CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

saraha2
17. kvě 2012

@pupidu mě teda transfer a odběr dělal doc.Crha..ale byla tam i mudr.Krajčovičová..ještě jsem se smála a říkala jsem jí,že jdu po druhé v životě pod narkozu a ona je zas u toho 😀 na tom držení ruk na břiše něco bude..já byla po transferu taková akční.jak jsem psala,ale ta,co byla se nou ani nemukala,dokonce když jsem se na něco zeptala,tak moc mluvit nechtěla,celou dobu měla ruce na bříšku a ejhle..čeká miminko a už je převelená ke svému dr...

mia75
17. kvě 2012

Ahojte iba sa pridám k obilnackam 🙂 tiež mám Dr. Krajcovicovu, najprv som sa bala, že je primlada, ale zadarilo sa nám s ňou 🙂 mne po transfere prikazali určite nezdvihat ruky za hlavu, tak som sa tuším 2 hod ani nepohla ;) možno sme sa aj v čakárni stretli 😀 držím palce, aby Vám to teraz vyšlo. @saraha2 ty to máš teraz prikazom otehotnieť 😀

gretta
19. kvě 2012

@pupidu
@saraha2
Netuším proč nemají být ruce za hlavou. Já tak strašně ráda ležím i v noci, když spím. Když nás nasklásali do té jedné místnosti,kde jsme měli strávit 2 hodiny, automaticky jsem si dala obě ruce za hlavu. Když to sestra viděla, hned mě na to upozornila. Opravdu netuším důvod, ale je mi to upřímě jedno. Hlavní je pohoda, uvolnit se a když to jde tak opravdu usnout. Někomu to vyjde dřív někomu později, ale když to nevzdáte, vyjde to ! V to věřím.
Mimochodem jsem byla na kontrole a výsledky byly moc hezké, podle slov naší zlaté MUDr. Krajčovičové 🙂
Doufám, že budeme zdraví a vše bude ok. Nic jiného si momentálně nepřeji. 🙂

soleilll
19. kvě 2012

Co to je za blbost s těma rukama za hlavou? To slyším prvně. Já tam po transferu ležela skoro celou dobu s rukama pod hlavou a sledovala záznam hokeje a test je pozitivní. 😎

soleilll
19. kvě 2012

@katka1313 Ahoj, já šla na obilňák po 2 neúspěších v Repromedě. Asi měsíc po 2. pokusu jsem měla náhlou příhodu břišní, kterou jsem vyležela v porodnici. Jak se to uklidnilo, šla jsem tam rovnou i na CAR - vůbec mě nehnali do 3. cyklu a nejdřív mě poslali na diagnosticku laparoskopii a hysteroskopii. Narozdíl od Viniční, kde mi jen odebrali krev a mezi 1. a 2. pokusem neudělali žádná další vyšetření - rovnou se šlo na další cyklus. Teď jsem po 3. transferu a vypadá to nadějně. 😉 Obilňák není tak hezkej a je nepraktický, že všechna vyšetření neabsolvuješ "pod jednou střechou", ale nemůžu si vynachválit přístup a i odborně na mě působí velice dobře. Hodně je to o lidech. Držím palce, ať se rozhodneš k naprosté spokojenosti.

mia75
19. kvě 2012

@soleilll sú ľudia čo otehotnejú a pracujú pri tom ťažko, neležia, fajčia, pijú alebo vrcholovo sportuju. Ja myslím, že tu s tým 2hod ležaním a zákazu rúk nad hlavou (podľa mňa kvôli napínaniu brusnych svalov) jednoducho len o miliontinu percenta zdvihaju šance. Aby si mala pocit, že si spravila maximum

gretta
20. kvě 2012

@soleilll
@mia75
Soleilll neřekla jsem, že když budeš mít ruce za hlavou nemáš šanci otěhotnět. Ale pak mi vysvětli logický důvod proč jsou zdravé holky a nemůžou otěhotnět po 10ti letech a jiné holky ve stejném zdravotním stavu otěhotní, sotva vysadí prášky ? Podle mě záleží na pohodě a to jak se cítíš a to získáš jen s nadějí a s vírou, že to jednou opravdu vyjde, což potřebuje každá snažilka. Tak sem nepiš takové hlody o blbostech a první si pořádně rozmysli co napíšeš. Nevím co máš za sebou. Ale píšeme si tu zkušenosti a PODPORUJEME SE ve stavu, který je u všech podobný. Děkuji

mia75
20. kvě 2012

@gretta klid maminko (budoucí) 🙂 všetci majú právo na názor. Inak spýtam sa vo štvrtok (idem na ultrazvuk v 7tt 🙂) na tie ruky. Mne keď to povedali, ani som sa nehla 😉 ale sú veľmi zlaté tie dámy pri transfere, že? So mnou tá jedna skoro dojatím plakala, keď som sa rozbrecela pri ultrazvuku 🙂

soleilll
21. kvě 2012

@gretta Ale, ale, ty ses mi rozlítila..! 😀 Nebuď na mě hned tak nabroušená, napsala jsem to jen jako konstatování, na nikoho neútočím. Absolvovala jsem 3 transfery (tzn. už nějaký zkušenosti mám a zažila jsem si hodně zklamání, takže o nějaké velké pohodě při 3. pokusu nemůže být řeč, protože nervozita byla a pořád je daleko nejsilnější pocit) a nikdy mi nikdo neřekl, že mám ležet nehnutě s rukama podél těla. Ani na Obilňáku. Každopádně ti přeju pevný nervy a hodně trpělivosti. howgh 🙂

gretta
21. kvě 2012

@mia75
@soleilll Jasně, jasně,.. jen mě vytočilo to slovo " blbost" !! 😒 Myslím, že každá myšlenka a rada pomůže těm co se to ještě nepovedlo. Vím jak jsem tu hltala každou větu, než se nám to také podařilo. 😀

petruska83
22. kvě 2012

Ahojky děvčata, prosím radu.....Mám dlouhý protokol a v pátek jsem přestala zavádět utrogestan, který jsem měla 3xdenně. Doktorka říkala, že bych po vysazení bych to měla do tří dnů dostat a ono nic...Holky, za jak dlouho jste to vy dostaly, já už su z teho docela nervozní......

saraha2
22. kvě 2012

@petruska83 já to dostala i přes utrogestan,takže neporadím ☹ ještě vydrž a jinak si zajdi na vyvolávací píchanec..poptej se doktorky!

soleilll
22. kvě 2012

@petruska83 Taky jsem měla vždy dlouhej protokol, ale začínali jsme při cyklu vyvolaným jinými prášky. Kažodpádně doktorce hned zavolej a zeptej se. Od toho tam je, ne?

kobla
22. kvě 2012

holky, na ivf jsem byla pětkrát, třikrát jsem otěhotněla a jednou dítě donosila. POKAZDE mi řekli, že je nejlepší mít ruce podél těla, právě kvuli těm břišním svalum. Není to záruka těhotenství. Ale proč neudělat vše,co udělat mužeš. Budte vdečné za každou radu od spolubojovnic.

petruska83
23. kvě 2012

@soleilll Ahojky, tak jsem si tam dnes volala, paní doktorka mi první řekla,ať si udělám těhu test,ale ten jsem měla včera negativní a prý to zpoždění může dělat ten synarel, takže mám čekat do pátku MS, udělat si ještě jednou těhu test a v sobotu synarel vysadit a pak by měla MS přijít, ale v tom případě jsem si synarel stříkala zbytečně od 21.DC....Asi jsem to zakřikla, jak se to pěkně hladce vyvíjelo....☹ Je to docela na nervy, jak se to prodlužuje......

soleilll
23. kvě 2012

@petruska83 Na netu jsem našla, že MS může po vysazení utrouše dojít až do 7 dnů, tak buď trpělivá. Těch pár dnů nehraje velkou roli, hlavně klídek, nestresuj se, určitě se dočkáš.

gretta
23. kvě 2012

Holky mám strach,.. ☹ začala jsem špinit. Nejdřív v úterý úplně malounko. Byla jsem za dr. ukončit si neschopenku, protože se cítím v pohodě a nevidím důvod proč sedět doma.. Doktorka mě poslala na UTZ a nic závažnýho nenašli. Jen dva malé váčky. Jeden byl přímo ukázkový a druhý se nechtěl moc ukázat a nebyli si ním jistí. Zastím do na dvojčátka vypadá, ale mám strach, že o ně příjdu. Nejdřív to byl šok, když jsem zjistila, že by mohli být dvě. Dnes odpoledne jsem začala špinit silněji než v úterý. Jela jsem domů z práce, lehla a hodila nohy nahoru. Máte někdo zkušenosti. Utrogestan zavádím pořád, ale podle výsledků z krve mi to snížili na 2x denně.
Dik za každou radu. ☹ 😢

soleilll
24. kvě 2012

@gretta Co ti na to špinění řekla doktorka? Mně říkali, že ze začátku těhotenství se to stává a o nic zásadního nejde. Buď se něčím narušila překrvená sliznice a trochu zakrvácela nebo se teoreticky může "pustit" jeden z váčků. Pokud to ví doktorka, nedělej si s tím těžkou hlavu a raduj se, že UZ byl v pořádku. Držím palce!

gretta
24. kvě 2012

@soleilll Tak dnes jsem byla na UTZ znovu. Špinění nepřestálo.. ☹ Dr. mi řekla, že dle UTZ je vše ok. Dva broučci se mají skvěle a zdá se,že se jim opravdu daří. Nastoupila jsem zpátky do práce, ale odedneška jsem zase doma.. 😉 ať dělám jakoukoli práci, mám být doma v klidu. Takže si jdu zase válet šunky a těšit se na dvojčátka.

soleilll
24. kvě 2012

@gretta No vidíš, nebude to tak zlý. Doktoři určitě mají všechno pod kontrolou. Závidím ti dvojčata, chtěla jsem 2 z jedný vody načisto, ale mně dneska na UZ našli jen 1 kousek. Samozřejmě jsem vděčná i za to. Tak hodně štěstí, ať je všechno, jak má bejt.

gretta
24. kvě 2012

@soleilll Já zase přítele musím uklidňovat, že to určitě zvládneme. Byl z toho docela v šoku, když zjistil že budeme mít dvojčátka 🙂 Ale myslím, že se v duchu strašně těší, jako já 😉

pupidu
25. kvě 2012

@gretta Určitě ses kvůli tomu špinění hrozně lekla, ale mám radost, že jsou drobečci v pořádku 😵
@soleilll Raduj se i z toho jednoho, je to zázrak 🙂
Já začala v úterý brát prášky kvůli přípravě na KET, tak doufám, že se nám mrazáčci probudí a vyjde to teď... 🙂

martas14
25. kvě 2012

@pupidu ahojky, můžu se zeptat jaká je příprava na KET na obi? Já jsem teď dva měsíce po porodu holčičky co máme z prvního IVF a máme ještě tři mrazáčky. Chtěla bych jít na to příští rok a nevím co je právě na to potřeba, ani nevím po kolika to vůbec zamražují, budeš si dávat jednoho nebo dva bojovníčky? a kolik prosím tě celý KET stojí, co se vůbec při něm platí, dík za odpověď

gretta
26. kvě 2012

@pupidu Začala jsem silněji krvácet, ale říkám si, že strasem a přemýšlením nad tím nic nevyřeším. Snažím se dodržovat co mi řekla doktorka. Zvýšila mi dávky utrogestanu a zůstala jsem doma. Uvidíme jak budou bobci vypadat v úterý,kdy jdu na kontrolu. Dám vědět. 😉

petruska83
27. kvě 2012

Ahojky děvčata, tak MS nakonec ve středu přišla, takže od čtvrtka si úspěšně píchám fostimon a snad všechno půjde, jak má.....Vám ostatním přeji taky hodně štěstíčka.....!!!!

pupidu
27. kvě 2012

@gretta Moc držím pěsti, aby všechno dobře dopadlo. Neztrácej víru, odpočívej a drobci se určitě budou maminky držet zuby nehty 😉
@martas14 Ahoj, gratuluju k miminku 🙂 Nevím, po kolika zamražují, ale my měli jen 4 vajíčka, která se všechna podařilo oplodnit. Dva drobečci se u mně neudrželi, dva jsme nechali zamrazit (společně). Moje připrava na KET je taková, že od 3DC beru Estrimax (nejdřív 1x denně, ode dneška už 3x denně) a 3 dny před transferem začnu zavádět Utrogestan. Jinak pokud všechno půjde dobře, budu mít transfer 17DC 🙂 A co se peněz týká - 4000,- rozmražení a transfer, 1100,- transferová soustava a přemýšlíme o asistovaném hatchingu za 3500,-. Je to teda pálka, ale kdyby se miminko podařilo, stojí to za všechny peníze světa 😵

gretta
28. kvě 2012

@pupidu Děkuji, nemůžu se dočkat zítřka. Jdu na kontrolu, tak doufám, že jsou pořád semnou 🙂

petruska83
28. kvě 2012

@gretta Určitě to bude dobré....A ty jsi po kolikátém pokusu? Je tu někdo, kdo otěhotněl na první pokus?

soleilll
28. kvě 2012

@martas14 Nám po PICSI zůstalo 6 kvalitních kousků (po 6-ti denní prodloužené kultivaci, všechno blastocysty) a zamrazili je po 3, takže máme 2 várky. Vyčetla jsem, že proces rozmrazování je pro ně dost náročnej a v pořádku to zvládne asi 70% z nich. Daleko míň náročnej je celej proces KET pro potenciální matku. 🙂
@petruska83 Předpokládám, že ty jdeš poprvé. Vůbec neřeš, komu se to povedlo na kterej pokus a věř, že vám to klapne hned. Optimismus a psychická pohoda je to nejdůležitější. Navíc - pokud jste jinak v pořádku, tak proč by to nemělo vyjít napoprvé, ne? 😉

soleilll
28. kvě 2012

@pupidu Jen k AH - je jasný, že každej chce pro zvýšení úspěšnosti udělat všechno, ale než se rozhodnete, jestli AH ano nebo ne, zeptejte se na to embyoložky. Nejlepší zkušenost mám s Ing. Evou Lousovou (jak říkala sestřička "Copak naše Evička..!" 😀 ), která je hrozně milá, vstřícná a ochotná. Řekne vám, jestli zrovna vaše embrya mají tužší obal a AH by měl smysl nebo ne.