CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

simulin
6. srp 2009

Hanul, ale výtok je v těhu úplně normální, byla jsem na tom úplně podobně, taky mívám před ms výtok a tenkrát jsem ho taky měla a a mám pořád, no teď vlastně špiním a nakonec to bylo těhu 😉 Tak že to opravdu vůbec nic neznamená.

Holky no s tím sexem, jsme na tom asi všechny podobně, já na něj nemám vůbec chuť, taky jsme ho s manžou neměli od začátku stimulace, což už jsou 3 měsíce. 😅 Samozřejmě to řešíme jinak, nemůžu přece manžílka nechat neukojeného 😅 😀. Už jsme to chtěli i párkrát zkusit, ale vždycky jak na potvoru jsem začala špinit, tak jsem to neriskovala. 😠 😝

Pití mně v poslední době taky moc nejede, ale snažím se aspoň ten 1,5l do sebe nasoukat. Opravdu už nevím co pít po všem je mi za chvilku špatně a jsem toho přepitá a nic mi nechutná. 😝 ☹

gabina79
6. srp 2009

Hani, to nic nebude, neboj, to se stává 😉 ...odpočívej a bude to OK 🙂
Žabi, no právě účetní to po mně chtěla ke konci měsíce, ale moje Dr mi řekla, že se to tak už neposílá...navíc jsem našla na netu výcuc ze zákona a tam píšou o povinnostech lékaře:

potvrdit pojištěnci na předepsaném tiskopisu pro účely výplaty dávek nebo poskytování náhrady mzdy, platu nebo odměny nebo sníženého platu (snížené odměny) v době dočasné pracovní neschopnosti trvání dočasné pracovní neschopnosti, a to ke dni vydání tohoto potvrzení nebo nejvýše 3 kalendářní dny dopředu; trvá-li dočasná pracovní neschopnost déle než 14 kalendářních dnů, je povinen potvrdit pojištěnci pro účely poskytování náhrady mzdy (platu) nebo sníženého platu (snížené odměny) její trvání vždy ke 14. kalendářnímu dni ode dne jejího vzniku

z čehož bych pochopila, že má pravdu moje Dr
tak já fakt nevím

Sim, tak to je super, žes nemusela nic platit...a ono je to pohlaví teď už opravdu rozeznatelné, i když těžko...tak žeby teda dva kuci, no super, gratuluji 🙂

lucka.adis
6. srp 2009

Ahoj holky

Sim, gratuluju ke dvoum chlapákům.. snad měla dr.pravdu 😉

Jinak ohledně sexu, ze začátku jsem měla strach a potom kdykoliv jsme to zkusili, tak jsem začal špinit, ale teď už nic. M je taky hóóódně opatrný a je to od něho fakt milý, i prcek už ani neprotestuje špiněním, takže když je na to chuť (což MM by měl pořád, ale já ne 😀 😝 ) tak na to pomalu vlítnem.

No a já dojela od zubaře, všechno o.k akorát mě překavpilo, že jsem začla trochu krvácet z dásní, tak mě dr.řekl, že to může být těma hormonama v těhu 😉

chrobacek
6. srp 2009

Pokud bude nemoc přecházet do dalšího měs., musí zam-ec donést Potvrz. o trv. doč. PN - takže v příp. dlouhodobé nemoci budete zasílat měs. tyto lístky na OSSZ (zam-ec musí vyplnit 2.str.) Až ukončí PN, tak donese V. díl, ten musí na 1. str. vyplnit zam-tel a zam-ec na 2. str. Tento díl odesíláte na OSSZ.
Pokud budete odesílat díl IV. na OSSZ, tak k tomu musíte vyplnit (pro každého nemocného zaměstnance extra pro něj)dvoustránkovou Přílohu k žádosti o .... (bez tohoto tiskopisu nic OSSZ neodškodní!) Já jenom doufám, že tento tiskopis bude moci vytisknout z programů (aby tam nebyly chyby), protože vyplňovat to ručně, si nedovedu představit. Ono bude stačit to překontrolovávat (určitě to bude nutnost, protože to teprve začíná a na program nepůjde 100% spolehnout).
Bylo doporučeno, aby vše, co bude předáváno na OSSZ, bylo ofoceno a založeno v organizaci (alespoň do té doby, než budou vychytány "mouchy"). Já s největší pravděpodobností na konci měsíce (resp. začátku nového měsíce) udělám soupis všech nemocných nad 14 KD a zkompletuji, co se zkompletovat dá. A proti podpisu vše předám na oSSZ.

Co se týká odškodnění PÚ - to ještě není dořešené, neboť jsou nové tiskopisy a zda půjde odškodňovat zálohově nebo až na konci nemoci - to je v řešení.

chrobacek
6. srp 2009

čau holky 🙂

SIM jůůůů chlapečkyýýýýý krása 🙂

Hani neboj určo jsou miminka tam 🙂

lucka.adis
6. srp 2009

čauky chrobi.... 😉

chrobacek
6. srp 2009

toto je možná srozumitelnější

Trvá-li pracovní neschopnost déle než 14 kalendářních dnů, je povinen pro účely náhrady mzdy potvrdit její trvání vždy ke 14. kalendářnímu dni ode dne jejího vzniku. Ke kterému dni a v jakém intervalu má ošetřující lékař potvrzovat trvání pracovní neschopnosti (karantény) pro účely výplaty nemocenského právní úprava blíže nespecifikuje. Je však třeba vycházet z toho, že nemocenské je de facto náhradou ušlého výdělku z důvodu pracovní neschopnosti (karantény), a proto by mělo být toto potvrzení ošetřujícím lékařem vystavováno zpravidla jedenkrát za měsíc, neboť i mzda je ve většině případů vyplácena měsíčně. Není však nezbytné, aby toto potvrzení bylo vystavováno vždy k poslednímu dni kalendářního měsíce.

lucka.adis
6. srp 2009

chrob: nepracuješ náááhodou na sociálce 😀 😀

chrobacek
6. srp 2009

jo Gábi koukám, že jsi to už podchytila 🙂 prostě jednou za měsíc ti dr. potvrdí trvání at ti může sociálka vyplatit dávky !!

chrobacek
6. srp 2009

Lucko ještě to tak 🙂))

lucka.adis
6. srp 2009

chrob: jak to s tebou vůbec vypadá?

chrobacek
6. srp 2009

čekám a čekám..........

simulin
6. srp 2009

Holky díky, já bych sice ráda i holčičku 😵 , ale hlavně ať je to zdravé. 😉 Taky se v těch nových neschopenkáách nějak nevyznám, no zatím to nepotřebuju, ale asi brzo budu.
Jo, nevíte náhodou jak je to s proplacením dovolené, když půjdu teď marodit, tak mi zbyde asi 10 dnů, nebo si je mám nejdřív vybrat a pak teprve na neschopenku? Asi kdybych šla první marodita a pak by mi je ke konci roku proplatili, tak by mi klesl průměr kvůli neschopence ne? ☹

chrobacek
6. srp 2009

dovolenou si můžeš vybrat klidně až po mateřské

chrobacek
6. srp 2009

http://www.podnikatel.cz/clanky/otazniky-kolem-...

do průměru vstupuje jen to odpracované !!!!

gabina79
6. srp 2009

Ahoj Chrobi, takže jsem to pochopila správně, že pokud jsem posílala 20., tak stačí zase další měsíc 20.? Já se v těch úředních věcech a v tom jejich formulování pořádně nevyznám 🙂 .....takže čekáš? A trpělivě? 😀 ..kdy teda budeš brát poslední piluli?
Sim, ono to asi teď není úplně na stopro, takže třeba se z toho jednoho klučíka vyklube holčička 😀 ...já mít dvojičky, tak bych chtěla páreček 😀
Nazdar Luci, taky jsem četla, že krvácení z dásní je v těhu normální 😉 ...a jinak v pohodě? Mně zubař vždycky něco vrtá 😅... se tam bojím 🤐

ywushka
6. srp 2009

ahojky holky! Cele dopoledne me nesel internet,takze jsem na vas nemohla ani nakouknout! Vsem kdo dneska byli na kontrole a jsou v poradku gratuluju!!🙂

miradka: jo taky bych potrebovala na kosmetiku,jeste jsem si objednala masaze na patek,protoze tak jak me zacinaji bolet zada ze je to az hruuuza!!! S tim curanim to mam stejne,hodne vypiju a taky pak musim chodit na wcko i v noci a to me uplne depta!!! Na sex taky chut nemam a porad se ho hlavne bojim,takze kdyz uz k necemu dojde tak to zustane u mazilkovani,protoze ke styku se nedonutim-jsem to zkousela jen jednou a stejne jsem to stopla!!! Bohuzel musi manzel vydrzet,co nadelam!!

Jinak uz jsem doma z manikury-mam krasne uplne rude cervene nehtiky,nechala jsem si udelat i nejake takove to zpevneni nehtu-PI-SHINE nebo jak se to jmenuje!!! Preju vsem krasny den

simulin
6. srp 2009

Díky chrobi, tak že je to celkem jedno, kdy si to vyberu. 😉
Dala jsem fotečku s tím jedním mimi, ale je opravdu nekvalitní a rozmazaná. ☹

chrobacek
6. srp 2009

hele hlavně vůbec o nic nejde ... prostě jak se s dr. domluvíš tak se domluvíš 🙂 ona ví co dělá ......

piluli asi v pátek ... ještě si to musím rozmyslet o kolik to krouhnu 🙂))))

sim já si taky myslím, že jeden ten kluk je holka 🙂))

sajmona
6. srp 2009

Ahoj holky,taky jsem dneska odnesla do prace listek na penize,jeste za cervenec. Jo jinak jsem se ptala dr jestli chodi ko a ona ze ne,jen kdyz si to zazada zamestnavatel,tak pry at nemam strach. jo jo Gabi,letime do Turecka,tesim. A az se vratim,tak me ceka stimulka,to se tesim taky. Chrobi ne ze na me nepockas:D holky s tim sexem ja kdyz byla teiotna tak jsem mela chute porad,spis pak po porodu se ze me stala frigitka🙂

chrobacek
6. srp 2009

saj ahoj 🙂))) kdy si myslíš že ti dojde mrcha??? já zvažuju kdy vysadit 🙂)) tak řekni at to nějak zkloubíme 🙂)

gabina79
6. srp 2009

no já bych hlavně nerada, aby mi pak došlo ze sociálky, že jsem neposlala lístek, tak nedostanu prachy....no, ale budu věřit Dr...
v pátek jako příští týden? 😕 ...to už je skoro tady...a kdybys to krouhla tak dřív? nebo je pátek už po krouhání? 😀 ...chystám si pěsti, abych pak mohla držet 🙂

chrobacek
6. srp 2009

no začala jsem brát 27.7. 4DC tak to mám do 16.8. tuším tak že bych si vzala třeba 14.8. poslední a kdyby došla mrcha až jak Hanuli za týden tak to je 21.8. + cca 13 dní do OPU je 4.9. a manžel jede 7.9. pryč tak by to vyšlo bez nervů..... ale ted spíš si myslím, že mi za tak dlouho mrcha nedojde ale co kdyby co??

gabina79
6. srp 2009

Saj, i tobě pak budu držet pěsti 😉 ...tak Turecko mě teda moc neláká..teda všeobecně muslimské země..tam bych nejela.....ale ty si to učo super užiješ 😉

lucka.adis
6. srp 2009

Gabčo, já u zubaře problém nemám... najít u mě kaz je nemožné, i když dneska jsem si myslela, že ho tam mít budu. Nějak mě pobolíval zub a ono nic 😀 za dva měsíce tam jdu znovu, mrknem na to krvácení během těhotenství 😉

chrobacek
6. srp 2009

Gabčo udělej to podle doktorky ona nepíše první neschopenku !!

gabina79
6. srp 2009

Luci, tak to máš štěstí, že máš dobré zuby...já ať dělám, co dělám, nijak jim nepomůžu, že prý je to i dědičné...k tomu pár úrazů..a super chrup je na světě 😀
Sim, i když je obrázek trochu mázlý,tak je tam mimčo krásně velký - detail jen na něj 😀..a to hledím s těma výsledkama krve...Ywuš, nečekalas na výsledky několik týdnů??? Nebo se mi to plete?
Chrobi, díky....myslím, že je v tom pěkný chaos - udělají nové normy a nikoho pořádně nezaškolí, neinformují.. 😠

monterka
6. srp 2009

Gábi,dr.by ti lístek na peníze měla dát aji teď k poslednímu červenci jinak budeš bez peněz!

gabina79
6. srp 2009

Tak z tohoto jsem pochopila zase něco jiného...že musím poslat lístek za měsíc od začátku PN, tzn. v mém případě k 6.8.... 🙄