CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

chanel
14. únor 2010

Tak to je Mončo, skvělá zpráva, tak to snad do třetice vyjde!!!!!!!!!!!!!!!!!

monulkab
15. únor 2010

ahoj holčiny, mám tam asi 5 folíků 20mm a jeden 17 mm, Crha mi nabízel punkci ale odmítla jsem. Stejně nebudou vajíčka ve všech. Akorát se děsím, abych nedopadla jako při posledních dvou IUI, mám strach že se mi spustí ovulace brzy... 😒 folíky mívají tak 22 mm před prasknutím ne?

veria
15. únor 2010

To by mne taky zajímalo, jestli při druhém a dalším IVF dělají znovu hormonální profil nebo nějaká další základní vyšetření, když třeba v mém případě uplynulo už rok a půl od minulého pokusu.....
Monul - takže paterčata jo?? Tak to je slušná šance 😉

monulkab
15. únor 2010

pokud neprasknou folíky všechny najednou tak by to bylo fajn, ale fakt mám hroznej strach že to zase prošvihnem, z toho šoku jsem se ani crhy nezeptala kdy předpokládá že ty folíky popraskají.. 😝

emers
15. únor 2010

ahojky holky,
všechny vás zdravím!

monulkab: ahojky!!! jsem ráda, že jste do toho opět řádně práskli! 🙂 Vypadá to báječně!!! Taky bych nešla na punkci 😉 Tak víš co ti přeju 😵 a drž se!!! Kdy na to jdeš vlastně???

veria
15. únor 2010

Monul, a kdy ti to teda budou dělat? Bodli ti Pregnyl udělají to pozítří, nebo jak?

klara.k
15. únor 2010

monul - taky držím palce.

my jsme to definitivně posunuli nejmíň o měsíc. Měla jsme začít dnes, ale napřed jsme si řekli že posunem, pak neposunem, posunem neposunem. Až jsme zpanikařila s malou neteří která má hemangiom dost velký a nebezpečný, že počkáme na tu genetiku, aspoň na pohovor. Nahnala jsme její matku ať zkusí zjistit co nejvíc infomací a uvidíme.
Ale pořád si říkám, že bych si ještě nejradší začala šplíchat a šla do toho hned. Než půjdu spát, tak asi ještě desetkrát změním názor, pak se zblázním a bude klid🙂

mmorgana
15. únor 2010

Ahoj holky,
asi od ledna sleduji Vaši diskuzi a Vaše příběhy. A po dnešku se osměluju a ráda bych se k Vám přidala.

Je mi čerstvých 33 a s mužem se snažíme více než 2 roky. Návštěvu CAR jsme odkládali, protože "třeba už to vyjde" a já měla hrozný strach z hormonální léčby.
Koncem listopadu 2009 se ukázalay // a my se začli těšit. Jenže jsem začala špinit a mému gynekologovi se to nelíbilo, tak mě poslal do nemocnice. Po různých vyšetřeních mi na Obilňáku dělali revizi dělohy (dělala ji MUDr. Sviteková). Dost jsme to obrečeli. Ale tím to neskončilo a za týden mi dělali laparoskopii a při ní odstranili vejcovod i s mimoděložním těhotenstvím.
V lednu jsme šli do CARu k MUDr. Svitekové - udělala hormonální profil (v pořádku), imunologii (v pořádku) a spergiogram (ten vyšel dost blbě, takže muže čekají další vyšetření a operace). Když jsme probrali naši situaci, tak jsme se rozhodli pro IVF (kombinace chybějícího vejcovodu a špatný spermio = velmi malé šance pro IUI).
Dnes jsme byli na Obilňáku a vše domluvili a 21. si začínám šplíchat Synarel.

Zapojuju se tedy do boje "ZA VĚTŠÍ PUPKY"!!!

sysysy
15. únor 2010

mmorgana - držím pěsti, ať ti otěhu brzy vyjde!!! Uvidíš, že příště to už bude OK.
Moje kámoška měla malou holčičku a znovu otěhotněla, ale začala špinit, tak jí řekli, že musí jít na potrat. Tak šla. Dalších 14 dnů jí bylo pořád zle a tak šla znovu na gyndu a tam jí zjistili, že je pořád těhotná, ale bohužel mimoděložně - byla ve 12týdnu. Mimčo se vyvíjelo ve vejcovodu a pod nůž šla na poslední chvíli.... Nakonec zjistili, že čekala dvojčata - jedno bylo zdravé v děloze (to jí omylem vzali) a to co se vyvíjelo mimoděložně nechali.....takže jí vzali vaječník i vejcovod, je div, že to vůbec přežila.... A za 2 měsíce byla znovu těhotná a všechno pak už proběhlo OK 🙂 a má další krásnou holčičku. 🙂

monulkab
16. únor 2010

sysysy, to je otřesný co píšeš že se stalo kámošce, jak jí kurňa můžou vzít omylem dítě z dělohy a neprohlídnout jí nejdřív celý břicho????to je hrozný.

mmorgana, myslela jsem že mudr Svietková je tam nová! Byla mi sympatická, ale nevěřila mi že na sobě poznám ovulaci, řekla mi že si to jistí vždy pregnylem a vědí že pregnyl prostě funguje, takže jsem nemohla mít ovulaci tak jak tvrdím já.navíc mi řekla že nevadí že byla ovulace třeba o den dřív než iui, a když jsem jí řekla že vajíčko přece vydrží po ovu jen 12 hodin tak mi zopakovala to s tím pregnylem. To mi docela vadilo. přece jen se už snažíme skoro 2 roky a něco málo už jsem si zjistila, přečetla nebo konzultovala s gynekoložkou....

monulkab
16. únor 2010

veria na iui mám jít zítra, ale vzhledem k tomu že jsem měla dnes v noci pravděpodobně ovu tak to vidím opět bledě. už mě to začíná ubíjet.

chrobacek
16. únor 2010

ahoj holky

moni proč si myslíš, že byla?? sexovali jste?

chrobacek
16. únor 2010

a co kdyby jsi si ted dupla, že chceš udělat ještě kontrolní UTZ ... nebo ještě jedna možnost objednej se ke své gynek. na UTZ prostě potvrdit si to že to tak je nebo budeš chodit na IUI zbytečně

emers
16. únor 2010

monulkab: chápu, taky jsem měla pochybnosti, ale přece jen bych si v tvém případě říkala, že když jich tam bylo tolik pěkných folíků, tak s některým to klapne, je to o dost větší šance než jen s 1 či 2 dominantními... 😉

monulkab
16. únor 2010

chrobi v noci mě probudila fakt nepříjemná bolest - tlak na vaječnících, od dvou ráno jsem nespala, nevěděla jsem jak si mám lehnout, když jsem ležela na zádech tak mě bolely oba vajuchy, na boku "jen" jeden na kterém jsem ležela. Měla jsem pocit jako kdyby se mi o sebe ty vaječníky třely. Ráno jsem chodila jak kdyby mě někdo nakopal do břicha, už to nebolelo tolik, ale cítila jsem to dost. Teď v práci když příjde nějaký klient tak se snažím moc nevstávat, páč při sedání mě to furt tlačí. K mojí doky bych se klidně objednala, ale takhle ze dne na den mě nevezme. O tom že bych si na obi dupla jsem už přemýšlela, ale když jsem se na začátku stimulace ptala na UTZ před IUI mudr. Svietkové, tak mi řekla že před IUI prostě UTZ nedělají, že když folikul praskne, tak se naplní krví a stejně by prý nepoznali zda už ovu proběhla. (přitom v některých CARech ten UTZ dělají před IUI, tak v tom případě nechápu proč, když tam není co vidět).
A jinak ano, sexovali jsme v neděli i včera, manža chudák musel na povel, páč jsem řekla že to prostě chci pojistit!
Emers jsi zlatá, právě to mě štve, taková šance, věřím že kdybychom se vlezli s IUI do ovu tak by to byla jistota.

monulkab
16. únor 2010

už jsem trapná, řeším to stejné už potřetí.

chrobacek
16. únor 2010

moni hele tak to zkus opravdu na tom obi řekni, že prostě chceš utz tečka... toto co ti říkala se mi nezdá protože kamoška byla na utz po ovu a dr. jí krásně řekla, že je po ovu že tam vidí zdeformovaný folikul takže vajo je pryč... tak já teda nevím... no a pokud jste sexovali tak bud v klidu a nech to na přírodě 😉

mmorgana
16. únor 2010

monulkab: Pokud máš pochybnosti, tak bych si o ten UTZ důrazně řekla. Já mám zatím s Obi celkem dobré zkušenosti, když si o něco řeknu. Po té mé revizi dělohy to chvíli (2 dny) vypadalo dobře, a pak vyšly divně výsledky krve. Sviteková urgovala histologii a navrhla laparoskopii - "ve hře" bylo mimoděložní těhotenství, mola (nezhoubný nádor, častý u mladých žen) nebo že něco zůstalo v děloze po revizi (to se stává, protože se snaží dělat revizi max. šetrně, aby zamezili možným problémům). Když jsem šla na laparoskopii, tak jsem si řekla, jestli (když už budou vevnitř) by mi neudělali i průplach vejcovodů. Napřed jsem slyšela, že se to v takovém případě nedělá, ale když jsem to opakovala, tak mi to napsali do papírů a vejcovod, co mi zbyl, mi propláchli (takže vím, že je dobře průchodný).
Na první konzultaci v lednu mi Sviteková automaticky napsala i imuno, nemusela jsem si o něj říkat. S genetikou říkala, že počkáme, až jak vyjdou výsledky. Teď v pondělí (včera) jsme se domluvili, že uděláme i genetiku, a to přesto, že začínáme IVF - budeme to dělat paraelně. Je toho na nás v poslední době dost a nechceme už čekat.

Rozhodně ale platí, že je dobré shánět informace - výborné jsou učebnice a skripta, odborné články. A taky se ptát a ptát. Když dostanu nějaký výsledek, nechám si ho slovo od slova od doktorů "přeložit" - zatím se žádný necukal.

moni, držím palce, ať to vyjde 😵

monulkab
16. únor 2010

mmorgana, děkuji moc 😉 na tu naší genetiku jsem taky zvědavá!!!

chrobi a kde teď válčíš???

klara.k
16. únor 2010

holky a nevíte kolik stojí na obi udělat genetiku emryuu ještě před zavedením?

monul - držím palce co to jde, do třetice to klapne. 😎

mmorgana - taky jsme to tak chtěli udělat, ale nakonec jsme to nechali měsíc, kdy to bude aspoň po konzultaci na genetice a kdyby nás tam uklidnili, tak do toho půjdeme dřív než budou výsledky - asi. Stimulaci jsem měla začít včera a na genetiku jdeme 23.2, což není zase tak strašně daleko.

chrobacek
16. únor 2010

Moni já jsem začala dlouhý protokol v Heliosu .... ale ... nějak nemám tu správnou náladu včera jsem byla na reflexní masáži plosek nohou a dle tohoto mám něco s dělohou, levým vaječníkem a vejcovodem ... tak ten vaječník vím ten mi nefunguje při stimulce ... ale ta děloha mě docela dorazila ☹

Klarko to nevím protože se o tom vůbec na Obilnáku nezminují ... taky mě to zajímá

petrah.
16. únor 2010

když se o genetice embrya zmiňovali nám, tak to vycházelo na 10.000 (netuším u kolika, zda u jednoho nebo víc)

mmorgana
16. únor 2010

klara: Mám před sebou ceník z Obi je tam "Odběr blastomer na preimplantační genetickou diagnostiku 10 000 Kč". Nevím, jestli je to za jedno nebo za víc. A taky myslím, že pro PGD musíš mít ICSI a nevím, jestli už je to v ceně nebo ještě navíc.
Na konzultaci na genetiku jsme objednaní na 24.2. na Obi 🙂

klara.k
16. únor 2010

Děkuju, no my ICSI mít budeme , jen nevím jestli si necháme tu genetiku nebo ne. Řekla bych že ICSI jsou určitě mimo k zaplacení, že to bude jen ta genetika (záleží kolik jich bude). Taky bych do toho šla hned, ale přece jen jsme si řekli že to co má ta malá neteř může dělat neplechu, tak to minimálně zkonzultujeme. Nedočkavost je veliká, taky mi bylo včera dost hrozně ☹ , ale dne je už líp.

mmorgana
16. únor 2010

klara: Chápu Tě - na jedné straně se moc, moc bojím hormonů a všech neplech, které můžou vyvést, a na druhé stranš jsem strašně nedočkavá, aby už to bylo. A protože je to naše první, tak vlastně pořád nevím, do čeho jdeme.
Na Tvém místě bych taky radši počkala na genetiku.

chanel
16. únor 2010

mmorgana: teda Ty jsi si taky užila 😖 , no ted už to musí být jen o.k.!! Stimulace se neboj! A je fajn, že do toho jdeš na plno, gratuluji!!! 😝 Moni: tak když jste to pojistili, tak to musí vyjít! Já jsem si před iui taky řekla o utrazvuk a řekli ne,na co, my víme co děláme a výsledek znáš 😢 Klarko: to je jak u mě, chvilku si říkám, těším se na ms, hned začnu a pak, možná až přístě.....ale ta genetika mě taky zajímá, na Obi to nenavrhli a ta prodloužená kultivace by taky mohla být o dva dny delší, už dvakrát jsem měla pocit, že třetí den po ET,to ve mě odejde a to taky může být tím,že se embryo rozpadne 😖 Chrobi:po dlouhé době, tě zdravím!! Jaká byla dovolenka??? Jak dlouho už stimuluješ?? Já si říkám,jestli si přece jenom neměla na tu laparku jít, s tím co Ti řekla paní na masáži 😖 ,ale zase, jeden vaječník stačí a paní přece do Tebe nevidí,jak to je nebo není s dělohou, zeptej se na to v Heliosu.Držím pěsti,aby to nic nebylo!!!! Chrobi a prosím Tě, kam se na takovou masáž chodí, já bych si taky zašla 😅

sysysy
16. únor 2010

monul - podle tvých příznaků si myslím, že Ovu proběhla jak píšeš....ty bolesti nejdou s ničím zaměnit...a pokud jste to pojistili v noci 🙂 tak to určitě vyjde 🙂 A to jsem nevěděla, že na Obi před IUI nedělají UTZ...oni tedy naposled dělají UTZ 10DC, pak dají pregnyl a pak nástup na IUI? Hm....tak to abysme to taky pojistili....sice před odběrem spermií by měla být 3 denní abstinence, ale na druhou stranu při přirozeném početí doporučují sexovat každý druhý den, tak snad ty spermie nemůžou být tak "zesláblé" když se z nich pak rodí děti 😀
A ještě - proběhlá ovu se dá poznat - když jsem si nebyla jistá jestli ovu už byla, tak mi můj běžný Dr. řekl, že by to podle UTZ poznal - byla by tam rozlétá jakási tekutina....

chanel
16. únor 2010

sysysy: dneska mi kamarádka říkala to samé,co píšeš o svojí kamošce, třikrát ji čistili a pak zjistili,že je mimodělžně těhotná..a na Obilnáku, tak tam prý jí už nikdo neuvidí ☹ , tento měsíc jsem špinila a moc mě píchalo břicho, šla jsem až dva dny na to na ultrazvuk a dr. říkala, je tam 2cm folikul, a byl až dva dny od bolesti...takže není nic ztraceno a Ty jich tam Mono, máš víc....se neboj

monulkab
16. únor 2010

holky moc děkuju za podporu, ale znáte to, a já znám sebe, jak si něco vezmu do hlavy tak je těžký to dostat ven. nejhorší na tom všem ale je, že mám pocit absolutní bezmoci, fakt, je to něco jako bludnej kruh když něco potřebujete vyřídit na úřadě, chodíte od okýnka k okýnku a nikde vám nedokáží pomoct.já prostě už nevím jak jim to mám jinak vysvětlit, že tu ovulaci na sobě prostě poznám. kalvodová mi při prvním iui řekla že to nevadí že už ovu byla, pánková se mě při druhém iui zeptala jestli byl styk a když jsem jí řekla že ne, že jsme se toho zdržovali kvůli spermiím na iui, tak mi řekla, no tak uvidíme no, a kdo tam bude na tento třetí pokus fakt netuším. Nevím hlavně komu bych to měla ještě říct, ráno tam doneseme spermie, v 11 mi dají sestry do ruky fakturu a pak už se dostanu tak maximálně do té čekárny, doktora potkám až na sále, až budu mít vše zaplacené...jako je mi to už trapný, nejradši bych si ráno řekla ještě o konzultaci ale na to tam asi nejsou zvyklí. mám pocit že mě musí brát jako hysterku. vadí mi že prostě nejsem vedená jen u jednoho doktora, jak mám vyřešit problém když mám na každé konzultaci během stimulace jinýho doktora? pokusím se juknout po jiných carech a vyzvědět jak probíhá iui jinde....

xovicka
17. únor 2010

Holky prosím, za jak dlouho po agolutinu mám dostat ms? Ptám se jako trubka, ale já ji dostávala tak do pěti dnů a teď už je to týden a nikde nic, tak jsem trochu nervozní. Čekám na ni, abych mohla jít na odběry krve na hormony. Jak dlouho to mám ještě neřešit? A případně jak to pak řešit? Objednat se znovu do CARu na další injekci? Je možné, že to zpoždění nějak souvisí s nachlazením? Těhotenství je nepravděpodobné, na posledním utz jsem měla největší folík 10 mm a sliznici 5...