Vysledek-dnes již 3letý klučina. Chteli jsme mu pořídit sourozence, Takže 3IVF a ICSI- 10vaj,pouze 2 k transferu,opět těhu,i srdíčko už tukalo a jak jsem si šla už pro těh prukazku,ke své gyn,tak ta mi řekla,že tam žádnou akci nevidí,že plod zanikl v 10tt . To byl neuvěřitelný šok. Takže pak revize. No a ted 4IVF a ICSI a PICSI,6vaj,pouze 2 k transferu a NIC. Ještě jsem zapoměla na diag laparoskopii a hysterektomii a pak operaci cysty. Vždy jsem stimulovala gonalem a vždy jsem měla prodl kultivaci. Jsem smutná a přesto štastná,že mám našeho zlatého prcka. Je mi 38 let.

sblanch
12. dub 2011

@vika29 já když jsem poprvé měla IUI, tak vaječníky zareagovaly až moc dobře, folikulů byl tak moc, že se musely při punkci vaječníků odsát. Tehdy jsme vajíčka nevyužili, ale teď bychom už do toho šli, nechali bychom je oplodnit jako při IVF. Jako IVF se to nepočítá, samozřejmě nějaké výkony je potřeba hradit bokem, docela dost. My do IUI jdeme proto, že jsem byla na laparce, která potvrdila, že průchodné vaječníky mám, takže šance je. Taky mi zbývá jenom jeden pokus IVF placený pojišťovnou...

sblanch
12. dub 2011

Jinak jsem byla dnes na kontrole, folíků zdá se bude opravdu dost. Takže menopur funguje. Sice to není příjemné píchat si ho do břicha, ale většinou se toho ujímá manžel, takže se to přežít dá. Taky při tom některá z vás někdy měla pomocníka - nebo jsem sama?

alti
12. dub 2011

@kobla nebuď smutná já jsem podstoupila 2 umělé oplodnění a vždy bez úspěchu, navíc u mě bylo poprve jen 4 vajíčka -2 k oplodnění a u druhého jen 2 a jen 1 k oplodnění. Špatně jsem to snášela a po prvním neúspěchu jsem šla na laparku a zjistili mi endimetriozu, kterou údajně odstranili, po druhém nezdaru jsem to vzdala a taky si říkala, že se musím smířit s jedním dítětem. A jakmile jsem to přijala a rozhodla se za 2 měsíce jsem byla těhotná (přirozeně) a dneska mám 2 letého rošťáka! A to mi řekli, že mi už nedozrávají vajíčka a manža měl málo a nepohyblivé mršky! Začni žít naplno o to jde, né jen život plánovat a stresovat se!!!! 😉
Tobě a všem holčinám přeji štěstí a spokojenost! Jo v tu dobu co jsem chodila i já se dost na jaře zadařilo - vím o 4 ze skupiny. Určitě to holky VYJDE!!!! 😉

sblanch
12. dub 2011

@kobla hmm... Co na to říct. Chápu, že jste strašně chtěli druhé, je to nespravedlivé, že to nevyšlo. Tuším jak ti je, už jsem to taky párkrát zažila. Na druhou stranu už aspoň jednoho prcka doma máte.
Jak dlouho jsi chodila na OBI, než ti dopadlo těhu? 2 roky?
Můžu se zeptat, kde je u vás problém? Když vám dělali ICSI, tak asi taky u manžela, ne?
V našem případě to je jasné, problém je u mě. Nefunguje mě hypofýza, netvoří se mi hormony. Takže mě doktoři připravovali na to, že to může být problém a že bez asistence CARu to nepůjde.
Jinak pokud by bylo víc vajíček, jak už jsem dnes psala, nechali bychom je oplodnit jako při IVF a taky uvažujeme o PICSI a ICSI.
Já měla zatím podobný počet získaných vajíček jako ty, bohužel se zatím žádné embryo neuchytilo... A jenom jednou nám zbyly 3, KET se potom taky nepovedl. Tak doufám, že se tentokrát už štěstí unaví a dopadne to příznivěji.
Držím moc pěsti, ať to rychle přebolí

sblanch
12. dub 2011

@alti tak to gratuluju, to je paráda. Často už jsem slyšela, že se to takhle párům podařilo - prostě to vzdali a psychika zafungovala.
Bohužel to nebude můj případ, bez doktorů jsem bez šance... Někdy bych si to ráda zkusila, nic neplánovat, neřešit, nechodit na kontroly a nebrat léky - prostě se jen radovat, že to přišlo... To mi připadá jako zázrak.

klara.k
13. dub 2011

@sblanch - a můžu se prosím tě zeptat, když ti nefunguje hypofýza, tak v těhotenství by to nemělo vadit? Jako na ty hormony pro těhotenství, ty se nevytváří v hypofýze nebo máš brát nějaké hormony, když se uchytí? Ptám se hloupě, ale ptám se proto, že mi po porodu nějak nefunguje cyklus, mám dlouhé cykly a teď mi budou zase vyvolát agolutinem a chystáme se teď na KET, tak kdyby se uchytili, tak aby to potom neskončilo, kvůli tomuto. Děkuju

kobla
13. dub 2011

@sblanch - ano,na OBI jsem chodila 2 roky,než jsem otehotnela a následně porodila. Problém je hlavně n manželově straně- pouze 1 procento zdravých spermií, no a já mám sníženou funkci štítné žlázy a špatnou imunologii- vytvářím protilátky proti ejakulátu-spermiím. To jsme se s manželem prostě sešli... Normální cestou otěhotnět nemůžem ani náhodou. Držím vám pěsti,sblanch i klarce. Sblanch,ty jsi podle fotky mladinká,určitě se to povede. Mně je 38 a to už je diagnoza sama o sobě 🙂
A copak dělá ANTOA ? už se na něco chystáš? Naposledy tady uspěšne otehotněla a porodila Chrobáček a to už je sakra dávno. Zatím papa.

sblanch
13. dub 2011

@kobla 🙂 Jojo, mladinká - fotka klame. Teda vypadám mladě i naživo, jenomže letos v létě budu slavit kristovy narozeniny... Co se dá dělat. Snažíme se 2 a půl roku, uvidíme v kolikati se mi poštěstí stát se maminou.
To jste se teda s manželem našli. Hlavně že se to povedlo aspoň jednou. Na ty protilátky ti dávali prednisol, nebo jak se to jmenuje? Já ho teď beru, zajímavý je, že při IUI mi ho vždycky dají, ale při IVF ne. Nějak jsem to nepochopila. Já si nechala asi před rokem udělat rozbor krve na imunologii, nic mi nenašli. Ale prý to nemusí to nic znamenat, protože se to mění.

sblanch
13. dub 2011

@klara.k Mě nefunguje hypofýza asi už od narození. Nabeton to nevím, ale asi se to stalo při porodu - prý se to může stát. No a poznali to v dětství, když jsem vůbec nerostla. Netvořil se mi totiž růstový hormon, až v pubertě mi ho začali dodávat. Bez léků nemám ani mens... Teď beru různé hormony a je to v pohodě. Případné těhu by taky mělo snad být taky v pohodě, hormony mi dodávají.
No jak to ty popisuješ, tak si myslím, že ti na OBI pomůžou, neboj. Dlouhé cykly nemají souvislost s udržením těhu, aspoň podle mého. Však se klidně na kontrole zeptej, určitě ti poradí. Držím moc pěsti, aby se KET povedl 🙂

klara.k
14. dub 2011

@sblanch děkuju děkuju, já si právě myslím že to není problém hypofýzi, ale asi stres a celkové rozhozený cyklus. Před porodem jsem je sice měla taky dlouhé, ale ne tak moc, a po porodu se to moc nesrovnalo, ale asi to chce delší čas nebo nevím. Jen jsem se setkala s jednou krávou doktorkou, byla jako záskok za moji MUDru a ta byla moc nepříjemná a právě mě začala docela děsit, místo toho aby mě uklidnila, nebo alespoň dál nestrašila. no ale včera jsem to SAMA dostala, jsem na sebe dostatečně pyšná a doufám, že by to snad mohla nabrat ten správný směr.

antoa
14. dub 2011

@kobla Ahojky, chodím sem na diskuzi šmírovat každý den, ale nějak nemám náladu psát 😉
Jinak co u nás nového? Už jsme byli v Bohunicích pro výsledky z genetiky, naštěstí to dopadlo dobře, vývojová vada (čekali jsme kluka) byla náhodná, neměla by se opakovat, šance na vadu je tak jako u ostatních žen v populaci 3-5%. Ale není nikde napsáno, že příště to nebude při mém štěstí jiná vada. Mám vysokou šanci otěhotnět, protože z 3IVF se dvě povedla, ale .... co když příště bude mimoděložní, to jsem ještě neměla. Na genetice nám řekla dr. , že máme dát půlroční pauzu a ani se nesnažím to urychlovat, páč nevím jestli bych to dala. Sice mimčo chci moooc tak jako vy všechny, ale přeci jen 3 narkozy a 2 stimulace (fyzicky, psychicky i finančně) do 8 měsíců jsou na mě moc. Takže já do podzimku na vše kašlu, musím pročistit tělo i hlavu. Na podzim půjdeme asi na KET pokud se nám 2 nanuci rozmrazí.Uvidíme......tak to je vše z novinek 😉 😉 😉

@klara.k Klárko, držím Ti pěsti na Ketík. Smůla se prolomí uvidíš. Pořád vzpomínám jak jsme spolu ležely na OBI, to jsme se nasmály.....

Holky už fakt tu smůlu tady někdo prolomte!!!! 🙂

sblanch
14. dub 2011

@antoa aby byla smůla pryč, to bych taky všem nám přála.. A ne aby se to povedlo aspoň jedné, ale nám všem.
S tím "šmírováním" tě úplně chápu, taky to tak dělám, když se u mě nic neděje - sice ne každý den, ale občas sem nakouknu.
A gratuluju k výsledkům z genetiky, každý pozitivní krok se počítá. Nám to taky tak vyšlo. Nemysli teď ale na to, že další těhu může být mimoděložní, to nejde. Vím, že se to lehce říká, ale hůř dodržuje, já to mám taky tak... Furt se straším, co by se mohlo stát. Ty máš výhodu, skoro pokaždé se ti embryjka uchytily. To se mě zatím ještě nepovedno, a že jsem ty pokusy dohromady měla už 4...

Už jsem to nahlásila v práci, že budu zase mimo, mají naštěstí pochopení a drží mi palce. O to je to vždycky horší, když to nedopadne. Nějak mě moc okatě nelitují, což ví, že by mi spíš ještě prohloubilo deprese, ale stejně všem to postupně řeknu, takže si to prožívám znova a znova... Kdo ví, třeba se tentokrát zadaří a nebudu si tím muset procházet.
Po pravdě, moc se mi to nehodí, být na neschopence. První týden budu doma určitě, pak uvidím - ale minule jsem byla děsně unavená a neschopná ničeho - taky to tak máte? Ale potřebuju makat v práci, nerada bych to hodila na kolegy. Taky jsem začala s psiskem běhat agility, což teď nepřichází v úvahu, musí manžel - toho to nebaví a mě to děsně chybí... Co se dá dělat, třeba mi to pomůže odpoutat se od toho upnutí se na těhu.

kobla
14. dub 2011

@antoa děkujem za info o tobě. Taky tu pořád šmíruju,ale už tu v podstatě nemám co dělat. Už jsem jen "bývalá" snažilka¨☹ Ale nějak mi to nedá. S tou vaší genetikou se to už určitě nebude opakovt. Myslím,že jste si tu smůlu vyžrali až do dna. Na podzim určitě nakouknu,jak se máš a co nanuci 🙂

antoa
14. dub 2011

@sblanch už třikrát jsem se vracela do práce, kde všichni věděli co se stalo ( že se nepodařilo, či podařilo, ale nedopadlo) a už jsem nějak otupěla....sice mi drží pěsti, ale příjemné mi to není. Někdo je více a někdo méně taktní, nejčastěji mi řeknou nemysli na to a to půjde samo. Na tuto větu jsem po 8mi letech snažení alergická. Vím, že kdo tím neprošel nemůže chápat, ale proboha nevím jak vy holky, ale já ten program v hlavě prostě neumím vypnout. Nastartuje se vždy když vidím maminu s kočárem apod. ach jo.
No a to naše vedení v práci se mnou do budoucna nepočítá, protože ví že chci otěhotnět, chápu je, ale mě to ničí. Je to na nic. Začarovaný kruh. Mám pocit, že se motám v začarovaném kruhu z kterého není úniku. Někdy si říkám, že se na to fakt už vyprdnu, ale někdy se mi chce ještě bojovat... 😕

antoa
14. dub 2011

@kobla to už jsem si říkala dvakrát, že jsem si tu smůlu vyžrala 😉 U posledního těhu jsem to celou dobu viděla skepticky a raději jsem se k mímu neupínala. Týden před NT+ jsem se uvolnila, vše vypadalo OK, už jsem se začala na prcka těšit a pak buch.....takže já se příště nezačnu těšit asi vůbec, ale co je to pak za těhotenství, pořád strach. To ty o si jednou vrznou a mají neznají, ani si neuvědomují co vše může být. Nevím jak vám holky, ale mě to vše pořád šrotuje v hlavě. Napřed jsem si říkala - začnu se těšit až budou //, pak až bude srdíčko, pak zas až dostanu průkajdu...atd a pořád strach od kontroly ke kontrole 😒 Stojí nám to za to? Aje jo!!!Určitě, ale...je to o nervy 😀

sblanch
14. dub 2011

@antoa já taky neumím vypnout a nemyslet na to, o co se snažíme... Navíc nám to zasahuje do našich plánů, např. nemůžeme dopředu naplánovat dovolenou, nechci ani změnit třeba práci - i když to prý někdy může pomoct.
Opravdu se to dá vnímat jako jeden velký strach. Já nezažila ani ty dvě //, ale stejně se stresuju - jestli při stimulaci budou vaječníky reagovat, jestli budou vajíčka kvalitní, jestli budou embrya, jak se budou vyvýjet, ...
Taky je blbá taková ta klamná naděje. Mě většinou přišla brzo MS, ale naposledy po KETu nepřišla vůbec... Takže jsem si myslela, že to vypadá nadějně, na rozdíl od předchozích pokusů. O to bylo horší prozření - den před kontrolou jsem si udělala test, bohužel negativní...
A k tomu navíc ty prachy, a že nejsou malý... My teď uvažujeme o PICSI, ještě to musíme probrat na OBI, jestli by to mělo smysl, manžel má výsledky celkem v normě. Takže za to všechno by bylo několik dovolených...
Ale musíme myslet pozitivně, jednou se to určitě povede, ne?

antoa
15. dub 2011

@sblanch jak říkám bludný kruh....také nic nemůžeme plánovat....a vlastně není co plánovat, jelikož na dovolenou a podobné radovánky nemáme, všechny peníze jsme dali a dáváme do IVF.
Někdo za ušetřené kačáky vyrazí na dovču a má z toho relax, odpočine si.Já je cpu do něčeho co stejně nedopadne....a ani si u toho neodpočnu 😉 takový pocit beznaděje, ale to už je osud. Každý asi máme na tom světě něco jiného. Naše neplodnost se nám zdá jako obr problém, ale jsou na tom lidi daleko hůř.... 😉

sblanch
15. dub 2011

@antoa já vím, je to nespravedlivé... Musíme to vnímat pozitivně, jak to jenom jde. Aspoň tak, že furt nějakou tu naději máme a musíme věřit, že se nám to jednou povede. Ale taky mě to deptá, někdo k tomu přijde ani neví jak a ten druhý se trápí a trápí...
Mě zatím maminy s kočárky nechávají v klidu, nějak mě to nerozhazuje, ale horší je to u těhu u kolegyň... Zrovna jedna má termín na začátku června, teda teď je už měsíc v nemocnici, trvdne ji břicho, ale určitě to dobře dopadne. A o kolik je mladší než já... Takže trochu závidím a přijde mi to líto... Ale hlavně jim to přeju

antoa
15. dub 2011

@sblanch já jim to taky přeji....říká se přej a bude Ti přáno, či tak nějak 😉
Tak pořád věřím, že to bude ok!!!

Holky jinak pěkný víkend 😉

sblanch
15. dub 2011

@antoa tobě taky - co máte v plánu? Já už jdu v pondělí na tu punkci, tak už toho moc neplánuju. Snad bude počasí přát na nějakou tu prochajdu s hafanem.

antoa
16. dub 2011

@sblanch asi aktivní gaučink s pejskem 😀 😝