CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

lucka.adis
5. únor 2010

Ahoj holky, jdu na vás mrknout co je nového... a vidím, že jste se parádně rozrostli 😉

Všem přeji, aby tento rok byl úspěšný a na testíku jste konečně objevili // a mohli si začít užívat těhotenství.

Monulko, Chanelko, Ell.. a které ještě znám, jak je to s vámi kočky? Nestíhám dočíst 😅 a co Chrobi, je něco nového?

monulkab
5. únor 2010

Ahoj Luci, se mnou je to pořád stejné, dnes mi začala ms ale ještě se nerozjela, takže čekám že na obi půjdu až v neděli pro další stimulační dávku. Ty už to máš za pár co? O chrobi nic nevím, myslím že změnila CAR, takže sem už proto nechodí. Držím palce ať to celé v poho zvládneš až do konce 🙂

elennka
6. únor 2010

krásné dopoledne, manžu mám v práci.... tak sedím u PC.. a nic se mě nechce

monulkab
6. únor 2010

ahoj eli, já jsem pro změnu v práci 🙂
holky zítra ráno jdu na obi, nepotkám se tam s některou z vás?

elennka
6. únor 2010

Já jdu do práce v pondělí, po týdenní nemoci...

iwuska19
6. únor 2010

ahojte holky jsem tu asi po 3 nebo po 4 a chtěla bych poradit přítel má spermio nic moc ale ženou nás na ivf a já bych přece jenom zkusila i iui.můžete mi napsat vaše zkušenosti s iui děkuji všem 😉

mirenkam
6. únor 2010

Ahoj holky 😉 , tak dojmy z první schůzky na OBi jsou kladné, pan doktor byl velmi milý a navrhl nám spoustu různých vyšetření - hormonální profil na začátku a v polovině cyklu + ultrazvuk, mě imunologii, zda nevytvářím protilátky na spermie a embrya, manželovi odběry krve, spermiogram, andrologii, urologii.... Podle výsledků léčbu např. přeléčení antibiotiky.... a pak patrně zase ICSI.....No dali jsme si ještě schůzku v Heliosu, jen tak, jak by řešili naši situaci.... takže nijak. Prostě bych šla znovu na ICSI bez léčby, bez vyšetření.... - tak to je teda síla!! 😠 Ještě, že jsme utekli, sice trošku pozdě, ale přece... 😉 Podle výsledků vyšetření ještě říkal, že by se dala udělat genetika , ale že se to nemusí.... Nechávali jste si to někdo dělat a co to obnáší? Díky 🙂

sysysy
7. únor 2010

mirenkam - to víš, v soukromých centrech hned ženou na ISCI neb z toho mají pěkné prachy. Z IUI nemají nic 🙄 , tak proč by to nabízeli? 🙂

gwendelin
7. únor 2010

Ahoj holky, zitra jdu na odber vajicek, neni tu nejaka spolubojovnice ? 🙂 Jinak je to nase 3 IVF + ICSI ....

elennka
7. únor 2010

Holky přeju krásnou neděli.... ještě připomínám prosím posílejte údaje do tabulky bojovnic na Obi, abych ji mohla postupně dělat.. 🙂)

Nějak tak z IVF jsou větší penízky, z IUI je to jen minimum..
Jinak je to bohužel tak, že všechna centra včetně těch státních na neplodných vydělávají.. / státní sice ne tak okatě a nevnucují, tak jak soukromé.. ale zisk mají docela velký taky/. Jak tak procházím všelijaké stránky, tak je docela rozdíl mezi Cary v různých krajích (někde jsou lacinější, někde dražší/tím že se specializují hlavně na zahraniční klientelu/.
Jo vypadá to, že tento cyklus zase Ovu asi nebude, jsem si píchala Pregnyl a stále vcelku nízké teploty, ale ono se ukáže... Pokud neotěhu do prázdnin, tak asi zkusíme iui s injekcema..

elennka
7. únor 2010

V albíčku je nástřel tabulky, takže si zkontrolujte co jsem vytvořila, popř. opravím.. a postupně budu doplňovat o infa...

chanel
7. únor 2010

Luci:ahoj, tak Ty už jdeš do finále....takže držím pěstičky,aby to bylo co nejmín bolestivé a rychlé! 😀 Mirenkam: mě dělali genetiku po prvním pokusu, protože se embryo neudrželo,aby se vyloučila genetická vada.Na nic naštestí nepřišli, pošlou Tě do dětské nemocnice, tam si s Tebou a manželem popovídají a naberou krev, do dvou měsíců jsou výsledky. Gwendelin: no tak to se na to pěkně vyspinkej! Mě čeká za chvili taky uplně to stejné jako Tebe, takže s soucítím a držím pěstičky a dej vědět,kolik máš vajíček a jak to vypadá!!!!! 😝 Holky k těm Carum...já nevím,ale mě taky dr. říkala, at jdu do ivf a ted když jsem tam měla krásný,velký folikul, jsem si říkala,škoda, že mě nenabídla nativ, že bysme to zkusili, když se tam konečně něco vyrojilo a nic....musím čekat na dávky Puregonu 😅 a 3.pokus. 😠

chanel
7. únor 2010

ježíš holky, já do té tabulky nebudu nic psát...já jsem na tom proti vám dost blbě, tam by ta kolonka nestačila 😖

elennka
7. únor 2010

Chanel.. já jsem tam psala jen ve zkratce, jen aby jsme měly přehled, když se tu potkáváme..

xovicka
8. únor 2010

Ahoj holky, jestli můžu, tak se přidám. Ve středu jdu na obilňák poprvé, tak by mě zajímalo nač se mám připravit... Paní v telefonu mi říkala, že mám jít jakoby do porodnice, vyzvednout si jakýsi dotazník a donést si výsledky, jestli jsem už absolvovala nějaká vyšetření. Potřebovala bych poradit, kde že teda seženu ten dotazník, co tam bude za otázky a kde to tam u té porodnice najdu a taky jak dlouho se mám připravit, že se tam zdržím. Jsem tady zaregistrovaná nově, tak netuším, kde najdu jakou tu tabulku a kam napsat svou historii, abych do ní taky patřila, tak to písnu sem. Snažím se sotva pár měsíců, nicméně tím že sama od sebe nemám ani ms, tedy ani ovulku, tak to už od začátku řeším přes doktora. Dle ultrazvuků mám PCO, podle hormonálního profilu (pouze na začátku cyklu, v druhé půlce to nemělo smysl dělat, když nemám ovu) mám nižší hladinu FSH. Zkoušeli jsme clostil, poprvé se reakce dostavila, dozrál mi přesně jeden pěkný folikul, ale stejně nenarostla sliznice, kde by se mohl uhnízdit. Později už žádná reakce na clostil, takže v dalším cyklu největší folík 12 mm a v dalším se zvýšenou dávkou pouze 10 mm. Doktor shledal, že už mi nemůže dále nijak pomoci, udělal ještě přítelovi spermiogram, který dopadl zcela v normě a odesílá mne do caru. Nyní jsem tedy objednána na obilňák k doktoru Vránovi a jsem řádně zvědavá.

chanel
8. únor 2010

El:o.k. xovicka: vítám Tě v klubu 😀 . Půjdeš na evidenci, tam Ti dají kartu,pak s tím na odd.16(navedou Tě) a tam Ti všechno vysvětlí, žádný dotazník jsem nevyplnovala, přímo to s Tebou skonzultuje doktor. A jsi na začátku, takže Ti a příteli udělají veškeré testy a pak navrhnou řešení. A jestli nemáš kartu,měli by Ti ji založit na té 16, to ted nevím, já měla tenkrát doporučení rovnou na operaci.Určitě Ti gynekoložka taky něco dala, tak to vezmi s sebou. A kdy tam jdeš?

xovicka
8. únor 2010

Zítra jdu ke gynekologovi, ten mi slíbil, že napíše žádanku do CARU a snad mi dá i nějaké výsledky. Ve středu pak jdu na ten obilňák. Jak dlouho se tam tak zdržíme? Vezmou mě v ten čas, jak jsem objednaná, nebo se mám připravit, že budu dlouho čekat? Díky za rady chanel. 😉

chanel
8. únor 2010

xovicka: vezmou na čas, nestalo se mi ani jednou, že bych čekala déle jak 10min, tak dobré pořízení 😀

yvett09
8. únor 2010

Chanel: můžu se zeptat, jakým způsobem vam poslali vysledky z genetiky? My jsme tam s manzelem byli nekdy v listopadu a porad nemame nic. Posilaji to postou? Nebo si tam musim zavolat? Byli jsme taky v Detske nemocnici.

chanel
8. únor 2010

Yvett: poslali nám to poštou, to je nějak dlouho, klidně si tam zavolej kde to vázne

monulkab
8. únor 2010

ahoj holčiny, už mám též žádanku na genetiku, jdeme tam 1.3. - dřív neměli volno...jak jste to dělali s těmi dotazníky? netroufám si tam vyplnit víc než svoje iniciály....

chanel
8. únor 2010

Mončo, to taky stačí pak to v ordinaci vyplníte s lékařem, snaž se vzpomenout úplně na všechno

petula82
8. únor 2010

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla,u nás nic nového není. Ve středu jdu na tu hematologii,budu mít další odběry.Chanel nebo Mončo můžu vás o něco poprosit?Nemohly by jste se mě zeptat doktorky Čadový,jestli se u nich dá poslat žádost na pojišťovnu kvůli příspěvku na 4.ivf?Protože na celý by jsme určo nenašetřili.Já bych chtěla zkusit párkrát IUI a pak kdyžtak ještě ivf.Ale to jen podle té pojištovny.
Yvet: tak to už by vám to měli poslat každou chvilu,nám to tehdá dělali v héliosu,ale zpracovávalo se to v Jihlavě.A trvalo to 3měsíce než nám to přišlo.Chanel a co ty,kdy bude ivf?

monulkab
8. únor 2010

Pet to jde, žádat o příspěvek na 4.té IVF? o tom jsem nikdy neslyšela, ale když si zavoláš na 16ctku, tak ti to sestra určitě řekne. Jinak s tou genetikou to bude zajímavé, páč manžovi rodiče nevědí že se snažíme, a já ani nechci aby to věděli, páč tchýně je mega drbna a je mi jasný že by o našem sexuálním životě potom klábosila s kde kým, takže se budeme muset snažit přijít na všechny nemoci sami.

sajmona
8. únor 2010

ahoj holky🙂
dlouho jsem tu nebyla,tak vás zdravím,u mě se nic neděje,prožívám tzv období ladem 😀
petul: a kde jsi slyšela o příspěvku na 4 ivf??to mě docela zajímá 😕
monulko,chanel,ell a ostatní ahooooj 😉

petula82
8. únor 2010

Saj.já si to zjišťovala na jiné diskuzi.A s jednou z těch holek si i píšu.Prý ji museli vypsat žádost v caru a pak se to poslalo na pojišťovnu,v caru se jim do toho moc nechtělo,ale nenechala se odradit a schválily jí příspěvek ve výši21tis..Ale mezitím šla na Ket a ten se jí zadařil,tak to stejně nevyužila.Ale i kdyby mě pojišťovna neschválila takovou částku,tak bych to stejně asi využila.Hlavně aby něco schválili.Musím to zjistit jak to s tím je.Třeba to nejde u mý pojišt.No jsem zvědavá,jak to je 😉

antoaneta
8. únor 2010

Ahoj holky!
ty jo, to o tom příspěvku na 4 pokus je zajímavý. Né, že teda bych si přála dojít až tak daleko, ale dobrý je to vědět! Jinak mně teď přišla zpráva, nevím, možná to víte, možná to i někdo řešíte, ikdyž nevím, je to strašně daleko, ale přece jen, kdo má problémy a nedá tolik prašulí dohromady, tak je to šance. Na jedný klinice v rámci nějakýho výzkumu udělají IVF úplně zadarmo, bez jakýkoliv příplatků. Ale musí to být buď první nebo max. druhý pokus. Ale největší problém je ta vzdálenost. Nabízí to klinika v Plzni 😠 No jo, a na Moravě prd 😖 Ale možná pro někoho přínosná informace, co? Klíďo píďo pošlu info.
🙂
Monulkab: Prosímtě, ty si byla dnes v caru a oni tě poslali na genetiku? A prosím na základě čeho? Nebo, to teda ani není celkem podstatný, jen jestli oni jako samy, nebo jste si to požádali. A nevíš, jak bude obsáhlý? Prý údajně jsou jen nějaký základní, nebo jen na něco zaměřený a pak jsou nějaký rozsáhlý. Četla jsem holky na jiné diskuzi a tam psaly, extrémní rozdíl, když byly někde a pak si zajely na to do Prahy. Já jen, že mi doktor taky po tom nezdařeném pokusu, když jsem naléhala, řekl, že by nám teda eventuálně před dalším pokusem udělali genetiku a imunologii a celkem mě vyděsilo, že si napsala že mají volný termín až v březnu. A to ses tam objednávala dnes? A do dětské? Jsem teď z toho celkem na nervy, že za tak dlouho. To se pak zase celé všechno posunuje. Sakra. Jo, a na imunologii půjdete taky? Nevíš, oč tam jde? Nebo někdo nevíte?

sysysy
8. únor 2010

xovicka - žádnou žádanku do caru nepotřebuješ, ani žádné krevní testy, oni si tam udělají svoje vlastní. A ten dotazník - to se tě bude Dr. ptát na různé nemoci atd...prostě klasika. Řekne ti, že udělají hormonální profil - 2DC (to si můžeš nechat udělat u svého běžného doktora) a 10DC v caru a pak porovnají hladiny hormonů, partner půjde na spermiogram a cca za týden Vás objednají na další konzultaci, kde Vám sdělí výsledky a navrhnou léčbu.

Já byla dnes na výsledcích, manžel nadprůměr 🙂 a já klasika anovulace, která je způsobena vysokou hladinou regulačních hormonů, takže jsem vyfasovala na měsíc antikoncepci a v dalším cyklu si začnu píchat injekce na IUI. A pak tam budu jezdit na UTZ 2DC, 7DC, 10DC a pak asi 14DC - tak to ze mně budou mít v práci ohromnou radost 😝

monulkab
8. únor 2010

antoanetko já si o genetiku řekla, měla jsem sice pocit že sestřička dala oči v sloup když jí řekla doki že si paní přeje genetiku, tak ať připraví žádanku, ale nenechala jsem se odradit. Jde o to že mě opět trochu masírovali tou laparkou a ivf, tak jsem jim řekla že na ivf bych šla nejdříve v létě a do té doby chci mít hotovy vyšechny vyšetření, protože když se pak konečně rozhodnu, tak to budu chtít řešit hned a ne čekat na nějaké výsledky (na genetiku se čeká 2 měsíce!!!)takže mi prostě dali žádanku a objednali mě na obi na 1. března, ta doki z děcké tam dojíždí jednou týdně. nevím jak hluboké to vyšetření bude, ale pochopila jsem z toho že by to mělo být vyšetření, ze kterého zjistí, kam mě mají dál poslat. vím o tom prd, ještě to budu muset nastudovat.

chanel
8. únor 2010

peto: ahoj, to je dobrý nápad, s tím příspěvkem, dobrá každá koruna! At Ti to dobře dopadne na hematologii. A na iui by jsi šla kdy? Antoanet: o všechno si prostě musíš říct, nevím proč nedělají všechna vyšetření před 1.ivf a ne až když se nepovede. Co si pamatuji já, tak na genetice je víc doktorů, byla jsem u Kaliny, je super! A měla jsem štestí, zavolám a někdo jim vypadl,tak jsem šla druhý den ráno,ale jinak vím, že čekací doby jsou dlouhé 😖.A to se ještě může stát,tak jako mě, že Ti krev budou brát víckrát,protože na tu věc,kterou rozebírají je jí třeba málo,14 dní po odběru volali, že mám dojít znovu, že jsem ji měla hustou a nejde to. A tím se to protáhne a čekáš... a tu imunologii dělají přímo na 16.Ale stejně Moni, bud ráda, že Ti to doktorka napsala, mě řekla, ne až jak dopadne ivf. Antoanet: genetiku mi dělali proto, že se embryo chytlo a pak stejně umřelo.Saj:ahoooj, jak se vede?? Co pejsci???