CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

petruska83
29. kvě 2012

@nadis.h Ahoj, díky za info. Já jsem začínala se třemi ampulemi denně a teď jsem zvědavá, jak to bude vypadat se čtyřmi....Je to docela psychicky náročné a jediné co bych nechtěla, tak jak píšeš....stopnout pokus. Ale to se asi rozhodne v pátek.....Ale stejně to asi moc neovlivním. ☹

gretta
29. kvě 2012

@soleilll
@petruska83 Souhlasím se Soleilll, každý cyklus je jiný. Buď v klidu a nemysli na nic zlého. Já věřím, že nám pomohla hlavně ta pozitivní nálada a přístum ke všemu 😉 Držím pěsti !!

nadis.h
30. kvě 2012

@petruska83 Já z toho taky byla smutná, ale zase na druhou stranu lepší tak, než si postavit hlavu at OPU je a vyplácám pak celý jeden pokus zbytečně. Hodně štěstí, třeba to není tak hrozné. Jinak by to zastavili si myslím hned po té první kontrole jako mě. 😉

petruska83
30. kvě 2012

@nadis.h
@gretta Děvčata, děkuji za podporu. Taky si říkám, že to snad nebude tak hrozné, když mi chtěli dát 5 amp. a nakonec podle krve dali 4. Včera jsem si píchla už ty 4, ale nevím, jestli je normální, že mě to podbříško skoro vůbec nebolí. Připadám si trochu nafouknutá, ale jinak na sobě nic nepozoruju, co by nasvědčovalo tomu, že ty vaječníky rostou. Vy jste to nějak pociťovaly? Už aby byl pátek....A folíky tam nějaké byly...

soleilll
30. kvě 2012

@petruska83 Lepší v sobě mít míň hormonů než víc. Rozhodně nikomu nepřeju hyperstimulaci. Pátek je tu za chvíli, už pozítří, však se dočkáš. 😉 A copak oni ti průběžně ultrazvukem nekontrolují, kolik folikulů se zvětšuje?

martas14
30. kvě 2012

@pupidu no myslím taky, že to rozmražují zaráz, proto mě i mrzí jak jsem se později dočetla, že to jde udělat i po jednom, samozřejmě za příplatek, ale nikdo nám o tom ani neřekl, ani nenabídl.
Takto v podstatě máme zamražené tři kousky, ale jen jeden pokus ☹ což při našich problémech se spermiem je dost blbé. No uvidíme jak se to vyvrbí, určitě tam později zkusím zavolat a vyptat podrobnosti 😉
Též jsem i na koníkovi četla, že někomu rozmrazili a zbytek znovu zamrazili, ale tomu moc nevěřím, že by to klaplo...

martas14
30. kvě 2012

@soleilll no na jednom kousku trvám proto, že chci jít na ket když malé nebude ani rok a představa mít doma rok a půl leté dítko, které chce všechno objevovat a poletuje po baraku, ale zároveň je pořád na všechno malé a s plínkama a do toho dvojčátka!!! To by byl mazec jako stehno 😉 věřím, že jsou lidi co by to zvládli, ale vzhledem k tomu že vím co to je kojit celou noc po dvou hodinách a ráno mít pod očima kruhy jak medvídek panda, tak na to nemám.
Poprvé jsem dvě vkládala a ujalo se jen jedno, proto mě děsí to že mám dát jedno a zbytek zlikvidovat, ale kdyby to naopak klaplo, tak dvě by pro nás už bylo moc 😒

pupidu
31. kvě 2012

@petruska83 Jak říkala @nadis.h, kdyby bylo něco špatně, zastavili by ti stimulaci už teď. Já jsem taky byla taková nafouklá a že se vaječníky zvětšují jsem nijak nepozorovala. Určitě to dopadne dobře, neboj.
Já si jdu dneska na Obilňák pro injekci Agolutinu a rovnou mi píchnou i Pregnyl....takové 2v1 🙂 No, a od zítra už začínám zavádět Utrogestan 🙂

petruska83
31. kvě 2012

@soleilll Ahojky, však mě kontrolují, byla jsem na kontrole v ten 7.DC a teď půjdu 10.DC. No cítím se po tom zvýšení hormonů všelijak, dojdu z práce a lehnu jak lazar. Tak snad to bude v pátek dobré a nebo mi možná ještě pár ampulek přidají navíc, jak říkala doktorka, ale snad příští týden se odběru vajíček dočkám.....Mám dlouhý protokol, nejprve problém se zpožděním MS, teď zase tohle a je to už fakt dlouho, ale věřím, že to bude stát za to....🙂

petruska83
31. kvě 2012

@pupidu Ahoj pupidu, tak jsem si říkala, kde jsi se zapomněla....🙂 A kdy jdeš na transfer, zítra? Nějak se v tomto ještě nevyznám, hlavně ať si mimišci pěkně uvelebí.....

pupidu
31. kvě 2012

@petruska83 🙂 Na transfer jdu v úterý. Doufám, že se broučci probudí a bude se jim ke mně chtít 😵
Kolikátý den cyklu seš? Kdy jdeš na odběr?

petruska83
31. kvě 2012

@pupidu Zítra jsem 10.DC a jdu na kontrolní uzw a podle toho se uvidí, kdy bude odběr....Jestli budou nějaké folíky....Původně mi říkali, že odběr tak v pondělí, ale uvidí se až podle zítřejšího uzw, jestli mi přidají ještě fostimon, tak by se odběr asi oddálil....

pupidu
31. kvě 2012

@petruska83 ajo..no, ale oni ví co dělají, takže pár dní víc nebo míň...hlavně, aby všechno hezky šlapalo 🙂

soleilll
31. kvě 2012

@martas14 Chápu tvoje obavy, že se necítíš na dvojčata k malýmu dítěti, ale pravděpodobnost, že rozmražení v naprostým pořádku přežijou všechny 3 a po zavedení 2 nejlepších se obě chytnou, je tak strašně malá...
@petruska83 Buď trpělivá, fakt se nedá nic uspěchat, i tak přírodu oblbujem víc než dost. 🙂 Unavená a zřejmě i nafouklá se budeš cítit ještě pár týdnů a když to všechno klapne jak má, tak několik měsíců. 😉
Jinak já mám ode dneška první fotku z UZ a prokázanou srdeční akci toho divnýho červa na obrazovce. Na Obilňáku končím a jsem převelená na svou gyndu. Věřím, že vy všechny to budete mít dřív nebo později taky tak. Někdo, i dvojitě, že @gretta ? 😀

petruska83
31. kvě 2012

@soleilll Ty jsi zlatá...Já věřím, že to bude ok. Jsem fakt dost unavená a bříško se mi pěkně nafouklo, tak snad je to dobré znamení....A tobě gratuluju k srdíčku...🙂

gretta
31. kvě 2012

@soleilll Co z toho mám vyčíst? 🙂

soleilll
31. kvě 2012

@gretta Dvě srdíčka přece. 🙂

saraha2
1. čer 2012

@pupidu nám píchly agolutin až jak nás přivezli ze sálu...

gretta
1. čer 2012

@soleilll Ájó 😀 nepřečetla jsem si tu větu před tím. Jjo i já jdu na poslední ko na Obi a převádí mě zpět na moji gyndu. Ještě mi budou dělat nějaké vyšetření, protože jsou dva. Mluvila jsem s kamarádkou co má rok a půlročního chlapečka. Hlatala jsem všechny rady a informace. Doufám, že bude vše ok a už se těším na výbavičku a na to jak prcci porostou. 😀

pupidu
4. čer 2012

Ahoj holky, tak zítra mám jít na ten KET. Dneska jsem měla volat kvůli embryím, jenže jsem měla za to, že mi řeknou, jak vypadají atd. Místo toho mi paní řekla, že jsem jen potvrdila rozmražení a oni je jdou až teď vyndat. Zítra v 9 mám zavolat znovu a jestli to bude v pořádku, tak mám narychlo přijet a půjdeme na transfer. A to už jsem se těšila, že dneska budu vědět co a jak ☹ Doufám, že to půjde rychle a zítra nám to vyjde 🙂

martas14
4. čer 2012

@pupidu určitě to dopadne dobře, tak zítra budeme držet palce a těšit se na dobré zprávy 😉

petruska83
4. čer 2012

Ahojte děvčata, tak já se taky hlásím....V pátek to nevypadalo nic moc, musela jsem si doplácet fostimon, dnes 13.DC konečně folíky vypadají dobře. Ve středu jdu na odběr vajíček, zatím jsou 3 pěkně dozráté a další 2-3 do středy ještě možná dozrají, tak mi to naprosto zvedlo náladu...Sice jsme si dali nejlevnější fostimon a nakonec nás stimulace vyšla na 8000kč, ale čert to vem...
pupidu...Přeji ti, ať to zítra všechno hezky vyjde a mimišci se tě pěkně chytli...

nadis.h
9. čer 2012

@petruska83 Ahojda, tak jak dopadlo OPU? 🙂

petruska83
9. čer 2012

@nadis.h Ahojky, odběr vajíček dopadl dobře, měla jsem 6 vajíček, což jsem štěstím i brečela a má radost vydržela jen 2 dny, kdy mi řekli, že žádné embryjko nepřežilo....Obrečela jsem ho hrozně. Vůbec to nechápu, pořád nám říkali, jak máme všechny testy v pořádku a jedno dítě už spolu taky máme a neměl by to být žádný problém, tak jsem z toho zoufalá....V pondělí tam musím jet, ani nevím, jak to tam zvládnu, ale musím a jsem docela zvědavá, co mi na to řeknou, když nás to stálo přes 20 tisíc a nebyl ani transfer....Takové věci by se přece neměly stávat nebo jo? Drží mě nad vodou to, že už máme malého, jinak nevím...

soleilll
9. čer 2012

@petruska83 Vím, že je to teď stašně těžký, klidně se vybreč a pusť ty emoce ven. Každopádně to není ničí vina! Asi se to teď z nějakýho důvodu nemělo stát a nikdo ti neřekne proč. Přírodu prostě neobčůráme pokaždé. Jak to bude možný, pokus se najít optimismus a novou naději, protože to vaše druhý (nebo druhý a třetí) na vás někde čeká! Dřív nebo později si vás najde, jen to chce trpělivost. A až se to povede (a ono se to povede), tak uvidíš, že tahle zkušenost byla naprosto bezvýznamná krátká kapitola. Každopádně doktorům na CARu aspoň napověděla, co udělat příště jinak. Moc držím palce, abys byla silná.

nadis.h
10. čer 2012

@petruska83 Ahojky, tak to mě moc mrzí. To jsem nečekala. ☹ No co se bude dít, asi ti řeknlou že se to stává, což se bohužel fakt stává. ☹ Jestli jsi nebyla na genetice tak tě asi pošlou tam s mužem. Je plno věcí co se může stát a člověk to nečeká. Třeba zase my. V den OPU měl jít muž do kabinky at je čím oplodňovat,spermiogram měl v pohodě,jen 3% pod normální stav no a v ten den OPU nenašli jedn u jedinou spermii. Tak byl druhý pokus pak za chvilku a už dobrý. Opravdu to prostě nelze říct předem co se stane co člověk vůbec nečeká.

petruska83
10. čer 2012

@soleilll , nadis.h Holky, moc děkuji za podporu, dnes se cítím konečně o něco líp....Zítra tam zajedem a uvidíme, co nám řeknou a co se bude dít dál. V pátek jsem byla rozhodnutá, že to zabalíme, ale postupem času člověk asi nabere nové síly a mě drží nad vodou náš malý.....Ale co si budem povídat, bohužel to není jen o odhodlání, ale také o financích....My jsme se na tento pokud odhodlávali rok a finance na to šetřili taky dlouho, když máme půjčku na dům a dali jsme to za pokus, který neskončil ani transferem...Ale jak píšete, já taky věřím na osud a co se má stát se stane....

petruska83
11. čer 2012

Děvčata, takže jdeme na genetiku. Náš případ si tam prý nedokáže nikdo vysvětlit. Prý je divné, když se podařilo bez problémů všech 6 vajíček oplodnit, tak je záhadou, proč ani jedno nepřežilo. A jelikož se oplodnily, tak prý byly vajíčka i zralé.Uvidíme, jak dopadnou ty testy za 6 týdnů a pak se musíme rozhodnout, zda půjdeme na další pokus....Znáte někoho,komu všechny embryjka umřely a další pokus byl už ok? Celou dobu jsem tam probrečela a teď se musím ptát vás: Jde udělat cyklus pouze se svou vlastní ovulací a odebralo by se jen jedno vajíčko, aby to hradila pojišťovna nebo si musím zaplatit nativ? Sice bych "vyplítvala" jeden pokus od pojišťovny, ale pokud by to šlo, tak bych to asi zkusila....Ale napřed počkáme na tu genetiku. A ještě si nejsem jistá, jestli tento pokus bez ET se počítá do těch 3 od pojišťovny nebo když není ET, tak se nevyplítvá žádný pokus?

martas14
11. čer 2012

@petruska83 ahoj peti, to je mi moc líto, že to tak zle dopadlo, to jsou vždycky takové různé komplikace, že to si člověk ani nedovede představit. Pokud se vajíčka oplodnily tak to vypadá na genetický problém, nebo že by chyba mohla být ve spermiích, možná špatná morfologie, to teď bývá hodně častý jev 😒 Při těchto problémech se používá myslím to PICSI, navazování zdravých spermií, ale je to dost drahé na můj vkus. Nám protože jsme měli problém taky ve spermiích to nabízeli a připlácí se za to deset tisíc 😠 My to riskli bez toho, ale až teď si uvědomuji, že jsme měli fakt štěstí, že je to sice hodně peněz, ale takto příjde člověk ještě o víc.
Výsledky to však rozhodně má, protože každému (co jsem zatím četla) kdo si to připlatil to pomohlo. Pokud nedošlo k ET tak by se to jako pokus od pojišťovny počítat nemělo, takže pořád máš tři. I když i tak je to všechno drahota ach jo☹ Tak hodně sil holka a ať příští pokus už je ten co se povede

nadis.h
12. čer 2012

@petruska83 Ahoj, já o tom čtu a četla jsem dost. Takže to není ojedinělý případ. Mezi známýma se to stalo 2 holčinám na základě nejspíš špatného sperma.

Nativ musíš platit,ten není hrazený pojišťovnou.
A pokus se Ti počítá. Za starého systému byly 3 plné pokusy plus 1 kde pojišťovna hradí jen něco. Takže se ti to bude počítat jakoby ten 4 pokus. Tzn že máš ještě 3 plné pokusy. Ale tak to bylo dřív než udělali tu změnu.