CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

sajmona
9. kvě 2010

al e samozřejmě je to vaše rozhodnutí a udělejte to tak jak to cítíte vy,moc ti držím pěsti

marietea
9. kvě 2010

No a kdyz jsem to resila tenkrat s Crhou, ze mam Menopur a ze co kdybys zkusila Puregon v 2. IVF. tak mi rekl, ze je to na stejny bazi a kdyz nezabral ten, tak ten druhy taky na me nebude mit zazracne ucinky. Jenze holky tady mely uplne jinou urodicku po jinych lekach, tak na tom asi byt neco musi.

sajmona
9. kvě 2010

musím jít už vařit oběd nebo manža jak přijde hladovej a nebude navařeno tak bude doma veselo 😀

sajmona
9. kvě 2010

no já měla gonal 2x a měla jsem, jen 2 vajíčka a ted menopur a měla jsem 9, myslím si že je to na jiné bázi,tohle ví chrobi,ta je v tomhle zběhnutá,co to obsahuje....

marietea
9. kvě 2010

Jo mas pravdu Saji, smirim se s temi darovanymi, kdyz budu tehotna. Delam to ted hlavne kvuli muzi, ja bych chtela taky na potreti jeste zkusit svoje. NO v pondeli se chci stavit na Obi, tak se snad rozhodneme. Je to tedy dost tezky, abychom se rozhodli spravne. Ja taky valim dovarit, muz odjel a ja prestala s varenim a sedim u PC 🙂 Diky moc.

sajmona
9. kvě 2010

no není vůbec zač,uvidíš že nakonec každé rozhodnutí dopadne dobře,přeji pěknou neděli 😉

marietea
9. kvě 2010

Ja tobe taky, Saji. Slunicko sice nesviti, ale snad nebude prset... Jeste mam na vas vsechny dotaz, kdybyste nechopili na Obi nebo do RF, co byste si vybrali v Brne za CAR. Helios ani Unica se mi nelibi, tak mozna Repromeda, ale nevim.... Jak jsem rikala, mozna budeme jezdit az do Prahy 😀 To jsem zvedava...

majka43
9. kvě 2010

Mari Repromeda je nejdražší car.

veria
9. kvě 2010

Saj, kolik se doplácí na ten Menopur?

monulkab
9. kvě 2010

marietea já bych teda postupovala úplně obráceně než vy, nejdřív bych zkusila maximum pro to, abych měla biologicky vlastní dítě, a pak, když bych vyplýtvala všechny dotované pokusy tak bych teprve šla do darovátek...víš co, svědomí je sviňa, a já jsem hroznej magor, bála bch se že bych si pak vyčítala co by kdyby...
s tou pojišťovou v RF ... já mám naštěstí Metal Aliance, manža má vojenskou, tak nevím jak to bude když budeme dělat spermiogram, jdeme tam v pátek s "materiálem", tak doufám že nám pak nedají fakturu na x tisíc...nikdo nás teda neupozorňoval že když má manža jinou pojišťovnu, tak že by měl potom něco doplácet....ale jinak mám takovou představu, že když nemá lékař smlouvu s pojišťovnou, tak že si to člověk zaplatí sám, a pak žádá svoji pojišťovnu o vrácení, nebo ne???

sajmona
9. kvě 2010

veri myslím 700 za 10 ampulí

marietea
9. kvě 2010

Ano, presne tak, je to 700 Kc za 10 ampuli.

marietea
9. kvě 2010

Monul, to me vlastne ani nenapadlo s tou pojistovnou. Vazne diky. To by mohlo tak vazne vyjit, zkusim se na to sve pojistovny zeptat. To je jedna z moznosti. Ted jsme se zamerili kam asi jit, Obi bude asi az uplne posledni moznost, ale kdo vi, treba to vsechno nakonec dopadne jinak. Nicmene muz nasel kliniku ve Zline, ktera se mi tedy dost libi, tedy na prvni pohled. Procetla jsem jejich stranky a dobry . Tak bud bysme sli tam, ale je to trochu z ruky, coz neni ideal nebo mozna ten RF, kdyby nam to pak pojistovna proplatila. Diky za inspiraci. Mame cas si to poradne rozmyslet. Kdyz pujdeme na konzultaci jinam, tak se rozhodneme dle toho, co nam jinde reknou, jak velke jsou sance. Taky nechci mit pocit, ze jsem pro to neudela vse. Nicmene z obi ted mam proste pocit, ze ze mne ty vajicka nedostanou. Tak tam asi koncim, kdyz to tak citim... Krasnou nedeli 😎

veria
9. kvě 2010

Monulko, to tedy nevím nevím, myslím si, že to takto s tou pojišťovnou nejde. To by pak všichni mohli takto obcházet. Myslím, že to platí jen v případě nějaké akutní péče.
Ale Mariet, přeptej se na to, za to nic nedáš.

Saj, Mari, a kolik jste těch ampulí potřebovaly?

monulkab
9. kvě 2010

veria já to nevím jistě, jen tak uvažuji, vím že v jiné souvislosti to už někdo takhle řešil, ale když to vezmu do detailu, tak by to přece pro takouvou kliniku jako je RF muselo být těžce znevýhodňující, kdyby to nešlo tkhle obejít, pochybuju že by všechny zájemkyně co nejsou u té dané pojišťovny, byly ochotny svoji pojišťovnu kvůli RF měnit, takhle by jim spousta potencionálních klientek uteklo ke konkurenci...ale fak nevim jak to chodí, naštěstí to v mým případě nemusím řešit...ale pokusím se dohledat nějaké info...

veria
9. kvě 2010

Monulko, ale to je ten princip, že pojišťovny nejsou povinny uzavřít smlouvu s každým lékařem nebo zdravotnickým zařízením....Mohou si vybírat a pokud usoudí, že té odbornosti je na určitém území už dost, nemusí dát lékaři smlouvu....Všichni lékaři prostě nemají smlouvy se všemi pojišťovnami. A pokud by to šlo obejít, tak jak říkáš, tak by to nemělo žádný smysl.....
Docela nedávno měl RF smlouvu jen s VZP, ostatní mu ji asi nechtěly dát....

veria
9. kvě 2010

A RF se zaměřuje především na cizince (hlavně na darovaná vajíčka), kteří stejně platí vše na dřevo bez pojišťovny, myslím, že nouzi o pacientky nemají.

veria
9. kvě 2010

A navíc - každý IVF ti musí přece pojišťovna předem schválit a opravdu pochybuju, že by ti to schválila někde, kde nemá smlouvu. Já si prostě myslím, že to nejde, ale ještě si to Mariet samozřejmě ověř.

xovicka
10. kvě 2010

K té Metal aliance. Nebála bych se jí, zatím se mi nikdy nestalo, že by některý lékař s ní neměl smlouvu, a to už ji mám nějakých 10 let. Jednou jedinkráte se mi stalo, ještě když jsem byla na škole, že jistý kožní lékař v Karviné si myslel, že s nimi smlouvu nemá, ale v zápětí zjistil, že má.

chrobacek
10. kvě 2010

ahoj

saj no krása nesmírná !!!! šikovné máš embrouše 🙂

jinak k těm lékům ... Gonal a Puregon jsou čisté FSH tj tělu se nedodává LH (FSH je získané z křečků-umělé)

Merional, Menopur, Fostimon jsou FSH a LH (lék je získaný z moči žen po menopauze)

takže např. u mě byl výsledek s Merionalem mnohem lepší a to asi proto, že já sama moc LH nemám...

jinak např. Merional a Menopur je to stejné akorát Menopur je dražší s doplatkem...

monulkab
10. kvě 2010

chrobi, já žasnu nad tvými vědomostmi, fakt, jako myslím že toho víš víc než ty mladý začínající doktorky na obilňáku! 😅
Holky včera byla moje kámoška v TV, v hlavních zprávách na nově, narodila se jí dcerka na den matek, tak tam malou držela v náručí, nato že měla pár hodin po porodu vypadala dost vysmátá 😀

sajmona
10. kvě 2010

ahojky tak dneska na 11 si jdu pro děti,tak jsem zvědavá 🙂 prý bude něco na zamražení,tak manža má jít se mnou na krev...nevíte někdo proč??
no jo chrobi,to je náš odborník,je dobře,že tu máme takového znalce 😉
veri: měla jsem 3 balení po 10ti ampulích dohromady

monulkab
10. kvě 2010

saj tak tfuj tfuj tfuj!!! ať se děcka drží co to jen jde!!! budou ti dávat 2 mimča??? 😵

chanel
10. kvě 2010

Saj: tak super, hezky si ten Etík užij,je Tvůj poslední! Jsi vzorný příklad toho, že to prostě jde!! Takže Marietko, zatím pust z hlavy darovaný a zkus ještě zabojovat,Puregon jsi neměla, tak nevíš,jak Ti sedne! Chápu, že se bojíš a štve tě to,ale ještě vydrž! Ale podívej na Sajmonku! To byly vždy jen dvě vaja a ted 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a Chrobi to stejné. Škoda, že mi ty hormony z moči žen v menopauze nesedí, asi bych taky měla víc vajíček,ale mě stačí ty 4 z Puregonu 😀 Chrobi: Ty jsi odborník!!! Já vím ani ne polovinu,co Ty 😝

petula82
10. kvě 2010

Ahoj holky,jdu nakouknout.Za chvilu běžím do práce.
Saj. hodně štěstí 🙂 ,určitě dostaneš dvě,tři prý nedávají.Ať se ti dětičky pořádně zakousnou 😉
Holky,všechny vás zdravím.Majko,no vidíš,jak ti krásně dozrává.To vypadá dobře.Hodně štěstí

klara.k
10. kvě 2010

holky zdravím, ráno jsem byla na obi krev+utz a v 1 tam mám být zase. Mluvila jsem s Čadovou (poprvé) je sympatická,ptala se mě jaký chci hormony, tak jsem si vybrala křečky - gonal a prednisol - to je na snížení imunity, že. Takže já dnes začínám stimulovat, aspoň doufám, že se něco nezmění, když tam mám jít ještě jednou.

Nevím co od toho mám čekat, máme jet s manželem v sobou přes noc, na nějaký statek na narozeniny. a nevím, jestli jet nebo nejet. Jak mi asi bude? Bude to jen spaní na zemi ve spacáku, normálně pohoda, ale teď nevím, co se bude dít.

monulkab
10. kvě 2010

Klari nevim nevim, myslím že v sobotu už budeš cítit bříško....taky bych se bála prochladnutí.... 😖

majka43
10. kvě 2010

Saj, když něco zamražují, tak musíte mít testy na aids, syfilis atd. Proto ta krev.

klara.k
10. kvě 2010

saj - tak doufám, vše dobře dopadlo 🙂 a děti máš u sebe

klara.k
10. kvě 2010

ČEKATELKY A SNAŽILKY:
***********************************************************************
veria
elennka - PCo, zatím přirozeně, pokud neotěhu, tak 7-8/2010 inseminace s injekcemi
monulkab
aliseea - 1.IVF,dlouhý protokol (Utrogestan + Synarel )
chanel 3.IVF, krátký protokol, 20.2. Puregon 175j, Decapeptyl,Prednison, ET 6.3., kontrola 18.3. krev - negativní
marietea - 23.4. kratky protokol (synarel + Menopur + Prednison) OPU 3.5. bez ET
***********************************************************************
ČEKATELKY NA KET:
rioko - 1 KET asi květen
chrobacek - červen KET
***********************************************************************
STIMULANTKY:
sajmona - 3. IVF začátek stimulace 25. duben menopur+ synarel OPU 6.5. 9 vajíček
sysysy - 1.IUI - začátek stimulace 17.3.
klara.k - 25.4. synarel + utrogestan, 10.5. gonal+synarel+prednison
xovicka - clostil, utrouš a samosnažo, o víkendu bude ovulka
***********************************************************************
ČEKATELKY NA TT:
***********************************************************************
TĚHULKY:
hanulamarkova
antoaneta
mmorgana 1. IVF, dlouhý protokol (Utrogestan + Synarel), od 3.3. Puregon 225j + Prednison, OPU 15. 3., ET 19. 3., 31.3. hCG 475, 6.4. hCG 3201