CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

hegricek
28. led 2010

Dobré ráno, veria už ani prášek od bolesti nezabírá ( max tak na hodinu ) ☹ Bolí mě celý břicho na dotek, nejvíc v pravým podbříšku, píchá, křeče...k tomu taky záda, celou noc jsem nespala ☹ Bráním se volat na Obilňák, představa že se něco děje a transfer nebude možný... ☹ Neumím si představit transfer bez něčeho od bolesti, což už nebudu moct! Chjo...jak se máte všechny?

monulkab
28. led 2010

hegricek na obi určo zavolej, kámošce nějak takhle začínal hyperstimulák, ale díky tomu že to nahlásila hned, tak jí dali injekce a zastavili jí to! fakt tam zavolej.

hegricek
28. led 2010

monulko díky, ale hyperstimulak je přece před odběrem, už by se projevil i z krve co jsem četla,ted už jsem několik dní bez hormonů a poslední odběr krve byl v poho. Kdy to chytlo chudáka kamošku nevíš?

monulkab
28. led 2010

chytlo jí to po punkci, je to problém toho, že se prázdné folikuly začnou plnit vodou, takže to určitě není jen záležitost před odběrem.

monulkab
28. led 2010

měř si 2x denně obvod břicha, to za prvé, a za druhé, určitě si tam zavolej, mohl by to být klidně i nějaký zánět, přece jen ti zasahovali do břicha. já bych teda na tvým místě volala na obi už v noci.

nadis.h
28. led 2010

Hegricek neblázni a zavolej!!! OHSS je svinstvo a nebezpečný.Může se Ti vrazit voda až do plic.A v nejvíce případech se to rozjíždí po punkci a po ET tím kdy začne stoupat HCG!!

veria
28. led 2010

Hegri, taky bych volala, hyperstimulák se opravdu může projevit až po punkci!

hegricek
28. led 2010

holky diky, volali jsme a jedeme, možná tam zůstanu....dám vědět a vy se všechny držte, přeji krásný den a opatrně na sebe, zas slušně napadl snížek..paaaaa

klara.k
28. led 2010

hyperstimulák - je co, rposím děkuju? Já jsem začátečnice 😉

Dnes jsem byla na krvi a jak jsme šla přes dvůr tak mě napadlo, jak dlouho tam asi budu chodit, jestli rok, dva nebo třeba jen pár měsíců.

monulka - ta narušená důvěra je těžká, ale myslím, že už máš spoustu zkušeností a ledacos víš, tak tě to snad moc nerozhodí. Jinak jiné CARi možná dělají utz, ale nás třeba hnali na IVF hned po prvním spermiogramu, který dopadl velice špatně a že musíme podstoupit TESA a když jsme říkala že bral antibiotika a to nicí spermii, tak to nikoho nezajímalo, proto jsme odešli. je to těžké, hlavu vzhůru, pro mě je chování na obi velice fajn a hned základní vyšetření je daleko podrobnější než jinde.

chanel
28. led 2010

Hegricek: držím pěsti,at Ti to co nejrychleji na Obilnáku uklidní, to je určitě hyperstimulák 😖 Klarko, to je vedlejší účinek, těch hormonů,které musíš brát,aby jsi měla hodně vajíček. Bohužel asi se tomu nedá zabránit, říká se, že je potřeba hodně pít a být v klidu.Na tom papíru,co jsi dostala na Obi, kde Ti zaškrtli co Ti provedou,tak na druhé straně jsou možné vedlejší účinky při ivf 😖 , nateče Ti břicho, nemůžeš dýchyt, je Ti nevolno, křeče v břichu....,tak hodně pij!!!Jo a úplně Tě chápu, když tam vždycky sedím v čekárně, honí se mi stejné myšlenky hlavou...jak dlouho a jestli vůbec 😅 A to co píšeš, že Tě hned hnali do ivf a tesa....to je Helios,tam snad ani nikdo jinou diagnozu nemá 😢 Jo a hyperstimulák se může dostavit i do pěti dnů od ET. Mončo: teda to by mě naštvalo, že řekneš,že asi je po ovulce a dr. Ti řekne "tak uvidíme", trošku blbý je to pak pokus na nic! To si příště pohlídej, taky jsem slyšela, že jinde dělají před tím ultrazvuk a pak následně reinseminaci. A s tím Pregnylem, nechci se s nikým hádat, ale vždycky mi ho dli do zadku a důrazně řekli, že se jinam nepíchá.....tak nevím 😖

chanel
28. led 2010

Veri: dáváš si ted nějakou kúru před třetím pokusem? Nebo cvičíš, víš, že by jsi mě inspirovala....já mám snad veškerá vyšetření,ale přemýšlím nad nějakým cvičením,aby se děloha pořádně prokrvila a konečně se to chytlo a nepustilo. 😅

veria
28. led 2010

Chanel, plánuji si koupit Wobenzym to velký balení a brát ho 3 měsíce před pokusem. Na cvičení chodím jen jednou týdně na pilates, to je super cvičení na zpevnění středu těla, i hluboko uložených svalů. Ovšem nevím, jestli jednou týdně to má až takový význam. Ale aspoň něco 😉

klara.k
28. led 2010

chanel - děkuju. Já ještě žádný papír od nich nemám, chodíme tam teprve na vyšetření. Za 14 dní máme konzultaci u Crhi, tak jsem zvědavá co nám řeknou. Máš pravdu byl to helios.
A ta hyperstimulace je u většiny případů, nebo výmečné? Je to třeba i u iui?

veria
28. led 2010

Klaro, hyperstimulace je v menšině případů, ale až tak výjimečné to není, řekla bych. Já ji tedy neměla nikdy. U IUI, vzhledem k nízkým dávkám hormonů, snad nehrozí.

chanel
28. led 2010

Veri: Wobenzym je super, taky jsem měla kúru,to pak ani rýmu nemáš 😀 a na ten pilates se mrknu, jednou týdně stačí,hlavně, že se člověk přinutí něco pro to udělat! Ještě zkus i červenou řepu, je vhodná přímo k oplodnění a proti potratům!! Klarko, aha, já myslela, že už ten papír máš, tak promin 😝 .Při iui jsem neslyšela, že by měl někdo hyperstimulák, ale jak začneš stimulovat, oni Tě hlídají, podle krve a ultrazvuku,by už viděli a hlavně při opu, že máš na něj našlápnuto..u mě,při druhém ivf, řekli at hodně piju, měla jsem trochu zvedlé hormony...ale dobrý, nic mi nebylo, jen nafouknuté břicho. Já myslím,že je víc žen,co ho nemají,než těch co je chytne. A když by byly problémy, dostaneš kapačky a přejde to!

veria
28. led 2010

Někdy je ten OHSS opravdu drsný, byla jsem na Obi na hysteroskopii a na pokoji se mnou ležela holka, no myslela jsem, že je tak v 5 měs. jaké měla břicho, ale byl to hyperstimulák, byla asi v 6. týdnu po IVF. Chudák byla opravdu šíleně nateklá, nemohla dýchat, dávali ji infuze... strávila tam snad 14 dnů. Takže i tak to někdy může dopadnout, ale takové extrémní případy snad nejsou tak časté.

veria
28. led 2010

Chanel, já jsem právě na podzim brala Wobenzym, jen to malé balení 200 tbl, furt na mě něco lezlo, škrábalo v krku a Wobenzym mi to rozehnal a zatím jsem tuhle zimu nebyla nemocná.
Kdybys chtěla chodit na pilates, tak já chodím do Fitstudia Jana, najdeš na netu, tam je to fakt výborné, teď od února začínají nové kursy, ale už to mají hodně obsazené, nevím, zda ještě vůbec mají volno.

monulkab
28. led 2010

klara jojo, je to hodně i o tom věřit těm doktorům, obě iui mi dělay ty mladý doktorky, jedno Kalvodová a druhý Panková, o to by ani nešlo, ale oboum jsem říkala že si myslím že jsem už po ovu a jedna mi řekla že to nevadí, a druhá že uvidíme no...takže už z toho mám docela blbej pocit. S tím pregnylem to byla taky sranda, protože popvré mi ho píchli asi 42 hodin před zákrokem, po druhé jsem si ho měla bodat sama a ptala jsem se sestřičky kdy si ho mám teda píchnout (na iui jsem měla jít ob den v 11 hodin) no a sestra mi řekla že si ho mám píchnout klidně teď (ráno) tak jsem se jí zeptala jestli to nemá být těch 36 hodin před iui a ona mi řekla že je to jedno, ale nebyla mi schopná říct žádnou dobu, tak jsem si pak volala odpoledne, s vírou že narazím na jinou sestru, narazila jsem, ale ta mi řekla že si to mám píchnout prostě večer, no a tak mi to nedalo a volala jsem své gyndařce, a ta mi řekla že si to mám píchnout určitě až 36 hodin před iui (to iui by mělo vycházet na den ovulace jestli to dobře chápu, což se tedy u mě ani jednou nepovedlo). Myslela jsem si že pregnyl slouží jen k nějakému pozdržení ovulace, že ta ovu proběhne právě až po těch 36 hodinách, ale bylo mi řečeno že to má vliv jen na kvalitu vajíček, vajíčka dozrají a budou kvalitnější, takže taky věřím že by to mělo všechno proběhnout na čas...no a tak to prostě se mnou je. ale už se opakuju. doufám že hegricek bude v pohodě!!!

klara.k
28. led 2010

monulko - a na iui můžeš jí ob měsíc nebo jak to je, ten je snad možný mít 6x za rok, nebo to tak není?

vím že mám moc otázek, ale prosím o toleranci. Děkuju

cincolina
28. led 2010

Holky, ještě k tomu Pregnylu - já jsem si ho píchala sama a do břicha (byli jsme zrovna hrát volejbal, takže na záchodcích u bazénu na Kraváku 😕 ) no a výsledek pozitivní 😉 .

yvett09
28. led 2010

Chanel: ja jsem zacala cvicit Mojzisku, musim cvicit kazdy den a po 6 tydnech tam jdu na rovnani patere /pres konecnik/ 😲 ale myslim, ze to nebude tak hrozny.

yvett09
28. led 2010

a kdyz uz nic jinyho, tak se mi pekne zpevni na leto 😀 zadek

monulkab
28. led 2010

6x za rok s clostilobegytem a 3x za život s fostimonem, já mám zatím 1:1....jojo, mělo by se chodit ob měsíc, záleží jakou máš stimulaci, po tom fostimonu mi crha řekl 2 měsíce počkat.

pajass
29. led 2010

Ahoj holky, zdravím, mám dotaz. V sobotu mám jít na odběr vajíček, včera večer jsem si pichla Pregnyl. Ze setrvačnosti si měřím bazální teplotu a mám strach, že jsem ovulovala předčasně, protože bolesti vaječníků už nemám, teplota se zvedla a měla jsem ovulační výtok, tak se bojím, jestli není po všem... ☹

monulkab
29. led 2010

před odběrem vajíček ti budou dělat utz, tak uvidí jestli už je po ovulaci, nic jiného sama nevymyslíš, bohužel....

sajmona
29. led 2010

ahoj hoky tak jsem se až dneska sem dostala,musím si vás dočíst,byla jsem ted 2 dny na umření,měla jsem nějakou střevní virozu...no strašný,dneska mě je už lépe..

monulkab
29. led 2010

ahoj Saj! dlouho jsem tě neviděla. Jak válčíte?

chanel
29. led 2010

Yvett: každý den, tak to se výsledek musí dostavit!! Pajas: neboj, může něco prasknout dřív,ale určitě při odběru úroda bude. Mončo: před OPU ultrazvuk nedělají....jdeš na sál, uspí Tě a teprve při odběru to všechno vidí. Saj: jak se máš? Doufám, že je Ti už líp!

monulkab
29. led 2010

tak to je ale hrozný, sem myslela že se dělá utz ještě před tím, no toto...

chanel
29. led 2010

Mon: právě, že nedělá,takže víš houby a ani Ti ho nedělají při ET, to už nikdo neví jak to v břichu je..... 😅