CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

klara.k
17. únor 2010

já si to nějak moc nepamatuju, ale mám pocit že jsem čekala kolem deseti dnů, snad necelých, ale pak došla a byla normální

mmorgan - taky jdeme na první, takže stejné pocity, pořádně nevíš do čeho jde, bojíš se a přitom se těším, zvláštní a trochu na zbláznění, tak smíšené pocity 😝

sajmona
17. únor 2010

ahoj holky 😉 vidím nové tváře..to je fajn 😉
monlko držím pěsti at se dneska zadaří ...vůbec neřeš tu ovulaci,já si myskím,že tohle mají pod kontrolou a vědí co dělají,věř jim a věř taky sobě,vůbec se nenervuj 😉

klara.k
17. únor 2010

a mám zase jeden dotaz 🙂
Když se začíná stimulovat na IVF, má se začít 21. den cyklu. Jde o to aby jsme se stimulovali 7 dnů před začátkem cyklu, že? Takže když vím, že mám cyklus třeba 36 dní, tak bych mohla začít až 29 den? Budu si šplíchat a brát utrogestan 7 dnů a je vymylovano ne, nebo jde o něco jiného?

chrobacek
17. únor 2010

klarko tak to si nemyslím, že můžeš začít jindy ... prostě začneš 21 den 🙂

chrobacek
17. únor 2010

resp. já mám ted taky dlouhej protokol a mám od 16DC Proveru a od 23DC Decapeptyl pak by měla dojít mrcha a začínám normiš další injekce tak jako při krátkém protokolu

mmorgana
17. únor 2010

klara: Myslím, že tou stimulací v dlouhém protokolu Ti upraví cyklus, takže bez ohledu na délku Tvého přirozeného cyklu se začne 21. DC.

chrobacek: Jsi na tom časově asi podobně jako já - v sobotu (20. DC) začínám brát Utrouš 2x1 a v neděli (21. DC) si začínám šplíchat Synarel. Jinak zatím nic. O Decapeptylu se píše v té brožuře z Obilňáku, ale mně nic nepíchali. Tak se třeba potkáme v porodnici 😀 😎

chrobacek
17. únor 2010

jé opravdu ? tak budeme se moct povzbuzovat co ? 🙂) ... jestli Synarel nebo Decapeptyl je hormonálně jedno 🙂 akorát nemusíš píchat ...

klara.k
17. únor 2010

já vím, že se cyklus upravý, ale jde mi o to, že chci začít co nejdřív, měla jsem začít v pondělí, ale zítra bysme měli vědět zase další informace od Dr. a kdyby to bylo pro nás dobrý, tak bych začala později, s tím, že je ten můj cyklus dlouhý, tak nehrozí, že bych to dostala dřív než je těch 7 dní pro utroš. Bych teda logicky řekla a mohla bych začít s váma. 😉

mmorgana
17. únor 2010

klara: tak se zeptej, třeba utvoříme silnou trojku 😎
A i když začneš až příští měsíc, budeme Ti dělat s chrobackem preskokanky 😅

chrobacek
17. únor 2010

Klaro chápu jak to myslíš, ale obávám se že to není dobrý nápad... resp. musela by jsi to určitě zkonzultovat... a navíc oni vím, že máš delší cykly a i přesto ti dali harmonogram jako tem s normálním cyklem takže asi vedí proč

klara.k
17. únor 2010

no já uvidím co se dozvíme od té mudry a pak bych jim zavolala. Děkuju 😉

chrobacek
17. únor 2010

jo a napiš jak jsi dopadlo jo?

aliseea
17. únor 2010

Ahoj holky přidávám se k vám do diskuze a taky jsem jedna z vás co se snaží mít malého drobečka.Dneska jsem byla na obilňaku dostala jsem nosní sprej synarel a utrogestan.Mám si zavolat hned první den cyklu,jsem s toho taková vyděšená,natěšená mám smíšené pocity!

chanel
17. únor 2010

moni: tak to mě tam taky vadí, konzultace pokaždé s někým jiným,ale v tom už jsem si udělala pořádek. V každém případě jak píše Saj., oni tomu rozumí, musí vědět co dělají!! Aliseea: vítám Tě 😝 , zajímalo by mě, podle čeho rozdělují krátký a dlouhý protokol. Po milionté mi to dr. změnila a, že jdu teda na potřetí zase krátký 😕

mmorgana
17. únor 2010

monulko: tak jak je? Byla IUI?

aliseea: ahoj, budeme silná sestava a pak zboříme porodnici 🙂

veria
17. únor 2010

Oni nějak změnili dlouhý protokol a dávají k němu utrogestan před stimulací? Já jsem brala antikoncepci, a pak Synarel.

monulkab
17. únor 2010

ahoj holčiny, tak už to mám za sebou, iui mi dělala hrozně sympatická mladá doktorka, bývá teď na UTZ, celkem dost mě po tom teda tentokrát bolelo břicho, byla jsem ráda že jsem mohla zůstat doma. teď mám už jen citlivý čípek, když si sedám nebo vstávám. jinak spermio opět jen 25% pohyblivých, udělali mi z toho 70%. Na to že jsme měli půst jen jeden den tak jsme měli i dobré množství, 40 mil. Normálně mívá manža 50-55 mil.
V neděli začínám s utrošem, tak zas budu z toho utahaná. Jo a mám zážitek, do čekárny přišla cigoňa s děckem, a řešila něco se sestřičkou že se má objednat na nějaký odběr z pupečníku, a ve finále z toho vyšlo, že je ročník 82, a má za sebou už 9 těhotenství, těď s tím posledním šla na první kontrolu ke svému gyndaři až v 16tt!!! člověk by fakt brečel jak je to nespravedlivý co? 😎

mmorgana
17. únor 2010

monulka: když to máte ještě pojištěný, tak se snad zadaří 🙂 Ta mladá doktorka - nebyla to Řehulková? Taky mi dělala UTZ a v úterý dopoledne byla na šestnáctce a měla konzultace.

veria
17. únor 2010

monul, no co by se cigaňa plašila, když už to má podesátý, že 😠 Je to skoro neuvěřitelné...
Tak hlavně ať ti to klapne.

klara.k
18. únor 2010

tak monul - jsem zvědavá, jestli budeš mít jedno nebo rovnou dvojčátka.

veria - já jsem dostala tak synarol a na 7 dní utrogesta před MS, pak bude zbytek. Ale pořád jen čekáme kdy začneme. Dnes by nám měli zjistit něco ohledně malé neteře jestli je to pro nás nebezpečný nebo ne. Trochu bojím, vlastně dost.

Vypadá to, že se svým odkladem tady pak zůstanu sama, když vy bude bourat obilňák 😀 ještě že nás tady přibývá

xovicka
18. únor 2010

Tak já už nevím, místo ms se o mě snaží akorát jakási angína. Už je to osmý den od injekce agolutinu a nic, opravdu už to začíná být divné. I jsem si to pro jistotu celé překreslila do tabulky, aby to bylo přehledné, kdy jsem brala clostík, kdy sexovala, kdy byly ultrazvuky, jestli opravdu není nějakou absurdní náhodou možné, že bych byla v tom, a opět jsem tuto možnost vyloučila. Tak přemýšlím, jestli mi třeba omylem nepíchla sestřička něco jiného. Nebo já už nevím, agolutin mi vždycky zabral do pěti dnů maximálně... A to se mi stane zrovna, když mám jít na vyšetřování hormonů... Jsem já ale smolař. Poraďte prosím někdo, jak dlouho mám ještě čekat, než se znovu objednám co CARu? A mám se zase objednávat k tomu doktorovi, co jsem byla na první konzultaci, nebo je to jedno a mám jít k tomu, co bude mít nejdřív volný termín? A kdyby náhodou ještě ta MS sama přišla, neprojeví se na těch mých hormonech nějak ta začínající angína? Mám třeba pro jistotu před odběrem vypustit kapky od kašle a paralen?

elennka
18. únor 2010

Xovi, po agolutinu můžeš dostat MS až do 14 dnů, záleží jak si měla narostlou sliznici /agolutin způsobuje pseudomenstruaci- tzv. MS ze spádu /, tak se nestresuj..
Jinak já hlásím opět neúspěšný cyklus s clostilem, nic z toho a všechno z toho rozhozené.. teď máme nějaké výdaje, tak tomu nechám volný průběh a asi květen, červen možná IUI... V dubnu jedeme na svatební cestu po 5 letech 🙂 tak by se mohlo zadařit tam 🙂
Dneska mám příšernou migrénu ☹( a v práci se mě nic nechce.. 😖

chrobacek
18. únor 2010

el kam jedete to je krásné svatební cesta po 5 letech 😵

xovicka
18. únor 2010

Sliznice cca 5 mm, to je takový můj běžný stav. Já nikdy neměla normální cykly, ale tenhle je ještě divnější než obvykle. Si připadám, jako kdybych snad úplně přestávala fungovat. Krvácení ze spádu bylo tak to jediné, co se u mě dalo vždycky bez problému docílit, zabírala spolehlivě jak provera, tak antiko a tak i agolutin. No dobře, tak nemám ovulku, sama od sebe nemám ani MS, nezabírá mi clostil, ale když už přestanou fungovat i ty progesterony, tak to už nebude fungovat vůbec nic, ztrácím svou jedinou jistotu. Tento cyklus probíhal tak že MS přišla čtvrtý den po agolutinu, 3-7 DC jsem brala dva clostily denně, 12 DC na UZ žádný zázrak, sliznice 5 mm a folikul 10 mm. 14 DC kontrolní UZ, v podstatě žádný pokrok a můj gynekolog mi sděluje, že už pro mě nemůže nic dělat, že mi napíše žádanku do CAR. Dlouho nic a 33 DC první návštěva na obilňáku a injekce agolutinu. Nyní jsem 41 DC a pořád nic, ani PMS, vždyť já mívám vždycky po vyvolávačce tak blbé nálady... Počkám tedy do pondělí, budu se modliti. V pondělí pro jistotu počůrám papírek a zavolám kdyžtak na další objednání.
Jů Elenko já chci taky na svatební cestu, nechceš si mě přibalit do kufříku? Já budu hodná... Mě se v práci nic nechce už od pondělka, z toho si nic nedělej, já to svádím na nachlazení 😝 .

elennka
18. únor 2010

Tak to jsme na tom podobně, jsem taky nafungovala, nejdelší cyklus byl 110 dnů,, jinak jsem teď bez léků měla tak 46 dnů.. a teď cyklus s clostilem a zase mě vše rozhodí. Já mám taky PCO a nepomohla mě ani laparka. (bohužel já mám i negativum PCO a to je obezita.. a bohužel vždy něco zhubnu a potom to jde stejně nahoru).
Chrobi jedeme na víkend do http://www.viaironia.cz/CS/index.htm, víkendové pobyty, pokoj č.303, romantický večer. a máme ještě naplánované výlety po východních Čechách..

xovicka
18. únor 2010

Jé, tam je to pěkné, já se snad taky vdám 😀 ! Já jako puberťačka byla schopná mít MS i měsíc v kuse. Pak v šestnácti, když jsem byla chudokrevná, tak mě mudra poslala na gyndu, dostala jsem proveru, že se mi to jako upraví a od té doby jsem už nikdy sama nenaskočila. Tehdy jsem to brala jako úžasnou výhodu, že si můžu užít prázdniny bez ms a když budu chtí zase fungovat, jen si skočím k doktorce... No nejdýl jsem na MS vydržela čekat půl roku, pak jsem rezignovaně šla na vyvolávačku, nikdy už sama nenaskočila. Obezita mě sice netrápí, ale zato mám problémy s chloupkama, které mi rostou na různých netypických místech. Sice se mi nedělá přímo knír, ale pár chlupů mi roste ze znamínka na obličeji, občas nějaký chlup na prsou, na břichu... Taky doufám, že by mi mohli tu laparku vyzkoušet, v té jejich příručce jsem se o ní mnoho nedočetla. Ale když nezabrala ani tobě, tak to já asi moc velkou šanci na úspěch nemám 🙄 .

chrobacek
18. únor 2010

El no krásné 🙂)) tak šup a bude z toho potomek ne?

chrobacek
18. únor 2010

ty jo tak to je opravdu romantika jak vyšitá

mmorgana
18. únor 2010

elennka: vypadá to hezky, tak tam něco hezkého upečte 😵

elennka
18. únor 2010

Xovi, ono někomu zabere nebo nezabere..(laparka). s tím krvácením jsem měla problémy taky.. Co se týká chloupků, tak ty mě trápí také.. naštěstí ne na obličeji.. Jo holky, kdo bude chtít doplnit do tabulky, tak piště do IP. A kdy si uděláme srazík?