CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

veria
4. lis 2010

@monulkab Hm, to bych byla taky ráda, ale bohužel psali, že je to otázka několika let......

monulkab
4. lis 2010

chjo, si asi fakt pořídím toho psa...opět se pomalu propadám do absolutní skepse. Zítra jdu na krev pro negativní výsledek, a pak budu mít minimálně 3 měsíce pauzu a budu šetřit a šetřit a šetřit...

veria
4. lis 2010

@monulkab Už jsi to dostala??

monulkab
5. lis 2010

Ahojte, včera na serveru doma.cz odpovídal dr. Šulc, tak jsem mu poslala dotaz. Pro informaci kopíruju sem...
Dobrý den pane doktore, o dítě se s manželem snažíme už přes 2 roky.Máme za sebou vyšetření spermiogramu-původně zjištěna asthenospermie,při poseldním spg. byl progresigní pohyb ale už 0%,ostatní pohyblivé spermie byly kolem 20% a morfologie 8%.Diagnóza tedy bude ještě horší.Dále jsem podstoupila imunologické vyšetření - vše ok,genetické vyšetření nás obou,opět vše v normě,a rentgen průchodnosti vejcovodů- opět ok. Je mi 25 let,manželovi 29. Máme za sebou 3xIUI s clostilobegytem a fostimonem, 2xIVF s fostimonem a puregonem.Vše bez úspěchu. Folikuly se mi tvoří,vajíčka mám také zralá při punkcích,bohužel nemáme žádná zamražená embrya.Při prvním ET jsem měla zavedeno jedno kvalitní 4bb embryo bez prodloužené kultivace,při 2. ET mi zavedli blastocystu a morulu II. jakosti,ostatní embrya se opožďovala ve vývoji.Jsem už zoufalá, zajímá mě Váš názor, jaké byste mi doporučil další vyšetření a postup.
Dobrý večer. Doporučil bych doplnit hysteroskopii, vyšetření štítné žlázy (pokud nebyla provedeno). Při přípravě dalšího IVF cyklu bych zkusil změnit stimulační protokol, nevím ale, jaké byly užity. K oplození bych zvážil užít metodu PICSI, která by měla dokázat vytipovat ty nejlepší spermie (event. viz www.gest.cz). U alespoň jednoho embrya bych doporučil provést asistovaný hatching, případně bych embrya transferoval v mediu embryoglue (event. viz opět www.gest.cz). Uvážil bych i psychickou podporu psycholegem. MUDr. Jan Šulc

sblanch
5. lis 2010

Zdravím všechny,
tak jsem doma po laparce. Nakonec jsem si pobyla na Obi 4 dny - po laparce mě hned dali na ARO... Kvůli srdci. Posledních cca 14 dní je na kočku: nejdřív nepodařený KET, pak rozhodnutí jít do laparky, kvůli tomu návštěva u obvoďáka, EKG, které se jim nějak nelíbilo - takže 2 návštěvy u internistů a stresy, jestli mě vůbec dovolí uspat. No a pak pobyt na áru (mělo to jednu výhodu, byla jsem fakt pod kontrolou) a ještě jedna perlička - málem se jim nepodařilo mě naintubovat. Takže mě čeká ještě kardiolog a návštěva na krčním...
Jo a za cca 14 dní jdeme s manžou na genetiku - výsledky čekáme cca na začátku roku. Tímpádem žádný další pokus do konce roku...
No a aby se to nepletlo, manža ještě půjde na operaci s očima... Takže ať žije říjen a listopad a všichni doktoři 🙂
Jinak se po laparce pomalu snažím rozhýbávat. Není to ještě ono, ale aspoň že jsem už doma.
Operoval dr. Vrána. Jediné pozitivum je, že nález je prý normální. Do 14 dnů budou výsledky z histologie, snad se to povrdí. I když jsem trochu doufala, že tam něco objeví, kvůli čemu mi otěhotnět nešlo, odstraní to a bude po problémech... Holt takhle fo vždycky nefunguje.

PS: k tomu pomlouvání Obi: taky v tom nevidím problém, když se některá z nás vyjádří, že jí některý dr nesedí. Mě taky všichni nesedí, mám raději ty mladší - Čadovou s Vránou. Ventruba s Crhou jsou holt takový akademici a někdy z nich mám dojem jako z váhavých střelců - nedovedou moc poradit. Takový ten přístup: kolik je žen, tolik je možných postupů mě fakt nepomůže, když chci jasnou radu jak postupovat dál.

PS: ještě k pořizování psa. My jsme si ho v lednu pořídili a všem doporučujeme. Hodně jsme váhali, přece jenom je to velká změna a hodně náročné na volný čas, ale vždycky se to vrátí. Začátky byly krušné - loužičky, bugr když jsme odešli do práce. Ale teď máme doma skoro dospělého skvělého psa. Manžel má parťáka na běhání a já na blbnutí. Chodíme taky na cvičák, což považuju za nezbytné.Doma se rozhodně nenudíme, když přijdeme z práce, hrozně nás vítá a miluje všechny procházky a lumpárny. A máme se o koho starat.

Hezké poledne všem

kobla
5. lis 2010

sblanch-trochu hodně "stěstí" najednou. Držím pěsti na všechny výsledky. Někdy je holt "nabitý měsíc.
rioko-nevěděla jsem,že jsi tu diskuzi o OBI zakládala ty,ale je to super,jsem tu každý den a je dobré vědět,že v tom člověk není sám
monulkab-co ta krev? Třeba budš štastně překvapená...

monulkab
5. lis 2010

kobla volala jsem v 11 hod a řekli mi že doktor není v ordinaci, takže mi zavolá, nejspíš tam kolem 14 hod zavolám a připomenu se. Je mi jasný jak to dopadne, ale je lepší to slyšet potvrzené i od doktora, náhoda je sviňa, však to znáte. Ale po těch všech negativních testech by to byla opravdu haluz.
sblanch tak to jsi měla teda hodně veselý...ty jo, no tak snad po všech těch peripetiích s doktory už budeš ok - i tvůj manža. Operace očí mě asi v budoucnu bude taky čekat, takže s ním cítím.

monulkab
5. lis 2010

Jo sblanch, a co jste si pořídili za rasu???
Já se právě na jednu stranu bojím toho závazku, přece jen to není sranda a člověk musí hodně přemýšlet co může, kam může jet na výlet, dovolenou atd...ale na druhou stranu si říkám, že když chceme mít dítě, tak ta zodopovědnost vyjde nastejno, hold se nebude spěchat z práce za dítětem, ale za psem.

monulkab
5. lis 2010

krev negativní, překvápko se nekoná, 2.12. jdu na konzultaci co se mnou...

sblanch
5. lis 2010

@monulkab máme foxteriéra 🙂 - teda -teriérku. Doporučuju - skvělej tajtrlík a rarach. Chce trochu pevnou ruku a trpělivost, ale nám se to vyplatilo, poslouchá nás. Právě mě hrozně rozesmála - vypadla z pelechu a nevěděla co se jí to stalo. Po laparce se smát ale není dobrý nápad.
Jo, závazek to je, my tady v Brně nemáme žádné příbuzné, takže nás to hodně omezuje, nemůžeme ji k někomu odložit a jet se např. vykoupat do Jihlavy do aquaparku. Ale na druhou stranu strašně rádi chodíme do přírody, což je super aktivita pro hafany.

Moc mě mrzí, že ti to nedopadlo... Určitě se to povede příště. Na této diskuzy poslední dobou je dobrých zpráv nějak poskromnu.

monulkab
5. lis 2010

jé, foxteriér je Dášeňka ne? to už jsem dlouho neviděla nikde běht, takový psisko 🙂

petula82
5. lis 2010

@monulkab Moni,nakukuju kvůli tobě.Co to čtu,zase to nevyšlo,To mě mrzí.Nechceš se teď nějakou dobu vykašlat na další pokusy,když to nejde,tak to prostě nejde.Asi jsem tě mým názorem nepotěšila,ale nezoufej,nech si tělo pořádně odpočnout a pak to bude dobrý. 🙂 Ona pak už dělá hodně i psychika.Jseš mlaďounká a máš dost času,Jednou se určitě dočkáš,ať už svýho mimča nebo osvojení.Hodně štěstí na konzultaci

Holky a ráda bych přidala ještě jeden názor: Já jsem na obilňáku moc spokojená, 🙂 nemůžu na ně říct ani špatný slovo,otěhotněla jsem pokaždý,sice jsem po každý potratila,ale za to už oni nemůžou.Myslím,že to není jejich chyba,že se u hodně lidí nezadaří,to záleží na moc věcech na jednou.Takže klidně si zažádejte o adopci a budete v klidu,uděláte štastným nějaký miminko,o které se nemohl někdo postarat.A kdyby jste mezi tím otěhotněly,tak se žádost pozastavuje.A stojí to za to,čekací doba je moc dlouhá.Já budu mít mimčo do30let,tak jak jsme si to naplánovali.Já bych nechtěla mít první dítě až kolem čtyřicítky,si myslím,že to už budu stará baba na miminko. 😉 Tím se nechci dotknout starších lidí,mluvím o sobě.Jé to vám musím napsat,já udělala ostudu,jen malou.říkám jedný paní jak má krásný vnoučátko a ona mě řekla,že je jeho máma,no paní vypadala tak na 45let.

veria
5. lis 2010

tak to ja holt uz budu stara baba na miminko. kdyby se mi zadarilo pristi rok, tak se mi narodi malem v 38 letech, no. A treba pro nas adopce neni reseni, bud vlastni nebo nic. kazdy si na to holt netroufne.,

hanuse
5. lis 2010

Mě nevadí, když tady někdo řekne svůj názor na obilnák. Akorát, když jsem tady četla názor, že ta embryologie u nich není nic moc, tak jsem si dala dohromady tu naši "velkou" úmrtnost embryjek a už jsem začala uvažovat, že půjdu jinam. Jinak jsem tam spokojená, ale je to snad přirozené, že po takové době, kdy se nedaří, se snažím eliminovat veškerý věci, co by k tomu mohly přispívat. Na druhou stranu mě tady zase sysysy uklidnila, že oni měli taky takovou úmrtnost embryjek a zadařilo se. Je to prostě o diskuzi a nepřijde mi, že by tu mělo jít o pomlouvání. Za každý názor jsem vděčná. Je to tu fajn.

petula82
5. lis 2010

@veria ten věk jsem psala na sebe,to se týkalo mě,já to beru jinak,víš.Já už to beru po těch všech nezdarech,že mimčo mě není souzeno přirozeně,tak se to musí vyřešit jinak.Víš a k tý adopci,já ráda udělám štastným nějaký mimčo,bude to moje zlatíčko,už máme i došetřený peníze na pokojíček a vše co bude potřeba.A kvůli tomu věku se nezlob

monulkab
5. lis 2010

petula82 já to čekala, že to tak dopadne, holt 8 negativních testů mi ani žádnou naději nedávalo, když jsem mluvila s doktorem, tak mi přišel zklamaný, že mi to musí říct, byla jsem v pohodě, tak mu říkám, že děkuju za informace a on hned za nic neděkujte! a sám mě objednal na další konzultaci - normálně to dělá recepční. Tak z toho mám paradoxně dobrej pocit, že jim jde o to, aby ty úspěchy měli, a fakt se snaží dělat maximum. Jsem prostě v Reprofitu spokojená ale nikomu to nechci vnucovat.
S tou adopcí, já bych chtěla nejdříve vyzkoušet naše biologické mimi, a kdyby došlo na darované spermie či vajíčka či celá embrya, tak bych svolila, a zároveň bych postoupila dál i řešení adopce. Někdy si říkám, sama pro sebe, že jestli se nám zadaří, mít vlastní mimčo, jestli bych se "TO" něměla pokusit vrátit právě nějakému dítku adopcí. Já osobně bych pak asi ani netrvala na miminku, vzala bych si klidně i malýho školkaře, ať si lidi říkají co chtějí. Mám v sobě vždycky tolik smutku když vidím šikovný děti který musí být v domově, kvůli těm všem birokratickým nesmyslům, co u nás panujou...Jedna rodina co bydlí kousek od nás začala s adopcí když jejich syn měl kolem 14ti let, nejdřív si vzali dvojčata, a pak jim volali z jiného ústavu, že tam mají ještě jednoho jejich sourozence (samozřejmě stejná matka, jiný otec..) takže nakonec mají děti 3 + 1 vlastní

monulkab
5. lis 2010

věk neřešte, co by říkala taková Celine Dilon 🙂

kobla
6. lis 2010

mne taky bude v únoru 38let,nic moc. Ale myslím,že taky nejsem vhodný typ k adapci.Myslím,že bych neprošla těmi testy.Všechy rodiče,kteří to všechno zvládli a nějaké dítě tímto "zachránili" obdivuju. Máme i jedno takové dítko v rodině.Je to užasný,ted už 18iletý kluk. Ale jako 3letý se všech strašně bál a dlouho,moc dlouho byl ke všem nedůvěřivý, kromě ad rodičů.

mmorgana
6. lis 2010

Čau holky 🙂 Některé z vás si ještě pamatuju ze zimy a z jara. To jsem na téhle diskuzi byla pečená vařená. V únoru a březnu jsme podstoupili 1. IVF právě na Obilňáku. A dneska už chodíme na přednášky o porodu 🙂
Všechna ta vyšetření a samotný proces IVF byl pro nás poměrně psychicky náročný. Klobouk dolů před každou, která to podstupuje opakovaně. Můj milý šel v září na operaci s varikokelou. Vlastně neměl žádné fyzické obtíže ("jen" měl 2 % pohyblivých spermií), ale do budoucna nám to dává šanci mít další dítě bez IVF. S Obilňákem jsme byli spokojení. Doc. Crha byl sice málomluvný, ale když jsme se ptali, vždy ochotně odpovídal a vysvětlovat (což u mnoha doktorů není samozřejmostí). Je to stejně jak sázka v ruletě - CARy mají velmi podobnou úspěšnost, někomu se zadaří tam, jinému tam.
Bohužel ve 25. tt mi zjistili těhotenskou cukrovku. S tím jsem vůbec nepočítala (nikdo v široké rodině cukrovku neměl, jen manželka taťkového bratrance), ale když jsem potom pátrala, tak prostě po IVF bývá větší výskyt cukrovky. Mé tělo už toho možná mělo dost - budu rodit přesně rok od revize dělohy a následné laparky (prasklé mimoděložní těhotenství).
Všem vám držím moc a moc palce a přeju moc a moc štěstí. Tfuj, tfuj, tfuj - plivu na vás těhu bacily 😀

petula82
7. lis 2010

@kobla jsem ráda za tvůj názor 😉 .Ty psychotesty byly v pohodě,bylo jich sice hodně,ale dalo se to .No a my máme žádost na dítě do jednoho roku.Žádost jsme dávali v srpnu 2008,tak už to máme za pár.Kdyby jsi viděla kolik tu máme už hraček a různých kravinek.Počkáme na toto mimčo a pak časem zkusíme ještě IUI,v březnu jsem po ní otěhotněla,ale neudrželo se to.Ale člověk už to po tolika potratech bere jinak.
@mmorgana ahoj já si tě pamatuju,testy jsme dělali jen pár dní od sebe.Jen ta představa,že už jsem mohla za několik dní rodit...no je to takový zvláštní.A z cukrovky si nic nedělej,ono by se ti to mělo urovnat po porodu.Přeji ti hodně štestí a hlavně zdraví 🙂 .
A když mluvíme i o cukrovce,tak má mamka jí má léta a to dost silnou,má 4xdenně inzulín a teď jí furt mrtví ruce a palec jí začíná chytat tu nezdravou barvu.Asi ještě pár let a dopadne jak děda.Mě to taky hlídají,ale já to mám v pořádku,aspoň zatím.
@monulkab moni,moc tě zdravím.A jak ti je? po kolikátý to půjdeš zkoušet,prosímtě?Já jak zmněnila práci,tak teď určitě nepůjdu,a stejně se mě do toho nechce

mirenkam
7. lis 2010

Ahoj holky, já jsem měla jít na Ket v říjnu, ale pak jsem to raději právě kvůli psychice odložila 😒 Nevíte náhodou,jestli budou na tom Obi kolem vánoc a mezi svátkama. Uvažovala jsem, že bych šla na ten ket v prosinci nebo lednu. Ale jestli se transfer dělá někdy kolem 20-25 DC, tak by to vycházelo právě na nějaký den kolem Štědrého dne a kdybych to nechala na leden, tak prý mám dojít 2. DC pro Estrofem.... a to by zase vycházelo někdy kolem silvestra.... 😅 Tak jsem si říkala, že kdyby tam na vánoce nebyly, tak že bych tam šla třeba před vánocema pro estrofem, abych ho mohla na konci prosince začít brát a v lednu jít na Ket. Teď už si nepamatuji, jestli mi říkali, jestli se bude dělat na začátku cyklu ultrazvuk nebo ne, ale řekla bych, že je zbytečný...Asi bude nejlepší tam po neděli zavolat a zeptat se.... 😔

monulkab
7. lis 2010

mmorgana, tvůj nick si pamatuju, ale jinak se už ztrácím koho jsem viděla v jakým tématu. přeju hodně štěstí v mateřství!!! petula82 já mám za sebou 3xIUI a 2xIVF, takže ... nic moc pro psychiku. V prosinci jdu na konzultaci tak se chci domluvit co dál, jestli mě pošlou třeba na hysteroskopii...pokud by to přišlo v úvahu, tak bych asi chtěla jet po tom do lázní, abych si trochu odpočla a načerpala síly. mmorgana ještě dotaz na tebe, ta varioklea nebo jak se to píše, jak se to dá zjistit, že to chlap má? můj manža měl při posledním spermiu 0% progresivních spermií, tak pátrám čím to může být, dřív míval kolem 15%...jak se to operuje???a co to vlastně znamená, jsou to nějaký srůsty ve varlatech či co???

majka43
7. lis 2010

@monulkab Můj přítel byl taky na operaci varikokély. On to zjistil, tak, že ho boleli varlata a nahmatal si bouličku. Je to něco jako křečový žíly, ale na varlatech. Oni je laparoskopicky v podbřišku přeříznou. Překrvují se jim moc varlata a přehřívají se a tím ztrácejí plodnost. Mrkni na net, je tam toho dost. Taky nemusí mít příznaky žádný.

mmorgana
7. lis 2010

@monulkab Můj neměl absolutně žádné příznaky a tak to taky má většina chlapů. Většinou se na to přijde při vyšetření příčin neplodnosti. Jen málokdo má nějaké bolesti. Vyšetření na andrologii bylo v sérii vyšetření v CAR na Obilňáku. Tam zjistili, že má varikokelu (křečové žíly ve varlatech) 2. a 3. stupně. Ty už jsou viditelné i bez jakéhokoli pohmatu - jenže když nevíš, na co se máš dívat, tak to nevidíš ☹ Řeší se to mikrochirurgickou operací, tj. asi 4 hodiny na sále. V neděli nastoupil (do Bohunic), v pondělí ho operovali, večer jsem ho už viděla, ale vypadal strašně (bylo mu fakt blbě). V úterý to bylo dobrý a ve středu šel domů. Jestli se zlepšila tvorba spermií, to uvidíme za půl roku - jestli se nepletu, tak je to v 70 % případů.

monulkab
8. lis 2010

holky děkuju za informace, určitě se na to zeptám při prosincové konzultaci, manža sice chodí k urologovi, ale nevím jestli mu něco takovýho vyšetřoval. Vím že mu dělal i UTZ varlat, ale je to už nějakou dobu. jinak já jsem dnes opět 1DC...ukázková ms, tak doufá že to sebou vezme i nějaké ty hormony, co jsem do sebe nadopovala, a že se trochu vyčistím. Jinak jsem našla na netu, že přípravek MACA můžou používat i ženy, prý to ovlivňuje dozrávání vajíček, takže hned po výplatě běžím do lékárny...

majka43
8. lis 2010

Tak u mě se transfer asi tento měsíc nekoná. Byla jsem na ultrazvuku a na vaječníku mám 3cm cystu. Mám přijet ještě až dostanu MS, jestli třeba neodejde. Když ne, tak přeléčení a transfer až další MS.

antoa
8. lis 2010

Ahoj, já podstupuji své 3.IVF na Obi a jsem max. spokojená. Už týden píchám injekce Menopuru 4 amp. denně. Obilňák si nemůžu vynachválit.Snad bude tentokráte pokus úspěšný.

kobla
8. lis 2010

majka-nechci strašit,loni na podzim jsem taky měla cystu na vaječníku-1cm.Taky už jsem byla nervozní,měla jsem zahájit stimulku. Dr Cadová řekla,že počkáme,jestli se nevstřebá. Když ne,tak prý nasadí nějaké léky, aby praskla. Na léky nedošlo,navrhla mi rovnou laparku,že tam cystu odstraní. Při ní zjistili,že to nebyla cysta,ale neprasklý folikul.
antoa-na další IVF,v unoru taky asi zvolím menopur. Jsem zvědavá,jak na něj budu reagovat. Třikrát předtím jsem totiž měla gonal. Držím pěsti,at folíci rostou. Já už se na tu stimulku taky těším 🙂

majka43
8. lis 2010

@kobla Já jí před předešlým ketem taky, dal mi léky a vstřebalo se to, tak snad to taky tak bude. A nebo ještě odejde, doufám.

antoa
9. lis 2010

@kobla Měla jsem jedenkrát Puregon, reakce stejná jako posledně Menopur v kombi s Fostimonem. Teď mám k tomu přidám Siofor, jelikož mám PCO a po Sioforu dozrávají vajucha lépe. :D. Stimulka mi nevadí, ikdyž minule byl i OHSS s hospitalizací, ale horší je čekat jestli prcci přežijí..pa