CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

monulkab
6. srp 2010

@yvett2009 nativ by měl být bez stimulace a minimálka s min. stimulkou....ne?

yvett2009
6. srp 2010

@veria aha a jaký je v tom rozdíl finanční? Předpokládám, že je teda nativ levnější, když se nepíchají žádné injekce a tak

veria
6. srp 2010

Určitě, neplatíš si léky u nativu. Na druhou stranu, ta šance s jedním vejcem je asi fakt malinkatá.....
Jinak stojí minimálka 13 tis. plus léky plus litr za každý oplodněný vejce. Takže ten nativ jen bez těch léků. A stimulovat můžeš zkusit i clostylbegytem, ten je za pár korun. Ale musí se vyzkoušet, jaká bude reakce.....

monulkab
6. srp 2010

@veria špatné nezachrání, ale zajistí podporu zdravého těhotenství. Cyklus s nadměrnými - nepřirozenými dávkami hormonů může tělo zblbnout, proto se uvádí že u těhotenství vzniklých po umělé stimulaci je větší riziko potratů. Utrogestan má dle mého názoru zabránit výkyvům, kterými může tělo na předešlou stimulku zareagovat. Pochybuju že by bylo bezpředmětný jej užívat. To že ho někde po 14 dnech vysazují asi značí to, že k těm výkyvům může dojít právě v období uhnízdění, kdy v těle doznívají zbytky stimulace, na což právě může tělo zareagovat. Toť můj názor..

monulkab
6. srp 2010

@monulkab
věřím že pokud tyhle moje příspěvky "alá selský rozum" čte nějaký doktor, dobře se baví 😀

yvett2009
6. srp 2010

OK, díky za všechny rady, už musím spěchat domů, přeji všem krásný víkend a s pondělí se ozvu s výsledky.

yvett2009
6. srp 2010

@monulkab 😀 neeee, zní to velice věrohodně 😀

veria
6. srp 2010

Monul, dobře, ale po těch 14 dnech je už zřejmě zbytečný......Tak jo, sejdem se v RF. Doufám, že úspěšněji.

monulkab
6. srp 2010

jasně že jo, já budu začínat stimulku zač. září, tak třeba se tam sejdem 🙂

elennka
7. srp 2010

ahojda holky.. tak jsem se ve čt vrátila z dovolené, bylo úplně úžasně... 🙂)) jen bych potřebovala ještě jednu dovču na aklimatizaci...

klara.k
7. srp 2010

Ahoj holky zdravím vás.

Stále skoro nemám přístup na internet, takže to neznamená, že jsem na vás zanevřela, jen je to obtížné.
Dnes jsem 13 tt, byli jsme na utz na vývojové vady a vše vypadá dobře. Stále mám zvětšené vaječníky a od nich mě trochu bolí břicho a v děloze mám hematom, který stále trochu špiní, tak snad to vše dobře dopadne. Moc tomu věřím. Jinak je mi dobře, jsem unavenější a zadýchávám se, sem tam mám nějakou nevolnost, ale vše se dá.

Nemám čas vás číst, ale jak píše monulka o utrogestanu, tak co jsem pochopila já, tak se nasazuje proto, že pomáhá vyživovat placentu. V nemocnici jsem ho brala hodně a pak jsem měla vysoké hodnoty hormonů, tak ho beru jen ráno a večer jeden a teď mi doktorka říkala, že má význam do 12 tt, tak to teď asi budu vysazovat.

Zdravím vás a držím palce

chanel
7. srp 2010

@veria to je na hovno,ale měla jsem to tušení ☹ , držím pěstičky,aby se neusadilo ve vejcovodu ☹ . Teda Ti řeknu,že obvzláště my dvě máme pech 😠 😠 😠 .Vzpomněla jsem si, že jak jsem byla na konzultaci v Heliosu, tak mi dr. právě říkal, to co píše Monul, že kvalitní embryo, nepotřebuje pomocnou hůlčičku, utrogestan a podobné, pak teda nechápu, proč do mě rvali tolik hormonů, když jsem stejně potratila. A je to pravda, když je to embryo poškozené, tak si s tím příroda poradí sama a s těma hormonama se to jen protáhne ☹ , holky nevíte, já mám žalostně málo progesteronu a nikdo s tím nic nedělá, mohla bych kvůli tomu potratit i kdyby embryo bylo kvalitní?
@chrobacek tak to je super, jen tak dál, at je Ti fajn!!!

veria
7. srp 2010

Chanel ahoj, no to jsem dopadla, viď. Ale nemysli si, taky jsem tomu příliš velké šance nedávala.....Nejvíc mně štve, že jestli budu muset teď na revizi, tak se mi ta minimálka pozdrží tak o 4 měsíce. Sakra. Když už to nedopadlo, tak to nemělo dopadnout vůbec a ne takovéto komplikace!!!
Vysadila jsem utroš a uvidím, co se bude dít. Třeba to odejde samo. Crha říkal, že se mi možná chytla jen taková ta část, ze které je v budoucnu placenta, která právě produkuje hcg. A tahle mrcha si tam vesele může chvíli vyrábět hcg, i když tam embroš vůbec není! To je bordel, co.

chanel
7. srp 2010

@veria vem to z té lepší stránky, když by jsi musela na revizi, to znamená, vyčištění celé sliznice, možná by to zrovna chtělo, narostla by nová a další minimálka v RF by dobře dopadla!Ale třeba jako u mě, to po víkendu klesne a odejde samo, počítej s velmi silnou ms. Snad Ti to klesne!!!!

chanel
7. srp 2010

@veria ted jsem si znova přečetla poslední dvě tvoje věty víš, že to tak může být?To je teda bordel.

veria
7. srp 2010

Já si zas myslím, že mám málo estrogenu, normálně jsem rozhodnutá si v RF vymrčet substituci estrogeny po OPU. Doufám, že na to Štelcl přistoupí. Snad ho překecám.

chanel
7. srp 2010

@veria to nevím, s ním je to těžký, třeba mi řekl, že v mém případě je Mojžíška zbytečná.....taky bych chtěla,aby mě pohlídali ten progesteron. Jsem zvědavá, jestli TI nenavrhne tu LSK jako u mě....počkej byla jsi tam? Prohlížel Tě?

veria
7. srp 2010

Jo, prohlížel. LSK mi nedoporučuje, prý nemám cysty na vaječnících. A když tak, LSK jedině ve Vyškově 😝
Tak zas se mi zdálo, že udělal ihned vše, co chci. Např. mi hned odebral krev na šť. žlázu a prolaktin.

veria
7. srp 2010

A s tou Mojžíškou si myslím to co on. Ta nás endošky a srůstů nezbaví ☹

chanel
7. srp 2010

@veria to máš pravdu, ty naše srůsty..... ☹ , tak to je super, že Ti vzal krev, nevím jak Tobě,ale mě připadal dobrej a hlavně důkladnej!!!!

chanel
7. srp 2010

@chanel jo a lsk vyškov nebo boskovice.

veria
7. srp 2010

Jo, asi je dobrej, ty hormony s ním ještě prodiskutuju. Teď mám ale hlavně obavy, jak dopadne tohleto, to se musí teď nějak vyřešit. A pak stejně budu muset čekat, jestli půjdu na revizi, tak nejméně 4 měsíce.

chanel
7. srp 2010

@yvett2009 u mě to vypadá na lsk, pořád mě dr. do toho tlačí..srůsty, bolestivá ms, 3ivf a nic....jinak půjdu na minimálku. Už jsem ta byla a řešila to v dubnu,hned po třetím neuspěchu....pak mi dělali hysteroskopii, nic nenašli.Neboj, bude líp a i my,co nám to nejde se jednou dočkáme!!!!

veria
7. srp 2010

Jo a naznačil, že to v tom Vyškově bude něco stát 😝

chanel
7. srp 2010

@veria po revizi nemůžeš 4 měs.? no ale aspon se to zahojí, člověk nic nesmí uspěchat. Kdyby Ti hrozila revize, nedělají to taky v RF? Že by Ti rovnou skoukli dělohu,pořádně. No a když já půjdu na laparku, to je taky aspon 4 měs., klidu.....už čekám tak dlouho, tohle by mě nezabilo 😒 .Pevně věřím, že to odmenstruuješ a hcg půjde dolů.....

chanel
7. srp 2010

@veria jo naznačil, i mě, další mé známé...bohužel si to nevymýšlí, toho dr. znám, nejlepší operatér, jezdí operovat d Ameriky a vím o někom,koho vytáhl hrobníkovi z lopaty.....ale chování, příšerné......a o těch úplatcích, to je taky smutná věc, zvlášt,když už nás tolik stálo to ivf....

veria
7. srp 2010

Tak musíš počkat šestinedělí a pak dvě menstruace.....Tak to asi tak vychází. Na revizi do RF nepůjdu, když mají teď všechny výsledky na Obi.....

veria
7. srp 2010

Já do té LSK nepůjdu, teď se nějak musí vyřešit tohle, pak případně počkám a půjdu do RF na tu minimálku. Ale mám strach, aby se mi urodily nějaký vejce, když po mega dávkách Puregonu teď jen čtyři....

chanel
8. srp 2010

@veria mám stejné obavy a to říkal i dr., že tou endoškou ty vejce můžou být na nic...nedovedu si představit, mít darovaný ☹ ☹ ☹ , chtěla bych svoje ☹

chrobacek
9. srp 2010

ahoj všem,

Ver škoda, že to tak dopadlo..... a k tomu estrogenu já ho po KET měla a po abrazi dělohy jsem čekala dvě mrchy a šla na KET a sliznice byla jak víno !!! takže neboj všechno zlé je k něčemu dobré, takže po revizi pokud půjdeš se rovnou můžeš objednat na konzultaci na mimimálku do RF 😉