CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

gabina79
5. říj 2009

Mir, právě že známá to taky vyřešila se sestrou a Dr jí pak volal a byl děsně nepříjemný 😒 ...no ale doufám, že se nebude obtěžovat
Peti, tak to jo, tak to musí být prckovi dobře 🙂 A jak dlouho to ještě budeš píchat? Spraví se to ne?...podle poslední ms bys měla být 5+2, jestli to dobře počítám 😉
Ywuš o očkování jsem ještě nepřemýšlela, v jakém stáří se to dělá?

cincolina
5. říj 2009

Petuli, muzes si to nechat spocitat treba tady - http://www.tehotenstvi.academy.sk/index.php?cli... - vpravo nahoře.

gabina79
5. říj 2009

Irmi, no krása 🙂 ... a už je ti líp?

irminka
5. říj 2009

gabi: zasoplená jsem furt řádně, pokašlávám, ale funguji naprosto normálně..........ted dělám manžílkovi tiramisu, tak jsem zvědavá, co z toho bude.. 😉

lucka.adis
5. říj 2009

Irmi, kluci jsou nááádherní a nic si s toho nedělej, že se Bruno nechtěl vyfotit..asi neměl opravdu náladu-napsala jsi to dobře " prostě chlap " 😀 😀

Gabčo, já bych mu také už nevolala a zbytečně se nenervovala.. snad ten druhý dr.bude na tebe milejší 😉

Já teď hledala nějaké recepty ohledně té mé diety a nemůžu nic najít 😠 to mě fakt ser... 😠 😠

irminka
5. říj 2009

luci: tak kuřátko bez kůže s rýžečkou, brambůrky s vařeným maskem, špenát s brambůrkama...to mě jen tak lehce napadlo 🙂

lucka.adis
5. říj 2009

Irmi, teď jsem měla vařené kuřecí maso s bramborama a mrkví..bylo to celkem fajn.
S rýží bych udělala to stejné..... Asi si seženu v Pátek nějakou knížku kde ty recepty budou-přímo na to a bude klid, protože to budu muset vydržet do konce těhu 😝

gabina79
5. říj 2009

Irmi, tak se šetři 🙂
Luci, mně je to blbé tam ani nezavolat...nějak to zvládnu 😉

irminka
5. říj 2009

gabi: přes telefon to půjde dobře, horší by to bylo,kdyby jsi tam měla jít osobně...a tvůj nový gynekolog si kartu vyžádá a budete v pohodě 🙂

Luci: a na netu fakt nic není?

ywushka
5. říj 2009

gabi: ockovani se zacina nekdy kolem toho druheho mesice,pokud jsem to vycetla spravne,tak ta meningitida je jednorazova vakcina za cca 1000kc a na ty pneumokokove nakazy jsou to 4 injekce a jedna stoji cca 1600Kc (sem patri treba i ockovani proti zanetu stredniho ucha a pod). Jeste jsem o tom moc nezjistovala,tak to musim poradne poprecitat

irm: naaaadhera

irminka
5. říj 2009

holky: děkuji, hlavně, aby byli chlapečci zdraví.. 🙂

miradka
5. říj 2009

Peti, tak to by si mala byť v 5tt 😉 Mrkni na túto stránku http://tehotenstvi.academy.sk/index.php

Ywush, to si pekne ďaleko v uvažovaní o miminku, ale je pravda, že keď to stále počuť v telke, tak sa ani nejde vyhnúť takým otázkam. Ja som si tiež hovorila, že urobím pre deti maximum, nebudem nič riskovať, ale bližšie som sa ešte o to nezaujímala 😉

irminka
5. říj 2009

jejda Miradko: raději to ani nepočítej, kolik nás to očkování bude stát.....už, aby jsme šetřili 😉

miradka
5. říj 2009

Jejda, to som zareagovala nejako neskoro, neaktualizovala som si okno...Peti, tak to máš na dvakrát 😀

Irmi, chlapci sú zlatučkí...krásny...to bude radosti až budú na svete 😵 😵

Gabi, ak ti zavolá a bude sprostý a nepríjemný, tak ťa može potešiť to, že tvoje rozhodnutie zmeniť dr bolo správne a ešte by som si pomyslela že je totálne neprofesionálny a svedčilo by to o jeho IQ 😝 Takže pohodička 😉

miradka
5. říj 2009

No práve sa mi idú oči vyočiť čo tu píše Ywushka 😨 🤐 No ale mám to riskovať? Nj, ale kedy sme my neboli takto očkovaní a sme zdraví...niekedy si zase hovorím, či to tí doktori nepreháňajú a nejde len o prachy pre farmaceutickú firmu 😒

miradka
5. říj 2009

Irmi, čo ušetríme na jednorázových plenkách, to dáme na očkovanie 😠 😀

lucka.adis
5. říj 2009

Irmi, díky za stránky, ty jsem našla taky... a když si otevřu potom další, tak tam zase napíší u některých potravin, že je nemůžu 😀 fakt směšný, ale v pohodě, bavila jsem se o tom s manžou a on mi s tím pomůže 😉
Jelikož jsem těhule, tak nějaké ty " tuky " potřebuju, ale né samozřejmě tolik, takže se budu muset ještě někde pozeptat 🙂 je to naprd, když celou dobu baštíš co ti zrovn padne pod ruku a teď konec 😠 😀

Gabčo, je mi jasný, že to zvládneš..už nejsi malá holka, no ne 😉

irminka
5. říj 2009

Miradko: uvidíme jaká bude situace, na toho meningokoka určitě, ale pneumokoka si musíme rozmyslet...dát 13 tis je už pěkná pálka a je pravda, že my jsme očkování také nebyli a přežili jsme to, takže tak........

irminka
5. říj 2009

luci: tak by to faktmožná chtělo odborníka a nebo zkus trošku jídla o kterém nevíš, jestli ti udělá dobře či zle a počkat.......ale asi po tvém záchvatu už žádné riskování,co?

miradka
5. říj 2009

Luci, s tou dietou by som si ani ja nevedela rady, to by chcelo fakt nejakého odborníka. Je blbé, že doktori moc nepomožu v tomto, ale mali by byť nejaké poradny na diety, nie? 😕
Irmi, budeš používať aj klasické pleny? Si pripadám trochu nemoderná, ale pri 2 deckách...radšej budem vyvárať a doprajem si potom napr. pnemokoka (jejda to znie blbo 😀) alebo niečo iné..Teda uvidím ako to budem zvládať, snáď ma z toho neklepne 😀

lucka.adis
5. říj 2009

Irmi, no po pravdě bych to už nechtěla zažít, protože je to fakt bolestivé a nikdy nevíš, jestli bude malá v pořádku nebo ne, protože to jsou křeče v břichu jako blázen 😝
Takže určo něco vymyslím, nejde tady ani tak o mě, jak o tu malou a ta toho potřebuje na dobrý vývoj docela dost.

Holky, vy budete používat ty bavlněné pleny? Já to zkoušela u Adama a to byl teda záhul, takže já půjdu určitě do jednorázovek. Ty bavlněné si nechám pro případ ublinknutí atd. 😉

canette
5. říj 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, tak si vás budu muset dočíst, abych věděla, co se děje. Měla jsem teď teď fofr, jednak se stěhováním do domečku a druhak se svatbou - ale všechno je šťastně za námi, jen jsem bohužel zase dostala MS. ☹ A navíc strašně brzo, a je to už potřetí, třeba po 24 dnech (normálně těch cca 28). Tak já už nevím, jestli se na to nemáme vykašlat, třeba už si příroda řekla, že jsme moc staří. ☹
Vám všem těhulkám přeju zdravá miminka, snažilkám brzký úspěch a těm, co se jim to zatím nepovedlo, ať to vyjde hned příště.

irminka
5. říj 2009

Miradko: zatím mám v plánu jednorázovky, ale ted jsou ty látkové takové modernější, dívala jsem se na ně na netu, ale 1 stojí kolem 270,- Kč a výš, jedině tyto bych brala, ty uplně obyčejné mám objednané jen do postýlky, kočárku a na otírání a podobně .......http://www.latkovepleny.inshop.cz/inshop/script...

ywushka
5. říj 2009

tenkrat kdyz jsme meli v brisku jeste dve,tak jsme taky rikali,ze by jsme pouzivali i latkove,ale u jednoho se mi to nechce,takze uz mam doma koupeny prvni balik jednorazovek!! Ale trosku se v tom nevyznam,koupila jsem velikost newborn 3-6kg,ale vzdyt nemusi mit jako novorozenec uz 3kg preci. Musi exististovat snad i mensi nee??

canette
5. říj 2009

ywush: když se mi narodily holky, jednorázovky právě začínaly a byly nehorázně drahé. Takže u Haničky jsem je používala velmi výjimečně na noc, když už byla starší, aby se nebudila, ale u Ivušky už o něco víc (a ty látkové jsem používala jen proto, že byly nakoupené, měla jsem jich myslím 60 a krásně růžové, protože jsem s nima jednou vyprala fialovou ponožku 🙂 ). A vím, že maminky, které měly maličká miminka, si na toto stěžovaly a snažily se nějak velikost plínky upravit, aby vůbec na tom maličkém tělíčku držela. Mně se osvědčila ta miminčí body se zapínáním mezi nožičkama, ale holky byly dost velké a nevím, jestli se dělají i na mrňousky.

miradka
5. říj 2009

Irmi, ja som dostala celú tašku látkových od kamošky, požičala mi ich, takže si nemusím robiť starosti, aj keď neviem, či mi na dve deti budú stačiť. Však uvidím ako nám to pojde. Počítam, že jednorázovky budem používať len keď pojdeme niekam von a prípadne na noc...to ešte uvidím. No a podľa prachov uvidím ako na tom budeme a keď to budeme zvládať, tak by som prešla aj na jednorázovky.

irminka
5. říj 2009

Já jsem už s malým měla jenom jednorázovky a ty byly tenkrát nehorázně drahé, ale u jednoho se to vcelku dalo zvládat. Ted fakt nevím, ale už máme 4 balíky jednorázovek koupených, postupně každý měsíc něco a taky uvažuji o látkových, ale o těch modernějších.
V obchodech mají i pro novorozenata, jmenují se newborn a myslím, že to je 2-5 kg, ale jak která firma,takové si beru do porodnice

miradka
5. říj 2009

Irmi a v čom sú tie nové látkové modernejšie? 😕 Moc som sa o to nezaujímala..TIe newborn myslíš látkové?

irminka
5. říj 2009

miradko: newborn myslím jednorázovky a potom ty látkové , to nejsou ty klasické čtverce, ale vypadají už jako kalhotky a pere se to celé a také to pro to tolik stojí, kukni na ten odkaz