CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

veria
7. dub 2010

chanel, na červen, na červen.... 😉 Na konci května přijedem z dovo a pak se do toho dáme.

chanel
7. dub 2010

Veri: aha, tak to je za pár................já bych nejraději stimulovala hned 😠 ,ale vidím to,tak nějak když brzy,tak na konci léta 😅 , to bych si předtím taky dala dovolenku někde u moře a pak hurá na to

chrobacek
7. dub 2010

Ver jojo to jsem si už taky říkala 🙂 přeci už je půlka dubna 🙂)) skoro ... a ty budeš supr nažhavěná co ? po dovči 🙂

Petulo supr ... tak ted sice opruz s pícháním, ale za to bude šťastný konec tfuj tfuj 🙂

Chanelko ... ne nevím nevím se těma našima jednoprocentníma 🙂))) taky jsem zvědavá co ti řeknou v Reprofitu... když se dívám téma Reprofit tak je to docela divočina 🙂

chanel
7. dub 2010

chro: tak se tam na to téma taky mrknu, mám pocit, že mě nepomůžou stejně nikde, jedině, že by Čadová přemluvila mou dělohu,aby aspon jedno embryjko nechala

monulkab
7. dub 2010

chrobi jaká divočina tam je? mě se to nechce moc pročítat, je tam něco konkrétního co tě zaujalo?

chrobacek
7. dub 2010

no myslím, to v těch stimulacích dělají hodně nativy šupou to jeden za druhým, dokonce jsem tam ted viděla úplně jiný lék na stimulku ....

chanelko klid ... a co mám jako říkat já??

klara.k
7. dub 2010

teď jsem volala na obil a můžu začít stimulovat, tak mám radost. Raději jsem pro upřesnění volala, kdyby náhodou jsem něco špatně pochopila nebo tak. Takže když jsem to dostala v pondělí 5.4., tak to znamená, že jsem dnes třetí den, že? Hurá tak už jen 18 dní a začínám stimulovat, mám synarel a utrogestan.

mmorgana
7. dub 2010

klara: tak už můžeš odpočítávat 😎 Gratuluji 😀

chanel
7. dub 2010

Chro: Ty už musíš otěhotnět, už jsi nic tomu nebRání 😀

chrobacek
7. dub 2010

chanelko trochu se bojím těch protilátek ☹

chanel
7. dub 2010

Chro: to chápu,ale oni si Tě pohlídají,ne? Co Ti na to v H. řekli????

chrobacek
7. dub 2010

v H. to ignorují ... Texl je názoru že Prednison nepomáhá .. řekl mi to sám a našla jsem to i na netu

chrobacek
7. dub 2010

Vážená paní. Sanatorium Helios spolupracuje s jedním z nejúspěšnějším centrem světa , australským Sydney IVF a užíváme jejich licenčních výhod. To znamená, že máme přístup ke všem výsledkům výzkumu tohoto centra. V současné době léčbu Prednisonem nepouživáme ani při stimulaci a odběru vajíček , ani před KETem. Tato medikace nikterak nezlepší výsledkek ET. Ten je závislý především o kvality kultivace a tudíž od kvality embryí. Dr Texl Sanatorium Helios

chrobacek
7. dub 2010

ale když ví, že ho chci brát tak mi řekl at ho ted vysadím a začnu brát za měsic

chanel
7. dub 2010

Nóoooooooo, jak u koho, v mém případě byl zbytečný, mám protilátkly v pořádku, u Tebe by byl vhodný, rozhodně si ho nasad, člověk proto uchycení embryjka, udělá první, poslední!!! Ale jako Texl to napsal dobře, fakt je, že kvalitní ebryjko by se mělo chytit za každou cenu.Už tou prodlouženou kultivací se vyberou ty nejlepší a oni tam dělají i PGD. Netrap se tím, změnila jsi Car, máš hystero,kvalitní děti v mrazáčku, prostě to tentokrát vyjde!!!

chanel
7. dub 2010

Taky by mě zajímalo, když se super kvalitní embryo nechytne, tak co na to páni doktoři řeknou, v čem byl problém? 😅 Kamarádka trpí na myomy, bohužel,chudák,ale otěhotněla a celé těhotenství jí ty myomy nevadily,dokonce se i zmenšily a to jí tvrdily, že je musí dát pryč a pak otěhotnět, tak možná měla jen štestí.Tím chci říct, že i s jakýmkoliv problémem se otěhotnět a porodit miminko dá.

chrobacek
7. dub 2010

jo nasadím, ale taky jsem ho brala už 3 měsíce takže ted pauza .... jo doufám, že nám toto všechno pomůže ... a konečně se dočkáme... jo máš pravdu otěhu se dá s lecčím ... i ty protilátky dr. ignorují, že žena otěhotní s nima....

mmorgana
7. dub 2010

Holky, taky jsem slyšela, že některé CARy Prednison vůbec nepředepisují, protože je to hrozný dryák a vedlejší účinky jsou horší než přínos. Taky asi záleží proti čemu máš ty protilátky - když proti spermiím, tak je to asi u (K)ET irelevantní. A s tím poznáváním kvalitnějšího embrya - víte, že na to nejsou žádné postupy a prostě se vybírá od oka? V odborných časopisech právě proto někteří doktoři zpochybňují prodlouženou kultivaci. Jenže na druhou stranu při zavádění morulí a blastocyst se zvyšuje šance na těhotenství téměř na 50 % - takže se PK dělá, ale vybírá se naslepo.

chrobacek
7. dub 2010

mm mám proti trofoblastu

no naslepo to je taky jak se to vezme... já měla dvě blasty rychlé 5 den tak ty by mi dali a 6 den byly další dvě a zbytek k ničemu... pomalejší .. takže ono je to dost velká selekce...

chanel
7. dub 2010

MM: tak kdo ví, jak ty embrya byla kvalitní u mě, taky se mohla druhý den po ET rozpadnout, to už nikdo neví. Prednison, je humus,o tom žádná,ale v některých případech pomáhá

chrobacek
7. dub 2010

jo jasně tak to ti nikdo nezaručí ani s blastama ...

veria
7. dub 2010

Oni třeba nepoznají, která z blast je nejlepší, ale poznají ty embrya, které se vyvíjejí pomalu, a ten 5. den jsou třeba jen osmibuněčné. Tak to je už na nich vidět, že jsou asi špatná. Takže v tom je podle mě přínos PK.

petula82
7. dub 2010

Holky,ty injekce se jmenují Clexane,ty už jsou namíchané a jsou na ředění krve.První mě píchla sestřička,jsou teda hodně štípavý,ale to nevadí,když to pomůže. 🙂 Chanelko a ty by jsi nechtěla zkusit zase iui? Nevím jestli jsem vám to říkala,když jsem byla na iui,tak tam se mnou ležela paní,která na tom byla před 4lety a tehdá ji také vyšla první.Škoda,že jsem se tam s ní nepotkala na výsledek,vůbec nevím,jak dopadla.Holky,teda vy tady probíráte věci,nejlepší je o tom všem vědět co nejmíň,tak si přestaňte tady lámat hlavičku s takovýma věcima,doktoři ví,co dělají,nebojte

veria
7. dub 2010

Petulo, na těžkou endometriozu IUI nezabírá. A doktoři často nevědí, co dělají, často to jen tak zkouší 😉

monulkab
7. dub 2010

to doufejme petulo, myslím že ty mladé doktorky co jsem se s nima potkávala na IUI a konzultacích mezi IUI si teda moc jisnté nejsou

petula82
7. dub 2010

Veri,no u těžké enometriózy je iui zbytečná,já měla jen pár ložisek,které mě před dvěma lety odstranili.Holky,nesmíte to vidět tak černě,je to taky hodně o štěstí , a hlavně vyřiďte si adopci jak my a budete v klidu a pak to půjde.Fakt to pomáhá.

lakky
7. dub 2010

Ahoj holky, k tomu prednisonu jsem si taky zjišťovala co a jak a našla jsem odpovědi na dotazy od MUDr.Madara - reprodukční imunologie
tady to je:
dotaz: Dobrý den pane doktore, již jednou jsem na Vás adresovala dotaz ohledně užívání Prednisonu před ET. O užívání tohto léku jsem četla hodně názórů a jsou i případy, kdy po Et pacientky lék neberou. Já mám za sebou 1.IVF neúspěšné☹. Nikdy předtím jsem Prednison nebrala, ale po OPU mi byl naordinován. Chci se zeptat jeslti je nutné tento lék brát. Jaký je důvod? Většinou pacientky berou léky typu Utrogestan apod. , ale Prednison neberou.

odpověď: Vážená paní, Prednison je součástí přípravy před oplozením a v časném těhotenství u žen, kde komplikace způsobuje špatně řízená imunita ve vztahu k zárodku (toto se zjišťuje vyšetřením na pracovišti reprodukční imunologie). Pokud je imunita v pořádku, Prednison se pochopitelně nepodává. Stejně tak nemá celkem žádný smysl začít podávat Prednison až po ET.
Utrogestan (nebo Duphaston) je analog hormonu žlutého tělíska, jeho mechanismus účinku je úplně jiný, s imunitou nemá nic společného.

dotaz: Mohl byste mi prosím dát ještě jednu radu? Jsem nyní v situaci, kdy 19.2 začnu druhou stimulaci. Na imunologické vyšetření mě nidko neposlal, nebyl žádný důvod. Nevím ale, jak se mám nyní zachovat , když podstoupím druhé ivf a bude mi opět naordinován Prednison po OPU. Jak sám píšete, není důvod ho po ET brát. Můžu si dovolit neuposlechnout lékaře a nebrat ho. Bojím se abych něco nepokazila, ale píšete , že je to bezpředmětné.
Já mám z těchto kortikoidních léku respekt a přijde mi zbytečné je úžívat, když by člověk nemusel.

odpověď: Vážená paní, léčebný protokol při zvýšené buněčné imunitě (vyléčení případných zánětů, kondom, Prednison) je skutečně účinný jen tehdy, je-li zahájen nejpozději 4 týdny před oplozením (ať už přirozeným, nebo umělým). Na druhé straně - tak malé dávky Prednisonu (2,5 mg denně) Vám opravdu nemohou uškodit.

chrobacek
8. dub 2010

dobré ráno,

lakky kde jsi to našla? dá se tam položit dotaz?

monulkab
8. dub 2010

ahoj babizny!!!! 🙂