CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

soleilll
24. srp 2012

@jannie88 To nedokážu posoudit, protože jsem to ani jednou nemusela řešit. Předpokládám, že máš do CARu doporučení od svého gynekologa a neděláš to z nudy 😀 Navíc VoZP je prý v pohodě a nedělá problémy, co jsem slyšela. Na úvodním sezení ti dají ceník nadstandardních úkonů (nehrazených ZP) a je na vás s partnerem a taky na tom, co ti doporučí, jaký možnosti si vyberete. Podle celkovýho objemu hormonů, který ti naordinují, počtu získaných vajíček a vybrané metodě oplodnění, vychází doplatek z vlastní kapsy cca do 30 tisíc za cyklus. Zeptej se, jestli pořád platí tahle akce (něco z toho se vás může týkat): http://www.ivfbrno.cz/dokumenty/pdf/Dite-jako-d...

jannie88
24. srp 2012

@soleilll Jeeee díky, zeptám se 🙂 Doporučení mám od gynekologa, ale jen do HK do Sanusu, kam teda rozhodně nejdu, ale v Obi mi řekli, že to není problém. Můj gynekolog totiž ani nechtěl slyšet, že bych šla jinam, má se Sanusem zřejmě smlouvu a dostává za to peníze :-/

soleilll
24. srp 2012

@pupidu Ahoj, aspoň někam jste se pohli, i když ještě tě toho čeká hodně. Každopádně medicína je na vysoké úrovni a ono se to štěstí unaví a sedne si. 😉
@gretta Koukám, žes mě sice trumfla počtem, ale termín mám o den dřív. 😀

gretta
24. srp 2012

@soleilll Máš 21.1.2012 ?? Jenže dvojčátka chodí na svět dřív, takže se trochu hrozím toho, že budeme mít dáreček pod stromečkem. 🙂 Hlavně,aby byli miláčci zdraví. Už pomalu kupujete výbavičku??

gretta
24. srp 2012

@jannie88 O tom bych se s lékařem vůbec nebavila. Mě se dr. zeptal kam chci jít, těch center je jen v Brně spoustu.
Sama jsem se rozhodla pro Obi. Až budeš mít po injekcích a budeš mít před sebou odběr nebo pak i embryotransfér, napiš, všechno ti popíšeme a vysvětlíme, ať víš co tě čeká. Já jsem tam potkala slečnu, která mi popsala své zkušenosti a cítila jsem se mnohem líp. Zvládli jsme to my, zvládneš to ty!! 😉

jannie88
25. srp 2012

@gretta Moc TI děkuju, je super, že existujou takovýhle diskuze, kde se můžeme navzájem podržet a hlavně , že jsou na světe pořád fajn lidi, který rádi zadarmo pomůžou i kdyby jenom radama, vážím si toho! 😉

soleilll
25. srp 2012

@gretta Aspoň se s nima nebudeš muset tahat tak dlouho. 😀 Vůbec nic nenakupuju a neřeším, dělám, že se mě to netýká. Nad pidi-věcičkama se nerozplývám, normálně chodím do práce a jen pozoruju, co z oblečení tento týden už zase nezapnu.
@jannie88 Přesně jak píše gretta - až to bude aktuální, ozvi se, pokud ti něco nebude jasný. Doktoři i sestry ti všechny postupy vysvětlí, ale hodně rozhodování bude na vás. Až budeš chtít slyšet konkrétní osobní poznatky, ozvi se. Někdy to není příjemný, ale jen ty víš, proč to všechno děláš a to je obrovská motivace.

petruska83
28. srp 2012

@pupidu Ahojky, tak já přijela z dovolené naprosto odpočatá a dnes si byla v Brně pro výsledky genetiky osobně a přímo jsem to zkonzultovala s doktorem na genetice. Taky máme genetiku v pořádku. Žádná další vyšetření nám nedoporučili. Ten doktor byl super, všechno mi vysvětlil a hlavně ukázal, jaká je realita. Že každý 4.měsíc asi přibližně bývá u ženy plodný natolik, aby to bylo úspěšné těhotenství a shodli jsme se, že ivf je někdy docela sázka do loterie. V mém případě doporučil ještě zkusit profouknout vejcovod než půjdu na další ivf, což mě docela potěšilo. Prý pokud je průchodný pod tlakem, tak to není až tak hrozné a profuk by mu mohl pomoct a pak se třeba pár měsíců opět snažit přirozeně a pak popř. další ivf. Ta látka, co se prý vztřikuje do vejcovodu může zapříčinit, že se tam nějaká svalovina "zcvrkne" a může výsledek vypadat, že vejcovod není průchodný i vůbec, ale ve skutečnosti je to zapříčiněnou jen tím stříknutím té tekutiny. Toto jsem slyšela sice poprvé, tak ale snad by si něco takového nevymyslel....Každopádně jsem odjížděla od něj spokojená a byl opradu hodně upřímný, což já mám takové lidi ráda....Tak se děvčata na obilňáku držte a já tam zamířím asi až příští rok. Letos už toho bylo až, až.

pupidu
29. srp 2012

@petruska83 Ahoj 🙂 To su moc ráda, že sis dovolenou užila. Teda, já myslela, že profouknutí vejcovodu je vlastně to vstříknutí kontrastní kapaliny pod tlakem...takže to není ono? No ale jinak je určitě fajn potkat se s takovým doktorem se super přístupem k pacientovi. Kde vám tu genetiku dělali? My byli v Dětské nemocnici a taky tam byla moc příjemná doktorka 🙂 Já jdu za chvilku na lymfatickou masáž (prý by to mohlo pomoct a já su odhodlaná vyzkoušet cokoliv), tak su zvědavá, jaký to bude 🙂 Náš čeká IVF taky až v příštím roce a docela se mi i ulevilo, protože teď sice kvůli snahám otěhotnět nemám práci, ale zkusila jsem co se dalo a už to není takový stres, že honem musím otěhotnět...

petruska83
29. srp 2012

@pupidu Jo, to profouknutí myslím tu kontrolu tou kontrastní látkou. Prý není na škodu na to jít i víckrát, aby se ten vejcovod protlačil...Poradím se s gynekologem a uvidím, co mi na to řekne....Jo, my byli taky v té dětské nemocnici. Fakt po rozhovoru s ním jsem byla taková spokojená, byl opravdu super.... Mluvil s námi na rovinu. Jo, potřebujem se uklidnit a uvidíme se tam příští rok...A ty další vyšetření ti zrovna doporučili.? Mě poslali jen na genetiku.... Měj se hezky.pááá

pupidu
29. srp 2012

@petruska83 Myslím, že mě by na to "profouknutí" už neposlali, protože všichni jsou z výsledků naprosto přesvědčeni, že jsou oba vejcovody neprůchodný - neprošla ani kapička... Jinak genetiku a imunologii jsem si vydyndala na doktorce (strašně se divila, že ta vyšetření ještě nemám) a protože mi zjistili alergii na spermie, objednala jsem sebe a manžela přímo ještě na reprodukční imunologii. No, a doporučení na hematologii a endokrinologii mi dala doktorka z genetiky. Tak snad se tam příští rok potkáme 😉

vaverunka
31. srp 2012

Ahoj holky, jsem tady poprvé a je to taky poprvé, co mám potřebu o svém trápení mluvit před někým kdo mi porozumí 🙂. O mimčo se snažíme už tři roky, od naší svatby, zatím jsme byli v pohodě, máme s manželem moc pěkný vztah, říkala jsem si, že není kam spěchat, a že si chci užívat milování jen tak pro radost, bez počítání plodných dní a bez myšlenek na těhotenství ... Loni ale otěhotněla moje nejlepší kamarádka, podařilo se jim to hned po svatbě a ted už mají krásnou holčičku .. nemůžu si pomoct, ale semtam se ve mě objeví pocit závisti ☹. Proto jsem se taky odhodlala a začala to nějak řešit, objednala jsem nás na Obilňák, byli jsme u doktora Crhy, byl moc příjemný, máme za sebou spermiogram, výsledky v normálu, já jsem byla na průchodnosti vejcovodů, doktorka mi řekla, že tam nic moc neviděla, že to není jednoznačné, doporučili mi, že bych měla jít ještě lapadoskopicky, nebo že můžeme rovnou zkusit inseminaci. Řekli jsme si, že to na léto vypustíme, užijeme si dovolenky, a že se to třeba podaří samo 🙂, jinak že to necháme na konec září a půjdeme zkusit rovnou tu inseminaci. Nemám moc informací, ale jedna známá mě strašila, že kdybych neměla průchodné vejcovody, že při takovém pokusu hrozí mimoděložní těhotenství, nevíte? To mi doktor neřekl. Taky se mi moc nechce do toho zákroku lapadoskopicky, to máte prosím některá zkušenost? Tak mi dohromady přijde, že nám nijak neporadili a že vlastně nevím co mám dělat dál ☹. No a včera jsem se dozvěděla, že můj brácha bude tatínek. Měli svatbu loni, a letos před prázdninama si řekli, že chtějí mimčo, vysadili prášky a ... hned se podařilo! Jak jsem se to dozvěděla, normálně jsem se rozbrečela ☹. Ale nebyly to slzy dojetí nebo štěstí ... bylo mi ze sebe zle, ale nemohla jsem si pomoct, sama jsem byla z těch pocitů zaskočená, ale prostě jsem se nedokázala z té noviny radovat. Samozřejmě jim to přeju, je to můj brácha, ale stejně si říkám, proč oni jo a my ne? Děkuju, že jsem se mohla vypovídat 🙂. A taky děkuju za případné rady 🙂.

leeela
31. srp 2012

@vaverunka ahojky, neboj nejsi v tom sama! Jako bych četla skoro náš příběh... Tři roky po svatbe.. Nejlepsi kamarádka uz měla druhé mimco a já po nocích mlatila do polštáře jak je ten svět nespravedlivý ( ne ze bych ji to nepřála - jen mi bylo líto ze my nic a ona uz druhé) dokonce jsem měla jeden čas zákaz od manžela k ni chodit, protože ty noci potom byli nejhorší .... Byt na tvém míste, tak bych asi zkusila jedno IUI a kdyz by se nepodařilo tak laparku. Já měla laparoskopii loni v květnu a zjistili mi endometriozu IV. Stupně ukecala jsem doktora Crhu ze zkusíme jedno IVF a kdyby to nevyšlo tak bych musela na rok do 'umělého přechodu" (chtěli me "umrtvit" hned) a ted máme v postýlce dva poklady... Cesta dlouha a velmi trnita ale vyplatila se a určitě se vyplatí i Vám ... Z obilnaku mám jen nejlepsi zkušenost a moc jim děkuji.

Všem Vám moc držím pěsti aby jste měli co nejdrive miminka v brisku a za 9 měsíců doma v postylkach🙂

vaverunka
31. srp 2012

@leeela Děkuju moc za podporu a informace. Kukla jsem k tobě na fotky a musím ti pogratulovat!! Mrňousci jsou nádherní 🙂. Vidíš to, člověk "závidí" jiným mimčo a najednou má doma hned dvě 🙂. A jak to zvládáš? Takže u tebe vyšlo IVF, na poprvé? (a omlouvám se, že jsem špatně napsala slovíčko laparoskopie 🙂!!

leeela
31. srp 2012

@vaverunka 🙂 Zvladam tak nějak všelijak 🙂 řídím se heslem bordel v bytě šťastné díte ( krát 2 :D takže je to doma někdy jak po výbuchu:D ) ale dá se to, manžel moc pomáhá a funguje i babička 🙂 No já budu závidět ( a uz závidím - chjo...) to těhotenství - strašně rychle to uteklo a me přijde někdy až neskutečný ze jsem nosila pod srdcem 34 tydnu něco tak malého a dokonalého 🙂 ale ta jizva je skutečná až moc... A manžel další děti nechce - pry uz jich ma az moc ( ty naše dvě...)
IVF vyšlo hned první. ani jsem nedoufala ze by to zrovna nám mohlo vyjít 🙂 a nebylo to tak strašný jak jsem si představovala , myslím ty injekce a vse kolem toho... Jen to zavedení bylo trochu au 🙂

Za gratulaci děkuji 🙂 a te tvoji spatne napsane laparky jsem si ani nevšimla já jsem na Ipadu a ten píse někdy svým vlastním jazykem takže překlepů si ani nestíhám všímat 🙂 kdybys chtěla cokoliv vědet, tak se klidně ptej i do ip na IUI jsem byla taky.... Ale v Repromede🙂

pupidu
3. zář 2012

@vaverunka Ahoj Veru, vítej 🙂 Já mám taky endometriózu a navíc neprůchodné vejcovody a špatné vaječníky. Máme za sebou 1 IVF (vč. 1 KET) a bohužel neúspěšně. Nejdřív jsem se psychicky sesypala, ale čas je dobrej lékař a už se zase těším na další pokus a věřím, že tentokrát to vyjde.
Víš, co se týká těch neprůchodných vejcovodů a mimodělotního těhotenství, tak třeba u mně je to tak, že mám vejcovody srostlé hned u dělohy a k tomu mi v caru řekli, že to je vlastně výhoda, protože v tom případě se embryo nedostane do vejcovodu a mimoděložní nehrozí. Myslím, že pokud jsou srostlé třeba v půlce, tak je stejné riziko, jako když jsou normálně průchodné.
@leeela gratuluju ke krásným drobečkům. Ať vám dělají jen radost 🙂

soleilll
3. zář 2012

@vaverunka Ahoj. Taky se přidávám k těm, co drží palce. Souhlasím s
@leeela , že bych na tvém místě zkusila jako první IUI a když to neklapne, tak laparoskopii. Já byla na laparce rovnou a jsem přesvědčená, že jedině ta umožnila, že se nám 3. pokus podařil, protože se břicho "vyčistilo". Ale měla jsem víc problémů, než ty. Píšu to proto, aby ses toho zákroku nebála - narkóza je krátkodobá (30-60 min.) , v nemocnici zůstaneš tak 3 dny a kromě nafouklýho břicha po operaci si nevybavuju nějaké extra nepříjemné pocity, o bolesti nemluvě.
Taky souhlasím s
@pupidu , která píše naprosto logickou věc - pokud není průchozí vejcovod, snižuje se šance na mimoděložní těhotenství. To, že by se embryo chytilo jinde, je málo pravděpodobné. Navíc po transferu tě budou bedlivě sledovat a hlídat, kde se uhnízdilo.
Drž se a mysli pozitivně - a to i když by se 1. pokus třeba nepodařil, ono to jednou vyjde! 😉

gretta
3. zář 2012

@vaverunka Ahoj Vaverunko 🙂 znám tyto pocity, taky jsem si tím prošla. Já jsem teda tušila hned po vysazení prášků,že bude nějaký problém a taky mi to dr. potvrdil. Mám PCOS, neprůchodné vejcovody a dokonce mi zjistili nějaké protilátky na sperma... navíc přítel neměl spermiogram nejlepší. Dr. mi řekl, že naše šance otěhotnět je jako vyhrát v sazce milion.. ☹ Na laparoskopii jsem taky byla právě kvůli PCOS, kde mi zjistili navíc ty neprůchodné vejcovody. Tedy jeden úplně neprůchodný a druhý z části. Přihlásili jsme se na CAR na Obilňák a dnes čekáme dvojčátka. Podařilo se nám na druhý pokus. Slyšela jsem jednu krásnou větu a držela se ji. Pokud to nevzdáte nestalo se, že by někdo v CARu neotěhotněl. Někdo dřív, někdo později. Taky jsem si říkala, že kdyby mi někdo řekl, že otěhotníme 2.5.2012 budu v klidu a jen se těšit na ten termín. Ale to nikdy, nikdo neví. Buď trpělivá. Vím jaké to je když slyšíš kolem dokola jak jsou všichni čerstvě těhotní a vy po tak dlouhé době pořád nic.. ☹ Ale dočkáš se. Věř tomu. Psala jsem tady jedné slečně a platí to i pro tebe. Když si budeš procházet hormonální léčbou na CARu a budeš cokoli potřebovat, napiš. Ráda ti všechno vysvětlím a poradím pokud budu moct. A neboj se psát často. Ráda pomůžu 😉 Teď držím pěsti , pro štěstí !!!

pupidu
4. zář 2012

@gretta sice ten příspěvek nepatřil mně, ale povzbudilo mě to 🙂 Mám taky alergii na spermie - dostala jsi na to Prednison a pak to vyšlo? A s tím datem....já si šla pro miminka 5.5. a 5.6. a ani jedno nám nebylo souzeno....Tak doufám, že v zimě se u mně budou držet víc 😀

petruska83
19. zář 2012

Ahojte děvčata, sice jsem nedávno psala, že letos už nic podnikat nebudem. Ale jak mě navnadil ten genetik, ať zkusíme jít znovu na kontrolu vejcovodu, tak jsem se domluvila na obi, že jdu pozítří v pátek na uzw vejcovodu a jestli se jim bude zdát ok, tak možná dáme nějaké iui. Před rokem mi řekli po laparu v jiné nemocnici, že vejcovod po protlačení byl průchodný, ale je ještě přirostený k dutině břišní a nikdo neví, jestli ikdyž bude průchodný, tak se zvládne natáhnout pro vajíčko. Každopádně v pátek uvidíme a když by na iui nedošlo, tak budem šetřit na příští rok na ivf. Ale aspoň se ve mě zase rozsvítilo světýlko naděje...Co si o tom holky myslíte a jak ten uzw probíhá? Jsem ráda, že tu jste a můžeme se poradit....🙂

brnanda
24. zář 2012

Ahojenky...smím se k vám přidat?
Jsem do caru obj.9.10 na odpoledne ,jdeme na první schůzku.
Máme doma 2letého velikána, kterého jsme ,ikdyž jsme se už chystali na ivf v reprofitu "splodili" na poslední chvíli po téměř 5letech vztahu .Takže nezoufejte, že máte za sebou rok snaženíčka apod.
Mám PCOs, MTHFR,Leidenskou mutaci,vaječníky po zkoušce průchodnosti byli průchodné, brala sem clostylbegyt,utrogestan, momentálně se mi dostal do ruky i pregnyl,ale tentokrát nám nepomáhá nic.
Bohužel mi bylo řečeno, že moje tělo je starší a stěmi nemocemi,si nemohu vyskakovat,ale já vím,že těhulka budu 😀

Před reprofitem jsem chodila do repromedy s bývalým mužem a oni nám tam skoro mezi dveřmi řekli,(vážně sem ještě ani neseděla!) aby jsme se ani nesnažili,že bez ivf ,ikdyž s moji diagnózou, že děti mít nebudeme.Býv. muž má dva kluky,měl už rok po této diagnóze,páč to psych.neustál s naší situací. 😉

Ráda bych se optala.. chodíte někdo k paní doktorce Krajčovičové? doufám,že to říkám dobře chicht

brnanda
24. zář 2012

@vaverunka my jsme s mužem byli tak nějak poslední ,kdo jsme neměli děti ... a když to pak nešlo,když jsme s lékama do teho šly na 100% , stala se ze mě troska ...byla sem pořád se psem venku a snažila se vnímat okolo sebe kočárky,děti apod.. a stala sem se totálně ufňukaná, což mi zůstalo do dneška 😀 brečím nad tím,že se synovi líbí vlaky, že pořád ukazuje ručičkama a říká huhu huhu huhu anebo,že mu září očenka na kolotočích apod.. já musím vždy mít brýle sluneční,páč si ze mě dělá každej legraci - prý budu dělat plačku a ,že mi za to aj zaplatí chichi 😀 😀

Pak sem se sebrala,začala po práci chodit každý den do posilovny.. hodinu na běžící páse, pak posilování.
Na běžícím pásu za brekotu jsem se vyřvala a bylo mi super!!
Po měsící jsem na pásu začala běhat , a najendou jsem zjistila, že běžím hodinu vkuse a v pohodě!

Můžu ti říct, že když jsem zjistila, že sem těhotná, já brečela, že nemohu jít běhat 😀 😀

pak mi zakázali chodit do práce a já byla znova v depkách .. já a nechodit do práce, já tam byla od rána do večera ...dneska si zase nedokážu představit, že bych se tam měla vrátit 😀 😀 😀 😀 😀 😀

takže mysli jen a jen pozitivně!!a neříkej, že to nejde!MY ŽENY MUSÍME vždycky všechno zvládnout levou zadní!na to nikdy nezapomínej...

soleilll
25. zář 2012

@brnanda Ahoj. Doktorka Krajčovičová je přes svůj nízký věk výborná. Mám s ní jen dobré zkušenosti - dělala mi laparoskopii a transfer, možná i odběr vajíček (to nevím přesně, páč jsem vytuhla moc brzo). Je milá, vstřícná a rozumná. Každopádně jakmile se domluvíte na ideální variantě a rozhodnete se pro konkrétní postup, budeš se zřejmě na kontrolách u jednotlivých doktorů střídat. Držím palce, aby všechno vyšlo, jak má.

brnanda
25. zář 2012

@soleilll jéje a já slyšela, že doktorka K. je zas ejedna z mála, která si své pacienty hlídá a kontroluje sama 🙂

saraha2
26. zář 2012

@soleilll já chodila jen k ní 😉 je výborná..opravdu měla velkou snahu..taky mě dělala laparo,hyteroskopii,dvakrát OPu i transfery..

saraha2
26. zář 2012

@vaverunka já taky chodila na obilňák..přišla jsem tam s papírem od gyn.,že máme diagnozu bez pozoruhodností..udělali imuno a kontrolu pod ultrazvukem,jestli mám průchodné vejcovody..ta látka netekla,ale bylo mě řečeno,že to mohlo být tím,že jsem měla strach a nebyla uvolněná..přitom mě našli polyp v děloze,takže navrhli hysteroskopii a že když už budu uspaná,tak se podívají i do břicha.takže polyp odstranili a zjistili,že vejcovody jsou průchodné a v pořádku a šli jsme na první pokus ivf..ten boužel nevyšel..takže pak pokus IUI-to taky nic,tak další IVf,protože jsme neměli žádné mražáčky na Ket..no a druhé dopadlo tak,že dnes jsem ve 12tt 😉 začátek byl krušný,měla jsem nízké HCG,ale dr.krajč.věřila v dobrý konec snad víc,než já,jezdila jsem tam dvakrát do týdne a pořád si mě hlídala..le hlavně ti chci napsat,že jsem tam potkala jednu,co laparoskopii odmítala..měla za sebou dva pokusy a před třetím teprve souhlasila s laparoskopií..byly jsme spolu na OPU i na ET a dopadlo jí to taky výborně 😉 takže se toho opravdu neboj a já doporučuju jít na laparo.. 😉

saraha2
26. zář 2012

@vaverunka já teda nastoupila do nemocnice ve čtvrtek kolem 13hod,v pátek kolem poledne výkon a dom jsem šla v sobotu ráno hned po snídani..

vaverunka
30. zář 2012

Ahoj holky, měli jsme nějaký problém s pc a nešly mi sem přidat žádné příspěvky ☹, takže jsem si jen četla, sbírala informace a pozitivní energii, děkuju vám 🙂. Před týdnem jsme se vrátili z dovči, byla to taková naše svatební cesta, po skoro třech letech 🙂, a vzhledem k tomu, že jsem tam měla zrovna menses a proto těhotenství z příjemné změny prostředí nehrozilo 🙂, volala jsem si hned po návratu na Obilňák, že se objednám na IUI. Nevěděla jsem jak to chodí a tak pro mě bylo překvapení, že si mě pozvali hned na druhý den, protože jsem měla zrovna 12 den cyklu. Ultrazvuk byl prima, hlavně proto, že jsem dostala krásnou informaci, že se mi vytváří krásné vajíčko a že i prostředí vevnitř je vhodné k oplodnění a že jdeme do toho 🙂. Měla jsem hroznou radost, já vím, že zatím o nic nejde, ale i tak, moc jsem totiž nevěřila tomu, že vůbec nějakou ovulaci mám, protože mám hodně nepravidelné menses, a tak mě to prostě potěšilo 🙂. Ve čtvrtek jsme pak byli na IUI, byl to pěkný zážitek, byli jsme s manželem trošku nervózní a těšili se zároveň, já vím, že se musíme připravit na to, že to spíš nevyjde, ale stejně věříme a těšíme se 🙂. Takže od úterka začnu brát utrogestan a čekáme jak to dopadne .... Snad už teta nepřijede 🙂

vaverunka
30. zář 2012

@saraha2 Děkuju za povzbuzení, tak třeba už na laparo nebudu muset jít 🙂. A tobě moc moc gratuluju, že vám to vyšlo 🙂!!! A čekáte jedno nebo dvojčátka? A jak jsi to zvládala, tolik pokusů? I když to asi není tak hrozný, jsou tady na tom holky hůř, ale i tak? A jak se teď cítíš, užíváš si to 🙂?

saraha2
1. říj 2012

@vaverunka tak já měla jen jedno IVF-pak IUI a pak hned zas IVF..já to zvládala dobře,norkozy dobrý,žádné bolesti břicha..takže na tom celém byla asi nejhorší ta finanční stránka,že peníze lítají,ale jinak nic..ani mopdřiny jsem neměla po injekcích..no fakt nic..dávali jsme pokaždé dvě embryjka-je teda fakt,že co jsem si tak všimla,tak na Obi se ani neptají,kolik jich chceš..aspoň mě ani těch,co byly se mnou se neptali..oznámili,že dáme dvě a fertig..a chytlo se jedno z druhého pokusu..zatím si to moc neužívám..nemít fotečky u ultrazvuku a průkazku,tak ani nevím,že jsem těhotná..dnes jdu na screening,tak docela i bojím,jak to dopadne...