CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

gabina79
17. čer 2009

Chrobáčku, a co máš napsané v transferovém protokolu? Tam je napsaná i kvalita embryí..
No tichá domácnost, jak říkám, je hrozně naštvaný a nechce věřit, že je mi tak blbě, prý si to namlouvám...příští měsíc prý budu zase nemocná, ten další taky...tak prý na ivf chodit vůbec nemusíme ☹ ...no, řeknu to na rovinu, včera jsme se pohádali, řekl mi, že jsem hypochondr....ach jo, jsem nepoužitelná 😢

irminka
17. čer 2009

holky, děkuji za příjem mé osoby..... 🙂

rok a půl jsme se s manžou snažili a nic...., potom mně zjistili endometriozu, tak jsem byla v unoru na laparoskopii a hned na to mně doporučili IVF, potom následoval dl. protokol a ET, pak hyperstimulák jak hrom, byla jsem i v nemocnici a na to jsem se válela a i ze schodů, prostě všechno, co se dalo 🙂
Snad bude vše ok....., jsme taková vcelku praštěná rodinka, pořád v letu 😉

irminka
17. čer 2009

gabi: chlapi jsou někdy větší srágory než my.....asi mu pracují nervy a vybuchl, to bude dobré, uvidíš.... 🙂

gabina79
17. čer 2009

Irmi, tak to máš docela štěstí, že vám to tak pěkně vyšlo 🙂 ...je mi jasné, že mu pracují nervy, mně taky..tak jsem se na to oba těšili...a nic...

irminka
17. čer 2009

gabi: také nemáme vyhráno.....

chrobacek
17. čer 2009

holky kdyby tam sim měla dva kousky tak je to pro mě obrovská naděje 🙂)))))) díky jste zlaté 🙂)))

sune děkuju jste tak hodné 🙂)

Gábi no to je čemu nerozumím transfer je tam 1/1 a embrya 8/1 a 9/2 takto myslím, ale vím prd....

jo takhle tak to je blbost, že si to namlouváš jde o to aby jste neriskovali pokus když nejsi úplně OK myslím, že záleží na tom jak se k tomu postaví na OBI.....když ti řeknou že je to OK tak bež když by raději počkali .... tak to pochopitelně nech na nich .....ale hypochondr nejsi, ale zase chápu, že ho to mrzí alespon vidíš, že touží po míminku moc a to je dobře......

gabina79
17. čer 2009

Irmi, mně to nemusíš vykládat..já jsem dvakrát potratila...ale když vám to vyšlo tak pěkně a hodnoty jsou dobré, tak máte velkou šanci, že to aspoň jeden bobek zvládne 😉 ..Držím ti pěstičky 🙂
Chrobáčku, 1/1 je kvalita transferu - tzn. jak probíhal, takže supr, 8/1 je, že to 8buněčné bylo supr kvality, 9/2 je, že to 9buněčné bylo trochu horší kvality, než to 8/buněčné, ale pořád ještě supr...tak mi to řekl Vrána, protože já měla na KET M/1 a M/2, takže ta druhá byla taky trošičku horší...ale řekl, že ještě pořád je to dobrá kvalita 😉 ...moooc ti držím pěstičky...
Jak říkám, mám nervy na pochodu....takže přemýšlím nad tím, že nám to prostě není dáno, že prostě třeba spolu děti mít nemáme, vždycky se něco pos..e, takže to asi nemá být ☹

chrobacek
17. čer 2009

Gabi a přitom mi řekla, že mám jedno 8 a jedno 10 buněčné tak jsem právě nechápala, že ve zprávě je 9 tak jsem si říkala, že vůbec teda nechápu co to je 🙂) a ty jsi hlavička ty jsi mi to objasnila 🙂
kdyby byly na levačku úplně tak by mi je asi nedavali, ale dost mě mrzí, že mi k tomu nic neřekla.... no jo to je jedno i kdyby řekla, tak jim to ve vývoji nepomůže 🙂 a stejně bych je chtěla 🙂)))
a děkujů
Gabulko nenech se rozhodit... třeba to nastydnutí nevadí zavolej Vránovi ...

gabina79
17. čer 2009

Chrobáčku, nemáš za co..je fakt, že na embryologii ti skoro nic neřeknou, taky jsem se to dozvídala až zpětně..
Jj, jakmile se ukáže MS, tak na Obi zavolám a domluvím se s Dr....

simulin
17. čer 2009

Dobré ranko holky,
tak v první řadě, chrobi mooc gratuluju, že už más embryjka v pokojíčku 😀 a pěkně se o ně staráš. A fuuuj s těma škaredýma myšlenkama nebo ti naplácám, pěkně se o ně starej. 😉
gabi - neboj všechno bude dobré, ono je to těžko, manža se zřejmě na to moc těšil a teď to, že jsi nemocná, prostě to neunesl a potřebuje to asi vyventilovat, bohužel jsi po ruce ty, tak že to odnášíš. Zkus si s ním promluvit, třeba to pomůže vám oboum. Ale určitě bych zavolala na obi a promluvila s nimi a pokud ještě nemáš ms, je naděje, že se do té doby vyležíš. 🙂 a na stimulku budeš moct jít fit.
irminko vítám tě mezi náma. Hodně štěstíčka ať to dobře dopadne.

Miradko jak se jinak máš, už aby byl příští týden a my věděly na čem jsme, že..? 😉

Sun - no jakousi hnědovlásku jsem tam zahlédla, culikatou a v sukýnce, byla jsi to ty? Šla přede mnou do kabinky na UTZ. No, jinak vypadá, že se zadařilo na poprvé, ale to je všechno ještě ve hvězdách. Jinak mám problémy s endoškou, našli mi ji v moč. měchýři, z tama odstranily cystoskopem, myslela jsem si, že konečně budu mít klid od bolestí, které mě provázely každou ms, hlavně při čurání, bohužel, další měsíc po operaci, jsem na tom byla úplně stejně, řekla jsem to gynekologovi a ten mi dělal utz a řekl, že vidí ještě nález mezi dělohou a m. m. spíš , že to zasahuje do m. m., tak mě zrovna odeslal do Brna protože se zde na endometriozu specializují. Tady jsme se domluvili na umělém přechodě, po třech měscích mi dělali utz a nález byl stejný, tak mi Crha navrhl buď IVF nebo operaci m. m. , ale s tím, že už by se jednalo o šití a plastiku 😢 Po poradě jsme se domluvili na IVF. Jinak s manžou jsme se snažili asi 3 roky, i když to bylo takové snažení a nesnažení, pracuje v Praze a jezdí jen na víkend domů. Jinak laparce jsem nikdy nebyla, tak nevím, co uvtnitř vůbec mám. Docela by mě to zajímalo. Ale nějak se lékařům do mě něchce vrtat. 😝 Asi radši volí šetrnější variantu.

hanulamarkova
autor
17. čer 2009

ahoj holky vítám nováčka 😀 ahoj irmi
chrobáčku moc gratuluji k miminkám ürčitě se jim líbí víc u maminky než v laborce tak se neboj a mysli na ně jak se hezky vrtají 😀
gabi nesmutni ono se to stává, ale zase jsem někde četla že když jseš nemocná tak si to tělo hlídá tu nemoc a nebojuje proti vetřelcům 😉 (miminkám) tak uvidíš rozhodně se poraď na Obi aby věděli co a jak a do stimulky běž...horší je to s KET ne?

chrobacek
17. čer 2009

SIM ahoj 🙂) děkujůůů 🙂 já vím jsem hrozná co ??? ale já prostě čakala morulky a nějak se tím nedokážu vyrovnat 🙂))))) holce co tam byla se mnou dokonce řekli kolik měla buněk její morulka a bylo to 16 takže ty moje zase tak pozadu nebyly 🙂)))

sim kdy jdeš na další utz ?? jsem na tebe stášně zvědavá 🙂))

holky co teda máte vy ostatní v protokolech? kvalitu transferu a embryjek?

Hanul ahoj 🙂 děkuju snad jsou zavrtané 🙂

irminka
17. čer 2009

chrobi: při 1. spermiogramu měl 25 mil. a při odběru pře ET měl jen 16 mil. Mně zavedli 2 ks morulek a žádný mrazáček a to mně jich našli při OPU 15 ks z jednoho vaječníku.....

chrobacek
17. čer 2009

irmi taky jsme měli při OPU horší spermiogram je vidět, že jsou chlapi pěkně na nervy chudáčci 🙂).. kolik ti jich oplodnovali?

miradka
17. čer 2009

Chrobi, mne sa zdá, že morulky majú vždy 16 buniek 😉 určite si nebola o moc pozadu. Ja som mala M1 M1. Keď som vyšla z nemocnice ucítila som v brušky bolesť, myslím že vtedy sa jedno embryjko uvolnilo a odišlo...

chrobacek
17. čer 2009

irmi dívala jsem se, že jsi měla stejně opu a et jako já akorát o měsíc dřív 🙂)))

chrobacek
17. čer 2009

miradko morulka je že nejdou spočítat bunky jsem si našla 🙂 ty jsi měla ale šikulky.... myslíš, že by jsi to cítila? vždyt jsou tak pidi .....

chrobacek
17. čer 2009

96 hodin po oplození
Mnohobuněčné embryo počet buněk již nelze přesně stanovit, jedna druhé se těsně dotýkají, vzniká kompaktní útvar nazývaný morula.

a když začíná být uvnitř dutina je to blastocysta 🙂

miradka
17. čer 2009

holky, idem mrknúťr do práce, ani neviete ako mi bije srdce...úplne som vystresovaná a pritom nemám rande so šéfkou, len idem čosi pomocť nájsť... ☹ ufff, letím...čaute zatiaľ

simulin
17. čer 2009

chrobi - já měla M/1 a 8/1, tak že kvalita asi dobrá. Byly to taky ty dvě poslední ze sedmi, tak doufám, že ty budou pořádné. Jinak manža měl taky horší sprmio, měl sníženou pohyblivost asi o 15%, tak že ICSI bylo na všechna vajíčka.
Na UTZ jdu příští týden ve čtvrtek, doufám, že tentokrát tam mlaďošek objeví něco pořádného. Miradka jde v pondělí, tak jsem na ni hoodně zvědavá. 😉

miradka
17. čer 2009

aha, tak neviem odkiaľ som to vzala...máš pravdu...moc som to neštudovala 😅

snahapada
17. čer 2009

gabi ja taky mnela chripku jeste tet se sni hrabu ven dr. mi napsala sprei a je to lepsi tak to tak neber ja s toho taky malem zcvokla a tet dobry

chrobacek
17. čer 2009

miradko nevím od kolika jim říkají morule třeba od těch 16 buněk to netuším 🙂 ale je to prostě když jich má hodně 🙂

drž se v práci a žádné nervy !!!

sim tak to máš kvalitu supr 🙂 doufám, že tam máš i to druhé až mám naději že mi to 8/1 taky vydrží 🙂)) jeda tak to jdeš stejně jako já na krev 🙂

snahapada
17. čer 2009

miradko byl to nadherny pocit

irminka
17. čer 2009

chrobi: oplodnovali jich z 15.ti jen 8 či 7, jejda, já ted nevím,

simulin
17. čer 2009

jé, chrobi ty jdeš 25.6. na krev, to ti vychází na 12 den po ETu? Tak to se možná potkáme, držím moc pěstičky, už se nemůžu dočkat. 😉 Já měla jít už v úterý, ale nějak mi to nepáslo, jsem ten týden celý v práci a jediný volný den mám ve čtvrtek. 😒
snaho - ty se máš, že už jsou slyšet srdíčka, snad se toho dočkáme taky. 😉

chrobacek
17. čer 2009

sim jojo je to 12 den 🙂 půjdeš taky na krev? nebo jen UTZ? ty jsi stejně dobrá 🙂) já bych tam letěla hlava nehlava a ty si to klidně posuneš 🙂))

simulin
17. čer 2009

No ani nevíš, jak mě to rozčiluje, že tam jdu až o dva dny později 😠 ale beru kolegyni jeden den a už jsem v tom nechtěla dělat chaos. Budu muset vydžet, ach jo. Doufám, že aspoň Miradka v pondělí potěší. 😉
Jo a jdu na krev a i UTZ, si teda myslím. 😅

chrobacek
17. čer 2009

Sim no jo to se nedivím, ale zase bude mimís nebo dva o dva dny větší 🙂)

simulin
17. čer 2009

No to jo. 😅 chrobi a kolik vás tam vůbec bylo a jak to probíhalo? Jsi ted v práci?