CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

veria
7. zář 2010

Jani, já se taky chystám na nativ (resp. minimální stimulaci), ale asi ne na Obi, ale do RF. Jenže teď musím čekat po té revizi....tak do listopadu a nevím, zda se to stihne, v prosinci nevím jak tam jsou, tak možná až v lednu.....

janajaninka
7. zář 2010

@veria Tak to držím palce.. Já byla otrávená z té ceny za nativ, zapřísáhla jsem se, že už nikdy více, vyšlo nás to víc než IVF. Na druhou stranu je to ale mnohem šetrnější pro organismus a i když nám to žádný doktor na plnou hubu neřekne, ty hormony co do sebe ládujeme jsou tak šílené svinstvo, že čím míň jich do sebe cpát, tím líp pro nás.. Četla jsem, že ve světě se už od IVF upouští a když je žena v pořádku, upřednosňují se minimální stimulace, více prostoru se dává přírodě.. Má to logiku.. Našla jsem si Tvé starší příspěvky a mrzí mě, jak jsi tentokrát dopadla.. vypadalo to tak nadějně ☹ No příště to musí klapnout.. Byla jsi na laparoskopii? Údajně to také hodně pomáhá, pročistí se to tam vevnitř, sliznice se prokrví, jsou pak větší šance 🙂

veria
7. zář 2010

Jani, ono to právěže moc nadějně nevypadalo už od začátku. Dostala jsem normální MS, ani jsem netestovala a až pak mi zjistili z krve hcg, ale docela nízké, a pak se nezvedalo jak mělo.....Takže já jsem to odpískala téměř hned, takže až tak strašný šok to nebyl.
Na ten nativ půjdu na 99% do RF, připadá mi, že to tam vyjde i levněji a hlavně tam mají s tímto typem stimulace větší zkušenosti, se mi zdá.,....

janajaninka
7. zář 2010

@veria Jo, na ten Reprofit jsem slyšela samou chválu.. Jestli to Teď neklapne a já se ještě někdy odhodlám do toho jít znova, taky pouvažuju, jestli ten Reprofit nezkusit 🙂 Ta minimálka mi přijde taková šetrná, míň manipulujeme se svým tělem, je mi to nějak bližší.. 🙂 Tak přeju ten nejhezčí dárek k vánocům (nebo k novému roku) 🙂

monulkab
7. zář 2010

@veria čadová že má děti? mě teda přišla hrozně mladá, víc jak 30 bych jí netipovala...

veria
7. zář 2010

Nemá, to mně nějaká drbna dezinformovala. Já bych jí řekla kolem 35.

chanel
7. zář 2010

@marietea souhlas s Tebou, Čadová nemá děti, taky jsem se ptala...kariera,práce a čas letí...............

chanel
7. zář 2010

@majdula Ty jóoooooo, ty už čekáš druhé miminko, super, gratuluji, normálně nebo ivf?? Pamatuji si Tě, jak jsem začínala chodit na Obi, a Ty jsi byla těhotná a měla tu myslím borelku.

majdula
7. zář 2010

@chanel Jojo, borelku jsme porazili, aj dalsi neprijemnosti, vsechno dobre dopadlo - a ted i pres intenzivni kojeni 😅 se zadarilo podruhe, zase prirozene... Nechapu, cim jsme si zaslouzili tolik radosti po vsech tech srackach. Presne pred dvema roky jsem byla jeste v totalnim srabu, uz jsme domlouvali IVF... A pak najednou zlom a fakt ani nemuzu uverit, ze se vsechno dari. Moc vam vsem holky preju, at uz se to taky zlomi a sviti uz jen slunicko!

A Cadova bych rekla ze je i o malinko starsi nez ja... Myslela jsem prave, ze uz deti ma, vetsi... Moc bych ji prala aby ji vsechno vyslo, je to moc mila zenska a doktorka, jak jsem psala, krome fakt profi pristupu coby doktora me pokazde taky neuveritelne nakopla, podporila, proste andel v bilym plasti 😵

janajaninka
8. zář 2010

Ahoj holky, krev odebrána, nervy na pochodu, výsledek bude v jednu. Sestřička se na ty testy dívala a říkala, že tam vidí spíš lékovýho ducha ☹ tak nevim..

veria
8. zář 2010

Jani, to je to tak slabé? Uvidíš co krev, ono z té síly testu těžko usuzovat. Já když jsem teď měla 250 jednotek v krvi, tak ten testovací proužek nebyl zdaleka, zdaleka tak silný jak kontrolní. A to by teoreticky už mohl, když má citlivost 20, že. Tak vydrž, ale moc dobře vím, že nervy s tím čekáním na výsledek jsou strašné.

marietea
8. zář 2010

Ahoj Jani, tak co? Je to tam? Moc bych ti prala...

rioko
8. zář 2010

ahoj holky, průběžně vás čtu a nereaguji, koukám že přecházíte do RF moc vám přeji aby to tam vyšlo 😉
já jsem si dnes byla na Obi pro Synarel a zítra začínám dlouhý protokol, trochu mám z toho nervy, hlavně se bojím abych zase neměla OHSS ale jdeme do toho, byla jsem poprvé u Vrány a pocit mám dobrý, všechny mi vysvětlil, zopakoval, takže dobrý

monulkab
8. zář 2010

Vrána je sympaťák a hlavně fešák 🙂

rioko
8. zář 2010

@monulkab jo jo to máš pravdu 🙂

monulkab
8. zář 2010

rioko a co máš za léky? já budu mít v RF taky dlouhý protokol, teď beru antikoncepci a pak budu mít cosi na D, a pak něco v peru- jsem dobrá co? nevím ani jak se ty léky jmenujou, jdu si pro ně až 23.9. 😅

rioko
8. zář 2010

no teď mám synarel, pak asi zase Puregon, dál ještě nevím ale předpokládám že to co minule, což si teda nepamatuji 😅

janajaninka
8. zář 2010

Ahoj holky, píšu až teď, měla jsem takové hektické odpoledne. Jo, tak jsem těhotná 🙂 . Byla jsem si tam pro utrogestan a mluvila s dr. Vránou (toho jsem teda viděla poprvé). Prý to vypadá dobře, říkal něco o 537 jednotkách nebo tak nějak, další krev v pátek a budu sledovat, jak to stoupá. Biochemické těhu to prý není. Doporučil mi znova brát Prednison a do toho se mi teda dvakrát nechce, zkusím to ještě s někým zkonzultovat. No a jinak doma samozřejmě velká radost, všichni buleli, tak to bylo takové dojemné.. No ale cesta před námi je ještě dlouhá.. Po třech letech je to ale úspěch, který už jsme nečekali 🙂 🙂

janajaninka
8. zář 2010

ještě dodatek 🙂 A ať to dopadne jakkoliv, všem snažilkám doporučuji tu laparoskopii, já opravdu věřím že to dává smysl a že se to možná teď podařilo právě pro to. Embryjko totiž bylo úplně nejhorší kvality ze všech, co jsme kdy měli, a chytlo se. Na genetice jsem mluvila s doktorem, který se rozčiloval, že laparoskopii nedělají automaticky ještě před začátkem jakéhokoliv protokolu IVF, že by to měla být první léčebná procedůra při neplodnosti. Já s ní hodně váhala a dnes si říkám, že jsem na ni měla jít mnohem dřív.

veria
8. zář 2010

Jani, no to je úplně super ta hodnota, jsi 12. den po ET, ne? To vypadá dobře, fakt. Kolikabuněčné bylo to embryo, po kolika dnech?

monulkab
8. zář 2010

janajaninka gratuluju!!! přeju hodně štěstí!

janajaninka
8. zář 2010

Děkuji holky 🙂 Embryjo bylo devítibuněčné, po čtyřdenní kultivaci (v pondělí ho oplodnili, v pátek mi ho šupli). Dnes je to 12 dní od ET. Vrána se taky tvářil, jako že je to bůhvijaká krása ta hodnota 🙂 potom teda nechápu, proč ty proužky na testu byly tak duchoidní.. no to už je teď jedno, jen aby se správně vyvíjelo 😎

chanel
8. zář 2010

@majdula právě že po těch nezdarech si to jen a jen zasloužíš, to je super, ještě jednou gratuluji!!!!!! A souhlas s tebou, Čadová je nejmilejší a nejhodnější lékař!!!! Ten věk nevím, klidně jí může být 29 stejně jako 35.
@janajaninka moc gratuluji a ten Prednison je zbytečný, já jsem s tím taky přestala, myslela jsem, že nic a pak mi právě Čadová říkala, že když už jsem přestala je zbytečné ho znova brát. A ta laparka jak u koho...........já jedu druhé kolo, znovu od začátku ☹ ☹

elennka
8. zář 2010

jani gratuluji, jinak magdi taktéž gratuluji.. u mě zatím žádná změna.. Teď jsem v práci v jednom kole a opět nějaké zdravotní problémy, tak to nechám plynout... co přijde, to přijde.. Je abyste věděly, že žiju.. a že se sem občas nakouknu... 😉 😉 😉 😉

marietea
8. zář 2010

Jani, gratuluju, to je super! Nadhera a bajecne. Mam z tebe takovou radost! Preju, aby se dobre vyvyijelo a vse bylo v pohode. Je to uzasne. Ale nevim, zda na to uchyceni ma vliv laparoskopie. Spis bych pochopila hysteroskopii. Laparka ti odstrani srusty a tak, ale nevim, co jinak by mela za vliv, aby se embryjko udrzelo. Ja jich mam za sebou uz 4 a nerada bych uz sla na dalsi. Klidne me poucte 🙂

veria
8. zář 2010

Mari, taky si myslím, že laparo nemá na uchycení žádný vliv. Ta hystero možná jo, když se odstraní něco v děloze, co může bránit uchycení.
Je to prostě všechno loterie. My jsme zatím nevyhráli, musíme koupit další losy 😒 Ale ty možná už držíš v rukou ten vítěznej 🙂 Kdy testuješ?

janajaninka
9. zář 2010

Pěkné ráno, díky všem za podporu a asi máte pravdu, možná to píšu blbě a není to laparoskopie ale hystereskopie. No každopádně moje kamarádka po neúspěšných pokusech po laparo- hystereskopii otěhotněla přirozeně, další se zadařilo IVF, a mně se teď chytlo při nativu.. takže mi to prostě tak nějak zapadá.. Držím všem palce, vítězné losy už jsou určitě na cestě a jestli můžu takhle na dálku nakazit těhotenskýma bacilama, tak prskám o sto šest 😎

marietea
10. zář 2010

Tak to se poprskat necham 🙂 Laparka ma urcite svuj vliv, kdy za clovek srusty a endosku, tak pak tesne po ni, kdyz je vsechno uvolnene, se muze prirozene otehotnet. Ale na uchyceni myslim vliv nema. Hysterka muze mit, kdyz je neco v neporadku, co se odstrani. Tak to chapu ja. Ja mela oboje. Hysterka dopadla pred par mesicema dobre, nic tam nebylo, tak doufam , ze to vyjde.

marietea
10. zář 2010

Verio, no nevim, zda se mam testovat. Uz jsem si rikala, ze tomu necham volny pruchod, ale na druhou stranu jsem nervozni. Rikala jsme si, ze kdybych se testovala, tak v nedeli, to bude 11 dni po ET a 15 dni od pichnuti Pregnylu. Ale nevim. Nechci se stresovat. Caste moceni najednou zmizelo, nevolnosti uz taky moc nejsou, tak to vidim blede. Po tom nedelnim stresovem kolapsu bych se ani nedivila. Veri, kez bych drzela ten viteznej los, ale uz tolik nedoufam jako na zacatku. Ve stredu jdu na krev, tak tam se uvidi, jestli budu ronit slzy zalu nebo radosti...

janajaninka
10. zář 2010

Ahoj holky, tak po dnešní kontrole HCG dvojnásobné, takže vše ok, mám zase přijít v úterý i na uzv, prý už by mělo být něco vidět. Mari, moc držím palce, s tím testováním ním těžko radit, já to nikdy nevydržela... Dej určitě vědět jak jsi dopadla.