CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

mirenkam
11. led 2010

ahoj holky, mohu se připojit? V současné době uvažujeme s manželem o navštívení tohoto CARu.... 🙂

chanel
11. led 2010

Mončo to jsi udělala dobře, takhle krásně přijdeš na jiné myšlenky a bude to mazlíček, mám čivavku,tak vím,o čem mluvím 😀 iva: já myslím, že se chránit nemusíš, jdeš přece na ivf protože Ti nejde otěhotnět,tak by to asi stejně nevyšlo,pokud teda není problém na partnerove straně. mirenkam: jasně! jsi na úplném začátku, tak přeji hodně štestí a trpělivosti. Cesta je někdy hodně dlouhá 😠

chanel
11. led 2010

mirenkam: houby na začátku, právě jsem se Ti mrkla do albíčka, promin, už toho máš za sebou hodně, takže chceš přestoupit od někud do Car Obilní trh?

mirenkam
11. led 2010

ahoj chanel, však já nic nepsala o začátku 😉 .... Chodíme do jednoho CARu v Brně, tam nám zatím nepomohli a ani asi nepomohou... ☹ Tahali z nás pouze peníze.... Ve středu bych tam měla jít ještě na KET a pokud se konat nebude, tak chceme hned ve středu na Obilní trh zavolat a objednat se.... POkud KET bude, tak to patrně o dalších 14 dní odložíme, protože budeme doufat, že se jim to povede..., ale už jim ani trochu nevěříme ☹

antoaneta
11. led 2010

Ahoj chanel: a monulkab: Děkuji moc za podporu a už slibuju, že se budu snažit myslet jen a jen pozitivně a bůh je mi svědkem, že se vážně o to snažím! Ale ta doba, to čekání a ta má netrpělivost.....! 😅 Ale jasně že vydržím, a chci vydržet i s testováním! Test si chci teda udělat, ale až den, před tím, než půjdu na hcg. Přece jen, bude vhodnější, aby ta vlna emocí se vybouřila doma. Ať bude jakákoliv. A další den na to, nám to jen v nemocnici potvrdí, nebo vyvrátí. Doufám, ale že budou s testem za jedno. A opravdu, ať to dopadne jakkoliv. Budu statečná 😨 Vám ale moc děkuji! Ani nevíte, jak mi pomáháte!!! Jste zlatíčka. I já Vám přeji, ať už zase můžete odpočítávat dny jako teď já.... 😉
monulkab: A s těmi zvířátky je to super nápad! I my jsme takový měli 😉 a náš pejsánek, naše čtyřnohé děťátko, nám dělá jenom potěšení. A kdo ví, třeba zrovna u tebe si vyplní, i ta babská rada: že se může zadařit i normálně....

antoaneta
11. led 2010

ahoj ivanolysonkova: také jsem měla dlouhý protokol, a určtě se chránit nemusíte. Nemá to na nic vliv. Jak psala chanel. Když Vám to nešlo do teď přirozeně, tak by byla velká náhoda, kdyby to teď šlo. A ikdyby, tak to přece nebude naškodu 😉 ba právě naopak, co? 😀 Moc bych ti to přála. Nám doktoři řekli, že se to stát může, že můžeš otěhotnět ještě předtím, nebo souběžně se stimulováním. Že akorát se pak těžko potvrzuje, jestli se otěhotnělo ještě přirozeně, nebo po IVF. Ale řekl nám, že klidně můžeme sex dál aplikovat, ovšem do doby, než začnu s tím hlavním stimulováním. To bysme měli být pak opatrní, protože vaječníky jsou hodně prokrvený a zvětšený, a může dojít i k poranění.
Přeji ti hodně štěstí!!!

antoaneta
11. led 2010

Mirenkam: Ahoj, vítám tě tu! A přeji ti mooooc štěstí! Mrzí mě, že máš takovou špatnou zkušenost 😔 Já se také dlouho rozhodovala do kterého caru jít a jsem moc ráda, že jsem si nemusela projít tím, co ty ☹ Zvlášť když jsem to všechno absolvovala poprvé. Já jsem na obilňáku moc spokojená. Všichni se tam ke mně chovali a chovají moc fajn a přišlo mi, že jim na mě a na tom, aby se to povedlo opravdu záleží. Sice nevím kam chodíš, ale určitě pokud pochybuješ a nemáš tam k nim důvěru, tak jednej!!! Určitě ať se rozhodneš jakkoliv, tak to bude správně. Držím palce!

chanel
11. led 2010

Anto: rychle Ti to uteče už to máš za pár!!!!!!!!!! Já zítra zase jdu na Obi, s výsledkama a jsou po těch stimulkách dost špatné, myslím, že budu muset na laparku ☹ , takže o to víc Ti držím pěsti,aby to vyšlo...dr. mi říkala, že každý nepovedený pokus dělaá v břiše paseku ☹ ☹ to je fakt radost to slyšet!

mirenkam
11. led 2010

antoaneta díky... my do toho CARu, kam ještě chodíme vkládali dost důvěry a nadějí, ale postupně jsme se zklamávali víc a víc..... Nikdy nám neřekli úplnou pravdu... a vše jsme se dozvídali až na poslední chvíli..... Tak nám řekli např. že manžel má špatný spermio, ale že se teda udělá ICSI a bude..... Až jsem stimulovala a volala si na informace, kolik si mám pichat dále jednotek...., tak mi do telefonu řekli, že manžel má jít na TESE, a tak ať si udělá předoperační vyšetření. Já ani nevěděla, co to je, tak mi to vysvětlovala po telefonu.... Kdyby to třeba řekli dříve, tak bychom tu stimulku odložili a zkusili počkat..... Pak nám řekli, že se spermio se dělat nic nedá, že se nedá zlepšit, což si nemyslím..... Pak když jsme se probudili oba po narkóze, tak došli na pokoj, a otravovali, že se vajíčka budou muset oplodnit dárcem...., že ani to TESE nepomohlo..... nakonec, je oplodnili našemi.... Vždy na poslední chvíli přišli, takže nám dejte tolik a tolik a my uděláme...., musíme udělat... jinou šanci nemáte.... Byla to síla. v podstatě tahali jen peníze a nesnažili se nám ani nijak moc pomoci..... ☹

antoaneta
11. led 2010

chanel: tak to je fakt radost slyšet! Sakra ženská ty dycky přijdeš s něčím novým a já mám zase brouka v hlavě 😒 nééé, dělám si srandu 😀 😀 Za pěstičky ti moc děkuji, já ty svoje budu zase držet tobě! A to jako jaké výsledky máš špatné? Krev? Hormony? Bříško? Uvidíš, třeba se to srovná, nestraš hned s kudlou..... Budu na tebe myslet! A informuj!!!

antoaneta
11. led 2010

mirenk... to mě moc mrzí, chuďátko. To co tady píšeš, je jak špatnej film. To není snad možný 😠 Manžel měl taky hoooodně špatný spermie, ale s odstupem času, se mu spermiogramy dost měnily a taky hooodně zlepšily. A to o dost procent. Dokonce se zbavil i jedné diagnozy. Na začátku měl Asthenoteratozoospermie (pomalý a vadný) a nyní už jen Asthenoteraspermie (pomalý) A to vše díky hromadou vitamínů a snad i zdravějším životním stylem. A také i nám trošku hrozila operace - jeden doktor mluvil o varikokéle. Ta se naštěstí pak u manžela nepotvrdila. Ale TESE? Dyť to se dělá, když tam žádnou spermii nemá. Tak kde pak nakonec ty vaše vzali? No nic. Bez komentáře. Ale vím, že těm co mají špatné, nebo téměř žádné spermie, mohou lékaři předepsat nějaké léky i injekce. Záruku stoprocentního zlepšení sice negarantujou, ale pokus je pokus. Manžel jedné holky odsud si na to píchal pregnyl a spermie ejhle byly na světě! Píši ti to vše proto, že opravdu někdy se na všechny doktory dát nemá a člověk si někdy hold musí udělat taky něco podle sebe. Nebo další možnost je také najít si takovýho doktora, jehož slovo bude pro tebe svatý! Když jsem ležela na vyšetření v nemocnici, tak tam se mnou byla jedna holka, která taky odešla ze soukromého caru - mám pocit že z heliosu (snad jsem to nepopletla a teď jim nekřivdím), na který nadávala, že z nich taky tahali jen peníze. Za všechno chtěli zaplatit i za konzultaci, i za spermiogram. A když tam dělali jejímu manželovi spermiogram, tak jim řekli, že je úplně špatnej, že prostě nic, a že mají přemýšlet o dárci. A tak odešli, udělali si spermiogram jinde a ejhle spermie tam byly! Pak si uvědomila, že ten jejich kalíšek ta sestra odložila k topení. Do teď je přesvědčena o tom, že jim prostě ty jejich spermijky uvařili. Ale to jsem teď jen odbočila od toho, co jsem ti chtěla napsat a vlastně už předtím napsala. Mirenkam: Pokud jen trošku pochybuješ a nedůvěřuješ jim - opravdu odejdi a za včas! Kamkoliv. Protože pokud tam není vzájemná důvěra a pochopení, pokud se budeš trápit tím, že jim stejně nevěříš, tak je celé vaše snažení a toužení k ničemu! Musíte být oba v pohodě! S tím fyzickým Vám doktoři pomůžou, ale tu psychiku si musíte dát do kupy vy!!! Chcete přece aby se povedlo, ne? Tak ne nadarmo se říká..... nemysli na to a buď v pohodě!!!! Budu na tebe moc myslet!!!!

chanel
11. led 2010

Anto: jsou tam cysty na vaječnících a prý polyp v děloze,právě z té stimulace 😠 Mirenkam: to je fakt síla, to se Ti na Obilnáku nestane. Nebyla jsi náhodou v Heliosu?Ale jestli nechceš, tak to neříkej.

chanel
11. led 2010
chrobacek
11. led 2010

ahoj holky, chanelko kde ti to našli vždyt na Obilnáku jsi říkala, že jsi v pořádku ne? co s tebou teda budou dělat???

chrobacek
11. led 2010

jinak spermiogram v Heliosu je zdarma pouze když se dělá další vyšetření tak se doplácí 1000,- ale my to měli zdarma protože máme špatný spermiogram takže ten trial wash nebo co se to tam platí nám nedělali protože víme, že nám to k ničemu není

mirenkam
11. led 2010

ahoj holky 😉 , díky za odpovědi... bohužel trefili jste to.... chodíme do Heliosu 😠 Ještě tam máme mrazáčka a ve středu by měl být KET, ale protože si o nich myslím své, tak se to patrně nepovede 😠 a objednáme se na Obilňák 😉

chanel
11. led 2010

Chrobi: na cétéčku, je to daleko přesnější než ultrazvuk,uvidím co bude zítra. A tak jsem Mirenkam ráda,protože bohužel jsem byla na konzultačce, ted před svátkama právě tam a měla jsem z toho blbej pocit! Hned v úvodu chtěli tisícovku za spermiogram. ...........stačilo! Šla jsem se pozeptat protože, jsem už po druhém ivf a nic...ale raději zůstanu,kde jsem. Doufám, že i když je to tam na nic,at se Ti KET povede!!!!!!At nemusíš jinam! MOc Ti budu držet pěstičky!!! Byla by to úleva!!

mirenkam
11. led 2010

z nás vytáhli celkem kolem 35 000 a na KET si mám donést 2000 ☹

chanel
11. led 2010

Cože?? Ale jo to sedí, taky mi dal ceník a říkal, že tu metodu PGD,že u mě by byla vhodná...taky by to vycházelo na hodně. Na Obi to je cca 20tis.+-. Byla jsi u Texla nebo u Šuly? Já u Šuly.Říkal, že dřív byl na Obilnáku

mirenkam
11. led 2010

Já taky u Šuly - chodím k němu u Texla jsem byla jen 2x na ultrazvuku...

chanel
11. led 2010

Když jsem se ptala Šuly, co dělají při ohss, tak prý vodu vytáhnou jehlo a pošlou Tě domů. Snaha, ta sem taky chodila a byla na Ketu v Heliosu a podařilo se! Takže šance je vždy!!

antoaneta
11. led 2010

jééé, takových příběhů se stejnou adresou centra jsem už slyšela 😒 Asi teda na tom něco bude. Ikdyž abysme nebyly jen zlé, slyšela jsem i o těch, kterým se tam zadařilo. Ale tak či tak - hlavu vzhůru mirenkam: třeba se na tebe štěstí usměje a ten KET vyjde!!! Budu taky na tebe myslet!!!!

mirenkam
11. led 2010

HOlky jsem ráda za vaše kladné reference k Obilňáku.... už jsem byla zděšená je to všude stejné 😉

antoaneta
11. led 2010

Chanel: držím palec, ať se těch tvých bolístek brzy zbavíš. A jak si psala, hold musíme stát nohama na zemi a říct si, že to stimulování asi dvakrát člověku na zdraví nepřidá. Možná naopak. Musíme se ale uklidňovat těmi lepšími a hezčími věcmi. Třeba nakonec tím výsledkem, pro který to děláme. Ale jen tak mimo mísu. Já za celý život (do stimulování) nezblajzla jedinej hormon, ani antikoncepci (protože jsem nesměla) a stejně sem polyp měla a nějakou tu cystu taky. A pak si teda vyber.... 😒

sjuzan
11. led 2010

Ahojte,
přidávám se do diskuze...

Do CAR na Obilním trhu jsme taky chodili,nikde jinde jsme to ani nezkoušeli a díky tomuto centru máme 2 dětičky-po 3 letech.Taky nás to stálo dost peněz a určitě by se našly negativa,co se nám nezdály,ale pozitiva převažovaly,a kdybych to měla zhodnotit,tak jsme tam byli spokojení a kdybychom uvažovali o dalším dítěti,tak jdeme znovu tam.

Držím všem palečky.Vím,co to je za boj....fyzicky,ale hlavně psychicky vyčerávající....nemluvě o zklamání,které přichází s každým nepodařeným cyklem.
Moc vám všem přeji,aby jste se dočkali vytouženého děťátka,stejně jako my.

chanel
11. led 2010

Antoanetko: i to se může stát 😒 já jsem na hormonech odajakživa 😠 sjuzan: teda paráda!!! Gratulace ke dvěma dětičkám!! Souhlasím s Tebou i negativa se najdou,ale pozitiva jasně převažují!!!!!!!!!!

chanel
11. led 2010

Anto: jak ti odstranili polyp? Laparkou a cysty taky??

antoaneta
11. led 2010

chanel: Cysty mi chtěli rozehnat hormonama (vím,že to byla i jako antikoncepce), jenže to sem nemohla, pak mi je chtěli rozehnat injekcemi - Agolutin - že prý ten je hormonálně šetrnější, ale i na ten můj doktor (cévař) nepřistoupil. Přesto jsem nakonec do toho šla po hlavě, a rozhodla se, že to risknu, tak mi jich pár píchli. Ale s cystama jsem chodila dál a dál fungovala a celkem to i šlo. Občas břicho zabolelo, ale zvykla jsem si. No a pak se mi ztratili. Nikdo neví, jestli samy od sebe, nebo praskly a pak už o.k., nebo to ten agolutin, nebo něco jinýho? Ale ťuk, ťuk, teď mám dlouhý léta pokoj.
No a ten polyp, mi zjistili, když mě taky pobolívalo břicho, ale hlavně jsem začala občas špinit, (třeba po sexu, a žádná divočina to nebyla 😉 )A ten mi odstraňovali spodem. Normálně pod narkózou, dlouho to netrvalo, přes noc, jsem si jen poležela v nemocnici a pak šla domů. Pak jsem jen netrpělivě čekala měsíc výsledky z histolky - ty dopadly naštěstí dobře. Dělali mi to letos (vlastně už loni 🙂 )na obi, a vše v pohodě. Následky a problémy nemám žádný. Určitě bych ale na laparku kvůli tomu nešla. Jde to fakt spodem a je to jednoduší, a není to takový nářez pro tělo, jako laparka(idkyž je šetrná). Jestli můžu poradit, tak to bych doporučila. Zkus se zeptat. Je možný, když ti to samy nenabídli, že třeba to nejde u všech. Ale vzhledem k tomu, že jsem podepisovala takovej předtištěnej formulář o tom zákroku, tak je to asi celkem běžný. Jo a vlastně! Takhle odstraňujou i cysty! Málem bych zapomněla, předtím než jsem na to šla, tak se na ultrazvuku jedna mrška objevila a taky jsem počítala já, i oni, s tím, že mi ji rovnou odstraní. I jsem kvůli tomu podepisovala druhý formulář - druhý zákrok. Po tom zákroku mi ale řekli, že mi odstranili jen ten polyp, že tam žádnou cystu neviděli, že to mohl být předtím jen strašák na ultrazvuku. A možná že i byl. Protože pak tam opravdu žádná nebyla. (Nebo byla? A že by se jich lekla a utekla, když na ni nakukovali? 😀)
Chanel, neboj! A pokud to jde, běž na to spodem, fakt potom dobrý. Jen trochu krvácíš, spíš špiníš, ale jen chvíli, já špinila tak tři, čtyři dny, ale to bylo tím, že jsem si ještě píchali injekce na ředění krve, a na to říkali, že je to normální, proto krvácím víc), břicho bolí jen trochu a opravdu snad jen ten den. Navíc, pokud ti nedělali třeba všechna vyšetření před IVF a ještě hledají příčinu, mohou ti i tak rovnou udělat hysteroskopii - kouknou ti ze vnitř na dělohu (mohou tam být taky třeba polypy a ty mohou bránit těhu) Bez tohoto vyšetření se ta příčina prý nezjistí. (jo ještě vím, že někde odstraňují polypy i na gyn, v rámci vyšetření, ale to by u tebe neřešilo zase ty cysty 😒 ) Snad jsem ti aspoň trochu pomohla a zbytečně neviděsila....

lucka.adis
11. led 2010

Ahoj holky, jdu na vás mrknout, co je nového a koukám, že jste se pořádně rozrostli 🙂
.....takže všem přeju ty // vytoužené čárky na těhu testíku a držím palce!!!!!!!

chanel
11. led 2010

Antoanetko: děkuji, jsem Ti za Tvé psaní vděčná! Uplně jsem se uklidnila, zeptám se na všechno..fakt je, že se mi do klasické laparky nechce 😠 i když mi ji Čadová nabízela v prosinci,právě místo 3.pokusu a zvlášt kvůli tomu,aby se podívala na dělohu, která je vlastně u ivf problém, že se embryo neudrží.Jinak mám celkem kvalitní materiál. Ještě jednou mnohokrát děkuji!!!!! Ještě se chci zeptat, jak dlouho to trvá,je to kratší než laparka? A narkoza je lepší? ...po laparce jsem byla jak králík, třepala jsem se tři hodiny.