CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

engele
5. lis 2012

@brnanda aha, a proč ti to nějak neuhlídali, když plánovali IUI ?

brnanda
6. lis 2012

@engele protože nevěděla, že neovuluji ... já neměla žádné papíry od mé gynekoložky..a ta to taky neví,takže jim to nemám za zlé..hold,kdžy jsem jí to říkala, asi si myslela, že sem nějaká blbka, která zase povídá...víš jak to myslím,-)
Mám vtomto skoro 10letou praxi 😀

engele
6. lis 2012

@brnanda no to je divný, že k tomu nepřihlídli... tak alespoň na příště ti to už pohlídají 🙂

brnanda
6. lis 2012

@engele mě připadlo,že mě ani neposlouchala v první chvíli.. prostě vím,co nás vtu chvíli čekalo a čeká .. jako kdyby vážně, já sem pacient, já nevím... ale jinak byla moc příjemná ,-)

saurer
9. lis 2012

Nazdárek holčičky,
tak jsem ráno byla v caru, sestřička mi vzala takovým fofrem dvě zkumavky krve, že jsem snad ani nestačilo mrknout 🙂 absolutně špičková emoticon udělají mi všechny testy, co s krví jdou udělat, 19. jdu na další krev a test průchodnosti vejcovodů a 28. na schůzku s doktorkou, aby mi nasadila léčbu 🙂
no už to začíná konečně trochu utíkat 🙂
jinak jsou tam všichni strašně milí a hodní, viděla jsem jednu paní asi po narkóze, vezli ji ze sálu...pohled teda nic moc, ale ráda to budu taky absolvovat, když to jinak nepůjde 🙂

engele
10. lis 2012

@saurer tak ať jsou výsledky v pořádku, ta nakokoza není žádná hrůza 🙂

saurer
10. lis 2012

@engele děkuju, já už vím z výsledků od mého doktora, že mám zvýšený testosteron, který mi asi staví ovulaci, tak uvidím, jestli se mi nezhoršily jiný hodnoty
jinak tý narkózy se nebojím, ale pohled to je strašný 🙂

brnanda
10. lis 2012

@saurer hihi já sem zase naposledy ,když jse teď šla na krev a ultrz. tak dojela předenou sanitka s rodičkou 😀 zážitek hadra 😀 😀 😀 😀 😀 malej stál a furt huí huíhuí sanitka dojela s majáčkem 😀

petruska83
13. lis 2012

Ahojte děvčata, tak co nového na obilňáku. Já ikdyž jsem nechtěla do konce roku nic podnikat, tak jsem si to rozmyslela a v pondělí půjdu na uzw ke svému gynekologovi a pokud bude folík vlevo, kde mám vejcovod, tak se objednám na iui....

saurer
20. lis 2012

Ahoj holky, včera jsem byla na HSG a mám vejcovody průchodný, ale diagnostiovali mi PCO. Máte to taky některá?
Jsem pořád na větvi z toho, jak jsou na mě všichni strašně milí a hodní. Jsem si naprosto jistá, že jsme zvolili vynikající car, ikdyž prostředí a vybavení není nic moc.

petruska83
20. lis 2012

@saurer Ahoj, nevím, co je to PCO. Já byla taky na uzw vejcovodu a je ok a nic o PCO mi neříkali...

saurer
20. lis 2012

@petruska83 PCO jsou polycystická ovária - vaječníky jsou obalené silnou vrstvou a nepropustí vajíčko, takže skoro vůbec nemám MS a ani ovulaci 😒

brnanda
21. lis 2012

@saurer ahoj jojo mě toto zjistili před +-5lety... a ještě mi k tomu doktorka řekla, že prostě jednoho dne nedostanu už MS a tím pádem už nebude ani ovulace a nic a prostě budu sterilní a strašně si ztoho dělala legraci a smála se, že co by za to někdo dal... opravdu občas přemejšlím,čím ti vyštudovaní lidi s prominutím,přemejšlí! a hlavně ti,kteří pracují s lidmi si musí přeci uvědomit, že by se k nám jako k pacientům měli chovat jinak....jenže realita je jiná ,že ...

Ale víte na co sem si vzpomněla? já sem si tehdá koupila na homeopatika na tvorbu žlutého tělíska! tak si to zajdu koupit zejtra znova!vím,že mi to neuškodilo a jen pomohlo..bere se to tak nějak na začátku MS..

brnanda
21. lis 2012

Žluté tělísko (corpus luteum) je dočasná žláza s vnitřním vylučováním nacházející v kůře vaječníku. Buňky tohoto tělíska produkují v luteální fázi menstruačního cyklu steroidní hormony progesteron a estrogeny.[1] U člověka dosahuje velikosti 2–6 cm v průměru.[2] Jeho barva je dána vysokým obsahem luteinů, z nichž se vyrábí steroidy.[3]

Žluté tělísko vzniká již u primitivních čelistnatců, ale nemá takovou funkci jako u člověka.[4]

[editovat] Vznik

Vzniká z Graafova folikulu po ovulaci. Vznik žlutého tělíska způsobuje zvýšení hladiny luteinizačního hormonu v krvi. Dojde zejména ke zbytnění granulózních buněk kolem prasklého folikulu, na stavbě žlutého tělíska se však dále podílí i rozměrově menší buňky theca interna. Žluté tělísko je prorostlé vlásečnicemi.[5]

[editovat] Další osud

Životnost žlutého tělíska činí pouze 10–14 dní, nedojde-li k oplození. Produkce progesteronu, který má inhibiční účinek na produkci luteinizačních hormonů, na nichž je životnost žlutého tělíska závislá, zapříčiňuje jeho apoptózu. Tomuto stavu říkáme corpus luteum menstruationis.

Po oplození je tělísko stimulováno choriovým gonadotropinem, produkovaným trofoblastem embrya a později placentou. Žluté tělísko se tak udržuje po dobu 6 měsíců a poté postupně zaniká. Progesteron je však vylučován do konce těhotenství ze stádia tělíska známého jako corpus luteum graviditalis. Rovněž je produkován relaxin, polypeptidový hormon usnadňující porod.

V obou případech žluté tělísko zaniká apoptózou a zbytky jsou pohlceny makrofágy. Odumřelé tělísko se mění na jizvu z hustého kolagenního vaziva - corpus albicans. Nefunkčnost žlutého tělíska vede ke vzniku dalších ovulačních folikulů

saurer
22. lis 2012

@brnanda no ale to je přeci hloupost, ne? abys byla sterilní...a jak to léčíš teď?

brnanda
22. lis 2012

@saurer hele,nebejt internetu,tak já bych asi bečela celej život a myslela bych si,že snad aj umřu ztoho ..jak se tehdá doktorka chovala.
Žádné léky na to nemám a ani nejsou,co vím.

saurer
22. lis 2012

@brnanda no já vím, že se to léčit nedá, ale dá se to přebít hormonální léčbou... nebo čím si pomáháš k otěhotnění?
Já jsem teď vyhledala nosifol, měl by to mít doplněk stravy pro PCOS, tak ho začnu užívat. Ale zázraky nečekám.

brnanda
22. lis 2012

@saurer ten mi teď doporučila p.doktorka z caru,protože jak mám ještě leidenskou mutaci a mthfr ,tak nesmím hormony a toto je bez hormonů!!A já sem akorát začala užívat gynex,když mi to doporučila,takže jsem říkala,že jak ho doberu půjdu do N.
Pak mám kyselinu listovou-čistou bez ničeho, pak mám ty homeopa.na to žluté tělísko aj a já si myslím,že snad už víc nejde 😖 clostyl a utroš samozřejmně.

Já se pořád říkala od začátku,že jsem chtěla dvojčátka a bylo by vše vyřešené 😉

saurer
23. lis 2012

@brnanda ten nosifol je jen doplněk stravy, takže čistě bez hormonů...ale já si nechám dát i hormony 😀 uvidím, co mi vůbec našli vkrvi, na konzultaci jdu až příští středu. Ke komu chodíš?

brnanda
23. lis 2012

@saurer víš co,to máš strašnou výhodu!!! protože ti doktoři můžou upravit jakkoukoliv hladinu hormonů, prostě dát ti ubrat a i jako lék ,já toto nesmím...tělo by to nevydrželo,takže mám smůlu,proto ám i celej život nadváhu apod...

saurer
23. lis 2012

@brnanda no já doufám, že to nebude se mnou nějak extra velkej problém...mamka měla už před 40 lety to stejný, co já a vyřešiáli to nějakýma lékama...ale nikdy nevíš, co je se mnou dál v nepořádku...sice mám PCO, ale bez cyst, to znamená, že se mi vůbec netvoří vajíčka...nebo to jsem si aspoň sama takhle vydedukovala..jak velkej to je problém, uvidím až ten příští týden...koukala jsem, že ale máš už jedno díťátko..tos už tenkrát měla taky PCO?
každopádně se docela těším, až budu brát ten nosifol...teď se snažím držet inzulinovou dietu, tak snad to k tomu všemu trochu přispěje

brnanda
23. lis 2012

@saurer chodili jsme předtím do reprofitu a když jsme čekali na MS,před domlouvání ivf,tak jsem ji po 9letech nedostala🙂,,,jen doufám,že zase nebudu čekat tak dlouho 😀

saurer
23. lis 2012

@brnanda no tak to á MS nemám skoro nikdy, takže v tomhle jsem klidná 🙂 bez vyvolávačky nebo prášků ji nemám 🙂
tak ti držím pěsti, aby to brzy vyšlo 😉

engele
24. lis 2012

@saurer Jsem na tom stejně, bez prášků MS ani OVU u nás nehrozí...

saurer
24. lis 2012

@engele a jak to teď "léčíte"?

brnanda
26. lis 2012

Moc Vás zdravím po víkendu 🙂
akorát jsem se objednala ráno na ultrz. na pátek,tak uvidíme,dneska jsem 7DC, tentokrát jsem měla MS jen 3 dny a třetí den večer už nic ... 😖,tak doufám,že v pátek to bude 11DC,tak snad se tam budou tvořit nějaká vajíčka
😒

brnanda
2. pro 2012

Tak jsem v pátek s Tomíkem naklusala do Caru..ulrzv.,na pravé straně mám pár foliků,levá strana nic.
Paní dokt.mi řekla,že si mám píchnout v neděli v 10hod. pregnyl,který jsem mimochodem nikde nesehnala!!!Brno,okolí Brna,Vyškov,nic...jedině ve Zlíně v Reprofitu,ale to jsem říkala, že tam nepojedme...a to jen kvůli tomu,že lékárna na obilňáku měla včera a dnes zavřeno skrz inventůru
No a v úterý na 8h. manžel, já mám dojít v 11hod. a pokusíme se o IUI.

Tak budu jen doufat ...

engele
2. pro 2012

@brnanda Pregnyl už je dlouhou dobu vyprodaný, mě pak napsali Otrivelle nebo tak nějak se to jmenovalo, doplatek byl ca 300,-

brnanda
2. pro 2012

tak jsme ho nakonec sehnali a píchli 😉

brnanda
3. pro 2012

začínám bejt nervózní .... 😒