CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

chanel
31. srp 2009

Saj. byla, na ultrazvuku, jsem seděla a nešla jsi náhodou přede mnou?? Melírek, vlásky do culíku a ještě předtím Ti brali krev?? Měla jsem bíle tříčtvrtáky,bílé tričko a zlatou kabelku a pak jsem na wc tak kýchla až se málem zřítil Obilnák........to bylo asi něco po osmé...já jsem tam půl hodiny hledala místo k zaparkování 😀

sajmona
31. srp 2009

Máš dlouhý černý vlásky???Já byla tak dneska vyřízená,vstávala jsem o půl 6,musely jsme s holkou být na neurologii na půl 7 a pak rychle na obi a tak jsem byla tak trošku mimo a zase jsem málem zabouchla dveře od kabinky,to už se mnou zažila aji chrobi 😀

sajmona
31. srp 2009

Joooo určitě jsi to byla ty,taková kočka,štíhlá 😉

chrobacek
31. srp 2009

jo sim na to spoléhám že tobě se chylo i to 8b 🙂)) šikulka 😉

chrobacek
31. srp 2009

chanelko no tak to jsi na tom podobně jako já .... .takže z toho budou 4 tutově .... co ? nebo 5 ?? trumfneš mě?

chrobacek
31. srp 2009

saj já se z tebe zblázním 🙂)) nezavírat jo?? 🙂)))))

simulin
31. srp 2009

Luci, no to je ale bříško, řekla bych, že už je i větší jak při tvém OHSS... 😀

simulin
31. srp 2009

Mir, krásná příroda, to jste chodili po tůrách? To bych asi nezvládla, stačí mi jít kousek nebo jít do schodů a funím jako lokomotiva. ☹

chanel
31. srp 2009

Saj. tak pozor vypadáš na 25!! A já jsem si řekla, že Tě oslovím,pak si říkám, to nebudeš Ty,přece už Ti určili OPU...jéé tak to je škoda, kočka nejsem, protože jsem vylítla nenamalovaná a vlasy neupravený, se nějak po ránu nemůžu donutit ze sebou něco udělat 😀 Chrobi: my jsme dvojka, vajíčkujeme stejně!!

chrobacek
31. srp 2009

chanelko no to jo 🙂)) a stagnuje nám jeden vaječník 🙂)))

sim nepamatuješ si kolik buněk měly ty tvoje mimina den před ET?

chrobacek
31. srp 2009

Prodloužená kultivace embryí nad 48 hodin přináší následující pozitiva:

1. Zralost sliznice děložní je dokonaleji sladěna s vývojem embrya. Při standardním transferu embryí, druhý den po folikulární punkci, se přenáší embrya do dělohy vlastně o dva dny dříve, než tam vejcovodem docestují při přirozeném otěhotnění.

2. Prodloužením kultivace lze vybrat embrya, která se lépe vyvíjí. Nedokonale založená embrya, s nevhodným složením chromozomů /genetických informací ze spermie a vajíčka/, se zpomalují a zastavují v nižších vývojových stádiích, např. dvou, nebo čtyřbuněčných. Tato defektní embrya však nemohou být během základní, tj. dvoudenní kultivace odhalena.

3. Transfer dvou embryí ve vyšším vývojovém stadiu má stejnou pravděpodobnost otěhotnění jako transfer tří nebo čtyř embryí, přenesených standardně po dvoudenní kultivaci. Riziko vícečetného těhotenství dvojčat nebo dokonce trojčat je nesrovnatelně nižší.

Do stádia blastocysty se vyvíjí přibližně jen třetina všech embryí. Závisí to na různých a často neznámých faktorech. Vývojový potenciál embrya nelze při oplození vajíčka nikdy s jistotou předvídat a tak je možné, že i přes úspěšné oplození vajíček v laboratoři dojde postupně v dalším vývoji k zástavě.

Čím nižší je počet vajíček získaných při punkci folikulů, tím nižší je šance, že se jedno nebo dvě embrya vyvinou až do stádia blastocysty.
Podle současných výsledků se transferem 1-2 embryí ve vyšších vývojových stádiích dosahuje úspěšnosti více jak 50%.

sajmona
31. srp 2009

no to děkuju 🙂 to už mi dloooooouho nikdo neřekl,zvlášt po tom,co jsemza poslední rok přibrala 10kilo 🙂 a dneska jsem měla obzvlášt šupu🙂 nooooo škoda,mě to vůbec nenapadlo:( že tam dneska bude někdo z holek odsud,nikdo nic nehlásil:( ale kočka teda si,jsem si říkala,ty jo taková koc tady🙂 ne že bych byla na holky 😀 .tak příště všechny tady hlásit dopředu,kdo kdy jde🙂Tak držím pěsti,ůrodu máš náhodou dobrou,to já ani první ko neměla...

chrobacek
31. srp 2009

U třídenních, šesti- až osmibuněčných embryí lze jednu buňku (blastomeru) odebrat. V odebrané buňce je vyšetřen počet chromozomů /karyotyp/. Tato diagnostika trvá 48 hodin. Mezi tím se embryo vyvine do stádia blastocysty a má-li normální karyotyp, je šance na otěhotnění vyšší. Stejný karyotyp jako v této jedné buňce by mělo i dítě z tohoto embrya.


PGD ukázala, že i zcela defektní embryo se může vyvinout do blastocysty, zcela normálního vzhledu. Tento poznatek je vysvětlením, proč ani při přenosu blastocyst nemusí k otěhotnění dojít.

PGD nezaručuje narození zdravého dítěte, neboť normální počet chromozomů má více než dvě třetiny dětí s různými vrozenými vadami. Vady totiž nemusí být vázány na chromozomy.
Po transferu embrya s normálním počtem chromozomů, je ale pravděpodobnost otěhotnění vyšší.

PGD, tedy přenos embrya s normálním počtem chromozomů otěhotnění nezaručuje. Vyřazením defektních embryí ale zabrání transferu či zbytečné kryokonzervaci takovýchto embryí.

chrobacek
31. srp 2009

docela dobrý info 🙂

saj ty taky nejsi k zahození 🙂))

sajmona
31. srp 2009

no chrobi ty už vůůůbec nééé 😉 😀

chrobacek
31. srp 2009

😀 😀 no jsme to prostě kočeny 🙂))))

http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka/prvni-ty... koukejte tady jsem se uklidnila 🙂)))

chanel
31. srp 2009

😀 😝

chrobacek
31. srp 2009

asi se stavím na Obilnák vysvětlit tem našim bunkám, že mě nemají nervovat a místo dělání blbin se dělit.... už to vidím ostatní bunky se tam v klidu dělí sekají latinu a ty naše blbnou lezou z misky a zapomínají se dělit .... děcka jedny nezbedný 🙂)

mayllou
31. srp 2009

ahojky chanel.....no my jdeme v září rovnou na ivf+icsi.....já jsem v pořádku, ale problém je na straně přítele....řekla bych ten stejný problém jako u chrobi.....a jinak moc díky za podporu, dost ji ted potřebuju....doufám, že to všechno nějak zvládnu...ale s vaší podporou o tom nepochybuju... a ty jsi ted na tom jak, ještě pořád stimuluješ nebo už máš po OPU??

sajmona
31. srp 2009

no vidíš chrobi,v tom odkazu je že po 72 h může být 6b a někdy až 8b,takže to má správný průběh,zase je tak nehon chudáčky,ty si hrozná,nemůžeš ty děcka buzerovat už tak brzo 😀 😝

chrobacek
31. srp 2009

may jasně, že to s náma zvládneš 🙂

veria
31. srp 2009

čau holky, tak jen hlásím, že mám 11 den po KETU test totálně negativní, takže nic. No nic, však víte, že jsem s tím nepočítala. Jsem jen trochu naštvaná na Obi, že mi rovnou neřekli, že je to k ničemu, páč to embryo opravdu nebylo dobré (6 buněk a byl to jeho 5. den!!!).

ywushka
31. srp 2009

zabicka007 : ten seznam co vsechno potrebujes mam ja v albicku to co se nam libi-doma mam jeste vetsi seznam,ale ten jsme dostala v jednom miminkovskem obchode!!

Lucka: pujdu ty aukce hlidat, ted jdu smazit palacinky!!! dostala jsem na ne silenou chut🙂

cincolina
31. srp 2009

Chrobi, klid, decka to dozenou... močák mně přestal bolet až tak 3 dny po ET...
Zabi: (odpovidam na dotaz asi tak 10 stran dozadu 😀 - jo, projekty EU - Operační program Vzdělání pro konkurenceschopnost ...

chrobacek
31. srp 2009

saj jo já jsem děsná ... víš co já jsem soutěživý typ a prostě moje děcka nejsou v popředí 🙂))) tak mě to štve 😀 😀 😀

chrobacek
31. srp 2009

veria ☹ no je to blbé kolik to stálo??? ten nepovedený pokus?

sajmona
31. srp 2009

mnááám palačinky 🙂
Veria to mě je líto 😒 ještě zkus vydržet na krev

chrobacek
31. srp 2009

😉 😉 cin no jo tak to si ještě počkám 🙂)) ale ono už to přestává tak to asi bude i dřív ... co ten testík zítra???

sajmona
31. srp 2009

Ty jo,ještě že mě naši nikam nehonili..asi jsem byla jejich omyl 😀 a né vysněný dítě 😅

sajmona
31. srp 2009

nic jdu udělat něco na hamu,to jsem ale matka,ani svýmu děcku nic neuvařím a sedím u pc🙂 pak sem přijdu zase vás dočíst