CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

vaverunka
9. říj 2012

@engele Tak to je mi líto. Co budete zkoušet ted? Já bych šla asi ještě zkusit IUI, klidně hned, a když to do vánoc nevyjde tak po novém roce laparka. Ale uvidím, co mi poradí na obilňáku. Tak pak dej vědět, jak jsi dopadla. Třeba jsi měla špatné testíky 🙂

petruska83
9. říj 2012

@vaverunka Děvčata, já jsem dnes 30. DC a MS mívám většinou 28 dnů. Jak mám ten utroš,tak mám intimku a dnes jsem na ní zahlédla něco jakoby to šlo do žluté barvy,tak mám strach,že mrcha se začíná rýsovat, ale už mě to přemýšlení nebaví,v práci stres jak hrom a tak jak pojedu z práce, tak koupím test a aspoň bude jasno. Jinak mě moc mrzí, že vám ukazují testy bílo a já mám takový pocit, že u mě to bude to stejné. Holky, držte se a třeba se potkáme na dalším iui nebo jen testujeme moc brzo.

engele
9. říj 2012

@vaverunka Veru, pokud se to nepotvrdí, zbývá nám jedině IVF a pokud mám platit stejné peníze na Obilňáku a Heliosu, tak odejdeme tam. Už jen to prostředí a to věčné čekání mě tam trochu vyvádí z míry.
Ale uvidíme, máme cyklus IVF schválený, tak jsem zvědavá co nám doktorka řekne.

@petruska83 třeba to bude lehké špinění z usídlování 🙂

petruska83
10. říj 2012

@engele Ahojky, tak jsem si včera nestihla koupit test, ale dnes se začíná rozjíždět mrcha, takže já také nic...A teď chci oddych...A Vám přeju hodně štěstí....🙂

engele
10. říj 2012

@petruska83 - někdo těhu zjistil až po MS, tak třeba to tam někde je 🙂 já jdu zítra na krev a na UTZ tak jsem zvědavá co na mě vybalí,... už tak chodím tak často jak do sámošky 🙂

petruska83
10. říj 2012

@engele Tak tomu moc nevěřím, ale uvidím, jaký bude průběh Ms a popřípadě udělám test až pak, kdyby byla nějaká slabší...Mně o tom mluv, my jsme tam začali jezdit v dubnu po dvou letech neúspěšného snažení a už si tam připadám taky jak doma, ale letos už nic podnikat nebudem. V práci těch mých absencí mají taky už dost, tak možná dáme nějaké iui až příští rok.. Víš, já mám tu výhodu, že jedno dítě naštěstí máme, ale kdybych ho neměla, tak taky nečekám a vyzkouším co se dá.....Tak se držte a přeji vám, ať se bzry zadaří a nejlépe aby zítra byla krev pozitivní na hcg....🙂

vaverunka
10. říj 2012

@engele Držím palečky, třeba tě výsledky překvapí 🙂!! Pak dej vědět, jak to dopadlo.

engele
11. říj 2012

@vaverunka
@petruska83

Holky, tak u nás to nevyšlo, výsledky z krve jsou negativní, vysazuji Utrogestan, budu čekat na MS a 2DC najedeme rovnou na krátký protokol k IVF. Prubnem to nakonec u nich, uvidíme co dál.

Držím vám palce!

petruska83
11. říj 2012

@engele Ahojky, tak to mě mrzí.......U mě se mrcha rozjela naplno, takže test ani dělat nebudu. Tak se děvčata držte a třeba se zase někdy potkáme...🙂 Ale já mám z iui dobrý pocit a asi ještě někdy ho zkusíme.

vaverunka
12. říj 2012

Tak já jsem to dnes taky dostala ☹. Ještě jsem trochu doufala a dnes v práci bum! A poprvé jsem to dostala 28 den, to asi ty prášky. A jaký je ted další postup, když bych se chtěla poradit co dál? To se mám normálně objednat zase na konzultaci? Děkuji 🙂

vaverunka
12. říj 2012

@engele A už vám to nějak vyčíslili, na kolik to přijde? Tak nám dej vědět, jak to všechno probíhá a jak to zvládáš 🙂. Jsem zvědavá a moc ti budu držet palce!!

engele
19. říj 2012

@vaverunka Tak jakpak jste na tom?

saurer
19. říj 2012

Ahoj holky, jsem v této diksuzi úplný nováček. Dneska jsem se od mého doktor dzvěděla, že nemám vůbec ovulaci a nereaguji ani clostil. Prý se mnou zkusí ještě jeden měsíc a pak že mě vyšle do CARu. Už napsal i manželovi žádanku. Prý z jeho nezaujatého pohedu je Obilňák dobrá volba.
Chtěla jsem se vás tedy zeptat, jestli byst mi mohly trochu naťuknout, co s námi dál bude 🙂
jak se třeba objednat, jak se dlouho čeká na první návštěvu a tak podobně...budu moc vděčná!

kaluc2
19. říj 2012

Dobrý večer,chtěla bych se s vámi podělit se svými zkušenostmi.Dnes mám dva zdravé chlapečky (dvojčátka),kterým jsou příští týden 4 měsíce.Podařilo se nám to až po třech letech snažení.Na první pokus se nám to bohužel nepovedlo,embrya se přestaly vyvíjet,takže nedošlo ani k embryotransferu.Po odběru vajíček (měla jsem jich sedm) jsme se s embryoložkou dohodli,že čtyři vajíčka necháme samovolně oplodnit a zbývající tři vajíčka jsme nechali metodou ICSI.Ale jak už jsem napsala,tak nám to napoprvé nevyšlo.Zhroutil se mi celý svět,nečekala jsem to.Nechali jsme si půl roku pauzu a nabrání sil na druhý pokus.Byli jsme s manželem rozhodnuti,že si dáme vše nejlepší,co na Obilním trhu nabízí.Injekce jsem si píchala perem,všechny vajíčka(opět jsem jich měla sedm) jsme nechali oplodnit makromanipulační metodou PICSI a ještě jsme využili kamery,která snímá vývoj embryí.Chtěli jsme vědět,kdyby opět embrya přestali se vyvíjet,kde je problém.Za tři dny snímání kamerou jsme platili 15.000kč.Celý druhý pokus nás vyšel na 50.000kč,ale určitě toho nelituji,protože máme dvě zdravá miminka.Držím všem moc pěstičky,protože ta cesta k vytouženému miminku je zdlouhavá a pro ženu dost obtížná.Je to velký zápřah na psychiku,mně moc pomohl můj manžel,který mě držel nad vodou a moc mi pomáhal to všechno zvládnout.je to moc krásný pocit,když vám řeknou,že se to povedlo,že jste těhotná.Ale potom si uvědomíte,že je ještě dlouhá cesta před vámi.Těch devět měsíců je dlouhých.Bojíte se,aby celé těhotenství probíhalo hladce a vaše miminka byla v pořádku.Kdyby některá z vás potřebovala se něco zeptat,jsem vám k dispozici.

engele
19. říj 2012

@saurer Ahoj také jsem od svého nezaujatého doktora dostala doporučení na Obilňák. Jsem stejný případ jako ty, bez ovulace a bez reakce na Clostilbegyt. Zkusili jsme IUI kdy jsem si sama hradila léky aby nám to zbytečně nevzalo pokus na IVF. IUI bohužel nevyšlo, tak teď stimulujem na IVF.
Jsme na přeskáčku o pana doktora CRHY a doktorky KRAJČOVIČOVÉ. Jak mi říkal můj gyndař: nemají tam kožené lavice, palmy a příjemnou hudbu ale jsou to odborníci kterým se to podařilo jako prvním v ČR a neustále mají výborné výsledky. Tak jsme dala na něj a jsem tu spokojená, někdy to tedy dlouho trvá čekání v čekárně,ale jinak jsou tu všichni moc příjemní 🙂

@kaluc2 ode mne velká gratulace, poližili jsme tam už zálohu ale půjdeme do toho naplno.. funguje to tak že ti embryolog doporučí, nebo si určuješ sama co a jak dále?

saurer
19. říj 2012

@engele jéé,děkuju za odpověď. Tak budu držet pěsti, aby to IVF vyšlo. Říkala jsem si, jestli náhodou nejdřív nezkusí tu ovuli uměle navodit hormonama, než zkusí uměle oplodňovat. Ale ve finále mi je jedno, jakou cestou budu těhule, hlavně abych byla. Můžu se zeptat, za jak dlouho po první návštěvě jsi šla na to IUI? Abych měla tak představu, na kdy se můžu těšit 🙂 ráda bych se objednala na první konzultaci na prosinec, pokud to teda takhle vůbec jde

engele
20. říj 2012

@saurer 1DC jsem volala, 3DC jsme nastoupila na CAR na krev, UTZ a rovnou dostala léky. Následovaly 2 návštěvy na UTZ a krev a a 18DC jsem byla na IUI. Bylo to poměrně rychle.

Na IVF to ted probíhá stejně, jen jsou hormony v jiných dávkách a krve berou více kvůli rozboru na narkózu a jednou berou i partnerovi.

Tak držím pěsti!

petruska83
21. říj 2012

@kaluc2 Ahoj, moc děkuji za tvůj příspěvek. Já byla letos v červnu na prvním ivf a s podobným úspěchem jako ty. Měla jsem 6 vajíček a žádné embryjko se nevyvíjelo, takže žádný transfer. Měli jsme 3icsi a 3 picsi. Imunologii i genetiku máme ok, takže důvod neúspěchu se nezjistil. Myslela jsem, že mám vejcovod neprůchodný a proto jsme šli zrovna na ivf, ale pak jsme se rozhodli, že si nechám vejcovod zkontrolovat přímo na obilňáku a světe div se, byl naprosto průchodný, tak jsme byli letos ještě ně iui, ale taky nic. Tak uvidíme, co dál..........

petruska83
21. říj 2012

@engele Držím moc palečky, aby to vyšlo....🙂

kaluc2
21. říj 2012

Ahoj,moc ti budu držet pěstičky,vím,že to není lehké.Já počítala s tím,že nemusím mít vajíčka nebo,že se nemusí podařit uhnízdit embryo.Ale nějak mě tehdy nenapadlo,že nemusí dojít ani ke transferu,proto jsem z toho byla tak zaskočená.U nás taky nepřišli na nějakou chybu,dokonce embryoložka nám tehdy řekla,že vajíčka i spermie vypadají moc dobře,že není nutné si platit jakékoliv techniky.Vím,že je to i o penězích,proto když člověk může,tak bych si určitě po nezdaru nechala oplodnit všechny vajíčka metodou PICSI.IUI mně taky nevyšla.Tak se drž a člověk musí doufat.Slova útěchy,jako např.nemysli na to,nebuď z toho špatná bych ti ani nepsala.Kdo to nezkusil,neví čím,ta žena prochází.Mně tyhle řeči už potom začli i vadit,protože vždy na to budeš myslet a budeš se bát,aby to konečně vyšlo.

kaluc2
21. říj 2012

@engele Jak už jsem psala,my jsme si první pokus nechali poradit embryoložkou,ale nezdařilo se.Proto do druhého pokusu jsme šli s tím,ať si tam říkají,co chtějí,že si zaplatíme všechno to nejlepší,co tam dělají.Ale je to o penězích,co si může člověk dovolit a co ne.Jsou to nemalé částky.Já když slyším,jak jsou tři pokusy hrazeny pojišťovnou,tak mě berou čerti,je to směšná suma,většinou si to potom platíš sama.

engele
21. říj 2012

@petruska83 Díky za podporu, v úterý jdu na poslední kontrolu a CT nebo Pa bude odber vajícek, tak jsem zvědavá. Na OHSS zto zatím nevypadá je jich tam zatím jen 13 🙂

@kaluc2 je to tak, pojišťovna hradí jen "práci" ale vše kolem co je navíc stojí v podstatě jednou tolik.. dali jsme zálohu 20, ale tuším že si ještě budeme doplácet 🙂

petruska83
22. říj 2012

@kaluc2 Jo,přesně jak píšeš, ani ve snu by mě nenapadlo, že z šesti krásných vajíček a výborného spermiogramu nezůstane ani jedno embryjko. Víš, je to opravdu pro ženské těžké. Já mám to štěstí, že jedno dítě už máme a tenkrát se nám podařil na první pokus a jsem za to hrozně vděčná a říkám si, že pokud mám vejcovod průchodný a výsledky všech testů jsou ok,tak nevím, jestli má smysl cpát peníze do ivf. A popravdě řečeno ani tak bohatí nejsme. 🙂 Ale je mi pořád líto malého, že zatím nemá sourozence a moc by chtěl a to mě nejvíc štve. Ale na druhou stranu už 2 roky se snažíme a ten čas tak letí, že už máme doma školáka a já si někdy říkám, že furt jen řeším, kdy budu těhotná a místo toho můžu ten čas věnovat na 100% jemu.Ale kdybych neměla to jedno dítě, tak do toho dám taky určitě všechno..........

petruska83
22. říj 2012

@engele Tak to je krásné 13 folíků....Já jsem šla na odběr vajíček tuším až 17.DC a měla jsem jich asi kolem 10 a z toho bylo dost velkých 6 a v každém bylo vajíčko, pomalu mi rostly, musela jsem si přikupovat fostimon. Měla jsem dlouhý protokol a myslím si, že mi asi moc nesedl. Celý ivf cyklus měl pořád nějaké komplikace a možná i proto to tak blbě dopadlo bez trasferu a celý tento pokus nás stál 22 tisíc. A ty máš jaké hormony? I doktorka říkala, že příště by mi dala krátký protokol, ovšem jestli nějaké příště bude....🙂 Jezdíme do centra od dubna a v práci mi naznačili, že často chybím a tak ani nevím, jestli by zvládli můj další ivf cyklus, tak budem teď zase spoléhat na přírodu. A odběru vajíček se neboj....Je to v pohodě, jen pak pobolívá břicho jako při silnější MS, teda aspoň já jsem to tak měla.

engele
22. říj 2012

@petruska83 také mám Fostimon na krátkém cyklu, 5 dnů 3 ampule a teď 3 dny po 2 ampulkách, plus denně jeden Decapeptyl. Tak zítra uvidím kolik jich poskočilo, odběr bude ve čtvrtek nebo v pátek, tak jsem zvědavá...
V práci je to fakt na prd, během 2 týdnů jsem měla dopoledne volno už 5x... věřím že je spousta zaměstnavatelů, co s tím mají problém ☹
A vy jste bez transferu dali 22 ? To tolik stály jen ty léky?

petruska83
22. říj 2012

@engele Jo, jo, já měla denně až 5 ampulek fostimonu a to mívám ovulaci i bez hormonů a pak mi 30 nestačilo a musela jsem si dokupovat asi 13 ampulek, což mě stálo něco kolem 7000kč+icsi 8000jkč+2 vajíčka picsi 5000kč + 500kč fostimon 30 amp. Nebo tak nějak přibližně to bylo, ale 20 tis. nám nestačilo.
Já si myslela, jak mám tolerantního šéfa a on to na mě tento měsíc pěkně vybalil a to víš, že má člověk strach o práci a kór když už dítě máme a výdaje jsou čím dál vyšší a já nejsem z Brna, tak jsem mívala volno celý den.
Tak se drž a moc ti přeju, aby se zadařilo už tento měsíc ....

vaverunka
22. říj 2012

Ach jo, tak asi propadám zoufalství .. tolik problémů, trápení, tolik peněz ... žádná jistota, jen naděje ... Holky, všem vám moc držím palečky, at se to podaří, moc na vás budu myslet!!!! Chci se dnes objednat na IUI, ale nějak mě přechází chut, podařilo se to vůbec někdy někomu přes IUI? Promiňte, mám dnes nějakou depku 😖 . Tak dost fňukání, naordinovat pozitivní myšlení a vzhůru do nového týdne 😉

petruska83
22. říj 2012

@vaverunka Vůbec nezoufej a už vůbec se neomlouvej. Takové nálady máme každá. Chápu, že je to někdy na nervy, ale jak píšeš, tak ta naděje nás žene dál. A to iui ti schvaluju. Není tím co zkazit a hlavně je to zadarmo. Já nevím, jaký máš problém ty, ale pokud máš vejcovod ok, tak by byla škoda nevyužít napřed možnosti iui. Mně vloni řekli v jedné nemocnici, že není můj jediný vejcovod nic moc a proto jsem šla rovnou na ivf a když mi řekli letos na obi,že je vejcovod ok, tak jsem rovnou šla na iui. Takže hlavu vzhůru a drž se toho, že jednou to musí vyjít. My už se snažíme dva roky....

vaverunka
22. říj 2012

@petruska83 Děkuju Petulko 🙂!!! My se snažíme 3 roky přirozeně a teprve ted začínáme s pomocí doktorů. Tak jsem volala na obilnák a tento týden zkusíme další IUI, a pak se poradíme co dál, mám doporučenou laparku, tak asi budu muset jít. Uvidíme. Holky držte se papa

engele
22. říj 2012

@vaverunka pokud není potřeba stimulovat hormonama na IUI, tak bych to také zkoušela celých 6 pokusů hradí pojišťovna. Pro nás už to nemělo význam, jelikož jsme stimulovali už i na IUI, a přecejen je v úspěšnosti s IVF obrovský rozdíl.. Ale kdybych ovulovala a měla MS, tak chodím na IUI až do alelujá.. vždyť to nic nebylo 🙂

Proč tě čeká ta laparka?