CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

antoa
1. únor 2011

@sajmona na to prostě není co říct ☹

Tak jsem si od neděle do dneška poležela v Bohunicích, naštěstí jsem měla nadstandart takže v klidu....je to tam jako pásovka, ale přežila jsem to bez komplikací a už je mi fyzicky ok a snad už nikdy více, i když při našem štěstí....
výsledky z histologie a cyogenetiky budou do měsíce a pak se teprve uvidí co dál, i když 4 cykly mám jasnou pauzu ☹

@mirenkam moc mě to mrzí, ale při mé zkušenosti je bílý test lepší, ale i tak je to na....

petrah.
2. únor 2011

hoky, kdo to ještě neví, tak Čadová se během zimy vdala, jmenuje se Sochorová, tak ať nečučíte jako já 🙂. Včer ajsem si byla domlouvat na Obi KET.

rioko
2. únor 2011

@petrah. tak to je teda překvápko já jsem myslela že je vdaná 😅

cuddle
2. únor 2011

@petrah. jeee tak diky za info, doufam, ze teda stihneme to mimco driv, nez nam pani doktorka pujde treba na materskou 🙂

majka43
2. únor 2011

@rioko Ahoj, jak se máš? Jdeš už do něčeho, nebo ještě počkáš?

rioko
2. únor 2011

@majka43 no dnes jsem začala jíst clostil a zkusíme tento měsíc stimulovaný cyklus u mé gynekoložky, dostala jsem MS opět po vyvolání po 60 dnech, vypadá to že díky PCO ji už mít normálně ani nebudu a ovu bez stimulky taky ne

majka43
2. únor 2011

@rioko Já jedu 9.2 na ultrazvuk a když bude všechno v poho tak začnu taky stimulku až dostanu MS. Transfer by mi vycházel asi na 3-5 února. Tak uvidím.

petrah.
2. únor 2011

@rioko
@cuddle
vypadala strašně šťastně a slibovala mi, že se rozhodně ještě uvidíme, že nikam neodchází 🙂

cuddle
2. únor 2011

@rioko koukám máme podobný problém, taky jsem si dnes byla pro léky, abych dostala MS a mohla zahájit další cyklus.....a posunout se dal

janajaninka
3. únor 2011

Ahoj holky, po dlouhé době jsem zavítala a co nevidím, samé špatné zprávy ☹ Hrozně moc mě to mrzí, čekala jsem, kolik tady bude těhulí... Jediný co vám můžu říct je vydržte a nevzdávejte to, fakt, mluvím z vlastní zkušenosti. Pro ty co mne nepamatují - otěhotněla jsem při IV. IVF nativ, už jsem tomu vůbec nevěřila, měli jsme jen dvě embrya, jedno mi zaváděli, ještě takový chudáček nic moc, takže pozitivní test byl velké překvapení, Potom v 15. týdnu špinění, šup na obilňák, nic nenašli, v 16. týdnu krvácení, týden jsem si tam poležela , nic nenašli.. Teď jsem na začátku 27 týdne, čekáme chlapečka, celou noc mě kope tak, že se skoro nevyspím, strach že se něco stane mám pořád, ale ten pocit toho malého v břiše mi stojí za vše, co jsem prožila. Moc vám držím palce, věřím že se prostě všechny dočkáme toho svého štěstí, jen někdo dřív a někdo později 🙂

majka43
14. únor 2011

@rioko Ahoj, jak stimuluješ? Už se něco děje? Já čekám na MS a začnu taky. Mohla by dorazit zítra.

vika29
14. únor 2011

Holky mám dotaz, začala jsem se stimulací - jsem 7 DC, příští týden asi pondělí má být odběr(zatím to vypadá dobře folíků požehnaně). Jenže dnes jsem přišla domů, manža tu leží a má 40 C horečku - tak to je asi všechno v háji co?
nevíte některá moc prosím o radu. Zítra zavolám do CARu, ale teď jsem z toho úplně hotová. 😢 ..naše první IVF

prdecek
20. únor 2011

ahojky,
chci se zeptat, teď konec února začátek března jdeme na první IVF na Obilňáku. Dr. nám řekla, že by doporučila nějáká vajíčka oplodnit metodou ICSI, že by prej spermie nemuseli třeba projít do vajíčka. Co si o tom myslíte??? Spermiogram je normální.

cuddle
20. únor 2011

@prdecek ahoj my budeme nejdriv na IUI, takze IVF zatim je az dalsi etapa, pokud by bylo potreba

ale kdyz jsem premyslela o tom, co je dulezite pri tom IVF pak doplatit, tak zrovna do ICSI bych sla - samo zalezi kolik budes mit vajicek k oplodneni, muzes se pak rozhodnout kolik chces nechat oplodnit prirozene a kolik s tou pomoci , tzn. vyberou spermii a zavedou primo do vajicka , a pak urcite prodlouzena kultivace, pokud budes mit napr 15 vajicek a das treba 10 prirozene a u 5ti si zaplatis ICSI uvidis jakou mas uspesnost oplozeni prirozene a kolik pres ICSI - je mozne ze ti zustanou jen ty oplodnene pres ICSI , ze se urdzi nejdyl a ty jsou pa nejvhodnejsi k zavedeni

prdecek
20. únor 2011

@cuddle takže je to lepší i s normálním spermiogramem?

cuddle
20. únor 2011

@prdecek no dle mne ano, zalezi jak jste natom s financema, ale ja osobne bych tak 4-5 ks zkusila udelat

ano cetla jsem na par diskuzich u holek co meli taky partnera s ukazkovym spermiem a normal se oplodnila mnohem mensi cast a pres ICSI to bylo treba 90 procent a vetsina z nich prezila celou prodlouzenou kultivaci, zatimco ty oplodnene normal, postupne odchazely .....

ale asi je to individual, pokud verite tomu, ze to pujde i bez pomoci tak proc ne - muze byt, ale , ze mas silnejsi stenu a ta spermie bude mit problem se tam prorvat 😖 takze pak by ta uspesnost byla mnohem mensi

prdecek
21. únor 2011

@cuddle aha, no asi to zkusíme i s tím ICSI, díky z a odpovědi 🙂

sabadaba
21. únor 2011

Ahoj jsem tu nová a chtěla bych se zeptat na pár věcí .Manžel postoupil spermiogram výsledky byli dobré aaž na tvar spermii to má jen 1% normospermia strašně nízké tak ho má doktorka poslala do ANDROLOGICKE poradny Obilný trh Brno prosím nevíte co tam budou probírat a nemáte s tímto nějaká zkušenosti asi budu muset podstoupit umělé oplodnění děkuji

cuddle
21. únor 2011

@sabadaba tak to ti neporadim, ale predpokladam, ze Vam doporuci asi umele oplodneni a budou vybirat jen ty spermie se spravnym tvarem, vsak se objednej a uvidis co Vam reknou 😉 vsak tam muzete jit spolu, nemusi tam jit sam , tyka se Vas to obou a oni jsou tam zvykli...

sabadaba
21. únor 2011

děkuji nejspíš tam zajdeme spolu a uvidíme co se bude dít děkuji

kobla
22. únor 2011

sabadaba-manžel má také 1%zdravých spermií. Absolvoval vyšetření prostaty agenitálií pohmatem-nepříjemné,krevní testy,ultrazvuk prostaty,vitamíny a antibiotika-pro vyloučení zánětu jako duvod neplodnosti, Genetické vyšetření-tam byl zakopaný pes a pár dalších kontrolních spermiogramu,které vždy konzultoval s andrologem z OBI. Je to na dlouho,ten proces vyšetřování. Umělé vám doporučí určitě a asi i ICSI,jako nám. Každopádně to vše stojí za to. Otěhotnět se nám po IVF podařilo třikrát. A jednou jsme uspěch dotáhli až do konce a máme chlapečka. Ted nás čeká za 3 týdny pokus o sorozence. Přeju vám hodně trpělivosti a uspěchů.

vika29
22. únor 2011

ahoj, můžu se vás zeptat ohledně stimulky na ivf, měla jsem 16 folíků, ale po OPU bylo jen 6 vajíček 😢 ...je normální, že víc jak v každém druhém nic nebylo? všech 6 jsme nechali oplodnit ICSI - 2 dny se vyvíjely všechny a dnes 4 stop a dál se vyvíjí už jen 2, ale taky jim už moc nevěřím - co se stane, když nebudu mít nic k zavedení? a kdy můžu začít stimulovat na další IVF?

rioko
22. únor 2011

@vika29 možné to bohužel je, folíci bývají prázdní docela často, takže podle počtu folíků se nedá odhadnout počet vajíček
pokud nebude co k zavedení tak prostě je to jeden promarněný pokus IVF, zaplatíte co jste si nechali dělat a hotovo, je to prostě tiziko u každého IVF, ale držím pěsti aby dva vydržely, pořád naděje je, stimulovat na další IVF můžeš myslím za dva cykly ale nejsem si jistá
@prdecek do ICSI bych určitě šla, manžel má spg dobrý a oplodnily se nám vždy hlavně ty kde jsme ICSI měly jinak jen dvě sami a kamarádkce dokonce žádné - Ti si ani ICSI nepřiplatili a nakonec z toho nic nebylo

emers
23. únor 2011

@sabadaba
@kobla
holky, manžel měl na prvním spermiogramu dokonce 0% tvarem normálních spermií a nakonec jsme otěhu jen po IUI 🙂 tenkrát jsem panikařila, ale pak jsem zjistila, že to není verdikt, že by byl neplodný 😉

všechny po delší době zdravím a přeju víte co! 😉

vika29
23. únor 2011

Tak máme dvě morulky a zítra ET...nic jiného nezůstalo 😒 ....tak teď už je to na těch bambulkách jestli se zahryznou 😅 .....vzala jsem si týden dovolené, tak budu ležet co nejdýl to vydržím. Nevím, jestli to mám vliv, ale nic víc už pro ně asi neudělám.

rioko
24. únor 2011

@vika29 proč tak smutně dvě morulky je pěkný výsledek, já mám z jedné morulky Vojtu 🙂
vyležet to levyležíš, to Ti řekne každý, halvě se snaž být v klidu a pohodě, choď na procházky a dělej co máš ráda, jen se vyvaruj námaze, sportu a horké vaně, držím pěsti 🙂

kobla
24. únor 2011

vika 29-2morulky jsou nádherný výsledek. Ano-správně-rozmazluj se!!! Mně pře 3lety zavedli 6 a 8 buněčné embryo a taky to dopadlo dobře 🙂 Já si jdu za týden pro synarel,tak jsem taky zvědavá a natěšená,na to co nás čeká. a Rioko,co ty, jak pokračuješ u své gynekoložky a co ta Vojtíškova klíční kost ? Zahojila se dobře?

kobla
24. únor 2011

emers,ale to jste je na to IUI museli přemlouvat,ne ? Manžel má je 1procento zdravych spermií,u tech ostatních je vše špatně-pohyb,tvar hlavičky i bičíku,množství...

rioko
24. únor 2011

@kobla no moc nepokračuji, ani s clostilem ovulka nebyla, takže jedině zase CAR ale nevím jak to bude dál, tento měsíc zkusím asi clostil a IUI, na konci března se stěhujeme k Vyškovu a s Vojtou to bude složitejší jezdit až na Obi ráno na UTZ takže fakt nevím, další IVF plánujeme ale až za rok, teď stehování, kupujeme domek, sice na hypotéku ale spoustu peněz okolo, takže na to mít nebudeme
Vojta dobrý, kost je úplně srostlá jako by zlomená nebyla 🙂

emers
24. únor 2011

@kobla nemuseli, to bylo tak, že tu špatnou morfologii jsme měli opakovaně v Heliosu a tam byli jedině pro IVF s ICSI a ještě spíš pro PICSI. No, jenže já dokopala manžu ještě na ObilŇák (pro kontrolu a projistotu) a tam morfologii vůbec neřešili, nevím jako to, dívali se jen na pohyb a rychlost, to měl sice taky blbě, ale měnilo se mu to, že to měl i lepší a navrhli nám napřed IUI a pak že se uvidí. První IUI nevyšlo a druhé ano! 🙂 A to mně ještě našli PCO a manžovi varikokélu, nakonec i protilátky proti spermiím a bůhví co by ještě našli, ale to už jsem byla těhotná, tak mě to nezajímalo už a už se to samozřejmě neřešilo 😀
Měli jsme prostě štěstí! 😵 Přeju ho i vám všem! 😉