CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

veria
10. srp 2010

Jo, byla, domluvili jsme se na minimálku hned na září, ale teď nevím, kdy na ni budu moci jít.

chrobacek
10. srp 2010

@veria já vím, ale není nic jednoduššího než říct, že za to můžou spermie viz to tak bylo u nás .... stačilo jít do Hel. kde mi dr. vyrazil dech tím, že řekl měla jste špatnou stimulaci a vajíčka a o spermiích natož dárci nepadlo ani slovo ... a sama víc jak to nakonec dopadlo, takže kdybych zůstala na Obil. věřím, že by jsme taky šli do dárcovských po těch neuspěších, protože tam nikdo o kvalitě vajíček ani necekl !! jediné co mi doporučili byla laparoskopie přitom stačilo úplně jednoduše změnit celou stimulaci

veria
10. srp 2010

Dobře, já vím, že to u tebe bylo jinak. A vidíš, nám se na Obi vždy aspoň ty dvě embrya vyvinou vzorně, a co z toho je.....Za to oni už nemůžou, že se mi to vyvíjí pak už jen chvíli. A to je největší hrůza, lepší, kdyby se to nepovedlo vůbec.
Ty jsi udělala samozřejmě dobře, že jsi změnila CAR. Mně nemá jiný CAR jiného co nabídnout, do RF jdu jen proto, že tam dělají ty minimálky......

chrobacek
10. srp 2010

no jasně, ale právě proto jsem se snažila ywet rozmluvit nějaké balení snažení formou dejte mi informace o adopci ... myslím, že ještě není ten správný čas o tomto uvažovat, protože nevyzkoušela všechny možnosti a jednou z nich je práve minimálka v RF resp minimálky, protože jedna není záruka úspěchu...ale vím jak se tam daří prostě třeba až na potřetí, ale klapne to ... je potřeba to tam sázet jedno za druhým a to tělo nějak zblbne a ona se to nakonec povede 🙂

chrobacek
10. srp 2010

například toto mluví samo za sebe 🙂 holka z RF 😉

ASMEENA – 1 mimi po minimální stimulaci –TP listopad 2010 – UTZ 3D 25.6.
(původně prodělané 9xIUI, 2xIVF + 1x KET ve Fertimedu, 2xminimální stimulace,1xKET v Reprofitu)

veria
10. srp 2010

Chrob - taky si myslím. Navíc i tyhle moje neúspěchy, že se to na chvíli chytne, snad dávají naději, že se to jednou udrží úplně.....

monulkab
10. srp 2010

Doky z reprofitu mi říkal, když jsme spolu mluvili o té další stimulce, že ještě čeká na vyjádření od embryologů, a že pak něco vymyslíme. Myslíte že u těch špatně se vyvíjejících - třech ze čtyřech, se pak dělají ještě nějaké testy ?
Veria a jak na tebe působil Štelcl? dobrý?

veria
10. srp 2010

Takže jí to nakonec vyšlo z KETu po minimálce? Tyjo, to musela mít na minimálku dost vajec, nebo se jí všechny krásně vyvíjely....

chrobacek
10. srp 2010

no jasně akorát to chce to správné embryo 😉 a třeba to bude to kde se přistimulce nebudeš ládovat hormony v takových dávkách... čím ti řekli, že budeš stimulovat v RF?

chrobacek
10. srp 2010

@veria jo ale to tam opravdu bývá, že mají stejně vajec jak při ivf dokonce myslim sukubka co je taky těhule ... měla víc vajec na minimálce jak při klasickém ivf

veria
10. srp 2010

Chrob - nějaký Bravelle, neslyšela jsem o tom ještě v životě. A prý možná v kombinaci s klostylem. Ty léky by chtěl rozdělit na 2 minimálky (pokud mi je pojišťovna schválí).
jo, Štelcl dobrý, je ochoten vše podrobně rozebrat. A i maily si s ním můžu psát, když mám nějaký dotaz.

chrobacek
10. srp 2010

jo to vím, to dávají těm "starším" resp. asi možná kvůli té endošce..... já si myslím, že oni se tam fakt dost snaží a hlavně tam jedou ty minimálky snad nejvíc v celé republice, takže prostě mají zkušenosti ... a hlavně fakt můžeš jít 3x po sobě takže oni to zvládnout prostě poladit když nevyjde jeden cyklus... hodně holkám to tam vyšlo napotřetí po sobě.....

veria
10. srp 2010

Bravelle je pro starší, jo? hahaha. No, to taky jsem, žejo. Já myslela, že je to spíš levnější, tak aby to pojišťovna spíš schválila.

veria
10. srp 2010

Jsem se teď koukala na net, podle mně je to úplně to samé jak Menopur.

chrobacek
10. srp 2010

no mě připadalo že to měly ty co jsou jakože starší nebo se huř stimulují ..... hele tak to ti můžou dát merional ten je vůbec levnej...

chrobacek
10. srp 2010

@veria hele tam je jenom FSH ne? já měla i LH a to si myslím, že u mě pomohlo protože já ho mám docela nízký sama o sobě

veria
10. srp 2010

Jo, tam jen to menopauzální FSH 😀

chrobacek
10. srp 2010

tak menopur je taky s LH

veria
10. srp 2010

Aha. No to je jedno. Já to nebudu zkoumat. Já mám LH zřejmě v pořádku, mám ho na stejné hodnotě jak FSH, a tak by to myslím mělo být.

chrobacek
10. srp 2010

jo já ho mám fakt nízko takže dr. řekl, že právě chce zkusit ty s tím LH a ono to klaplo 😉

no každopádně jsem na vás kočky zvědavá jak to povalí v RF 😎

monulkab
10. srp 2010

no, to já jsem zvědavá taky...

petula82
11. srp 2010

@veria Ahojky,tak budu na září držet palečky. Já stimulovala teď na posled na IUI clostilbegytem,měla jsem 5vajíček a jedno se nám chytlo.Tak třeba ti bude stačit minimálka.Dneska jdu na odpolední a vůbec se mě nechce.Mějte se všichni pěkně.pá

monulkab
11. srp 2010

to je hafo moc, folíků s clostilobegytem, otázka je jestli ve všech byly zralá vajíčka...já s clostilem měla jen 2 folíky, ale z toho jednoho se zřejmě udělala cysta, páč jsem měla pak 14 dní zpoždění a bolel mě na jedné straně břuch...

petula82
12. srp 2010

@monulkab Ahoj Moni,pěkný folíci byly jen dva,zbytek neztihl dorůst.Jinak máme už velkou šanci,že kolem vánoc se dočkáme mimča,manžel včera volal na soc. a ptal se co je nového.Manžel mě dneska odjíždí do těch zatopených oblastí,jedou pomáhat.No vidíš,my si tady kolikrát stěžujem na maličkosti a jsou lidi,kteří už nemají ani střechu nad hlavou.
A jak pokračuješ ty.Já už mám ve vás holky zmatek,jak nechodím sem tak častěji.Mějte se hezky.pá

monulkab
12. srp 2010

Já půjdu v září buď na další minimálku nebo na klasické IVF, ještě se musím domluvit s dokym...

monulkab
13. srp 2010

vidím že to tady žije 🙂 babizny poraďte mi, můžete mi doporučit nějakou dobrou kosmetičku v Brně? moje dlouholetá kosmetička teď práskla s podnikáním, a já nutně potřebuju kosmetický ošetření! budu ráda za každý tip.

elennka
13. srp 2010

pošlu ti kontakt do IP, je to moje spolužačka ze zdravky... 😉

mirenkam
14. srp 2010

ahoj holky, dnes embrya 6 buněčná (6embryí)- 3 den kultivace , chtěla jsem se zeptat, je to v pohodě? Vpondělí mám dojít na transfer.... Prý se tam leží 2 hodiny po transferu. Holky je něco vhodné co dělat a nebo naopak nevhodné, co po transferu nedělat.... dík

mirenkam
15. srp 2010

ahojky holky....a ještě jsem se chtěla zeptat, kam mám jít na ten transfer - tam kde je ultrazvuk a nebo mám jít napřed na odd.? Ještě se musí dořešit ta platba, kolik doplácet, ne? To je před a nebo po transferu? díky ahoj 🙂

veria
15. srp 2010

Mirenko, nejdřív na oddělení, tam ti dají fakturu, kterou půjdeš zaplatit na pokladnu, pak zpět s dokladem na oddělení a pak tam kde je ultrazvuk (transfer se dělá na tom sálku, co OPU). Trochu lítačka, no, ale to zvládneš. O režimu po ET ti popovídá sestřička, až tam budeš ležet.