CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

rioko
26. čer 2009

gábi to je moc krásná zpráva, blahopřeji a držím pěstičky dál
až budete na Obi koukněte na nástěnku, měl by tam být Vojtíšek 🙂
jinak my jsme dnes začali cvičit Vojtovu metodu -dnes jsme dostali první cvik vojtovky a připadám si totál neschopná -nejen že Vojtík u toho šíleně řve - což je prý normální, ale mám pocit že to nedělám správně a na kontrolu jdeme ve středu, co když to budu dělat celou dobu blbě? na jednu stranu to jde ale na druhou nějak ne - má u toho krčit nohy a na jednu stranu nekrčí i když se snažím ☹ jinak je opožděný asi o měsíc, prý to je ale i tím, že měl zlomenou tu kost

gabina79
26. čer 2009

Holky, ještě jednou díky..teď už se s vámi rozloučím, jedu domů a musím se ještě stavit pro ten recept...snad u nás v lékárně budou utroš mít...no a pak valíme na chatu, takže na vás kuknu až v neděli k večeru nebo v pondělí ráno....užijte si víkend...Sune držím pěsti na embryjka a Saj na ten nedělní test 😉 papa 🙂

irminka
26. čer 2009

rioko: kamoška cvičila vojtovku od 2.měsíců do 1. roku 4x denně, myslela, že to nezvládne, ale byla tak poctivá, že jí i všichni říkali, že přehání, ale vyplatilo se jí to. Dnes má malý 2,5 roku a je tak šikovný, že všichni čumíme, bez plenek od roku a třičtvrtě, mluví jak generál, no prostě šikula.... Tak držím moc palečky 😉 😉 😉

miradka
26. čer 2009

Irmi, aj ja počítam s tým, že sa može stať, že jedno odíde. Hlavne aby bolo/boli zdravé, to je to najdoležitejšie.
Gabi, ja sa tiež veľmi teším, myslím, že ani ja tak skoro už nepojdem na žiadnu svadbu. Asi pred 2 mesiacmi sa vydala sesternica a tie ostatné chcú žiť slobodné a švagra mám len tohto jedného...takže si to chceme všetci užiť. Myslím, že zrovna také kritické potraviny tam nebudú, akurát torty, ale na sladké vobec nemám chuť. Ale dám si pozor 😉

rioko
26. čer 2009

irmi díky za povzbuzení, asi až si budu jistější že to dělám dobře tak budu klidnější, ale takhle mám pocit že ho trápím a ještě to dělám špatně - pokud prý tlačím správně, má krčit ty nožky a on je nekrčí, jenže já nevím jak jinak tlačit, ach jo 😒

irminka
26. čer 2009

miradko: moc si svatbičku užij a ne aby jsi blinkala do talířků se svíčkovou 🙂

Já už valím z práce domů, le v pondělí musím znova..to je nemocenská, jak podme dom a nazpátek 🙂

irminka
26. čer 2009

rioko: ta kamoška mně říkala a sama jsem to i viděla, že malý řval jak pominutý, musí se vzekat aby zapojoval ty svaly, které normálně nezapojuje......Potom si už na to tak zvykl, že se jí smál do tváře 🙂

tak se zatím mějte holčiny, valím domů.....

miradka
26. čer 2009

Díky Irmi. Teraz som vás dočítala a som šťastnááááááááááááá Gabi, to je bomba. Gratulujem. Páni, tu sa dejú zázraky jeden za druhým. Teším sa s tebou a prajem pevné nervy do ďalšej kontroly a už sa teším aj na tvoje srdiečko 😉 😉

ywushka
26. čer 2009

jejda clovek tu chvilicku neni a vy jste ukecane baby🙂 ze to nestim ani docitat!!
My jsme byli u tchne v holici si pro tu spesl polevecku fazolovou-dneska jsem obedvala kapustu a pak jsem mela talirek polevky-to by dneska byla super perlickova koupel 😀 😀

rio: urcite se tam podivame!! My jsme se ve skole ucili taky,ze u toho cviceni miminko hodne place,neboj,on to zvladne,je to prece vojtisek bojovnicek-my vam drzim vsechny palecky

saj: upaluj nekam pro dalsi test!!!!

gabi: GRATULUJU-to je naaadhera!!!

Ja jsem se zastavila v hodonine v mistnim mlecnaku-lahurkarstvi a koupila jsem si jejich specialitku-cokoladu se slehackou-nic lepsiho jste jeste nikdy nejedli🙂!!! Ted si tam pro top chodim skoro porad🙂

miradka: ja mam na sladke chut porad snad jeste vetsi nez pred tim

ja jdu chvilku na dvur,manzel tam s tatkou neco delaji,tak je pujdu povzbuzovat at jim to jde lepe 😀

miradka
26. čer 2009

Ywush, a čo kondička? Ja mám problém s dlhým chodením a hlavne keď idem do schodov tak nevládzem, šialene sa zadýcham...možno tá sladká chuť mi ešte príde, ale momentálne si dávam len zo slušnosti. Doma máme hafo cukroví a ešte koláčky a zajtra zase torty...ale mäsko mi asi najlepšie padne...no dúfam, že tyčkovanie ešte počká, zdá sa mi, že je to ráno čím ďalej tým horšie...

simulin
26. čer 2009

Miradko, já už jsem docela nechuť na sladné překonala, i když jen sem tam něco zobnu,ale chuť už bývá. Dneska jsem si dala vanilkovou zmrzlinu, mňam, ta my jde. Jinak s tím zadýcháváním mám taky problémy, ale to jsme měla hned od samého začátku, asi ta kondička stojí za prd. 😖

miradka
26. čer 2009

Sim, práve som si neni istá, či je to len kondičkou. Ja som bola vždycky fit a zrazu mám s dýchaním docela problém...no ale určite to prejde...to bude len dočasné.. 😉 Ja si dám akurát tak ovocie, jahody s cukrom alebo broskyňky..mňam mňam. Moj mi furt núka čokoládu, ale nedarí sa mu to 😀

simulin
26. čer 2009

Miradko, já právě byla s kondičkou taky vcelku v poho, sem tam i sportuju, hraju tenis, no teď si to nedovedu představit. Tak, že by nás tak zmáhalo to těhu? 😉 😕

miradka
26. čer 2009

Asi to bude tehu príznak 😀

simulin
26. čer 2009

Mir, asi jo 😉 Jinak já pozoruju, že mi je nějak divně vždycky odpoledne a to kolem páté hodiny, není mi uplně na zvracení, ale nemám na nic chuť, začne se mi brkat a je mi těžko. ☹

simulin
26. čer 2009

jo a taky, jsem si včera frajerka vzala do Brna boty na podpadku a pak mně celou dobu až do večera trnuly, no musela jsem si je vyhodit na zeď a odkrvit. 😒 Naštěstí to pomohlo. 😉 😝

irminka
26. čer 2009

simulin: mám pocit, že jsme na tom stejně, ale mně je nějak tak zle už od rána, pobrkávám, sem tam na zvracení, žaludek jako na vodě...jen , když se najím, tak mně je tak plk hodky dobře 🙂 Tak, že bych furt jedla? No, za chvilku bych měla sto kg ☹

ywushka
26. čer 2009

🙂 v tehu se zvestsuje objem krve cca z 5 litru na 7 litru,muze to byt zpusobene i tim!!! Ja jsem jinak sama o sobe kardiak a na zacatku tehu jsem mivala opravdu dost problemy co se tykalo zadychavani a aritmii,ale ted se to tak nejak uklidnilo,ja chodim po schodech denne a nekolikrat,mame je tady doma spoustu,takze se tomu bohuzl nevyhnu!!! Chodim po nich pomalu,drive jsem po nic behala jak silena!!

simulin
26. čer 2009

Irminko, taky jsem zjistila, že když se najím, tak je mi líp, tak že se snažím jíst častěji a měnší dávky a taky mi to myslím říkala i Čadová. Tak že možná na tom něco bude. 😉
Ywusko, asi máš pravdu, taky jsme slyšela, že i srdíčko v těhotenství tepe daleko rychleji. 😉

simulin
26. čer 2009

Jelikož se v práci nudím, sem tam brouzdám po diskusích, narazila jsem vedle u holek na diskusy o přípravku Femibion 😕 Něco jsem o něm našla a je to docela zajímavé.
Věděli jste, že :
50 % žen totiž nedokáže kyselinu listovou metabolizovat a plně využít. Tento fakt se může podílet na zvýšeném riziku předčasného potratu, vývojových vad a dalších nepříznivých důsledků. Proto nový Femibion jako jediný přípravek na trhu obsahuje právě Metafolin®.
Prošla jsem i různé diskuse holek, je to docela zajimavé.

simulin
26. čer 2009

A tady jsou zajímavé dotazy na femibion 😉

http://www.prozeny.cz/poradny/deti-a-rodina/18-... 🙂

simulin
26. čer 2009

Tak sem zkopírovala špatný odkaz, ten co chci mi nejde, tak vám tu dám aspon jeden dotaz a odpověd, ale je trošku delší. 😅

Pregnium x femibion vasicek.mich | 19.4.2009 Dobrý den, pane doktore.
S manželkou řešíme dilema Pregnium x femibion. Z Vašich stránek jsem vyčetl že jste zastáncem přípravku femibion. V čem je přípravek lepší? Již cca 3měsíce před otěhotněním brala 2měs čistě kis. listovou, poté jsme viděli leták na Pregnium a tak asi 1měsíč před otěhotněním brele Pregnium až do dnes (10tt). Myslíte, že přípravek femibion má lepší složení?
Děkuji za odpověď.
Vašíček
Odpověď na dotaz kouckymichal2 | 20.4.2009

Odpověď na dotaz kouckymichal2 | 20.4.2009 Dobrý den, Pregnium a femibion obsahují kyselinu listovou a nenasycené mastné kyseliny ( DHA),v tom jsou si přípravky rovny - obojí je favorizuje proti multivitamínům, protože toto jsou jediné dvě prokazatelně účinné látky, které mohou snížit pravděpodobnost např. předčasného porodu,rozštěpových vad neurální trubice, těh.cukrovky atd.. Originalita femibionu je ale v tom,že obsahuje navíc aktivní metabolit kys.listové,tzv. 4-tetrahydrofolát - Metafolin . Tuto látku neumí vyrobit částečně až 30% lidí. Tj., mohou mít kys.listové hodně,ale protože ji neumí v těle adekvátně zpracovat ( mají defektní výrobu enzymu MTHFR ) - tj. nevytváří se jim aktivní metabolit Metafolin v dostatečném množství ( ten pak má klíčovou úlohu v remetylaci homocysteinu na esenciální aminokyselinu methionin - chcete-li odborně 🙂)) ) , nemusí jim zevní přívod kys.listové stačit. Metafolin je to,co se z kys.listové v těle má vyrobit = aktivní metabolit. Tj. podávání Metafolinu má význam pro lidi, kteří mají MTHFR mutaci neboli lidi, kteří neumí dostatečně kys.listovou zpracovat. Protože plošné testování všech lidí na MTHFR je docela drahé ( = rozhodně zatím nemá žádný medicínský důvod ), jeví se femibion efektivnější než přípravky s prostou kysl.listovou a důkazy ve studiích jsou zcela NEZPOCHYBNITELNÉ (lepší výsledky metafolinu proti kys.listové). Samozřejmě,pokud žena ví, že mutaci MTHFR nemá,není pak k metafolinu důvod....ale to ví jen málo lidí. Chápu důvody, fy vyrábějící femibion si pojistila svůj patent vysokou cenou přípravku,je na každém, aby posoudil výše uvedené argumenty, snad jsou jasné....
dopegyt liba.marvanova | 16.4.2009

zabicka007
26. čer 2009

Gabi, super super supééééééééééééééééééééééééééééééééér 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zabicka007
26. čer 2009

Sim ten tvůj zkopírovaný článek - mě to zní věrohodně. Víš, jak se pohybuje ten přípravek cenově?

simulin
26. čer 2009

No, Žabko jsou dva druhy jeden do 12 tt. a pak druhý od 13 tt. do ukončení těhotenství.
Cena je zhhruba 30tbl, za 290,- je to trošku dražší, ale když si ho dáš do vyheldavače najde různé cenové relace.
Přemýšlím, že si ho právě koupím. Jelikož jsme nebyla na žádných genetických testech, netuším zda moje tělo kys. listovou správně zpracovává 😒

simulin
26. čer 2009

jé ten druhý je do ukončení kojení né těhotenství, jsem se překlepla. 😅

ywushka
26. čer 2009

jeee to si poridim teda taky!!!

jinak ja si jdu uz lehnout,jsem dost unavena,tak vam preju hezky vecer a dobrou noc

miradka
26. čer 2009

Sim, Irmi, ja sa cítim presne ako píšete, celý deň je mi nanič, ale keď si dám niečo na jedlo, tak je to o malilinko lepšie, ale aj tak špatne..dúfam, že ten zajtrajšok prežijem bez zvracania ☹
Ywush, práve že aj ja keď chcem zo spálne do kuchyni, tak musím po schodoch a keď za našimi, tak 2 poschodia...keď som navrchu tak sa držím zábradlia a snažím sa popadnúť dych... 😒 No naše telo sa pripravuje na náročných 9 mesiacov 🙂

simulin
26. čer 2009

Miradko, tak to zítra přežij, teda spíš si to užij a pěkně se napapkej. 😉

A tady jsem ještě našla tabulku, čeho a kolik toho danné vitamíny obsahují. 😉 Pod tabulkou jsou důležité info, u mamvitu mě docela děsí velké možství vit. A ☹

http://soutez.chytrak.cz/gravi.html