CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

kobla
1. lis 2010

ahoj hanuse,vítáme tě mezi námi. Já jsem na OBI spokojená. 3krát jsem byla na IVF a ICSI,pokaždé jsem byla těhu a jedno vydrželo až do konce a máme chlapečka. Na jaře to zkusíme ještě jednou,naposledy. Pak už budu stará koza 🙂 s nervama v pytli 🙂 Monulkab-ten dr Stelcl-nebyl predtím na OBI ? Nějaky tam před 3 lety pracoval.Na odd16, i na porodním.

sajmona
1. lis 2010

@hanuse ahojky držím pěsti na iui,třeba tentokrát to vyjde,jednou prostě musí 😉 . Výhrady na obi tu holky mají ty,kterým se tam nazadařilo,ale zase na druhou stranu ty,kterým se zadařilo, nedají na ně dopustit viz diskuze Těhulky z obi 😉 .. já sama mám taky po 2 neůspěšných iui a 3 IVF a zatím tam ještě zůstanu,prostě jim věřím...tak přeji hodně štěstí 😉

veria
1. lis 2010

@monulkab Jj, ke Štelclovi. Už jsem jednou za ním na konzultaci byla, tak jsme se předběžně domluvili a teď mu prý stačí, když napíšu mail a můžem začít.

monulkab
2. lis 2010

petula82 ahoj! tebe jsem tu už dlouho neviděla! jojo, udělám si test ještě později, resp. 6.11. půjdu rovnou na krev, ale dnes jsem si už nechala ukončit neschopenku a zítra půjdu do práce. Doma bych stejně akorát myslela na blbosti...

sajmona
2. lis 2010

@monulkab máš recht 😉 ale držím palce

monulkab
2. lis 2010

sajmona, asi si pořídím psa nebo co, nejdřív jsem chtěla anglickýho buldoka, pak jsem slevila na mopsíka, a dneska jsem se zamilovala do francouzskýho buldočka...no uvidíme 🙂

monulkab
3. lis 2010

dneska jsem ráno slyšela v rádiu zprávu, že ve FN Brno přišli na nový způsob rozdělování spermií podle zralosti, údajně dokáží rozeznat zralou spermii a tím pádem zvýšit úspěšnost při asist. reprodukci. Sem si myslela že tomu tak je už od začátku co jsem začala řešit problém s početím a ono ne...

mirenkam
3. lis 2010

@monulkab ahojky
tady o tom něco je:

PICSI - nová metoda pro výběr zralé spermie

Normální tvar a pohyb spermie nemusí znamenat také její správnou zralost. Zralost spermie úzce souvisí se schopností spermie navázat se na povrch vajíčka. Této vlastnosti využívá právě nová metoda PICSI. Jedná se o mikromanipulační metodu a principem je navázání nejlepších spermií na speciální vrstvu obsahující vazebná místa (molekuly tzv. hyaluronanu), které zralé spermie bezpečně rozpoznají a na které se zachytí – viz obrázek. Takto navázané spermie jsou potom cíleně vybrány pro oplození vajíček metodou ICSI (intracytoplasmatická injekce spermie).
Metoda PICSI díky výběru skutečně zralé spermie zlepšuje výsledky léčby. Je přínosem především v případech velmi nízkých hodnot spermiogramu, nízkého počtu oplozených vajíček po standardní metodě ICSI a nedostatečného vývoje embryí v předchozích cyklech.

chrobacek
3. lis 2010

ahoj

moni nová ta metoda asi je pro Obilnák, protože v Heliosu se používá už nějakou dobu, ale nemyslím si, že by díky tomu měli lepší výsledky, protože ji nikomu moc nenutí co vím... jen v případě hodně špatného spermiogramu a to opravdu hodně špatného !!!

veria
3. lis 2010

Ahoj, já si myslím, že jde o nějakou jinou metodu než PICSI, to není nic nového. Tady jde o nějaký speciální mikroskop na výběr spermií a taky o simulátor dělohy, kde mohou zkoumat vývoj vajíček. Četla jsem o tom nedávno v novinách, ale tam psali, že je to spojeno s etickými problémy a že na zavedení do praxe se ještě musí počkat. Ale včera prý bylo ve zprávách, že se s tím už pracuje.

monulkab
3. lis 2010

zní to zajímavě, ale proč s etickými problémy?

monulkab
3. lis 2010

http://www.ivfbrno.cz/

tak je to jak píše chrobi, na stránkách OBI píší o novince PICSI

monulkab
3. lis 2010

chrobi proč nemáš v albu žádný fotky mimisků? taky by mě zajímal tvůj břuch, jestli už rosteš 🙂

hanuse
3. lis 2010

@kobla Děkuju za přivítání🙂 Tak u vás to mělo aspoň jednou šťastný konec.. Já jsem v situaci, kdy fakt nevím, pro co se rozhodnout, jestli na obi zůstat nebo ne. Bojím se té embryologie. Přijde mi totiž divný, že jsme měli osm embryí a z toho přežily jen dvě, který jediný byly ICSI. To je docela velká umrtnost. Ale tak uvidíme, co nám řekne ta genetika, co má co nevidět dorazit....

hanuse
3. lis 2010

@sajmona Děkuju, já tam asi nakonec na to druhý IVF ještě zůstanu. Hezky v klídku po novým roce do toho hupsneme. První bylo v létě, bylo vedro a pořád mě to táhlo ven, tak snad v zimě se zadaří, když budu po transferu zalezlá v teple.

hanuse
3. lis 2010

@monulkab Taky o tom dost přemýšlím, ale zase jsem celý dny v práci a bydlím v bytě. Chtělo by to baráček, to bych měla aspoň dva psy a na dítě bych tak nemyslela. Hezky bych si je piplala a byl by pokoj.

sysysy
3. lis 2010

@hanuse - my měli 17 zralých vajíček a z toho jsme si nechali přes ICSI oplodnit jen 6 - byla to taková "jistota", protože už jsme jedno dítko měli přirozeně, tak jsme předpokládali, že zbytek se bez problémů oplodní taky přirozeně. A ejhle, z šesti přes ICSI se oplodnilo jen 5 a z 11-ti přirozeně se oplodnili jen 2!!! a tyhle dvě navíc ani nepřežili PK...
Podle mě je to prostě blbá náhoda....

hanuse
3. lis 2010

@sysysy Asi jo, ale to víš, mě prostě vrtá po těch dvouch letech snažení hlavou úplně všechno. 😀 Těm mým IVFkovým se zastavil vývoj v šesti buňkách.

sysysy
3. lis 2010

@hanuse - taky jsem nad tím dumala, proč je rozdíl mezi těmi napíchnutými přes ICSI a přirozenými... Jsem si říkala, že třeba při ICSI píchnou přímo do středu a pak se to lepší dělí.... A přirozeně se třeba spermijka nějak blbě zakousne naokraj 😀 - ale to už jsou moje fantasmagorie 😀
Nám nakonec po PK zůstaly 4 morulky, dvě šoupli do mrazáku a dvě ke mně. Prý byly úplně stejné super kvality - a chytla se jen jedna, to je taky divné, když bylo všechno stejné, proč ta jedna nepřežila 😖

lucka.adis
3. lis 2010

Ahoj holky, jdu na vás zase po nějaké době kouknout a co se tady neděje... docela mě mrzí, že spousta holek, kterým nevyšlo IVF atd. na Obi jenom nadávají a zbytečně pomlouvají. Od toho tady ty stránky přece nefungují, tady se mají scházet holky, které chodí do Caru na Obi a mají si navzájem radit a hlavně podporovat!!! Já sama jsem mezi tyto holky také chodila a na Obi nedám dopustit, i když se nám IVF nepovedlo a zadařilo se nám z nějakého štěstí, počít dítě přirozeným způsobem, což u nás bylo neřešitelné. Nebudu tu rozepisovat jména, kdo Obi pomlouvá atd. oni to určitě ví sami, koho myslím.
Myslím si, že spousta holek, začlo s protokolem a různými vyšetřeními na Obi, kde se bohužel nezadařilo a když najednou přestoupily do jiného Caru, tak jako mávnutím kouzelného proutku ženská otěhotněla na první pokus a hned začla Car chválit a Obi pomlouvat, právě tady na této diskuzi 😖 myslím si, že je to docela nevhodné.. na Obilňáku je spousta doktorů, kteří se snaží vyjít vstříc, někdo míň ale ve většině případů narazíte na super dr. který dělá vše proto, aby Vám pomohl k vytouženému rodičovství.

Já jsem ráda a říkám to sama za sebe, že jsem na Obi šla. Po prvé jsme byly v Heliosu a stálo to za prd, jak přístup tak i to ostatní, ale někomu zase přinesl štěstí..... a já ho také na jejich diskuzi nepomlouvám, tak proč by měli holky, které přešli do jiného Caru pomlouvat sakra Obilňák!!!! To si fakt nezaslouží 😔 ... Ale to je jenom můj názor!!

@monulkab
@sajmona Moc Vám holky držím palce.. i Chanelce a ostatním, které už Car několik měsíců navštěvují nebo s tím teprve začínají. Někdy se to určitě prolomí a Vy všechny se budete dívat na ty nejnádhernější // na testu 😵 😵

hanuse
3. lis 2010

@sysysy No moje fantasmagorie byly zase takový, že tím, že ICSI embryjka nezahynuly a IVFkový jo byl jen takový tah CARu, abysme to ICSI vychvalovali a případně příště do něho šli taky a třeba s více vajíčkama. Protože je z toho víc peněz pro CAR. No jo, ať žije paranoia. 😀 Zato ta tvá teorie s vpíchnutím spermijky do středu je reálnější a asi na tom něco bude. Tak to je super, že se ti s takovou "úmrtností" embryjek jedno chytlo. Dává mi to naději do příštího IVF, že i nám se to povede.

sysysy
3. lis 2010

@hanuse - určitě se ti IVF povede, to buď v klidu 😉 Už víš do čeho jdeš a co od toho můžeš čekat 😵 . Nám nabízeli i PICSI - což mě při manželovi velmi dobrém spermiogramu překvapilo, ale budiž, je to jejich práce to nabízet. Ale nešli jsme to doho, přece jen ta cena pouze za ICSI a PICSI by byla dohromady 16tisíc....a kde je zbytek 😒

hanuse
3. lis 2010

@sysysy Do toho PICSI bych nešla, taky máme spermio dobrý až na tu rychlost mršek. Teď nám teda nějak poklesla, ale vitamíny to zase vyhoní nahoru. To je fakt, před prvním IVF jsem se toho strašně bála a pak jsem byla překvapená, jak to bylo v pohodě. Nejvíc jsem se bála, že budu nějak moc psychicky labilní z těh dávek hormonů, ale snášela jsem to úplně normálně, žádná změna. Akorát to píchání injekcí není žádná hitparáda a ještě první volání na embryologii, jestli se vytvořily embrya byl taky horor...

monulkab
4. lis 2010

hanuse já bydlím taky v bytě 3+kk, navíc máme doma všechno nové, tak bych se i trochu bála že nám to šťěně všechno zničí, ale na stranu druhou jsem si říkala, že bych si pesana mohla brát i občas sebou do práce, takže by nebyl doma pořád sám.
sajmona mohla bys mi prosím poslat do ip info, kde jste kupovali toho vašeh buldočka, jestli ho máte s PP, a jestli je něco co bych měla před případným zakoupením tohoto plemene vědět? (kromě toho co jsi mi už jednou psala, že čím víc buldok, tím víc chrochtání, chrápání a prdění? 🙂

kobla
4. lis 2010

hanuse- nase prvni ivf-6 vajiček,vse oplodneny icsi-prežily jen ě,ty mně zavedli,ale vedly k biochem tehotenství, 2 ivf-8 vajiček,vše icsi,prezily 2,zavedeny a mame 3leteho kluka. 3ivf-10 vajicek,vsechny ICSI,2 prežily,obe zavedeny,tehotenství vydrželo ale jen 10 týdnu. Chlapeček vznikl po zavedení 8bun embrií po PK a pri tom posledním těhu to byla morula a blastocta a stejně se to nakonec nepovedlo. Do PICSI určitě pujdu,manžel ma jen 1procento zdr spermií-3patná genetika. Picsi dělají na OBI už od léta. Nikam jinam bych něšla,OBI věřím. Jen ta Cadová mně mrzí... Taky bydlím v 3kk a máme dvě andulky,které jsme nasli a na bordel to uplně stačí. Kdo má málo uklízení,at si pořídí ptáky 😀

rioko
4. lis 2010

ahoj holky, taky mě mrzí když tady někdo jen zajde na Obi zanadávat nebo to zkritizovat, tohle téma jsem zakládala před 3 rokama z důvodu, aby se tu chodili holky z Obi povzbuzovat, mohli se sdělit poznatky z lékařů a podobně, ale ne aby tady ostatní od Obi odrazovali a podobně. Jasně, některým to na Obi nevyšlo, přešli do jiného CAR a jsou spokojenější, to jim nikdo nebre, určitě je tady každý rád vidí když napíšou jak se jim daří a tak, ale nemyslím že je fér k novým hned vypisovat negativa na Obi a podobně - kromě toho já si myslím, že úspěch nebo neúspěch ještě neznamená, že to je k vůli CAR, jak už tady psala veria v každém to dělají skoro stejně, navíc většina lékařů v soukromých CAR právě na Obi začínalo.
jinak je tady určitě i diskuze k jiným CAR tak holky co tam chodí můžou přece probírat takové věci jako negativa z Obi tam...tak to cítím taky
nám první IVf na Obi vyšlo, druhé ne ale nepřisuzuji to Obi, vím že to bylo nekvalitníma vajíčkama a v jiném CAR by s tím taky nic neudělali...a jasně že každému sedne jiný lékař, ale proto ještě není špatný

chrobacek
4. lis 2010

@monulkab žádné nové fotky nemám 🙂 tak tam nejsou jinak pochopitelně rosteme 🙂 a to dost 🙂

sysysy
4. lis 2010

holky, Čadová už na obi není??? nebo co Vás na ní mrzí?

veria
4. lis 2010

Tak jsem si schválně pustila předvčerejší zprávy na Nově, a je to opravdu PICSI, o čem mluvili. Ale já četla v novinách o něčem jiném, a to o nějakém speciálním mikroskopu, který umí úplně kouknout do spermie a tak vybrat tu nejlepší. A to prý je spojeno s etickými problémy, taky to nechápu proč, a proto se to v praxi ještě nepoužívá. Vynalezl to nějaký vědecký ústav v Brně a také se tam k tomu vyjadřoval doc. Crha. A prý se s touto metodou daří IVF většinou napoprvé.

Jinak nevím, co tady máte s pomlouváním, podle mně tady Obi nikdo nějak výrazně nepomlouval, když si řeknem, který dr. je nám příjemnější a který ne, to snad není pomluva. Já na Obi nenadávám, i když se mi tam nezadařilo (jen na ten KET, který mi dělali zbytečně, o tom jsem už psala), naopak odcházím nerada, protože jsem si tam už zvykla, ale musím, protože chci zkusit minimálku a s ní mají v RF větší zkušenosti (nehledě na to, že tam vyjde o mnoho levněji).

@sysysy Čadová bude na CARu už jen jedno odpoledne v týdnu na konzultace, jinak ona sama už IVF dělat nebude, dělá na normálním gynekologickém oddělení (Rio tady myslím psala, že dokonce vedoucí lékařku - to znamená primářku (??). Každopádně denního dění v CARu se účastnit nebude, jak dřív dělala vše - OPU, ET, atd.

monulkab
4. lis 2010

veria já osobně taky nemám pocit že bychom tady vyloženě plivali na obilňák, já osobně hodně konfrontuju pocity z obi a reprofitu, ale určitě bych si nedovolila tvrdit že dělají všechno špatně. Ale co už. No tak s tou novou metodou je to teda zajímavý, mohli by ji tak do 3 měsíců začít aplikovat, abych na další IVF už šla "na jistotu" 🙂