CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

miradka
26. črc 2009

Dobré ránko holky, ešte sa opýtam, prečo všetci strašia s plodovou vodou? je to bolestivý výkon alebo nebezpečný? Mojho neprehovorím ani náhodou...takže si musím počkať až na 16tt.

miradka
26. črc 2009

tak už som si našla článok o tom odbere plodovej vody, myslím, že si to prečítame spolu s mužíkom 😖

pilotkaanetka
26. črc 2009

miradka na co manžela nepřemluvíš?Na ty testy ve 12tt?

simulin
26. črc 2009

Mir a kvůli čemu to manža nechce? Je to něco proti vašim přesvědčením?

miradka
26. črc 2009

Nie, nie je to proti presvedčeniu, ale aj keby bolo dieťa postihnuté, tak si ho necháme. Bavili sme sa o potrate a je to vlastne ako eutanázia...s tým sa nemožeme stotžniť. Ale keď nad tým viac uvažujem a prečítala som si skúsenosti žien čo boli na odbere plodovej vody, tak ide viac o to, aby som bola kľudná, prípradne pripravená na choré dieťa. Myslím, že už kvoli svojmu kľudu ho prehovorím a asi s ním moc o tom nebudem debatovať...dám mu prečítať to čo som čítala...

simulin
26. črc 2009

a co jsi našla zajimavého Mir? Jak je to s tou plodovkou? Hoď sem odkaz ať se taky něco dozvím. 😉

zabicka007
26. črc 2009

Hani, gratuluju k oplodněným sedmi vajíčkům, další zprávy budou dnes nebo až zítra?
Mir, je dobře, že jste s manželem rozhodnuti ponechat si děťátka v každém případě, chce to pořádný kus odvahy a hlavně je dobře, že i s touto možností počítáte, protože šance je určitě malá,ale přesto je dobré být i na tohle přïpravený...¨
Já zítra valím na kontrolu, budou brát jen krev, hcg by mělo být podle mých propočtů kolem 1200 jednotek,tak doufám,že to tak bude 😅 Pořád si to jaksi neuvědomuju,že se to povedlo,asi až teprve uvidím tlouct srdíčko tak mi to dojde 🙂

hanulamarkova
autor
26. črc 2009

Ahoj holky tak dobré zprávy zítra se jde na transfer 😀 z vajuch to zatím žádné nevzdalo, tak jsou 8-mi a 6-ti buněčná. Do zítřka snad budou 16-ti buňečná a to už jsou morulky co? Dneska se mě ptala na zmražení...tak my že jo a oni potřebují k tomu manželovu krev, tak jsem jí vysvětlila, že tam přijede hnedka jak přijede do republiky.
Holky jak se provádí ET? Mám si vzít sebou něco? Košliku nebo tak? 😉
Miradko, já jsem amniocentézu (odběr plodové vody) přežila s malou. Bylo to z důvodu, že jsem měla MA v 19tt tak raději dělali ale všechno dopadlo v pořádku. Je to trochu nepříjemné ale o děti se bát nemusíš...oni uhnou. Jak uvidí jehlu tak mají tendenci se jí vyhnout. No jelikož je velká ta jehla cítila jsem jak prošla kůží, podkožím i dělohou ale dalo se to vydržet dělají to pod ultrazvukem tak snad je to i bezpečné. 🙂

hanulamarkova
autor
26. črc 2009

asi z toho nejhorší je čekat tři týdny na výsledky...ale i to se dá zvládnout 😀 ...zítra budu mít miminka v bříííšku 😀

simulin
26. črc 2009

Ahoj Žabko, tak jak je ti těhule? Zítra bude určitě hcg ukázkové. A jak to zvládáš s kávičkou, nepřešla tě ještě na ni chuť? Já teď docela začala valit černý čaj, ale jen jeden děnně, tak snad to nevadí. 😎

simulin
26. črc 2009

Hanulko, tak to gratuluju, že se tak embryjkám pěkně daří. Budu držet palečky na zítřejší ETík. 😉 Jinak na ET si bereš to co na OPU, tak že košilku, župánek, bačkůrky, mobil a můžeš i nějaký časopis, budeš vlastně 2 hodinky ležet, tak můžeš buď spát nebo si číst nebo kukat na telku, to už bude záležet na tobě. Jinak samotný zákrok trvá asi 5 min. 😉

elennka
26. črc 2009

Hani, držím palečky... já ode dneška dlabu utroš.. v pátek byla ovulka... tak teď jen čekat... a když nebudou //, tak se chystat na IUI 😉
Jdu baštit, máme dneska file a pečené brambůrky 😵

lucka.adis
26. črc 2009

Ahoj kočky,

Hani, gratuluju k zítřejšímu ET 😉

My byli včera s M v kině a na jídle, dala jsem si dva chody a potom ještě střední popcorn 😀 😅 jinak jsme byli v jednom obchodku a tam jsem koupila první malinkaté dupačky 😵 abych přemluvila mimčo, aby jsme to všechno zvládli pěkně do konce 😉 a dostali jsme další dudlíky ve stylu kopačáku. Jak budu mít čas, tak je dám do Alba , tak můžete potom mrknout...

miradka
26. črc 2009

Sim, čítala som tieto dva články:
http://www.emimino.cz/pages/story/1038
http://www.emimino.cz/pages/story/954

Hani, čo je to MA? Bola som v kostole a pýtala som sa jednej známej ako to bolo s ňou. Viem, že jej hovorili, že jej syn bude mať Downov syndróm a narodil sa zdravý. Tak hovorila, že to zistili z toho screeningu a poslali ju na plodovku. Bolo to už veľmi dávno, chlapec má asi 12-13 rokov. Hovorila, že už nikdy by na plodovku nešla, jednak tie nervy, bez informácií(nie ako dnes) nevedela do čoho poriadne ide a že má vobec na výber. To sa dozvedela tesne pred výkonom. No a skoro potratila, začala mať sťahy a museli si ju tam nechať celý týždeň... 😒

Manželovi som povedala, že na ten screening pojdem. Ywush, nevieš, či aj Revírní prepláca niečo tehotným? Keď tak by som si to nechala preplatiť..

miradka
26. črc 2009

Hani, ešte som chcela pogratulovať k embryjkám, určite budeš mať morulky, aj ja som to tak mala 😉 a keďže sa pýtali na kryo, tak to vyzerá skvelo aj s ostatnými embryami. Držím palce 😉

hanulamarkova
autor
26. črc 2009

MA - je missed abort zamlklé tehotenství, plod se přestal vyvíjet.
Tak to je super zítra se nabalím a uvidím co a jak dál...zítra se i dohradí ten zbytek že? No jsem zvědavá, kolik nám toho napočítají 😀 no ale neva uvidíme. 🙂

hanulamarkova
autor
26. črc 2009

Děkuji, ano myslím, že všechny se vyvíjejí podle představe embryoložky...když navrhla kryo...jsem zvědavá co mi řekne zítra a jak to proběhne...tak mi držte palečky ať se chytí a nepustí jdu si lehnout s utrošem tak možná i usnu 😅

sajmona
26. črc 2009

Ahoj holky,preji krasnou nedeli. Hani to jsou krasne zpravy,zitra uz budes mit miminka v brisku. Miradka to je pekny jak jsi to napsala. Ja bych asi taky nemohla dat pryc dite i kdyby bylo postizene. I kdyz to je pak tezky zivot. Ale to se nestane neboj. Dneska je tolik testu me snad ani pred temi 15ti rokama nic nedelali. Mela jsem jen 2 utz za 9 mes🙂 a jinak nic.

gabina79
26. črc 2009

Ahojte holky 🙂
Hani, gratuluji ke krásným embryjkám, zítra to budou určo morulky..a určo to dopadne dobře...a souhlasím, že pokud se tě ptali na kryo, tak vypadají dobře...jinak by to vůbec nezmiňovali...uvidíš zítra na ET, ale určo to klapne...budu ti mooooc držet pěsti 🙂

simulin
26. črc 2009

Mir, tak jsem si přečetla oba článečky, je to moc zajimavé a ten druhý velmi smutný. 😢 Nedokážu si představit, kdybych byla postavena před takovou věc a musela se rozhodnout. No, radši na to nemyslet. Určitě budeme mít mimísky v pořádku, musíme v to věřit. 😉

miradka
26. črc 2009

Saj, aj keď to takto beriem s mužíkom, mám veľký strach a moc si prajem, aby to dobre dopadlo. VIem, že som silná ženská, ale je to ťažké. Obdivujem ľudí, čo sa starajú o svoje postihnuté dieťa. Dokonca poznám jednu rodinu, ktorá si adoptovala postihnuté dievčatko. Myslím, že toto nikdy nepochopím...prečo to urobili...

Sim, je naozaj veľmi smutný. Nás to určite obíde. Musíme tomu veriť a myslieť len na pekné veci. Myslím, že je zbytočné dopredu sa stresovať, aj keď je to ťažké...Dosť má deň na svojom trápení. 😉

gabina79
26. črc 2009

taky jsem si ty články přečetla...je to smutné....o to smutnější, že se opravdu stává asi dost často, že ty vžemožné testy dopadnou špatně a pak se narodí zdravé miminko...ale nebojte, určo nám to všem dobře dopadne 😉
Žabi, zítra držím pěstičky na stoupající hcg...a příště bude určo i utz 😉

gabina79
26. črc 2009

holky a jak se jinak máte? já nic moc..ráno jsem většinou v pohodě, ale během dne to se žaludkem nestojí za nic...nemůžu pořád dojít na to, co mi dělá tak špatně, ale občas mě něco docela dobře prožene 😀 ...moc toho nesním, snažím se teda jest častěji, ale musím se nutit, protože na nic nemám chuť a z hodně věcí se mi dělá blbě, jen když je vidím, natož cítím...a to jsem byla požitkář a jedlík ☹ ...na druhou stranu jsem za to ráda, aspoň vím, že jsem těhule a jsem trochu klidnější 😉

lucka.adis
26. črc 2009

Holky, mám tam to foto těch dupaček atd. tak klidně mrkněte 😉

gabina79
26. črc 2009

Luci, dupačky krásné 🙂 ...já jsem prcoškovi slíbila, že když bude pěkně růst, tak mu tak ve 14tt něco koupím, tak uvidíme 😉 ..dřív ne, bojím, bojím, abych to ještě nezakřikla 😒

gabina79
26. črc 2009

Luci, ty jdeš zítra na kontrolu, že? Tak držím pěstičky, ať mimiňous krásně roste 😉

miradka
26. črc 2009

Gabi, to je normálka, aj ja mám podobné stavy, našťastie mi nie je až tak špatne ako iným dievčatám, ale občas sa stane, že z ničoho nič mi čosi začne smrdieť. Žalúdok je raz tak a raz inak...snáď to už nebude dlho trvať.

Inak včera sme si urobili výlet do Ostravy do Ikei a dívali sme sa na detský nábytok. Zaujímali ma hlavne postýlky a prebalovacie pulty. Najviac sa mi páči klasika - Lekskvik. Dala som si aj obrázok do alba, ale je dosť maličký a blbé je, že zrovna tú postielku, čo som vám chcela ukázať nemajú na nete tak podrobne, ale majú ju tu: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/de...
Fajné je, že vlastne by v nej mohli byť deti až do 5 rokov. Tá jedna strana mreží sa dá dať dole aj je z toho super postielka a tiež sa mi páči tá väčšia postel, že je možné nastaviť dĺžku. Predlžovacia posteľ 😀

ywushka
26. črc 2009

lucka: jeee ty se mas🙂 ja uz chci taky nakupovat🙂!!! Uplne se na to tesim,ja jsem jeste nekoupila nic,cekame az na ten 20tt!!! A pak uz si neco koupime🙂 dneska jsme na netu videli sztraaaaaasne mooooc krasnych veci!!🙂

my jsme byli na obede u te manzelove babicky🙂tolik chodu obeda az hruuuza🙂 a dostala jsem od te jeho babicky 10euro abych neco koupila miminkovi pry jako od prababicky kdyby se ho uz nedozila ze to dostal pry penizky kdyz mela ona 97let-to mu mam pak rict!🙂

miradka: zkus ho premluvit,ja jsem vuuubec nevaha!!!🙂

hanu: gratuluju k embriskum,zitra z nich budou morulky,teda alespon z tech 8bunecnych urcite!!! Ven si kosilku,budes 2 hodiny lezet po et na klinku!!!

simulin
26. črc 2009

Holky, tak vy už tak nakupujete? 😅 Jejda, já to taky nějak nechce zakřiknout, tak jsem si řekla, že radši až později. I když...., když vidím dětské věcičky, tak mě pěkně svrbí ruka. 😀 😝

ywushka
26. črc 2009

simulin: to mame stejne: kdybych se taky nebala uz mam spoustu vecicek doma,ale chceme jeste vydrzet do toho druheho screeningu ten mame 12.8. To je jeste vic jak 14 dnu....!!!ACH JO!
Pokud sis nekdy vsimla je tu holcina na konikovi-dracekmracek a ta nakupuje snad od 8tt a vubec se neboji,zrovna jsem si vsimla ze neco noveho pridavala do albicka.ona je o 1 mesic dyl nez ja!!