CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

muschka
13. srp 2009

Ano Hanulko, teď mi psala sama, že je vše ok, ale že se bojí na velký UTZ. Tak jí budu držet pěst, ale věřím že to bude dobrý 🙂 ! Protože jak vás tu tak čtu, tak pár vás tady takový šoky zažilo...

Jo a prý su šiša, že jsem testla, ale to já vím 😀

muschka
13. srp 2009

Gábi, nádherný miminko, úplně hotovej človíček, to je neuvěřitelný🙂 !
se snad skácím až tohle jednou uvidím 😉 !
nebo aspoň dojmu

muschka
13. srp 2009

Gábi, píšu jak vás postupně dočítám. Oscilococcinum si určitě kup, a co nejdřív, je to fakt výborný a naprosto neškodný, mám několikerou osobní zkušenost, ale je potřeba to do sebe nasypat co nejdřív!

simulin
13. srp 2009

bes, já jsme byla na obi max. spokojená a jak říká chrobi embryoložka mi přijde taková málo mluvná. Jinak nejvíce jsem byla spokojená s doki Čadovou, je to takové zlatíčko, tak přece jen je to ženská, tak nás asi tak nějak chápe víc. Jinak u dr. Vrány jsme byla asi 2x, je to takovej mlaďoch i když kdo tam nění kromě Crhy a Ventruby 😀 , je docela sympatickej, snaží se všechno vysvětlit. Ale pokud bys něčemu nerozuměla, určitě se na všechno ptej. 😉

Jinak co se týče utz, zatím jsem taky nikdy nic neplatila a to ani předminule za fotečku, ale je možné že doktro zapomněl. 😅 Ale je pravda, že jsem si teď na poslední návštěvě všimla, že doktor asi nemá utz přes bříško, no ještě mi to přes něj nedělal i teď mě skontroloval zase přes vnitřek, i když teda kontroloval hlavně čípek, jeslti je zavřený, když pořád špiním 😒 Pak se tím díval i na mimča a na srdíčka, říkal že už to tímto asi nepůjde moc vidět, že jsou hodně vysoko, ale ještě tam drobci byli. 😵 No uvidím příště, zase mně neleze do hlavy, jak by kontroloval ty maminy, co májí už ty velký panděra. 😕 😅 , kdyby měl jen vaginální utz...

gabina79
13. srp 2009

Muschko, díky....taky si myslím, že bych měla začít co nejdřív, takže hned ve čtyři valím do lékárny - naštěstí to nemám daleko 😉
Žabi, určo to bude dobré a zítra uvidíš prcka v plné kráse s pulzujícím srdíčkem 😉
Sim, já myslím, že když má vaginální, tak to může přehodit i na normální...no uvidíš...vím ale, že někteří Dr v ordinaci utz nemají vůbec a pak posílají na utz do nemocnice, když je potřeba 😉

besinka7
13. srp 2009

chrobi a simulin (děkuju holky za Vaše názory): já byla předtím v Repromedě, čekala jsem dvojčátka, ale bohužel těhu skončilo pozdním potratem a revizí dělohy ve 22 tt. potrat byl dělaný na Obilňáku, právě Dr. Vránou, se kterým jsem se domluvila, že v září budeme řešit už spolu co dál .... no a právě proto, že jsem na Obilňáku strávila za život ne jednu noc a třeba co se týče prostředí, tak nic moc a co se týče personálu, připadli mi ta dost zmatení, ale vím že CAR je úplně jiný oddělení, tak proto se ujišťuju jestli je to tam opravdu ok

gabina79
13. srp 2009

No nic, vypínám pc a jdu si na chvíli zdřímnout...tak se tady mějte 😉

miradka
13. srp 2009

Besinka, tak to muselo byť hrozné, v takom neskorom štádiu potratiť...fakt človek to nikdy nemá isté. Na Obi sú fajný, bola som moc spokojná a dúfam, že do tých 4 rokov sa tam zastavíme pre naše mrazáčiky. 🙂

chrobacek
13. srp 2009

bes no ... prostředí je jasné je to státní nemocnice, takže žádný luxus to není, ale dr. a sestry jsou naprosto v pohodě .....

simulin
13. srp 2009

Bes, tak to je fakt hrůza......tak pozdě přijít o miminka...brrrr 😢 ☹ To mě moc mrzí, ale tentokrát to určitě vyjde 😉 To prostředí je pravda, že nic moc, ale za to přístup mi to všechno vynahradil. 😵 A kdo ví, třeba časem bude i to prostředí o.k., OBI se má stěhovat i když teda nevím kdy. 😉

muschka
13. srp 2009

Hm Simi, asi teda do Bohunic a to je výstrkov...
Besi, to je mi líto ☹ . Mojí sestřenici se to stalo taky kolem 20.týdne a dnes má dva krásný chlapečky. člověk fakt nikdy neví a ta nejistota je někdy k nesnesení...

na obi jsem zatím moc spokojená, prostředí na ambulanci mě teda taky ze začátku div že neodradilo 😒 , ale gynekoložka mi tvrdila, že mě tam posílá proto, že mají nejlepší výsledky.

muschka
13. srp 2009

Holky, já už se musím skoro smát, ale ono to není moc k smíchu. Mám pocit, že se historie opakuje...Začínám mít pěknou migrénku přesně tak jako před měsícem po ET 😠 😠 😠 ! Já už se znám, tohle mám vždycky pár dní před menzes, chjo 😒

irminka
13. srp 2009

dobré odpoledne,
tak jsem krásně vyspinkala do růžova jako malé miminko a čtu tady jedno neštěstí- Bes. mohu se zeptat, co se stalo, že jsi potratila a dokonce tak pozdě? Napiš, pokud ti to nedělá problém..., děkuji

besinka7
13. srp 2009

holky, jste moc hodný, děkuju za aše názory, já si to tak nějak myslela, že to prostředí přece jen, ale jinak jsou tam prý kapacity a je fakt, že i když já s nima řešila už jen ty špatné události, tak jsem byla moc spokojená s jejich přístupem - teda těch co se zabývají oplodněním a porodama. na odd. kam mě šoupli po operaci, to byl děs, sice byli příjemní, ale zmatení strašně moc, zapomínali na léky, doktor samej student z ciziny, no mazec. co hlavně mně bylo moc nepříjemné, že na Obilňák chodí na praxi studenti a mého potratu bylo asi 10 dalších lidí a ještě si na mně sestřičky zkoušeli brát krev - ve chvíli která si myslím na toto opravdu nebyla vhodná. Ale právě po tom co to všechno proběhlo jsem tam ještě byla na kontrole za Dr. Vránou a působil na mě moc dobře.
Jinak co se týče potratu, holky, neskutečnej šok, jak jsem už pslala (po 3 letech snažení moje první IVF v Repromedě), povedlo se, čekali jsme chlapečka a hlčičku, všechno ideální (asi až moc), všechny výsledky super, já byla v poho, miminka zdravá anajednou jeden večer stahy dělohy, rychle na Obilňák (je to dneska přesně měsíc), no a pan doktor mi oznámil, že probíhá potrat a nedá se už nic dělat. Nejhorší na tom bylo, že už to bylo dost pozdě 22 tt, takže jsme s manželem rodili dvě zdravá miminka, aby přišla na svět a musela umřít, protože by to ještě nezvládli. Potom následovala revize dělohy, šestinedělí, laktace a vše co k tehu a porodu patří, jen s tím rozdílem, že miminka nejsou. Přčina potratu neznámá, ale pravděpodobně to bylo způsobeno tím, že moje děloha tu tíhu neunesla a začla jsem se otvírat (před 9 lety jsem podstoupila operaci děl. čípku a ten to asi neudržel). Nic méně do Repromedy se nebudu vracet z toho důvodu, že tam Vás oplodní a "vykopnou" a víc je nezajímáte. Za prvé mě v Repromedě nikdo neupozornil, že dvojčátka budou na mě moc těžká (po konizaci čípku) a za druhé mě nikdo neposlal do rizikového centra na Obilňák, což jsem vůbec nevěděla, že existuje. Proto Repromeda už ne, velice mě přístup zklamal, i když se to u nich povedlo a jsou jinak taky milí. Paradoxně tři dny po potratu jsem se teprve od Dr. Vrány dozvěděla plno věcí, které jsem nikdy před tím ani netušila, proto si u mě získal velikou důvěru. Řekl, že další těhu by si to určitě pohlídal, aby vše dopadlo tak jak má a že by určitě nezaváděl dvě embria. Holky těhulky - jste v dobrých rukou a dávejte na sebe pozor a holky snažilky - jste veliký bojovnice, bojujte, moc Vám všem tady fandím !!!!! Já sama ještě dlouho budu lčit duši a tělo, ale jsem rozhodnutá to taky nevvzdát

simulin
13. srp 2009

Taky by mě zajímaly důvody, proč se potrácí tak pozdě...? ☹ Zrovna dneska jsem na koníkovi narazila na albíčko, které je pojmenované ,, zůstali nám jen andílci v nebíčku, ale nevzdáváme se,, tak jsem tam nakukla a paní tam psala, že přišli o zdravou holčičku ve 21tt ☹ ☹ tak jsem to nevěřícně četla a teď bes napíše, že se jí stalo to samé. ☹

irminka
13. srp 2009

jejda Besi, je mně Tě moc líto, chce se mně brečet, protože se to týká tak trochu i mé osoby. Čekáme totiž také dvojčátka a je mně vcelku dobře, nemám zatím žádné problémy, kromě bolení hlavy atd, ale to jsou prkotiny. Hned si jdu vzít magnesium do vody co mně napsal gyndař a které se mi nechce brát, tak od dneška to budu pít každý den. Dr. říkal, že je to na křeče a stahy , už si to míchám.
Bes: přeji ti hodně štěstí a sil, hlavně, aby se to povedlo co nejříve a zvládli jste to do zdárného konce 😉

lucule
13. srp 2009

Ahojky holky, promin te ze Vam vstupuji do diskuze. CHtela bych se Vas zeptat zda nektere z Vas na obilnaku nasli protilatky proti spermiim nebo trofoblastu, apod. a jakou lecbu Vam doporucily? MOc dekuji za jakoukoliv radu...

simulin
13. srp 2009

Bes, tak to mě moc mrzí, nejhorší na tom je, že kdyby byl člověk více informován, nebo bylo o něj více pečováno, tak se to třeba nemuselo stát. ☹ Ale uvidíš, že na obi se o tebe dobře postarají a všechno bude v pořádku a dobře dopadne. Moc ti držím prstíky...všechny.... 😉

muschka
13. srp 2009

Besi, kdybych Tě tak mohla nějak potěšit, aby Ti bylo líp. Já s Tebou tak cítím 🙄.
Kdyby Ti bylo smutno, tak nám určitě napiš jo? Prožíváme to všechno spolu a je to lepší 😉 .

muschka
13. srp 2009

Lucule, zatím ne, ale je to teorie mojí paní gynekoložky, proč nám to nejde když je jinak vše ok. Prý se dokonce stává, že musíš prodělat x transferů a snad i těhotenství, který se nujmou než tělíčko pochopí, co se po něm chce a zvykne si na těhotenství, sníží si opakovanými mikropotraty hladinu protilátek. Ale to vůbec třeba nemusí být Tvůj případ. Prý to chce taky kus štěstí 🙂

takže si o to každopádně příští týden zažádám a dám vědět jak to probíhá. Mám ale pocit, že je tu někde přímo takové téma.

besinka7
13. srp 2009

hočinky, jste zlatý, moc děkuju za povzbuzení, nebývám teď moc na Netu, ale moc ráda s Váma tady zůstanu a moc bych si přála, abych si s Váma jednou mohla vyměňovat už jen ty krásné zážitky 🙂 jina simulinko a irminko: Vy dvě zrovna čekáte dvojčátka, nic se nebojte, jste fakt v dobrých rukou, na OBI si Vás pohlídají a všechno dobře dopadne. Jen holčinky prosím, hodně magnésko a hlavně ...... absolutně nic nedělat, co nejvíc polehávat, pokud to jde, ani neuklízet, nic ...... pěkně se hýčkejte, nechte se obskakovat a hlaďte pěkně svoje drobečky v bříšku ... ti moji "andělíčci" tam nahoře na všechno dohlídnou, nebojte ..... .a irminko - magnesko hodně, určitě jo !!!!!!! jste úžasný tady všechny .. moc díky 🙂

besinka7
13. srp 2009

simulinko, můžeš mi poslat odkaz na to albíčko ,, zůstali nám jen andílci v nebíčku, ale nevzdáváme se,,moc díky !!!!!

ywushka
13. srp 2009

besi: tak to jsi opravdu silna zenska!!! Budu vam drzet palecky aby se to povedlo zase co nejdriv!!! Vim ze to musi byt strasna bolest,ale asi to tak bohuzel melo byt a vasi andelicci v nebicku za sebe poslou nahradu na utiseni sramu na srdicku!! OPRAVDU TE OBDIVUJU,ze po takove kratke dobe o tom dokazes takto psat,ja bych se asi uplne sesypala!! HODNE STESTICKA!

My jsme odvezli nase na letiste a samozdrejme nam to nedalo a jeli jsme jeste do olympie k mc donaldovi na svacu a zastavili jsme se v detskem nextu🙂!! Koupili jsme jen troje dupacky v baleni-vysledek v albicku,ale musela jsem manzela krotit,jinak by jsme toho dovezli daleko vic🙂,musela jsem ho uz trosku umirnit!!! Meli tam naaaadherne vecicky uplne jsme se rozplyvali!! A o HMku ani nemluvim....tam jsme drzeli nekolik oblecku v rukach,ale nakonec jsem odolala a sli jsme pryc🙂,s takovou by jsme vykoupili pulku obchodu🙂!!!

Uz jsme sami doma🙂 tak je tu klidecek! Mejte se krasne pa

muschka
13. srp 2009

Čauky, jedu mrknout na psí miminko, je to sestřenice našeho pejska, nebo spíš sestra. Tak si ho pochovám, má teprve dva týdny 🙂

irminka
13. srp 2009

besi: jo,jo, rozkaz magnésko budeme papkat, ale s tím nicneděláním to bude asi těžké....Víš, kdyz ti nic není, tak je velmi těžké nic nedělat, takže se budu muset trošku krotit 🙂

ywus: no super ulovek, bodýčka jsou moc hezká, také jsem se už v H M dívala, mají tam krásné věcičky, ale u nás to spíše jistí aukro, dnes jsem se tam dívala a už bojuji a dvě chlupatky kombinézky pro čerstvá miminka do mrazu....

ted jsem malému udělala dvě topinky s česnekem, vajíčkem, sýrem a šunkou a milostpán si k tomu poručil půl ltr kakaka, takže čekám, jestli to dnes zvládne pes plenky 😀 😀 😀

ywushka
13. srp 2009

irmi: taky jsme porad na aukru,zrovna jsem vyhrala jedny dupacky🙂 Tak jsem je hned zaplatila!🙂 Pristi tyden me bude chodit tolik balicku🙂,ze ta pani co je sem vozi se zase bude chytat za hlavu 😀

My uz kukame na telku tak se mejte krasne a preju prijemny vecer!🙂 Pa

hanulamarkova
autor
13. srp 2009

Ahoj holky, besi je mi to strašně moc líto co jsi prožila. Já jsem měla stejnou zkušenost sice v tak podním týdnu ale v 19tt. Náš andílek byl v 15tt ještě v pořádku a na UTZ v 19tt už byl mrtvý a odpovídal 16tt+5. My se to dozvěděli až na tom UTZ a oni že aby jsem zůstala v nemocke. Já podepsala reverz že přijdu další den ráno. Volala jsem manžovi, musel dojet ze školy a já musela ještě 30km domů autem. Vůbec nevím jak jsem dojela, jen vím, že asi za 2hod po mojem příjezdu přijel manža...no co dodat bolí to do dneska a vím, že andílek je v nebíčku a hraje si tam s dědou.
Taky jsem musela vydržet porod. Byl mi vyvoláván a bolel jak čert...než jsem porodila tak jsem musela na záchod a tam jsem si kýchla a vyletela nožka (celá modrá až do černa). Pak mě uspali, protože jsem se sesypala. Chvalabohu.
Nakonec ale radostí bylo to, že cca 2 měsíce po revizi se mi nečekaně povedlo otěhotnět a narodila se nám Simonka. Tehu bylo celkem dobré, jen jsem měla zvýšené hodnoty listeriozy tak mě pozorovali. Byla jsem na odběru plodové vody, která vyšla v pořádku. Tak se to nakonec v dobré obrátilo no bolí to a plaču i když o tom píšu. Je potřeba věřit, že i tobě to opadne dobře. Držím ti palečky.

irminka
13. srp 2009

hani: no to jsem nevěděla...Božínku, taky jsi si teda vytrpěla......to jsou osudy, hlavně, že ´máš malou a druhé mimísko bude co nejdříve, držím palůšky 😉

lucule
14. srp 2009

muscha dekuji za odpoved. A prosim te ke ktere dr. na obilnaku chodis? Ja jdu za mesic na prvni konzultaci k dr. Cadove. Nam krome imunity nenasly jinou pricinu proc se nam nedari (protilatky proti spermiim). To jak jsi psala o snizeni hladiny protilatek je zajimavy a neco na tom bude.

elennka
14. srp 2009

dobré raníčko 🙂)