CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

lakky
7. led 2010

chanel: psala, si, že si se zkoušela ptát v Heliosu na nativy, a co kdyby si zkusila konzultaci v tom Reprofitu.Je to sice soukromý CAR ale ceny tam nejsou tak horentní, jak by se mohlo zdát. Navíc, doktoři jsou tam super, ale to už jsem psala, no a za konzultaci nic nedáš. Mě trochu na OBI vadilo, že jaksi jedou pořád ten stejný protokol, teda u mě to tak bylo, ale moc to neřeší. Víš, že by ti nabídli něco jiného, uděláme to tak a tak, vyzkoušíme to a to.Od 21 dne synarel, pak puregon a jede se. Ono, co si budeme povídat, je celý tenhle proces a pro někoho je sakra dlouhý i o důvěře k doktorům. A člověk by měl od těch doktorů cítit, že i když to pořád nejde, je tam snaha "něco" udělat jinak. Samy toho podstupujeme tolik, laparoskopie, genetika, imunologie...atd.Tak proč to nechtít i na druhé straně.

elennka
7. led 2010

Pěkný večer holky, jdu se alespoń trochu ukázat. Absolutně nestíhám, je to práce a práce, mám ještě brigádu.. do toho občas něco doma.. Doufám, že rok 2010 pro nás všechny bude šťastný.. s mimísky v bříšku..

chanel
7. led 2010

Petulo: nešpiním, krvácím...zítra mám volat dr.,jak to vypadá 😠 ,nevím, z čeho to pořád je,jinak mě nic nebolí. Lakky, máš pravdu, šla bych i do Reprofitu, už jsem přece zkusila i Helios. Mám ted jen strach s tím krvácení, na Obilnáku mě operovali, pak jsem měla menopauzu, ted mi tam dělají ivf,jsem tam už od r.2006 a když půjdu jinam a nevyjde to nebo bude problém, kde mě budou operovat v Reprofitu asi ne,víš tak z toho mám obavy 😖 A je to tak měla jsem dvakrát krátký protokol a ted konečně změna....dlouhý.Všem dávají stejně..vyšetření o které si neřekneš nemáš, právě proto jsem šla se zeptat do Heliosu....ale tam mi řekl dr. větu, měla jste dvakrát krátký tak ted bych dal dlouhý a popis ivf úplně stejný s tím, že jinak řeší ohss a nabídnou Ti metodu vyšetření embrya s tím, že i tak se může vloudit chybička...nikdo není všemohoucí.A nativy jsou podle nich k ničemu,malá úspěšnost.Tak jsem si řekla, že raději zůstanu na Obilnáku a znovu se na to zeptám, že už mám rozházené hormony.A co plánuješ Ty?

petrah.
8. led 2010

petula82: děkuju, už válčíme skoro 4 rokem. Ale věřím, že to zvládneme. Byla jsem na genetice po 1 IVF, tam zjistili, že mám Leidenskou mutaci, proto chodím na hematologii na kontroly, jestli je všechno v normě. Teď ještě díky této nemoci musím ke všem injekcím na stimulaci přidat heparin, tak se to musí všechno zkloubit a sladit tak,abych nedostala embolii. Při této nemoci nesmím brát žádné hormony, ale nechci se vzdát a Čadová řekla, že mi pomůže, a vím, že když nebudu stimulovat velkými dávkami, tak bude vajíček málo.
HOLKY URČITĚ TO VYBOJUJEME!!!!

chrobacek
8. led 2010

ach jo holky to je boj co??? ale my to vybojujeme ne?

hanulamarkova
autor
8. led 2010

ahoj chrobi hlásím se po dlouhé odmlce ale znovu nastupuji do "oplodňovacího" cyklusu, tak uvidím. Tento měsíc 1DC se hlásím na OBI a jdu do KET tak jsem zvědavá s jakou pochodím.

monulkab
8. led 2010

ahoj holčiny! jak to tady čtu, tak mi běhá mráz po zádech, petrah, válčit takhle 4 roky, to tě obdivuju, já jsem zralá jít k psychiatrovi už teď, a to mám "teprve" 18-ctý neúspěšný cyklus, včera jsem dostala ms....je to na posrání....už k tomu nemám slušnější výraz...

chrobacek
8. led 2010

ahoj Haniíííí tak tfuj tfuj na KET 🙂))

moni vydrž 🙂)

antoaneta
8. led 2010

Ahoj holky! 🙂 Děkuji za palečky a za přání štěstí! 🙂 Já vím, že jste psaly, že je to zbytečný, ale nakonec jsem tam zůstala přes noc. Proto jsem tu taky včera nebyla a nemohla Vám hned napsat. A ikdyž jsem byla v nemocnici, tak ten pokoj byl moc hezkej, něco jako nadstandart, manžel tam byl dlooohou se mnou a já pak u televize usnula. Ikdyž spánek nic moc, těch emocí ze včerejška bylo moc. Navíc jak je to u mě poprvé a pořádně nic nevím, tak jsem se možná zbytečně až moc hlídala a bála. Nevěděla jsem jestli můžu spát na břiše, atd. To su ale blbá, co? 😀
No každopádně jsem se nakonec rozhodla opravdu pro dvě 🙂 I embryolog a vlastně všichni se za to přimlouvali. Tak doufám, že tam vydrží 😉 alespoň jedno 🙂 a pokud obě, budu stejně šťastná jako u toho jednoho. Doktoři říkali, že jsou to morulky a sou prý moc hezký. Dostali jedničku!! Tak teď záleží na mě. Holky to je Vám pocit. Je to takový zvláštní, zvlášťně hezký, když vím, že je mám už v břůšku 😀 Prosim, prosim, ať tam zůstanou.....
Držte mi palečky!!!!

petrah.
8. led 2010

monulkab: žádný psychina 🙂, to přece musíš zvládnout. Pořád věřím a to mě drží nad vodou ... někdy je to hodně těžký, všichni kolem mě mají už 2 děti a jsou mladší než já ☹
hanulamarkova, antoaneta: HODNĚ ŠTĚSTÍ!

antoaneta
8. led 2010

Ale taky mám holky strach ☹ Protože samozřejmě že mi potom řekli, že nemám kašlat, smrkat, kýchat a mě se zrovna jak naschvál kašlat chtělo a chce 😠 a taky jsem si ještě pak tak pšikla, jak snad nikdy v životě 😖 ,tak snad sem si je nevyhnala 😢 co? to su ale trdlo, že? Ale víte samy, jak si to moc člověk přeje, tak ho napadají různý blbiny.
A holky prosím, nějakou radu, co teď dělat, nebo naopak nedělat, nebo co třeba jíst a nejíst, atd.?
A ještě prosím, nevíte, jak dlouho po tom, co Vám tam embryjka dají, trvá, než se z té slupky vyloupnou a zavrtají, asi za jak dlouho po transferu? Nebo dá se něco cítit, nebo nějaký příznaky? A těhotenskej test si radši dřív nedělat, jak před tím 12 tým dnem, před tou kontrolou, že? Nebo myslíte, že by se mohlo ukázat už něco dřív? No pokud teda do té doby nedostanu měsíčky..... ☹

monulkab
8. led 2010

petrah já vím že je víra důležitá, ale někdy to prostě už nemůžu ustát.
Antoanetko, moc moc moc štěstíčka přeju, ať se tě děcka drží!!!!!! 😉

sajmona
8. led 2010

ahoj holky🙂
ahoooj hanul 😉 dlouho jsi se tu neukázala,musíš to napravit..držím pěsti na ketík,to je super ž e máš mražáčky,já už mám ted 2 ivf za sebou a nic:( a mražáčky žádný,tak držím pěsti at se ti zadaří
antoanet: gratuluju k morilkám;) určitě je jim u tebe dobře,neboj se,nevypadnou,to je zbytečná panika... 😉 a netestuj,víš jak jsem dopadla já...pozitivní...hcg taky ale slabě a co z toho...nic...nech se překvapit na hcg

lakky
8. led 2010

antoanet: gratuluji k mimískům, určitě se chytí a nepustí!!! 🙂 Asi tak 5 dní dodržuj klidový režim, nezvedat nic těžkého, nesportovat, nesexovat a potom úplně normálně fungovat.Hlavně být v klidu a pohodě( to jde zvládnout hóóódně těžko)testovat co nejpozději, pokud vydržíš a nebo raději vůbec( to jde taky hóóódně těžko) 🙂

lakky
8. led 2010

chanelko: to krvácení je fakt na houby.doufám, že už je to lepší a ustalo to. já jsem se taky hodně dlouho rozhodovala, jestli z OBI odejít, připadalo mi to hloupé, nebo nevím, ale nakonec jsem si řekla no a co, jedná se o mě, tak ať si myslí co chtějí. taky jsem u nich podstoupila laparoskopii, pak další pokus a šla jinam.v Repro. mi udělali hysteroskopii.musím říct, že když jsem tam poprvé přišla, tak to byl balzám na psychiku. nevím, je to prostě tím přístupem, "nalejí" do tebe optimismus, diskutují s tebou, když se zeptáš, nikdo se na tebe nedívá jak na blba, co se zase vyptáváš a tak. tam už jsem podstoupila 2 pokusy, ale zatím nic.už jich mám celkově za sebou 5 ( 4xET,1x bez ET)

lakky
8. led 2010

teď poslední pokus jsme měli na půl s dárcem, protože naše oplodňování 😉se doktorovi moc nelíbilo, vždycky nám zůstanou 2 em. a ani nic na zamražení, tak aby jsme zjistili, jestli není problém ve kvalitě vajíček.no a nakonec to vypadá, že je. takže teď máme rozhodovací období, jak a co bude dál. jestli jít do darovaných vajíček nebo to pořád zkoušet s těmi našimi a snad se jednou zadaří.doktor mě říkal, že teď naposledy měl paní, které zbylo pouze jedno embryo a ještě té nejhorší kvality, kdy už fragmentovalo a ona přesto trvala na zavedení a je těhotná.jo, zázraky se dějí.no a další věc je, že musíme taky našetřit.taky jsem se rozhodla, že se hlavně sama dám do pořádku, nějaké to kilíčko shodím, nějak se mi ve skříni záhadně sráží věci 😀.to vyšetření embrya v Heliosu, co jsem slyšela, tak nabízí skoro všem.no bodejď by ne, když se za to platí 10000,-Kč. Můžu se zeptat, co máš všechno za vyšetření?Doufám, že nevadí, že se na to ptám a vlastně jsem mezi vás tak vpadla. jsem se nějak rozepsala nebo co 😠

enya11
9. led 2010

Ahojky, omlouvám se, že vám sem lezu. Jsem taky obilnačka, ale nejsem aktivní v psani. Jen občas chodím nakouknout. Nicméně ted musím reagovat. Měla jsem jeden neuspěšný výkon na Obilnáku a jako každý hned hledala proč, a kde se stala chyba a pod. Pak jsem se vydala na pohovor do Reprofitu na základě doporučení známých. Rychle jsem od tam utekla a šla zpátky na Obilnák, kde jsem postoupila druhý výkon a ted čekám prvního potomka. Stejně tak moje známá, která byla na dvou výkonech v reprofitu - neuspěšných a po mém doporučení čeká mimi z obilnáku po prvním výkonu. Je to hodně o štěstí, trpělivosti, ale každá dřív nebo později otehotníme. Hodně štěstí přeju

chanel
9. led 2010

Lakky, je dobře, že jsi tady a píšeš!!!Děkuji Ti za to!! Taky toho máš už hodně za sebou, ted by to chtělo konečně ten vytoužený výsledek!! 😀 Já už mám taky laparku, imunologii,genetiku,2iui,2ivf..vše na Obilnáku a tak jako píše enya11, kterou vítám a zdravím, je to o štestí a náhodě! Lakky hysteroskopie, je náročný výkon? Pravě mě dr., říkala, že by se mi ráda podívala na dělohu, protože tam je konečný problém, proč se to nechytá. Antoanett: teda Ty jsi proto, udělala fakt maximum!! Já jsem při prvním ET,snad ty dvě hodky ani nedýchala....podruhé jsem to už tak nebrala, protože jsem věděla, že se to ovlivnit nedá,ale tak jako píše Lakky, těch pár dní se šetřit,sestřička při Et říkala, že embryo v děloze žije tři dny,pak už bud se zavrtalo nebo nechytlo. Moc Ti přeji,aby jsi byla těhotná a tím pádem štastná! 😀 Enya11: Tvé druhé štastné IVF?: měla jsi krátký nebo dlouhý protokol? Kolik bylo vajíček a čekáš jedno nebo dvě mimi a jak dlouho a jak se cítíš,promin za zvědavost 😅 Gratuluji!!!!

chanel
9. led 2010

Lakky, mě teda v Heliosu řekl dr., že vyšetření embrya je za 15tis., a žádanku na spermiogram jsem obdržela a vyšetření za 1000,--, tak nevím, Chrobi ,myslím psala, že je to grátis...

lakky
9. led 2010

chanel: na tu hysteroskopii jsem nastoupila ráno, za asi 1/2 max.3/4 hod. to bylo hotové.pak jsem si poležela 2 hod.a šla domů.dalo se to zvládnout. výhodu jsem měla v tom, že mi to dělali myslím ve čtvrtek, na pátek jsem si vzala volno a pak byl víkend a pak rovnou do práce.nic mě nebolelo.dokonce to vyšetření embrya stojí 15tis? no vidíš, to jsem nevěděla.
Holky já jsem nechtěla, aby to nějak vyznělo, že někoho přemlouvám, aby šel do Repr.jen jsem tím vším chtěla říct, že pokud jsme nějak vnitřně přesvědčený, že to není ono, že je třeba dobrý, aby jsme zkusily i něco jiného. Je to všechno fakt o štěstí a hlavně na přírodě, což ani my a ani doktoři neovlivníme.A stejně nakonec pro nás bude ten nejlepší CAR, kde se zadaří, že? 🙂

chanel
9. led 2010

lakky: to je snad jasná věc, někde mě to nesedí, tak tam nebudu trčet!

monulkab
9. led 2010

Holčiny k tomu heliosu, jsem sice laik, ale připadne mi, že vám v heliosu "doporučí snad všechno, jen aby z toho co nejvíc vytěžili, chápu že je to ale prostě jejich buysniess....kámošce vehementně doporučovali PDG (to vyšetření embryja) hned po prvním neúspěšném IVF, přitom jsak jsem se dočetla, tak to má většinou význam jen u párů kde je nějaká špatná genetika či co...takže tak, toť můj názor. Ale jinak na ně nechci plivat špínu, chodila jsem tam chvíli na gyndu ale pak jsem kvůli mudr. Šulovi utekla, absoluntě mi nevyhovoval, ale to už je zase z jiného soudku. 😠

monulkab
9. led 2010

lakky, ta poslední věta je pravda pravdoucí, ten nejlepší CAR bude stejně jen ten kde se to povede. 😀

enya11
9. led 2010

Ahoj Chanelko, mimi čekám jedno z transferu dvou morulek, měla jsem dlouhý protokol a 8 vajinek, 3 mě zbyly do mražáčku dvě nebyly na mražení vhodné a jedno se neoplodnilo. Citím se úžasně. Pravda je, že každý bude vychvalovat to svoje centrum. Ale mě ujistilo, že zmena není dobrá to, že o mě nic nevedeli. Zatímco na OBI už vedeli jak jsem reagovala na stimulaci a když poprvé jsem na krátký protokol, který jsem chtela blbec já. Chtěla jsem začít hned a ne čekat na další cyklus. reagovala špatné tak mi nabídli dlouhy. A stejně tak při oplození vajíček už mi hned řekli, že jsou třeba ICS. minule jsme zkoušeli kombinovat, ale po ICSEch byli embrísci lepší.

antoaneta
10. led 2010

Enya11: Ahoooj! Ten tvůj příběh se pro mě čte jako krásná pohádka. Připomíná mi to sebe a proto doufám, že i já, jako ty budu mít ten šťastnej konec. Teď sedmého ve čtvrtek jsem totiž byla na svém prvním trasferu po IVF - také dlouhý protokol. Po opu jsem měla také 8 vajínek, pomocí ICSI se ale podařilo oplodnit jen čtyři, z toho dvě se nakonec přestaly vyvíjet. Takže nám žádné na zamražení nezůstalo. Ale za to ty dvě co zbyly - byly prý krásný, a taky 2 morulky! Nechali jsem si zavést obě. U jednoho z nich jsme si nechali udělat i AH. No a teď čekáme. Což to je asi teď to nejhorší. Dnes je to teprve třetí den.
Prosím, vidím v tobě takovou podobnost. 😉 Jak jsi na tom byla ty? Co jsi dělala nebo naopak nedělala celých těch 12 dnů do kontroly? Polehávala si, nebo si dělala vše jako dřív? A co jsi jedla a co naopak ne? Máš nějakou dobrou radu, co se ti osvědčila? Promiň, že to tak na tebe chrlím, ale je to tak krásné, co jsi napsala, a já bych si to přála moc taky. A cítila jsi během těch dnů něco? Nějaký příznaky? A do kdy jsi vydržela s testem? A moje poslední otázka, teď už jsi jak dlouho v očekávání 🙂 ??? Děkuji moc!!! Za každičkou tvou odpověď!
A přeji moc štěstí!!!!! Ať hezky rostete 🙂 !!!!!

chanel
10. led 2010

Eny: moc gratuluji, je to super! Obyčejně vychází druhé ivf, v to jsem taky doufala 😖 a měla jsem taky krásné morulky... 😝 Takže přeji krásné těhotenství a zdravé miminko! Uvidím jak budu reagovat na dlouhý protokol já. Saj: jak se máme???????? Anto: neovlivníš to ted už ničím, bohužel, na to už ted není žádná rada, někdo leží celých 12 dní po ET a nic a někdo chodí do práce a otěhotní. každopádně jez kyselinu listovou a nic těžkého netahej,ale to už přece všechno víš 😀 A my všechny se tady těšíme na stoupající hcg v Tvé krvi a tím pádem i prolomení ledu....už se nám tady dlouho nezadařilo! 😀 Ty už jsi tři dny po ET???Tak to už je v Tvém bříšku jasno,ale obyčejně kdyby nic,tak by jsi aspon jako já ses cítila jako na ms....takže držím pěsti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😝 Chrobi: kdy valíš na tu dovču?

antoaneta
10. led 2010

Chanel děkuji moc za podporu, ikdyž jak se to veme. Na tu ms, se totiž klidně cítit mohu, břicho stále pobolívá, k tomu prsa taky a i záda nic moc. Takže super vyhlídky 😒 Ale jak se říká, víra umíra jako poslední, a dokud mrcha nepřijde, tak budu doufat 😉 ....já, vím, první IVF, morulky měly i jiný holky a možná i lepší, ale třeba fakt mám ten led prolomit zrovna já.... 😀

chanel
10. led 2010

Antoanetko: těhotná můžeš být i přes ms....to by se pak v tom kozel vyznal. Ted neřeš co kdyby .....prostě těhotná jsi a je to! 😀

monulkab
10. led 2010

antoaneta, hlavně myslet pozitivně a nepropadat zbytečně panice, není důvod připouštět si ani zlomek možného neúspěchu, proč se deptat obavama co kdyby....na to má člověk dost času když to náhodou nevýjde, takže, a to ti ti dávám rozkazem, vůbec nemysli na to že by to nemělo vyjít, jasný!?

Jinak děvčata, rozhodla jsem se že si pořídím nějakýho domácího mazla, takže zítra si volám k chovateli a domluvím si koupi skinny morčátka 😀 😀 😀 už aby byl zítřek!hafo se na toho prcka těším!

ivanalysonkova
11. led 2010

Ahoj holky, prosím poraďte mi. Máme za sebou nativ - neúspěšný. Teď se budu chystat na dlouhý protokol. Zajímá mě, jestli se do té doby než začnu užívaz nosní sprej musíme s manželem při sexu chránit? díky 😉