CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

sblanch
25. bře 2011

@mirenkam Ahojky, já absolvovala laparku loni v listopadu. Byla jsem tam 4 dny, první den příjem, druhý ráno zákrok, třetí jsem byla kvůli komplikacím na aru (při předoperačním vyšetření mě zjistili nějaké podezření na komplikace se srdcem, tak mě chtěli mít anesteziologové pod kontrolou), čtvrtý den propouštění. Dalo se to, je to samozřejmě operace s narkozou, ale jelikož nemáš jizvu přes celé břicho, tak to není tak hrozné. Jizvy mám dvě, malinkaté.
Ty určitě komplikace nemáš, takže tě za 3 dny pustí.
Dělá se to myslím když není velká sliznice kvůli komplikacím krvácení, takže někdy na začátku cyklu, ale to ti řeknou na 16.
Dali mě yell nebo jak se to jmenuje - pochopila jsem až později, že to je něco jako klystýr. Nikdy jsem s tím neměla zkušenost, ale taky se to dalo. Jen u toho jsem měla takový zvláštní pocity 🙂 Jo - a aplikuje ti to sestra, neboj.
Nejhorší pro mě snad byl samotný pocit z nemocice - stress, co a jak se bude dít, ne moc dobrá strava, 3 další ženské na pokoji... Ale jak jsem psala, dá se to, není to na dlouho, hned jsi doma.
Kdy to plánuješ? Držím moc pěsti, ať dopadneš dobře. Já jsem v pořádku, jen mě našli nějaký drobný útvar u vejcovodu, ale asi to byla sraženina.

sblanch
25. bře 2011

jinak jsem byla ve čtvtek na Obi - na konzultaci co dál. Mám za sebou IUI, 2 IVF, I ket, v listopadu laparku, v prosinci jsme byli s manželem na genetice - výsledky nám došly před 2 týdny, a ještě jsem byla na kardiologii - na UZ mě při předoperačním vyšetření zjistili nějaký problém, naštěstí je to ok. A taky kvůli špatné intubaci při laparce jsem byla na ORL, abych toho neměla málo 🙂
Všechno dopadlo dobře, hurá!!! Ale stresy to byly. Mudr sochorová mě navrhla další pokus s IUI a kdyby nedopadl, tak plynule navázat IVF, už třetím. Už by to konečně vyjít mohlo, ne? 😉

mirenkam
25. bře 2011

@sblanch ahoj a díky za info 😅 Měla bych ted -a si o víkendu dostat MS a teĎ někdy po ní jít na tu laparo...tak už začínám být zvědavá....Já mám za sebou IVF se 4 transfery - v žádném to bohužel nevyšlo a po laparce bych se měla chystat taky na 3. IVF, tak doufám, že to vyjde - nevíte někdo za jak dlouho je možné začít stimulovat po laparoskopii? Sblanch, jak dloho jsi byla na PN, nebo sji to řešila dovolenou? Je mi jasné, že vše se dozví na 16, ale jsem zvědavá....

sblanch
25. bře 2011

já byla myslím týden a kus doma, ale mám krátkou paměť🙂 - takže nevím jistě. Mám dojem, že máš nárok na 2 (nebo že by to byly 3???) týdny PN i s pobytem v nemocnici. Jo a jinak tě naženou na kontrolu a týden po laparce na stehy. Byla jsem u své gynekoložky, protože v obi ten den na kdy mi to vyšlo nikdo nebyl a já chtěla jít druhý den do práce.
Za jak dlouho po laparce je možné začít stimulovat přesně netuším, ale myslím že pauza nutná je. Aspoň dva měsíce. I když matně vzpomínám, že na netu jsem četla, že někde je možné začít hned.
To jsem ti moc nepomohla 😒
Koukám, že jsme na tom podobně co se týče pokusů. Jen jsem o něco starší, bude mě 33, hodiny tikají - teda spíš tlučou. Co se dá dělat. Jen doufat, že se to jednou povede. My jsme se rozhodli, že kdyby došly placené pokusy, budeme se snažit dál. Je to sice darda, ale ...

layde
26. bře 2011

@mirenkam ahojky ja jsem po laparoskopii zacala stimulovat hned nechtela jsem to odkladat a tak jsem si protáhla PN až do konce celého procesu

janulka2310
26. bře 2011

@mirenkam
Ahojky, na laparoskopii jsem byla 10 den po prvnim dnu menstruace. Druhý den jsem šla hned dom, protože mi nic nedělali. Neschopenku jsem neměla, bude hodně záležet na tom, co ti budou provádět. Nálev ti samozřejmě udělají, buď jejich, vlažná voda, nebo si můžeš koupit něco v lékárně, když jsem se ptala na rozdíl, tak mi řekli, že v tom žádnej není, takže jsem zvolila ten jejich, vzhledem k tomu, že celý den nejíš, tak to je úplně v pohodě. Hodně zdaru 🙂

janulka2310
26. bře 2011

Jak tady čtu, že chodíte na konzultace k Dr. Sochorové, tak mi moje gynekoložka, která ji zná řekla, ať přidáme, aby nám neutekla na mateřskou. Nevím ke komu jinému bych chodila, nejen, že umí, ale je i lidská. 😉

janulka2310
26. bře 2011

Máte holky nějaké zkušenosti s IUI, nás to co nevidět čeká, tak ať vím do čeho jdeme?

kobla
26. bře 2011

ahoj holky,takže dnes se opravdu konal transfer 2 embryjek. Jedno 6 a jedno 8 buněčné. Prováděl ho dr. Crha. Velikosti sice nic moc,ale třeba se jim u mně bude líbit víc než v misce 🙂 TT od zítřka za 12 dnu,to je 7dubna. Zatím pa, Prdečkovi držím na pondělí pěsti.

sblanch
26. bře 2011

@janulka2310 ahojky, já zkušenost mám, navíc mě to čeká zanedlouho znovu. Všechno je v pohodě, není se čeho bát. Záleží, jestli ti dají FSH injekční, nebo v peru - to ti pojišťovna neproplatí, musela by sis připlatit. Je to lepší na aplikaci (injekce se píchá do zadku - na mě se vyřádil manžel, nebo můžeš chodit třeba na středisko) a navíc to co je v peru je lehce kvalitnější. Podle aktuálního rozpisu se doplácí na obi skoro 6 tis.
První návštěvu absolvuješ 2. DC, pak chodíš na kontoroly cca po 2 - 3 dnech, jak rostou folíci. Pokud jich je víc, než je zdrávo - a u mě to tak bylo, tak ti doporučí punkci vaječníků - v narkoze. Toho jsem se bála, předtím jsem nic takového neabsolvovala. Ale bylo to v pohodě. Ten stejný den ti udělají i vlastní inseminaci, k čemuž je potřeba součinnosti manžela 🙂 Teda ne že by přímo asistoval, ale musí napřed cosi odevzdat. Nevím, nakolik znáš obi, ale kdyby ne - jsou tam i pro tyto účely prostory.
Kdyžtak se ptej, píšu to asi zmateně
Budu držet palce 🙂 - jak dlouho chodíš do CARu, teď jste začali? My už přes 2 roky... Teda - na konci léta to budou 3...

sblanch
26. bře 2011

@kobla budu držet pěsti 🙂 Mě se těch 12 dnů strašně vleče. Máš PN? Mě čeká IUI, na prvním jsem chodila do práce, ale teď asi budu doma - po pravdě už se celkem těším.

sblanch
26. bře 2011

@janulka2310 no mě popravdě hodně překvapila, že se vdala. Protože tady kdosi dávno psal, že se s ním bavil a že prý kvůli práci na rodinu nemyslí, tak jsem si myslela, že už hodila flintu do žita. Kolik ji typujete? 35?

cuddle
27. bře 2011

@janulka2310 taky jsem minule tu hlasila, ze kdyz se vdala tak nam brzo pujde na materskou ...., s nikym jinym tam zkusenost nemam, ale tak verim, ze by se to nam mohlo zadarit jeste s ni 🙂

janulka2310
28. bře 2011

Já jsem holky někde vygooglila, že je rok narození 1979, celkem nás to překvapilo, ale záleží na zkušenostech a ne na věku 🙂.

janulka2310
28. bře 2011

@sblanch Ahoj, děkuji za informace, určitě nejsou zmatené, v kostce jsi mi odpověděla, takže si můžu udělat lepší obrázek. Zase do narkózy se mi tedy moc nechce, nejsou to ještě ani dva týdny, co jsem v ní byla.... 😖. No uvidíme, jaký bude další postup...Tu zmiňovanou místnost s červenym gaučem známe 😉. Do CAR jsme byli vysláni v lednu, takže jsem opravdu "začátečníci" 🙂. Příští týden mám další schůzku, takže pak budu moudřejší a ráda, za další cenné informace 🙂.

cuddle
28. bře 2011

@janulka2310 jéééé tak to je jako já 🙂

cuddle
28. bře 2011

@janulka2310 je to teda Vás první CAR? muzu se zeptat dle ceho jste vybirali? ja kdyz jsem dostalal doporucenku, tak jsem dlouho vahala kam teda vykrocit.....po pravde po prvni navsteve jsem to chtela vzdat, kdyz nas nechali 45 minut cekat i kdyz jsme byli objednani a nakonec nas jeste nevzal ten ke komu jsme byli objednani.... no ale rekla jsem si dej jim sanci......a pak pruchodnost vejcovodu, zase objednana na cas a cekala jsem bez minuty hodinu.... po pravde docela si to vzdy zarizuju, abych nechybela v praci a pak mi to cele rozhodi.....
ale ted kdyz jdu jen na ultrazvuk a konzultaci tak to uz vetsinou jde....

kobla
28. bře 2011

Prdečku,kde jsi? Ty jsi určitě pořád prohlížíš dvě čárky a nechceš nám to říct 🙂 Jsem zvědavá a už jsem tu dnes podruhé...

janulka2310
28. bře 2011

@cuddle Naše vybírání, tedy moje bylo šílenéééééé (přítel se toho raději neúčastnil 🙂). Nejprve mi byl Obilňák doporučen mojí gynekoložkou, která je hodně akční ženská a s CAR spolupracuje, samozřejmě jsme zvažovali i soukromé kliniky, sestra od přítele otěhotněla v Unica, takže chválí ji, každej, komu se kde zadaří, tak na to místo nedá dopustit...logicky 🙂. Obilňák jsem nakonec zvolila z toho důvodu, že mi dva gynekologové řekli, že paní doktorka je opravdu špička a hlavně, na člověka nekoukají jako na zákazníka a toho, kdo jim tam nechá hromadu peněz, to je to, co mi asi nejvíce v ostatních centrech vadilo. I tu plánovanou laparoskopii jsem zvažovala, zda si raději někde nepřiplatit, ale ani to není zárukou toho, že vše proběhne jak má. Nakonec jsem ráda, že jsem byla na Obilňáku, zbyly mi dvě malé jizvičky a jsem podstatnbě klidnější, protože vím, že jsem v pořádku 🙂. Ty jsis nechala dělat průchodnost vejcovodů kontrastní látkou? Statečná! Mě čekání nevadí, raději si počkám, než jít někam, kde mě vemou sice hned, ale kde nebudu spokojená. Co vás teď čeká?

cuddle
29. bře 2011

@janulka2310 no dobrovolne to nebylo , nebo ne ze bych se o to hlasila sama, bylo to na doporuceni v CAR
tam zjistili, ze vse tece tam kam ma je to v poradku, tam problem pak zadny nebude...... aspon jedna dobra zprava a opravdu to nebyl nejprijemnejsi zazitek.....

cuddle
29. bře 2011

@janulka2310 jinak ja OBI zvolila tak nakonec nejak uplne oklikou, po doporuceni do CAR jsem se snazila docist na webu co kdo pise, rika a informuje
a jak rikas, ten kdo byl nekde uspesny to vychvaluje, ten kdo ne, to zase zatracuje a zkousi jinde atd..

moje gynekolozka na zacatku rika
- soukromy sektor - Helios, Unica, Repromeda nebo snad jeste Reprofit
- statni Obilnak - zaplatite mene, budete cekat dele, neni to tak nacancane okoli, resi se tam i jine veci tzn treba chlapy se tam neciti uplne ok, pac je to i porodnice atd...neresi se tam jen problemy s neplodnosti

pak ze od nekterych pacientek slysi, ze na OBI nechodi k stejnemu lekari, ze je pokazde vysetruje nekdo jiny a konzultace pak jsou rozporuplny, kazdy rika neco jineho , ale taky dodala, ze se pry da objednat k jednomu lekari, ale pak se treba dele ceka

no a zneme co mam, jedna daruje vajicka s Repromede ( maji tam nejlepsi podminky), tak jeji nazor je samo kladny, ale z jineho hlediska nez ze neco potrebuje ona
dalsi otehotnela na prvnim IVF v Heliosu, takze samo chvali ten
jina chodi do Unica a take je spokojena

pravda byla jsem puvodne rozhodnuta, ze zvolime soukromy sektor, ale pak si jednoho dne rikam, naco preplacet za stejne sluzby a rozhodla jsem, ze zkusime OBI, chodime tam od listopadu a ted koncem dubna budu stimulovat s Fostimonem - pac Clostik mi nekolikrat nezabral , takze se zkousi neco silnejsiho - jen ted do toho padla manzelova dovolena, tak dalsi mesic odkladame protoze by pripadny termin IUI vysel primo na dobu jeho nepritomnosti...takze kdyby se stimulace zadarila, bude snad zacatkem kvetna prvni IUI

janulka2310
29. bře 2011

@cuddle Já jse myslela, že se to už takhle nezjišťuje, protože to je hodně bolestivé, mám kamarádku, která na tom byla a psychicky se úplně sesypala, strašná bolest na dušičce 😢 .

janulka2310
29. bře 2011

@cuddle To je ono, každý chválí tam kde byl úspěšný🙂.
Já jsem měla zatím pokaždé paní doktorku Sochorovou, i před laparoskopií jsem se několikrát ujišťovala, zda mě bude opravdu operovat ona 🙂.
A před IUI tě musí vždycky nastimulovat, nebo je to individuální? Možná si to představuji jako Hurvínek válku, ale když mám všechno ok, tak mi jednoduše řeknou, který měsíc bude ovulovat neamputovaná strana, já přijdu a šplíchnou do mě ocásky od přítele a hotovo, ne 🙂 😉 😅 😵 .

cuddle
29. bře 2011

@janulka2310 no to mas supr, pokud mas sama ovulaci a aspon jednoho folika, na iui pokus ti to staci i bez stimulky, samo mozna ti daji clostik na podporu, ja nemam ovu, takze problem je v tom, ze mi dali leky, ty zatim nezabraly, tak se budou zkouset silnejsi, aby se nejaky folikul dostal do spravne volikosti, aby mohlo iui probehnout, takto neni co oplodnit...

janulka2310
29. bře 2011

@cuddle Jsem zvedava co se pristi tyden dozvim, urcite pak poreferuji co a jak a treba na to nase prvni IUI pujdeme ve stejne dobe 🙂.

cuddle
30. bře 2011

@janulka2310 no tak uvidíme , já hlavně doufám, že tentokrat uz ty leky zaberou a budu moc to iui konecne absolvovat, at se pohnu dal.....
kdyby jsi chtěla mame s holkama uzavreny chat a diskutujeme tak ruzne o vsem, heslo je rok 2011 bude nas - nektere se teprve snazit zacnou, jine jsou po potratu, nekdo uz jedno ditko ma, tak si tak kecame 🙂

elennka
31. bře 2011

ahojda holky, jdu vás po dlouhé době pozdravit. Sice v současné době na Obi nechodím, ale chodila jsem a s pár lidičkama se znám.
Já jsem teď stimulovala clostilem 4x1 denně v kombinaci se Sioforem a dneska jsem byla na UZV u mé gyndařky, a mám jeden dominantní folík na pravo, vel. 22 mm.. jen sliznice je 4 mm..( 15 DC), takže dneska budu píchat pregnyl, a od zítra asi větší dávka utroše, aby dorostla sliznice a domácí snažení..
Ani jsem nepočítala, že mě něco naroste.. nereagovala jsem v minulosti ani na dávku 5x1 denně(clostil).. Jinak, aby toho nebylo málo, tak mám hnisavou angínu.. takže se to úplně super.. samé léky... ☹(
Jinak snad mě Prdeček nenadá, bohužel se jí IVF nepovedlo, test nega a krev taky.. ☹

janulka2310
31. bře 2011

@cuddle A jak se na ten uzavřený chat dostanu?

cuddle
31. bře 2011

@janulka2310 hele zkus toto

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/rok-2011...

reknu nasi opatrovatelce, at ti to odklepne....

cuddle
31. bře 2011

@elennka u me ukoncili snazeni s Clostikem u davky 3 tablety denne a ted by me mela cekat prvni stimulka s Fostimonem prave na Obilnaku , problem je ten, ze vlastne bez vyvolavacky nemam ms, takze to vzdy komplikuje ten cely proces, nizka sliznice - takze s tim toho taky clovek moc pak nezmuze, ovulace sama zadna..., folikuly vzdy jen male cetne, dominantni zadny, imunologie uplne v poradku, pruchodnost vejcovodu taky, spermiogram vynikajici...takze pokud by neco narostlo budeme zkouset iui a samo to podporime doma 🙂