CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

petruska83
2. kvě 2012

Veromira....Jak jsi dopadla?
Děvčata, dejte mi info, jestli potvrdí propustku i manžovi, když tam se mnou pojede pokaždé, ikdyž ho tam zrovna nebude potřeba?

gretta
14. kvě 2012

// 😀 😀 😀

pupidu
15. kvě 2012

@gretta Jooooooo, veliká gratulace!!!! Měla jsi nějaké těhotenské příznaky nebo tak něco?

Holky, já su dneska 10. den po transferu (2 drobečci), minulý týden jsem měla trošku bolesti, ale ms nepřišla. No, ale su nervózní jak pes. Ve čtvrtek jdu na krev a uvidí se...

saraha2
15. kvě 2012

zdravím Vás!!!minulý cyklus jsem měla bohužel neúspěšné ivf-bylo 8vajíček,z toho zůstaly dvě a ty se ani nechytly ☹ desátý den přišla MS.hned další cyklus jsme se vrhli na IUi-aby se něco dělo,MS měla přijít ve čtvrtek,ale do dnes nic,ale krev mě brali včera a negativní..takže te´d budu čekat,až milost-paní dorazí a jdeme do dalšího pokusu,protože mražáčky nemáme žádné.. ☹ a chodím taky na obilňák 😉

petruska83
15. kvě 2012

gretta.....moc gratuluju k //.
pupidu.....moc držím palce.
Já začala v neděli dlouhý cyklus a tak za měsíc budu taky vědět výsledek....
Holky držte se. A měli jste i neschopenku po transferu? pá Petra

saraha2
15. kvě 2012

@pupidu to mohlo být hnízdění!!!mám to načtené a většinou je to dobré znamení..mě nebylo nic a už to bylo dovné a tušila jsem,že se to nepovedlo...myslím,že už můžeš i testnout 😉 většinou se to od toho 9dne ukáže už..

pupidu
15. kvě 2012

@saraha2
@petruska83 Holky, kéž byste měly pravdu a bylo to zavrtávání drobečků. O testu jsem přemýšlela, ale radši asi vydržím... Jinak já měla po stimulaci sice dost hezkých folikulů, ale jen 4 vajíčka. No, ale podařilo se oplodnit všechna (2x ICSI, 2x PICSI), takže dvě embrya jsme nechali zavést a ještě máme dva eskymáčky 🙂

Moc vám držím palce, aby všechno dopadlo dobře. @saraha2 Mrzí mě, že to zatím nevycházelo, ale určitě se podaří.
@petruska83 A jak ty zvládáš stimulaci? Máš zatím nosní sprej nebo jak? Já si vybrala kvůli aplikaci pero a šla bych do toho znovu, bylo to fajn, rychlý, bez starostí. 🙂 No, a co dojíždění? Nemáš problémy?

petruska83
15. kvě 2012

@pupidu Jsi moc hodná, že se ptáš. Jo mám sprej a utrogestan zavádím. V neděli nebo pondělí čekám MS a začne zase ježdění. Ale šlo to rychle, první konzultace 3.4. a už stimuluju....takže super. Jezdění dobré,manžel mě stále vozí, berem si volno na celý den. Všechny testy máme ok. Zatím to zvládám dobře, sprej ok a utroš ze mě v práci občas vyteče,ale jinak ok. Právě jsem přemýšlela,ikdyž mám kancelářskou práci,ale moc klidu tu není, tak jestli si po transferu vzít neschopenku aspoň týden. Je to na prd-nikdo tu moji práci neumí, jsme měsíční plátci dph a nevím,jak to udělat,abych byla 14 dní doma....Já budu mít fostimol a za to co ušetříme místo pera,chceme si nechat taky picsi. Chceme do toho pokusu dát všechno, protože na další takto drahý nám nezbydou finance a byla bych ráda i za nějaké mrazáčky....Jak tě to vyšlo finančně? A kolik stojí to zmražení? Jo, asi jsem divná, ale taky se těším a věřím, že to vyjde. Doktorka nám dává 70% úspěšnost,ale víš jak to je.......🙂

saraha2
15. kvě 2012

@petruska83 mražení máš napsaný v rozpisu léků 😉 je to od 3500kč..podle kusů

gretta
15. kvě 2012

@pupidu Mockrát děkuji. Popravdě si to pořád neuvědomuji. Šla jsem do toho s tím, že tentokrát to určitě vyjde. Naštěstí mi i všechno nahrávalo. Při prvním pokusu jsem si zkusila jaká je hyperstymulace, ale ta horší verze ☹ nikomu nedoporučuji. Den před transférem jsem začala zvracet, měla jsem průjem a šílené bolesti v podbříšku. Asi nějakým prudkým pohybem se mi jeden z vaječníků nahl. Embryjka se musela zamrazit a transfér odložit. Z šesti prcků mi zůstali jen dva B1 a B2. Neujali se ☹ V březnu jsem si dala pohov. Nebrala jsem žádné prášky nic, ŽILA JSEM NORMÁLNĚ !! V dubnu jsme nastoupili na další pokus s čistou hlavou. 2.5.2012 nám vyšel tranfér. Na rozdíl od minulých 6 vajíček, kde přežila dvě embrya jsem tentokrát měla 14 vajíček. Z toho mám 2 v bříšku -picsi obě B1. A 6 kusů zamraženo - 3 picsi a 3 icsi. Těhotenské náznaky o kterých se píše žádné. Jen znovu hyperstymulace. Tentokrát ve slabší verzi. Mám asi o 10 cm nafouklé břicho a 5kg navíc. Zprvu se mi dělalo špatně a břicho bolelo, takže jsem si 4dny poležela v nemocnici, ale dnes už jsem doma. Těhu test jsem si udělala před odjezdem do nemocnice a vyšel mi krásně. To byl 8.den po transféru. Pak mi to ještě potvrdili doktoři z krve. Ta hyperstymulace po transféru je reakce na těhu stav. Není to pokaždé, ale slyšela jsem, že na to nejvíc trpí ženské které mají PCOS ( můj případ). Jsem na neschopence a flákám se doma. Musím polehávat a čekám až mi břicho splaskne 🙂 V pátek jdu na kontrolu. Na UTZ je brzo, ale hodnoty v krvi mám prý pěkné. Ještě není nic vyhrané, ale doufám, že budeme zdraví a vše bude ok !
My jsme za oba dva pokusy dali přes 70 tis. nevím jak bychom dlouho mohli pokračovat. 😢

saraha2
16. kvě 2012

@gretta přeji hodně štěstí,ať se miminko-a drží!!!!!!!!!!!já četla,že hyperst.po transferu může uhnízdění i pomoct,že je to dobré znamení..jedna,co byla na obilňáku taky-tak jí řekli,že pokud by se rozjel po transferu,že to bude dobré znamení uhnízdění 😉 takže odpočívej a dávej na sebe pozor!!!!

gretta
16. kvě 2012

@saraha2 Moc děkuji. 🙂 Ano i mně řekli, že je to " dobré znamení "

saraha2
16. kvě 2012

já se tam potkala s jednou na ultrazvuku,měla druhý pokus,tak by mě zajímalo,jak dopadla!OPU měla v pátek 27.4..u prvního že měla hyperst.,že si i poležela v nemocnici..doufám,že je to úspěšně za ní! 😉

saraha2
16. kvě 2012

@gretta můžu se zeptat,jestli u tebe něco změnili u druhého pokusu?,,já jsem zvědavá,jak to bude probíhat u mě..co změní a vylepší,když se mě poprvé ani nezavrtali ☹ píšeš,že jsi měla 3icsi a 3picsi..ale picsi se přece dělá s icsi dohromady,ne?

gretta
16. kvě 2012

@saraha2 Všechno bylo jinak při tom druhém pokusu, cítila jsem se jinak, měla jsem pocit, že na mě menopur reaguje jinak než poprvé. I sestřičky říkaly, že každý cyklus je jiný. Při prvním cyklu jsme měli nějaké rodinné neshody a pořád se řešili nějaké problémy. Teď mi všechno nahrávalo, všechno vycházelo. Byla jsem odpočinutá z té březnové pauze. A byla jsem odhodlaná, že tentokrát to prostě vyjde.
Ano picsi se dělá jedině dohromady s icsi. Tedy picsi bez icsi nejde. Já mám v mražáku 3 picsi a 3 jenom icsi ( bez picsi ) 🙂 chápeš?

petruska83
16. kvě 2012

pupidu....držím zítra moc všechny palečky a dej vědět, jak jsi dopadla....🙂
Holky cítili jste se po tom synarelu nějak jinak, já zatím nic nepociťuji. Zatím 3 dny stříkám, 4 dny zavádím utroš a příští týden injekce...ale docela se těším,,,,jsem blíž a blíž ....🙂

saraha2
16. kvě 2012

@gretta ahá!chápu 😉 já měla puregon a přemýšlím,co si dám teď...
@petruska83 já taky nic nepociťovala 🙂 neboj..

katka1313
17. kvě 2012

Ahoj holky, právě se rozhoduji mezi CAR Helios, Obilní trh nebo Reprofit. Jaký byl váš důvod, proč jste rozhodli právě pro tento CAR?

pupidu
17. kvě 2012

@petruska83
@saraha2
@gretta Ahoj holky, tak jsem ráno nevydržela a dělala si těhu test. Byl negativní. Za chvilku si budu volat kvůli výsledkům krve, ale už jsem se nějak smířila s tím, že se drobečci neudrželi ☹ Kdybych tak věděla proč... No, jestli to opravdu nevyšlo, tak další cyklus začneme s KET. Snad vyjde aspoň to.

@petruska83 No, a jak ti je při stimulaci? Všechno zatím v pohodě. Taky jsem z toho byla nadšená, protože už se to všechno rozjelo a přestalo to klasické "domluvíme se na příští kontrole" 🙂 Kdy máš odběr?
@gretta A jak ty se cítíš, těhulko? 😉
@saraha2 Už jsi dostala ms, abys mohla začít?
@katka1313 Já byla na Obilňáku na operaci a byla jsem nadšená přístupem personálu, takže jsem ani moc nepřemýšlela, že bych šla jinam 🙂

saraha2
17. kvě 2012

@pupidu to mě mooooc mrzí ☹ !ale štěstí,že máš mražáčky!!já nemám,takže vše od začátku ☹ dokonce se říká,že ket bývá úspěšnější,než ET 😉 takže hlavu vzhůru!!!!!!!!!!!!!!!já to dnes dostala,takže po jedu do caru na ultrazvuk,což bude během příštího týdne a budu vědět,co dál..te´d dumám,jestli vzít zase puregon-nijak extra jsem na něho nereagvala a to jsem píchala 275jednotek ☹ uvidím,co poradí doktorka..jinak souhlasím s tebou s tím přístupem na obilňáku,taky jsem tam byla na operaci a personál úžasnej 🙂 takže ty teď budeš čekat na mršku a pak honem ketíkovat,že?

saraha2
17. kvě 2012

@pupidu taky si kladu tu stejnou otázku..proč se nechytli..proč se neudrželi...jsem moc zvědavá,jaký bude další postup u druhého pokusu,jestli něco změní,nebo ne...

pupidu
17. kvě 2012

@saraha2 Tak výsledky krve negativní ☹ Nevím, proč se nechytli (doktorka říkala, že jsou embrya krásná)...Trošku si pobrečím a bude dobře. Ale máš pravdu, musíme to polknout, jít dál a nevzdávat se 🙂 Moc ti držím palce, aby to tentokrát vyšlo 🙂

petruska83
17. kvě 2012

@pupidu Ale to mě mrzí, ale jsi statečná a ti mrazáčci ti dávají další šanci a třeba se potkáme někde na transferu. Já čekám MS tak v pondělí a tranfer asi někdy začátkem června si myslím, tak snad to zvládnu. Stimulace zatím dobré, jen navečer mě jaksi pobolívá podbříško,ale nic hrozného. Tak příští týden si jedu pro injekce a to bude asi jiná sranda....Drž se...pá

saraha2
17. kvě 2012

@pupidu poplakej,ale ne moc!mysli na to,že Ket je úspěšnější!!!!!!tak ať jsi pozitivně naladěná jak jen to půjde!
@petruska83 tak to já odstartuju někdy hned po Tobě 😉

petruska83
17. kvě 2012

Holky, snad nám to všem vyjde. Na obi jsou fakt moc šikovní a všem nám pomůžou...........🙂

gretta
17. kvě 2012

@pupidu Já jsem s příštupem doktorů, sestřiček na Obilňáku naprosto spokojená. Doktorka Krajčovičová je to nejvetší zlato. Mimochodem mi dělala odběr i embryotransfér 🙂 Nevím proč se jednou miláčci ujmou a jindy ne. Snažila jsem se naslouchat rad, které nám říkali. Podle mě jsou dost důležité ty dvě hodinky, kdy po transféru ležíte. A samozřejmě kvalita embryí. Sestřička říkala, nejlépe je usnout,aby jsme byly dokolnale uvolněné a cvrčci se mohli krásně zavrtat. Naposledy jsem zjistila, že není dobré mít ruce nahoře zahlavou, což jsem poprvé netušila. Když jsem byla na svém druhém ( úspěšném ) pokusu, slečna to nevydržela a musela v polovině času,(kdy jsme měly ležet) na toaletu. To je podle mě nezodpovědné. Nejsme malé děti, abychom nevydržely nejít dvě hodiny na záchod 😖 Ale to je věc každé. Snažila jsem se být v naprostém klidu, usnout a ruce mít podél těla. Nevím jestli to má smysl nebo ne, ale mně to vyšlo. Holky přeji Vám hodně štěstí a ať se taky brzo dočkáte té nádherné noviny!! 😉

petruska83
17. kvě 2012

@gretta Taky chodím k paní doktorce Krajčovičové a jsem spokojená a snad si mě taky tak hezky pohlídá jako tebe...🙂

pupidu
17. kvě 2012

@saraha2 Ket bývá úspěšnější? Myslela jsem, že naopak. I embryoložka říkala, že čerstvá embrya jsou lepší...
@petruska83 Injekcí se neboj. Taky se mi poprvé klepaly ruce, ale bylo to v pohodě. Je teda fakt, že jsem měla pero (Puregon) a injekce pak Utrogestanu, ale dalo se to v pohodě zvládnout.
@gretta Kočko, a proč by se po transferu neměly dávat ruce za hlavu? Já teda celé dvě hodiny povídala s holčinou, se kterou jsme se seznámily už při odběru 🙂 Tak příště dám na tvoje rady a budu se snažit usnout s rukama u těla 🙂 Jinak doktorka Krajčovičová je opravdu zlatá. Taky mi dělala odběr i transfer. Říkala, že embrya jsou krásná, zmražená nebudeme potřebovat a moc mě uklidnila. Sice to teda nevyšlo, ale su ráda, že jsem byla právě u ní.

saraha2
17. kvě 2012

@petruska83 taky k ní chodím 😉 úplně poprvé jsem byla u Lukášové asi dvakrát,ale pak už jsem ji tam neviděla..

saraha2
17. kvě 2012

@gretta mě až po inseminaci řekli,že je dobré mít ruce na břiše..po Et mě to nikdo neřekl,takže jsem to netušla vůbec a natahovala jsem se tam pro ovladač,podávala si mobil,který jsem měla za hlavou,pití..mě mudr.krajčovičová i operovala,pak byla i u OPU 😉
@saraha2 právě,že ket má větší úspěchy!!!možná taky proto,že embryjka jsou lepší-tím myslím to,že přežijí zamrazení a rozmrazení..takže se těš a nesmutni!!a hurá do ketíku!!!