CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

miradka
6. črc 2009

No to verím, ja sa ho tiež bojím, ale asi pojdem na cisara. Neviem si predstaviť rodiť 2 deti naraz 😖

pilotkaanetka
6. črc 2009

nojo ty vlastně čekáš dvojčátka ale ty se taky rodí normálně když to jde 🙂 no ven už to nějak musí 😀 😀 😀 tam to šlo líp 😀

ywushka
6. črc 2009

pilotka: a nechas si dat epidural??? Ja o nem tezce premyslim!! 😀

pilotkaanetka
6. črc 2009

ywushka ještě nevím jak to pujde ale jestli to bude mazec tak asi bych do toho šla 🙂 třeba porodím raz dva 😀 😀 😀 😀

ywushka
6. črc 2009

🙂 Moje sestrenka obe dve deti rodila v brne-to je od nas 50km!! Tenkrat jeste nemeli auto,takze je vzdycky odvazel muj tatka!!! Doma ji odtekla plodovka,ten jeji manzel pribehl k nam,ze budou asi rodit,tak tatka sedl do auta,jeste musel jendou tankovat,protoze mel malo benzinu a sestrenka sedela v aute jako by se nechumelilo,vysadilje v porodnici a nez tatka vyjel z brna,oba dva kluci uz byli vzdycky na svete 😀 😀 to bych chtela mit takovy porod i ja 😀

pilotkaanetka
6. črc 2009

týýý jo takhle by se rodilo 🙂

pilotkaanetka
6. črc 2009

jestli to stihnu tak vám sem písnu až pojedeme pro miminko 😀

ywushka
6. črc 2009

😀 taky ji to zavidim🙂 Tatka vzdycky rikal,ze v tom aute sedela tak,ze snad nejede ani rodit🙂 ha ha ha a jeste si s nema povidala🙂 😀

hanulamarkova
autor
6. črc 2009

Ahoj holky já by jsem vám moc přála můj porod. Tak vám ho popíšu pro zlepšení nálady.
Rodila jsem v Trenčíně SK bydleli jsme asi 70 km od Trenčína ale tchýně bydlela asi 30km tak jsme poslední týden se narvali k ní, aby jsme to měli blíž 😀 a teda já jsem už skoro nic nezvládala dělat ... manža se mě poslední týden každý den ptal "kdy už to bude?" no hrůza a tak jednou večer sedím na gauči a říkám si že mám asi stahy (musím podotknout, že to nebolelo) a počítala jsem minuty no po 5 min. jsem je měla no a pak najednou přestali 🙂 říkám si malé se ještě nechce asi to byli poslíčci 🙂, uložila jsem se ke spaní a asi kolem pul druhé tlaky...šla jsem na záchod a odešla mi první voda tak jsem zbudila manžu a víte co mi řekl? že mi nevěří...tak jsem mu řekla že si to odřídím do porodnice sama klidně...to ho probralo vyjeli jsme a o pul 3 jsme byli v nemocke. Dali mě na čekačku, trochu jsem pospala ale už mi ten adrenalin nedal a hodně jsem chodila po chodbách - ještě jsem neměla kontrakce ale jen tvrdnutí břicha a byla jsem už otevřená. V pul 7 ráno mi primář natočil srdíčko a prasnul vodu - pořád jen tvrdnutí břicha jen jsem se otvírala a kolem pul 11 jsem byla otečvřena na 7cm mě pustili na sál - píchli vyvolávačku a přikázali lehnout na pravý bok - začali rozdýchatelné kontrakce - pak na levý bok a to už jelo - no a dceruška byla na světě 13.33 hod. Takže bolesti trvali max. 2hod 🙂 Jinak jsem je brala jako nástroj jak dostat miminko na svět a brala jsem je tak tak to bylo ok

hanulamarkova
autor
6. črc 2009

😉 Pilotko, Ywuško, Miradko přeji klidný a moc hezký porod...na to se vzpomíná s láskou na bolest se zapomene 😉

hanulamarkova
autor
6. črc 2009

I nám ostatním samo sebou 🙂

miradka
6. črc 2009

Dky Hani za prianie, snáď to nebude taký horor ako to občas vidieť v telke. 😀 Kamoška mi hovorila ako jej pred porodom dali klystýr a že nevedela z ktorej strany mala tlačiť, myslela že porodí na záchode, tak upalovala na sál a manžel zbieral zvyšky po zemi 😀 😀 fakt úžasný muž... 😵 Do nemocnici prišla na poslednú chvíľu..

miradka
6. črc 2009

Ywush, čo je to ten epidural? Na čo sa to dáva? 😕

ywushka
6. črc 2009

Miradka: dava se mezi 3-4 nebo 4-5 obratel bederni patere-je to od bolesti,ty citis jen stahy,ale nemas bolesti,cely porod ti vede lekar!!! Je to nadstandart,takze se to plati,ale jedna sestrenka to mela a rikala,ze super!!!

miradka
6. črc 2009

fíha, tak to je celkom rozumné, alebo myslíš, že to može byť aj riziko?

ywushka
6. črc 2009

Dava se to vlastne az tesne pred porodem,takze nejake bolesti si odbit proste musis!!! A picha se o v leze na boku,s uplne prohnutymi zady do kulata,coz je nekdy velky problem,videla jsem to na praxi na porodnim sale,zenska mela 40 let a stejne se to dr.nepodarilo napichnout,takze ji rekl:"smula,musite si to odtrpet"!!!

ywushka
6. črc 2009

miradka: riziko urco ne!!! V te oblasti micha uz neni,takze ti ji napichnout nemuzou 😝

irminka
6. črc 2009

já bych si také ráda nechala píchnout epidurál, protože jsem při prvním porodu měla bederní bolesti a dr. říkal, že ty bývají ještě horší než normální blesti v podbřšku. Když si na to vzpomenu, tak je mně z toho ještě zle i ted , skoro po 12.-letech 🙂 .....Ale také říkali, že koho bolívá hlava, tak se může stát , že po epidurálce ženská trpí jak svina. také moje známá si ji dala a skoro měsíc ji trápilo děsné bolení hlavy, že přestala i kojit, takže jí museli napíchnout asi nějaký nerv či co.....Tak si potom vyberte děvčata....Ale já jsem pro, nechci trpět a jestli se mnou ty dvě miminka vydrží, tak si fakt teda nedovedu představit ty bolesti, stačilo mně to při malém.....

ywushka
6. črc 2009

Uz mate dneska vymysleny obed?? Ja jsem si privezla testoviny a mak to dneska jisti 😀

irminka
6. črc 2009

jééé, to bych si také dala a náš dědeček nemá těstovinky rád, tak budu dělat rajskou a hodím do papináku kuřecí čtvrtky a budu mít polévku a zrovna vařené maso k omáčce, žádné sraní s mladou paní 🙂 ...omlouvám se hrubosti, ale tak mě to napadlo 😉

simulin
6. črc 2009

Dobré ránko,
jejda tady už se probírá porod. 😕 Z toho já mám moc velký strach ☹ Naše mamča neměla nikdy předpor. bolesti a ani jednou jí neodtekla plodová voda, díky tomu a lékářům, tak přišla o první mimi, protože ho vytáhli pozdě. 😢 Další těhu, měla vždy rizikové. Tak jen doufám, že to po ní nepodědím, ale asi je lepší na to lékaře upozornit, člověk nidky neví.
Pilotko, tobě už se to blíží, tak ať to dobře dopadne a můžeš se těšit z maličké. 😉
Miradko, tak ty už máš za sebou premiéru.... 😝 No, já se včera na večer trošku víc přejedla, tak mi bylo spíš těžko, tak že jsem to docela rozdýchávala a naštěstí se povedlo. 😉
Haňul, tak konečně je to tu, už jen ms a pak hurá do stimulky.

irminka
6. črc 2009

a už bych fakt teda měla začít vařit nebo do 12.ti to ani nestihnu, ale PC mám na baru, takže na vás vidím holky jedny 🙂

ywushka
6. črc 2009

IRM: tak hezky var🙂 a ja se jdu nejakym zpusobem nudit 😀 testoviny mam hotove za 10 minut 😀

ywushka
6. črc 2009

Moje mamina mela prvni porod v pohode,ale se mnou to byla pry hruuuza!🙂 ne a ne ven,asi se mi nechtelo!!! Dokonce i doktori ji pry "skakali po brichu"🙂

simulin
6. črc 2009

Ywush, tak to jsi teda dala mamče pěkně zabrat 😅
Irmi, rajskou bych si teda dala, já jsem dnes v práci, tak jsem si nabalila včerejší řízek 😎 a v sobotu jsme měli svíčkovou a na tu jsme zapomněla, tu bych si dala víc.

irminka
6. črc 2009

to znám, také mně asi 130.ti kg asistentka skočila nebo se mně opřela o břicho , nějak prstama zajela pod žebra a malý vyfoukl ven jak urvaný z řetazu 🙂 , jejda, hlavně, že je to za mnou ,oooooo a také přede mnou 🙂 🙂 🙂

irminka
6. črc 2009

simulin: tak dojed, nechám ti porci...... 🙂

irminka
6. črc 2009

simulin: na fotečce máš hafoška...to je tvůj? My máme také takového...podívám se, jestli mám jeho totku a hodím to do albíčka, náš Albert bude mít v prosinci 10 let, je to už takový klidas, pohoda, nažrat se, pospat, sem tam nějaká blbinka, jinak je mooooc hodný

miradka
6. črc 2009

Sim, premiéra je za mnou...inak som furt unavená, do ničoho a je mi blbo 😒 obdivujem ťa, že vládzeš byť v práci. Kedy ideš k svojmu dr?

miradka
6. črc 2009

Ja som dnes zapiekla rybičku, pangasa. tak to vonia, ale nemám naň chuť ☹