CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

mummy88
Autor odpověď smazal
Zobraz
tulena
18. lis 2013

@mummy88 Na Obilňáku dělají vyšetření pečlivě, pokud má muž horší spermio, pošlou ho na urologii, aby vyloučili, že třeba nemá něco s prostatou apod. Tobě udělají hormonální profil, podle toho se budete bavit dál. Nevím, jaké mají aktuálně objednací lhůty, to neporadím. Personál je moc milý a vstřícný.
KET je transfer embrya, které bylo zamražené.

koubovii
20. lis 2013

Ahoj holky na Obilňáku začínám a pevně doufám, že to bude mít šťastný konec 😵

hanulamarkova
autor
20. lis 2013

držím palečky moc

koubovii
21. lis 2013

@mummy88 my začínáme a jako první jsme udělali spermiogram, potom hormonální vyšetření - dostavíš se na krev 2-4 den cyklu, pak 10-12 den znovu na krev a ultrazvuk a mně k tomu budou dělat ještě navíc průchodnost vejcovodů pod rtg

martas14
21. lis 2013

holky moc vám držím palečky, já na Obilňák nedám dopustit, my měli problém na straně muže a museli podstoupit dost peripetií, ale i když nám jinde řekli, že vlastní dítě mít nebudeme, tak docent Crha se nedal a dnes mám skoro dvouletou holčičku, takže držte se a i na vás čeká ten úžasný uzlíček lásky 😉

koubovii
26. lis 2013

Ahojky dnes jsem byla na sono hsg a měla jsem strach, protože se o tomhle vyšetření povídá ledacos ALE byla jsem mile překvapena. Pan doktor i sestřičky byli úžasní, když to zabolelo tak počkali až to odezní, několikrát mi vše vysvětlili a sestřička mi celou dobu hladila moji nervozitou poskakující nohu 😀 . Je to zatím malá zkušenost ale tenhle lidský přístup mi vyhovuje.

tulena
26. lis 2013

@koubovii Jo jo, jsou tam opravdu skvělí. Mě také hladila sestřička nohu, když jsem byla nervózní, a doc. Crha zas ruku, když jsem byla na nervy před narkózou. Díky tomu lidskému přístupu jsem byla poté klidná a vyrovnaná, že mi čekání na test uteklo jako voda. 🙂

hnedocko
1. pro 2013

Ahojky... Můžu-li, přidám se... Na Obilňák se chystám zítra. Bohužel si nejedu pro žádné dobré zprávy. Jsem 12 den po ET. Včera jsem si dělala test a vyšel negativní. Zítra jedu na krev... ☹ A domluvit se, co dál... I když, já vlastně nevím co dál...

koubovii
3. pro 2013

☹ jak to dopadlo? já jsem tam byla včera taky ale zatím jen na konzultaci

saraha2
5. pro 2013

@hnedocko já byla taky na obi..1IVF-2e..nevyšlo,pak IUI,taky nevyšlo a 2IVF-2e a máme chlapečka 😉 teď tam sestra jde na IUI příští týden.

saraha2
5. pro 2013

@koubovii držím palce!u nás to bylo úspěšné,sice ne hned,ale bylo..já chodila k mudr.Krajčovičové a nedám na ni dopustit

koubovii
5. pro 2013

@saraha2 díky 😉 sestra sem nechodí?

saraha2
5. pro 2013

@koubovii ne,ne...

brunetka_a
30. led 2014

ahoj všichni, mám dotaz k začátku stimulace, četla jsem, že se má dostavit 2-3 den cyklu na krev a ultrazvuk a pro rozpis léků. Jak se postupuje na obilňáku, když MS příjde v pátek, ordinují i o víkendu? nemám ještě žádný protokol ani léky 😕

martas14
30. led 2014

@brunetka_a ahoj, jojo tam dělají i o víkendu 😉 ale v klidu jak to dostaneš, tak brnkneš sestřičce a domluvíš se, protože určitě tam mají o víkendu víc takový objednaný provoz, ale sto pro tě vezmou

koubovii
3. dub 2014

nikdo z obilňáku? poďte pokecat 🙂

martas14
4. dub 2014

@koubovii ahojky, jdete do stimulky? My se akorát taky vrátili na obi na druhý pokus 😉

koubovii
5. dub 2014

@martas14 v úterý máme ještě třetí IUI ale moc už tomu nevěříme a pak asi stimulka, první dítě máte tedy z OBI? na kolikátý pokus

martas14
5. dub 2014

@koubovii aha, no IUI je menší pravděpodobnost, ale zázraky se stávají tak proč by ne, hlavně musíš věřit holka 😉 my máme dcerku z Obi a vyšla nám na první pokus, jsem tomu nemohla uvěřit pomalu až do porodu 😀 máme problém se spermiemi, pak jsme měli KET minulé léto, ten se nepovedl a teď jdeme do druhého pokusu IVF, MS by měla dojít tento týden, tak si pojedu už pro gonal pero, vzhledem k tomu, že poprvé to vyšlo tak mám stejný krátký protokol....a chodite tam k někomu přímo?
Tak budu moc držet palce, třeba se to nečekané povede 😉

koubovii
6. dub 2014

@martas14 právě že pokaždé k jinému ale nějak mi to nevadí aspoň znám názory více lékařů. V pátek jsme probírali IVF s Crhou. Trošku jsem to nepochopila chci začít stimulovat už další menstruaci ale nevím kdy to teda bude schvalovat pojišťovna - nějak dodatečně? jak je to prosímtě s těmi platbami- kdy přesně se platí?

martas14
8. dub 2014

@koubovii já teda nejvíc chodím k Crhovi, i jsem si ho jako tak vyžádala na transfér, protože se nejvíc líbil mojemu, jak jsme tam byli na dnu otevřených dveří před těmi třemi roky a přinesl nám štěstí 🙂
jinak my šli tenkrát do stimulky pomalu ze dne a na den a žádné schvalování pojišťovny jsme neřešili a ani oni o tom za celou dobu se nezmínili, a tentokrát, taky vůbec nic..... to si asi oni už vyběhají, navíc je to státní car, takže si drží nějaké svoje linie a nemají problém se schválením nejspíš
tak jak po IUI odpočíváš? držím palec, aby ani žádné IVF nemusela řešit 😉

koubovii
9. dub 2014

@martas14 ahoj jj včera jsem to s nima řešila znovu (sestřičky byly nějaké protivné - napadlo mě i prchnout jinam) ale s paní doktorkou jsme si to při IUI vše vysvětlily a když přijde další menstr. tak šup na stimulaci.

jestli se tě můžu zeptat - co jste měli při IVF? máš pro mě nějaké cenné rady? 🙂 bojím se odběru vajíček 😀

bibianca
9. dub 2014

Ahoj holky, zdravím. Už jsem 2x prodělala zamlklé těhu a teď mám šílený strach být těhotná po 3. že to zase nedopadne. Začínám uvažovat nad CAR.. Vůbec se v tom neorientuju můžete mi poradit??

martas14
9. dub 2014

@koubovii já naštěstí zatím měla štěstí na sestry dobře naladěné, ale tak není to jak u soukromého caru, kde jim za úsměvy připlaci 🙂 ale určitě, můžeš hned naskočit příští cyklus, tam je pak akorát mezi jednotlivymi IVF tří měsíční pauza, kvůli hormonům aby se tělo s tím trochu vyrovnalo...ale to ty nebudeš potřebovat, protože ti to vyjde na poprvé a basta 🙂
Jinak při prvním IVF jsem měla krátký protokol, který začíná druhý den po dostavení MS pichanim hormonů, vždy jednou denně já si brala gonal sice se doplácí, ale ta aplikace tím perem je super,nevím jestli bych s obyčejnou stříkačkou si to uměla vůbec sama bodnout 🙂 k tomu jsem mela ještě nosní spraš synarel aplikaceddvakrát denně normálně jak nosní kapky a pak ještě utros zavádět, ale ten jsi měla možná už při IUI...no a toto trvá tak dvanáct až patnáct dní a chodí se po pár dnech vždy na krev a utz, kde kontrolují ty foliky jak ti rostou, připadne zvyšují dávky hormonů, aby to bylo OK ....OPU se nemusis bát vubec , to se děla na stejném sále tam ve dvoře, ale to tě uspí takže stejně nic nevíš, některé holky co mají hodně vajíček tak je pak třeba poboliva břicho, ale já teda o něm ani nevěděla a byla hned fit, pak podle počtu a kvality vajíček je prodloužena kultivace a ET, ten znáš v podstatě no a nejhnusnejsi fáze přichází dvanáct dní čekání na test...
Tak nějak v kostce, klidně se ptej co tě přímo zajímá, ráda povím co vím 🙂 no a teď při druhém to mám stejně už splicham synarel a čekám na MS snad zítra zavolám si a pojedu pro gonal

koubovii
9. dub 2014

@martas14 díky moc za podrobnosti a co metody oplození, prodloužená kultivace a hatching? ty jo ta stimulace je tak dlouho? já myslela že týden no je vidět že tomu vůbec nerozumím 😀 no a měla jsi neschopenku? já pořád přemýšlím jak to ukočírovat s prací

martas14
9. dub 2014

@bibianca tak to mě moc mrzí takové špatné zkušenosti, ale tak je vidět že otěhotnět ti jde jen je někde menší problém, s tím vám v caru určitě pomůžou..... Mužů se zeptat kolik je ti let? S carem těžko poradit, každému vyhovuje něco jiného, ono o penězích je to všude 🙂 takže nejlepší je si přečíst pár diskuzí tady o různých carech a uvidís co by se ti líbilo, i když musíš vždy brát zřetel, že každý vychvali tam kde se mu povedlo 🙂 na nás např. unica nezapůsobila moc dobře a na OBI vlili manželovi optimismus, protože máme problém na jeho straně, jemu to úplně změnilo postoj a bum povedlo se, člověk nikdy neví co kde, ale psychika je moc důležitá u tohoto procesu, takže chlapa podporovat, ty věr, že se to povede a půl úspěchu je v kapse kdekoliv 😉

bibianca
9. dub 2014

@martas14 Mně bude tento měsíc 27 a manžel je o půl roku mladší, takže chvíli si ještě užije těch krásných 26.

martas14
9. dub 2014

@koubovii my kvůli špatnému spermiogramu museli mít ICSI a za mě teda je to super věc a šla bych do něj vždy, přijde mi že se tak vždy oplodní nejvíc vajíček... Prodlouženou kultivaci určitě taky, ale to si řídí embrylog stejně sám, podle kvality embrya, nám ho dávali čtvrtý den a asistovany hatching jsme taky nechávali dělat pro jistotu 🙂 no týden určitě né holka, ale já poprvé taky chodila normálně do práce, ty utz jsou hned rano, takže jsem po nich jela vždy do práce a vymlouvala se na zubaře 🙂 🙂 jeden den jsem si vzala dovolenou na OPU a ET mi vyšel na sobotu, no a dovolenou jsem si pak vzala až po ET pár dní

martas14
9. dub 2014

@bibianca tak to máte času dost, to se vám určitě povede i samo a kdyby né tak můžeš zatím v klidu vybírat 😉