CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

sajmona
24. srp 2009

Ja vim Iwusko,jen me asi trosku soustlo.😀 Ted uz je lip. Rikam si ze pokud to nevyjde budu to brat jako pokusny ivf,aspon budou vedet napodruhy,co je lepsi. Na obi jim verim,nevim proc ale jo. Je videt z jejich pristupem,ze delaji pro nas vse. .. Holky co prednison? Co nezadouci ucinky? Me se po nem tak nejak svira v puse,takovou pachut mam. A porad piju jak duha..

ywushka
24. srp 2009

saj: tekutiny urcite k nicemu nevadi-predchazis tak OHSS,prednison by ti nemel delat nic,teda alespon jsem zati neslysela nijake nezadouci ucinky!!!

Ja se jdu uz vyvalit do postele tak dobrou noc vsem

sune
24. srp 2009

ahoj holčiny, děkuji moc, že na mě tak myslíte. úplně z toho slzím. Jak se máte zlatíčka moje?
Moc gratuluji dalšímu obilňátku a přeji strašně mooooooc zdraví i mamce Majdulce 🙂
Já byla ještě dnes v nemocnici. V sobotu mi bylo dost zle, křeče, tak jsem tam zůstala na kapačce a doma jsem jen spala a v noci mě to vzbudilo znovu. Tak to mám pořád,ale mírní se to. Jen pořád špiním, tak se na mě ještě ve středu podívají snad dojde k ET.Mám jen 5 vajíček, z toho se oplodnili 3 a zítra zas voláme. Holky, mám strach, že mi nic nezybde na ET a že výsledek bude zas stejný. Opět jsem stimulovala jen 7 dní a pak honem na odběr. Vy, co jste těhule, stimulovala jste něktrerá taky krátce? Jetš jsme i trochu nakřáplá, tak nevím. Ale vím zas, že zamražení to nepřežije.
Chrobi, tak bohužel mi tvé předpověd nevyšla. škoda, dávalas mi naději. Měla jsem toho zas hodně,ale nekvalitní. Jak vypadáš ty? Já tě tam v sobotu zahlédla a asi i Saj.
Chanel, už taky budeš stimulovat? Já taky nevím, zda je dobré dávat AH. posledně ho nedoporučili, tak nevím. ted ale za nedoporučili ICSI, že je sperm. výborný a chytlo se jen 1. jsme nechali ICSi.Neboj ale, my to zvládnem!! Všechny tady, jsme bojovnice! Já ted ještě řeším opět v práci neschopnost a to mě ubíjí nejvíc.
Saj, nejhorší je ten začátek. Já u toho vždy bulela a ted už v pohodě. A za to mimčo to přece stojí!
co Gabča, jak se má?
Mějte se krásně

rioko
24. srp 2009

Majdi moc blahopřeji k Radimkovi, je nádherný. Užívejte si ty krásné chvíle spolu a vychutnávej si to, strašně to letí a rostou fakt rychle. Ale každé období je nádherné, já si to teď moc užívám 😵

sajmona
24. srp 2009

Ahoj sune: to mě mrzí,že ti není dobře a asi ani ty vysledky vajíček ti nepřidají,ale musíš věřit,určitě musí k ET dojít!!!Jen nechápu,jak je možný,že stimuluješ tak krátce,proč ti teda nedají slapší stimulku:(ale asi do toho vidím mín než oni.Hlavně neřeš ted práci,vždycky když tě přepadne tahle myšlenka,řekni si co je pro tebe důležitější,mít dítě a nebo práce.Já jsem s tím taky bojovala a ted už na to ani nijak nemyslím a pokud to nevyjde,budu to brát jako delší dovolenou a at si tam řeknou co chcou,zabít mě nemůžou max vyhodit 😅 kašli na to.Držím moc moc ppalečky i ty na nohách at ti je líp a at miminka vydrží a můžou jít k tobě do bříška 😉
Jinak všem přeji dobrou nocku 😉

simulin
25. srp 2009

Dobré ránko holky,

včera jsem vás nějak nestíhala. Tak vás jdu dočíst. Jinak od včerejška mám průjem, byla jsem snad 7x ☹ a dnes ráno zase. Máme jet dnes na to Slovensko, no jsem z tohto nešťastná, nevíte, co se může a co ne, co by mi pomohlo? Dala jsem si včera jedno černé uhlí, jedla hořkou čokoládu a suchý rohlík a dnes v 6 ráno už jsem zase letěla. ☹ Ach jo.

simulin
25. srp 2009

Tak jsem vás konečně dočetla.
Sun, nevěš hlavu, zdá se ti možná vajíček málo, ale určitě budou zase kvalitní. A to že stimuluješ, tak krátce, to neřeš, každá to máme prostě jinak, třeba míváš ovulku brzy, tak proto ti tak folíci brzy dozrávají. Já jsem zase stimulovala dlouho na OPu jsem šla až 17 DC a ETik až 21 a to tady z vás žádná nemá. Tak že jsem taky vyjímka. Důležitý je výsledek přece ne...? Tak šup do klidu, ať se má pak embryjko jako v bavlnce. 😉

Saj, uvidíš že to bude dobré a za chviličku to překonáš, je to možná jen strach z neznámého a každá jsme jinak statečná a jinak reagujeme. 😎 Když budeš píchat, tak mysli na to, že na světě jsou přece horší věci a jen taková jehlička, která ti vůbec neublíží tě nemůže přece rozházet. Zvládneš to, držím palečky. 😉

Verio, to špinění nic neznamená, ba naopak to může být znakem, že se mimi zahnizďuje, vím že to není lehké, ale snaž mit v sobě více optimismu, uvidíš, že s tím to pujde i líp, prospěje to nejen mimi, ale i hlavně tobě. 🙂
Ywushko, taky děkuju za stránečky, co by jsme si tady bez tebe počaly, všechny je ukládám do oblíbených a až nastane má doba pro nakupování, všechny je prohlédnu. Už se moc těším 😀

chrobi, folíky máš moc pěkné, pamatuju si, že já na druhém UTZ jsem na jednom vaječníku měla 9, 9,10, drobné a na druhém snad jen drobné nebo ho dokonce kumel tenkrát neviděl. Pak na třetím UTZ jich měla už víc, ale během dvou dnů mi snad porostly o 1 milimetr, byla jsem z toho hodně nesvá, říkala jsem si, že snad na ET ani nepůjdu s takovýma mrňousama. Na 4 UTZ to konečně poskočilo na cca kolem 15 nějvětší. I tak jsem si pořád říkala, že je to strašně málo, když folik většinou praská při 17-23 ( asi jak u koho ) a že mi asi nedorostou a nebo když jo, tak asi nebudou moc kvalitní, no a vidíš podařilo se. 😉

simulin
25. srp 2009

Tak, vypila jsem černý hořký čaj, snědla jakési suchary a dala hořkou čokoládu, no a letí se na záchod se zase pos...t!!! 😠 ☹

ywushka
25. srp 2009

sim: to bude nejaka ta strevni chripka!!! Ona za 3-4 dny prijde!!! Ted to tu mel jeden pan co u nas pracuje,uz z toho byl uplne sileny!!! Nepomaha nahodou i banan?? Nebo ryze treba??

sune: ja jsem mela vzdycky stimulku tak,ze jsem zacinala na 150j a koncila jsem s nicim-jen s decapeptylem,vzdycky mi ji stoply pred koncem i 3 dny pred punkci. Takze cela stimulka-injekce-byly max 7-8 dnu.Vajecniky byly narvane k prasknuti-vzdycky mi doktor rikaval,ze bych mohla byt ukazkou pro ostatni,ale nakonec me ne OPU temer nic nevytahli-poprve to byly 2 pak 8 a na treti 7 vajicek. A kdyz jsme sla k ET tak poprve jsem se tam ani nedostala,podruhe me zustaly jen 2 z osmi a potreti 2 ze sedmi! Z toho si nic nedelej,budeme ti drzet palecky,at to dopadne dobre a nejaci ti bobci jsou na ET!! Vim jake to je!!!

Jinak vam preju hezky den

simulin
25. srp 2009

Ywushko, no rýži jsem měla vlastně taky včera na véču i s mrkvičkou, no a ten banán mě taky napadl, tak ho vyzkouším. Teď byl manža na wc a doletěl, že je na tom úplně podobně, tak že asi fakt nějaká viroza. No snad to nebudem mít vliv na mrňouse. Hlavně se musí asi hodně pít, aby se člověk nedehydroval. ☹

simulin
25. srp 2009

Ještě jsem přemýšlela, že si dám štamprulu rumu, je taky na průjem a trošku to tam prodesinfikuju. 😝

ywushka
25. srp 2009

na manzela to ted lezlo a supl si slivovici,ale to se asi v tehu nemuze....!!! Tak neco vyzkousej!!! Ja si myslim ze mrnouskum by to ublizit nemelo!!! Hlavne ty tekutiny dopnuj,ty jsou fakticky potreba

miradka
25. srp 2009

Dobré ránko holky, Ywush, ešte raz díky za tie odkazy. Vobec ma nenapadlo hľadať na aukru pre dvojčatá. Nevedela som, že aj taká kolonka tam je 🙂 Ono skor som chcela porovnať ceny, ako sa čo pohybuje, pretože mám nabídku pre dvojčatá za 3000 tis (4000 tis - kup teď) krabicu plnú oblečenia pre dievčatká dvojičky a je tam asi 100 ks. Je to bývalá kolegyňa od manžela. Tak vobec netuším, či je to výhodné alebo tak...zajtra sa tam pojdeme mrknúť, alebo až po výplate, uvidíme...

Sim, brnkni doktorke, s tou štamperlou by som to neriešila. Alkohol by sa fakt nemal piť...Mne tiež pomáhajú banány a najlepšie je, keď si ich na taniery rozmačkáš na kašičku...ja ho takto milujem a až ti bude lepšie, tak určo probiotické jogurty.

simulin
25. srp 2009

Mir, no probiotické jogurty jsou dobré na obnovení střevní mikroflory, ale zase si myslím, že by mě protahly ještě víc. S tou jednou štamrprlí se určitě nic nezkazí 🙂 tak uvídím, říká se přece každé ráno slivovička je zdravotní 😀 , néé že bych si ji teda dávala to fakt ne. 😉 Doktorovi bych brnkla, ale dne je tam až do dvou a to jak obvodní tak gyndař a to už budeme na Slovensku, no ale pokud se nebude dát jinak, tak mu určo zavolám.

monulkab
25. srp 2009

ahoj holky, jelikož jsem se konečně dopátrala k výsledkům spermiogramu, chtěla bych vás poprosit o "přeložení". Já usuzuji že je to asi dost špatný, vyznáte se v těch výsledcích někdo?
Rychlý pohyb 10%, pomalý 15%, neprogresivní 5%,imobilní 70%
Morfologie: normální 29%, hlavička 31%, krk a bičík 30%, bičík 10%
závěr...Asthenospermie....co včil? 😖

miradka
25. srp 2009

Sim, ja myslela s jogurtom, až ti bude lepšie, teraz určite nie 😉

Monul, neviem čo je to asthenospermie, ale ten pohyb je hodne blbý... 😒 Ale na Obi robia zázraky 😉

elennka
25. srp 2009

dobré ráno holky 🙂)

ywushka
25. srp 2009

monulkab: muj manzel mel pohyb 3% a z toho 1% pohyblivych a taky jsem pomoci IVF+ICSI otehotnela,takze si myslim,ze az takova hruza to nebude!!! Na obi jsou kouzelnici!!!

chrobacek
25. srp 2009

ahoj holky je toho hodně tak postupně 🙂

monulkab není to tak strašné a je to na hraně na IUI takže rozhodně je to možnost kolik má ještě množství ?? to je taky důležité

sune ... mrzí mě, že moje předpověd nevyšla, ale dobrých 5 vajíček a škoda, že vám neřekli at je necháte všechny icsi já bych to asi i pri dobrem spermiu a málo vajičkách udělala.....ale holka musíš bojovat, protože ty dvě do bříšku určitě zbydou 😉 jak píše ywuska stimulku měla stejnou .... ale já teda taky nechápu proč to nejde ti jich tam vypěstovat víc pomalu proč to tak rychle valí .....

simul... já vím, že folíky můžou vyrůst, ale u mě se to neposunuju jak u tebe na 17 den jdu klasika 13 a tak snad ještě něco doroste, ale vím, že minule tam byly 4 na začátku a pak i tím pádem jen ty 4 byly OK zbytek už byl k ničemu ..... tak snad tentokrát bude těch 5 kousků a dobře se oplodní a budou se vyvíjet

saj.... sakra holka moje statečná 🙂)) jak to, že ta divočina ? tak si to nech píchat od manžela je to menší zlo a nejsi na to sama .... a holt to třeba časově úplně nevyjde, ale raději si to nepíchej sama máš z toho zbytečné nervy

chanel.... neboj se holka ničeho .... ale pokud nejsi 100% přesvědčená tak klidně počkej .... nemá cenu do ivf jít se stresem .... klidně si ještě odpočiň, ale já si myslím, že to zvládneš zítra krev utz a jde se na věc .... u tebe bych se nebála už se to jednou málem povedlo tak proč by nemělo ted?

no a já jsem dopadla tak, že za tři dny to moc nevyrostlo .... a navíc mám endometrium 16mm tak jsem zase za exota a na UTZ udělali fotku a napsali k tomu polyp s otazníkem čadová k tomu nic neřekla a já neměla sílu se zeptat každopádně nevím proč to neřeší... když tam budu mít polyp tak se přece mimina neuhnízdí ....

chrobacek
25. srp 2009

pravý vaječník 16,15,14,14 a 4x 12mm, levý 5 kousků 10-12mm .....1IVF

17,15,15,14,13,11 levý 10,10 ......2IVF

monulkab
25. srp 2009

chrobacek...množství jsem si asi nepřečetla ...vím že ph je myslím 7,6 nebo tak nějak, a že objem byl snad přeš 60 ml....jdu tam ještě příští týden na utz a další krev, tak se znovu juknu...opisovala jsem ty výsledky v tom průchodu mezi recepcí a další budovou, takže to bylo docela narychlo...stejně je to tak na ho*no. Můj manžel nekouří, pije jen pivo a to ne nějak extrémně často, asi 4x týdně chodí do posilky, jí zdravě, bere vitamíny a stejně má takový posraný výsledky..chjo...a co je vůbec IUI? nějak jsem po těch zkratkách nepátrala, myslela jsem že problém bude spíš ve mě...

monulkab
25. srp 2009

Na www unica jsem našla takovéto rozdělení....

stav spermií hodnocení způsob oplodnění
normospermie viz tab.č.1. přirozený, IUI, IVF
oligospermie méně než 20 mil. / ml přirozený, IVF, ICSI
asthenospermie omezená pohyblivost IVF, ICSI
teratospermie více jak 70% patologický tvar ICSI
kryptospermie méně než 1 mil. / ml ICSI
azoospermie žádné oplození schopné MESA, TESE, ICSI, dárce

chrobacek
25. srp 2009

no jestli jste měli objem 60mil a tyto další udaje tak to není tak zlé a je to na inseminaci (IUI)..... určitě 🙂 neboj dobré to bude .... nastimulují tě a manželovo sperma vstříknou do tebe přes čípek a bude miminko raz dva 😉 🙂

monulkab
25. srp 2009

tak už jsem si to IUI našla, píšou tam že úspěšnost je 10% a že tato metoda nemůže být doporučena obecně všem párům...

chrobacek
25. srp 2009

jo ale vám určo jo 🙂

chrobacek
25. srp 2009

určitě to zkuste protože alespon budou vědět jak reaguješ na stimulaci a to je důležíté před případným ivf

monulkab
25. srp 2009

jojo, vyzkoušíme vše co bude možné...akorát nevím jak to mám říct manžovi, na tu konzultaci půjdeme až za 14 dní...

chrobacek
25. srp 2009

tak mu nic neříkej dr. mu to řekne sama na konzultaci

monulkab
25. srp 2009

jenže on ví že jsem se dnes na ty výsledky chtěla podívat, a asi bude lepší ho na to předpřipravit, páč do telefonu mi doktorka řekla že mi může akorát říct že to není špatný, že bližší info po telefonu mi dát nemůže... 😖

chrobacek
25. srp 2009

no tak mu řekni, že normospermie to není ale v podstatě je špatnej jen pohyb