CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

hanulamarkova
autor
22. črc 2009

chanelko přesně taky jsem včera koukala, že tam byli jen 3 ženský, a šlo to hodně rychle, Kümml na UTZ a Čadová na konzultaci...asi se to rozhejbá až v srpnu, když je ta akce

chrobacek
22. črc 2009

Chanel fakt? kolikátý den cyklu ? jsi tam šla? no tak nám včera říkala, že mají narváno ... možná myslela jen konzultace

hanulamarkova
autor
22. črc 2009

no myslím si, že jak pro koho, žabka taky měla sprej a je v tom 😉 , mě nevadilo píchat si decapeptyl ale je pravda že mi vůbec nenabídla synarel...tak to víš babo raď. Fakt nevím

chrobacek
22. črc 2009

may je to jak říkaš bud píchaš nebo máš sprej ...... je to jedno nám to nevyšlo po decapeptylu tj injekci .... ale to na to nemám vůbec vliv !!!!!! neblázni 🙂)))

chrobacek
22. črc 2009

Hanul mě to taky nenabídla a dostala jsem ho automaticky a holka co byla se mnou na opu měla zase sprej a přitom u nás obou byl problém partner ... takže podle čeho oni to určují fakt netuším

mayllou
22. črc 2009

miradko, prosím tě a po tom synarelu jsi otěhotněla nebo to nevyšlo a přešla jsi na ty injekce??? ted tak přemýšlím, jestli jsem neudělala s tím sprejem chybu...a ted jsem se dívala na net na letáček a těch nežádoucích účinků je tam tada mnoho 😖

chrobacek
22. črc 2009

MAY to je jedno !!!!!

chanel
22. črc 2009

Chrobi:já jsem třetí den,a kolem druhé si volám, jak to vypadá.Já doufám, že to bude naše poslední ivf, už mě hrabe chodím tam od zač.listopadu. Kdy Ti vychází stilulace v srpnu?

chanel
22. črc 2009

pardon za slušný překlep 😀

miradka
22. črc 2009

Mayllou, ak tá otázka patrí mne - čo sa pýtaš Rioko, tak u mňa bol prvoradý problém endometrióza a po neúspešnom ivf som sa pol roka liečila..potom som dostala dekapeptyl...nemyslím si, že za úspech mohla táto konkrétna zmena - synarel-dekapeptyl.

chrobacek
22. črc 2009

chanel tak to jo to je jak kdyby jsi šla na ivf .....

no nevím.... mrcha asi v sobotu a pak +-30 dní protože ten cyklus mám ted takový že nevím jestli 28 nebo 32 ... takže tak nějak na konci srpna ty budeš dřív a saj taky 🙂

miradka
22. črc 2009

Hani, tak aspoň enjakú výhodu mám, že bývam v Těšíně, ani som nevedela, že tu je najväčší trh. Chodíme tam fakt raz za uhorský rok 😀

mayllou
22. črc 2009

ahojky chrobacek....když já jsem ve všem hroznej pesimista, se mnou to tady budete mít hodně těžký....já když totiž zjistím, že má někdo něco stejnýho co já a nepomohlo mu to, tak už vidím, že tak stejně na tom budu aji já ......a ty s tím nemáš vůbec zkušenosti, že??? nějak mě totiž uniklo jak si to budu dlouho stíkat, když budu začínat 2 dc, ale to by mělo být stejně tak dlouho jak sí píchate ten decapeptyl, když je to vlastně místo toho, nééé

miradka
22. črc 2009

May, hlavne nestresuj dopredu!!! To ti nepomože, práve naopak.

Chanel, s tou kvalitou máš pravdu, práve preto tam tak málo chodíme, ale snáď ten kočár dobre vyberieme. Nemáme moc peňazí, teraz som narazila na ceny z roku 2006 holka si písala čo všetko potrebuje - výbavičku pre dvojčátka a celkom ju to vyšlo okolo 110 tis. včetne všetkých plienok, nábytku a papania...no kompet. A iná len za počiatočnú výbavičku dala okolo 50tis. a samozrejme, že obe využívali bazary.

chrobacek
22. črc 2009

May je fakt jedno jestli máš decapeptyl nebo synarel a gonal nebo puregon, důležité jak budeš na stimulaci reagovat..... jaké ti dají dávky atd... a hlavně je důležíté být OPTIMISTA a věřit, že se to povede !!!!!

decapeptyl se píchá od druhého dne stejně jako budeš stříkat sprej... pokud ti řekli,že máš příjít až 2DC

protože jinak se synarel používá i u dlouhého protokolu a to je cca od půlky cyklu .....

lucka.adis
22. črc 2009

Čauky kočky,

to bude venku zase pařák 😝 chjo, to aby byl člověk zalezlej doma a nemohl ani vystrčit čumák ze dveří 😠 teď jsme se zrovna před chvilkou pohádali s M a to jenom skrz to, že jsem řekla, že půjdu zítra s naším synátorem na koupák, že je blbost napouštět u nás znovu bazén, když v Sobotu odjíždí na 3týdny na prázdniny. Tak se M rozčílil, že jestli jsem normální v takovém vedru atd.... takže jak to tak vidím, budu muset sedět doma do té doby než se to malé nenarodí, nebo já nevím 😖 🙄

mayllou
22. črc 2009

miradko, omlouvám se 🙂 patřílo to tobě......no ona mě právě čadová řekla, že je to úplně to stejné jako ta injekce, stejný účinek a apod. akorát se to jinak aplikuje, někomu vyhovuje injekce někomu sprey, ....tak jsem odešla s tím, že to bude ok...ale jak říkám, vzhledem k tomu, že jsem hroznej pesimista, tak jsem si myslela, že když všichni skoro užíváte decapeptyl, že je asi lepší a začala jsem hysterčit 🙂

ale asi je to opravdu případ od případu, někomu zabere sprej někomu decapeptyl....ale pravdou fakt je, že je mě divný, proč vám to, holky, čadová nenabídla, mě se zeptala automaticky, jestli chci injekci nebo sprej...to je mě teda záhadou....možná když mě viděla jak mám vytřeštěné oči z těch injekcí, tak se nade mnou smilovala a dala mě raději sprej 😀

chrobacek
22. črc 2009

may jojo je to možný jestli ti lezly oči z důlků s injekcema tak ti radši dala sprej 🙂))))

miradka
22. črc 2009

May, to je v pohode, je možné že Čadová videla tvoje ustrašené oči 😉

monterka
22. črc 2009

Mir,díky za pozvání! Na to pl se názory různí. Je tam záruční doba stejná jak u nás a tady taky můžete kápnout na špatný výrobek. Ale každého věc kde si co koupí! May,nešil a uklidni se! Já měla taky ten sprej a povedlo se IVF napoprvé 🙂

mayllou
22. črc 2009

no práááávě, když mě viděla, tak si řekla, bože můůj, tak tohle je beznadějnej případ, tak ji dáme raději sprey 😀.....asi tahle to nějak zřejmě bylo, no 🙂

devčátka moje, vy jste zlatíčka....ani nevíte, jak jsem ráda, že vás tu mám 😀 😀 a děkuji všem za podporu a rady do života 😉

prima věc, tahleta diskuze 😵

mayllou
22. črc 2009

monterka ....tak to jsem ráda, že se to povedlo hnedle na poprvé, doufám, že tě budu, co nevidět následovat
🙂

muschka
22. črc 2009

Mayllou, určitě buď v klidu, Čadová je moc dobrá a ví co dělá. Každá jsme jiná a nemůžeme se úplně srovnávat.
Asi Tě zneklidňuje pocit, že by ses chtěla rozhodnout co nejlíp, ale žádná cesta není špatná a k ET vedou všechny stejně.
A někdy ať děláš co děláš, příroda nakonec řekne ne. Já vím to čekání, nejistota a nemožnost to úplně ovlivnit je strašná. Ale uvědom si, že děláš maximum a stejně je to nakonec vyšší moc která rozhodne 🙂)).

hanulamarkova
autor
22. črc 2009

muschko naprostá pravda, já taky říkám, poctivě jsem se píchala 🙂 teť už záleží na embryoložce a dál? No to se uvidí, zda se to zakousne nebo ne...si říkám, že když jsem vždy otěhotněla přirozeně, že by neměl být problém znovu ale pak ty nervy, jestli tam embryjko bude, udrží se? No i s dcerkou jsem měla nervy min. do 21tt tak snad to bude teť lepší i když nikdy nevíš. Budu muset myslet POZITIVNĚ a všechno DOBŘE dopadne 😵

monterka
22. črc 2009

May,budu držet pěsti aby se ti to povedlo! Jen se uklidni a věř tomu 🙂

gabina79
22. črc 2009

ahojte holky, ani nevíte, jak jste mi chyběly ☹ ....má cenu vás vůbec dočítat??? Co je tady nového???

hanulamarkova
autor
22. črc 2009

Gabííí ahoooj no že si se ukázala moc jsme na tebe mysleli 😀 co nového?

muschka
22. črc 2009

Hanuli, taky jsem to tak dělala, nic moc jsem raděj nezjišťovala a vždy si nechala spíš od nich poradit v konkrétní fázi cyklu podle toho jak se to vyvíjelo. Mají přece zkušenosti a dopředu nemá cenu nic plánovat a promýšlet.
A jsem přesvědčená, že je jedno co pícháš nebo užíváš, že je to spíš závislé, jak je to tělo připravené a to neovlivníš, což je i tak trochu úleva, že za všechno nemůžu 🙂 .

Hanuli, já bych Ti taky doporučovala nechat ICSI píchnot víc vajíček a myslím, že Ti to i doporučí embryoložka, protože kdybys měla víc vajuch, tak myslím, že za 2 nebo 6 už je jedno, protože to stojí stejně. Já měla 11 vajíček, z toho 6 ICSI a 5 normálně a za 5dní jich bylo sice pořád 11, ale člověk nikdy neví. Kamarádce zbyly ze 13 po 5 dnech jen dvě na zavedení i po ICSI, ale jedno se chytlo a teď má chlapečka. No a já mám přes to všechno / čárku 😉 .
Ale když už tak už, ať máš jistotu...

hanulamarkova
autor
22. črc 2009

maminky:
Rioko .... Vojtíšek.....16.3.2009......po 1.IVF
Xmersy ...Tobiášek

těhulky:
Majdula
PilotkaAnetka...... čeká holčičku
Blani2
Lea
Ivi34 na "mikuláše" čekáme dvojčátka

Ywushka--- Užívám: kyselinu listou, baby plan, kájenský pepř. 1.IVF 10/08-bez ET, 2. IVF 12/08-TT neg., začátek 3.IVF-cca 7.4.2009, 02/09-laparoskopie-endometrioza 1.st., OPU 17.4. ET 21/4 UTZ 4/5, 4/5 HCG 828
UTZ 11.5. 1 miminko, 18.5.-1 srdicko+1bublinka, 25.5. 2srdicka, dalsi KO uz na gynekologii 8.6 jedno miminko zůstalo u maminky

Miradka...6/08 laparoskopia, endometrióza 4. stupňa, 9/08 1.IVF, 2 vajíčka - 2 embryá (morula a 8 bunečné) - negatívne. 10/08-03/09 GnRH analogy, MS 05/09 - 2.IVF. 6 vajíčok - 6 embryí. 2 morulky na ET. 9.6 TT pozitvíny, 423hcg. 11.6 KO OBI 1152, 15.6 okolo 4400, KO 22.6.; 26.6. už bijú 2 srdiečka. 29.6. predanie do péče GR gynekológa. Do 4. rokov ďalšia návšteva pre kryomorulku a 8bunečné embryo.

Snahapada... KET 05/2009 čeká dvojčátka

Simulin...5/09 - 1.IVF stimulace Gonal a Decapeptyl, 17 DC - OPU 7 vajíček - 3 embrya, 21 DC ET - 2 embrya
( morula a 8 buněčně ), KO 10. 6. TT pozitivní, hcg 928, 12. 6. - hcg 1802, 16.6. - hcg 6696, KO 25.6. na utz dva váčky, zatím 1 srdíčko, 3.7. už nám tlučou 2 srdíčka. 31.7. K.O - riziková poradna OBI pro vícečetné těhu. Jinka předána do péče svého gynekologa.

lucka.adis... snažení od 14.4.2009 + manžel spermiogram, podezření na morfologii..1.IVF, 16.4 na měsíc nasazena antikoncepce, 29.4 nasazen sprej Synarel. Stimulace zahájena 15.5. Gonal 225 jednotek + na dopíchání jsem dostala Fostimon. 27.5 OPU 7 krásných vajíček s toho oplodněné 4, bohužel začli fragmentovat takže bez ET. Další předpokládané IVF za tři měsíce. 2.6-5.6 hospitalizace skrz OHSS.
13.6 zjištění těhu 🙂)

Irminka: 4/2009-1,stimulace- dl. protokol - Diphereline+ kys. listová + Prednison , i Menopur. 9.5. OPU- odebráno 15 vajíček-zralých 7 a oplodnitelných 6, 13.5. ET.... zavedeny 2 ks morulek, mrazáček bohužel žádný, OHSS-hospitalizace, TT - pozitivní- 2 miminka

čekatelky a snažilky:
Hanulamarkova.....2001 missed abort (MA) v 19 tt., 18.3. 02 početí naší berušky (24.10.2002 se narodila), 2005 2x anembryomola - revize, 2006 MA v 12 tt. - revize do 2009 pauza na regeneraci (nejvíce nervů) 1.IUI 28.3.2009 Užívám Elevit pregnyl, Prednyson, Kyselinu listovou a od 1.4 Utrogestan, KO 10.-11.4 krev negativní, konzultace před případným IVF 20.5., užívám Elevit pregnyl, Kontryhelový čaj, Kyselinu listovou
15.6 začínám s HA, následně stimulace na 1.IVF začátek stimulace Gonal pen 300j, Decapeptyl 1xdenně, Prednison, Acidum folicum - kyselina listová napsaná z hematologie, výsledky MTHFR 21.7. původně 19,2 OPU 23.7

Gabina79.......09/2007 revize po missed, endometrióza, anovulace, azoospermie, 1.IVF 10/2008 - krátký protokol - 7 embryí - ET 2 blastocysty, 5 mražáčků, //, 11/2008 revize po missed, laparoskopie; KET (2 morulky) 3/5, krev 15/5 negativní. Konzultace 11.6., 2.IVF červen/červenec. Užívám: Babyplan, zinek, kontryhelový čaj, Super omega, kajenský pepř

Eva.a.....problémy se štítnou žlázou, partner asthenooligoteratozoospermie, IVF snad na konci léta. Užíváme C, E, Selen, Zinek, Spirulinu

Chrobáček......asthenoteratozoospermia, příčina: nezjištěna, 1.IVF+ICSI+PK červen začátek stimulace 29.5.2009 Gonal + Decapeptyl OPU 9.6. 4vajíčka ...ET snad 13.6. neúspěch

Sajmona... 4/2009 IUI - krev negativní; 5/2009 IUI - krev negativní; laparoskopie 7/09 (zjištěna neprůchodnost vejcovodů:(,bohužel asi nenávratně: jinak vše v pořádku......(...1 IVF naplánovaná na srpen🙂

Sune.... 03/09 IUI-negativní, 03/09 lapar. zjištěna endometrióza, syndrom PCO, neprůchodný vejvocovod. Nyní beru Dostinex na snížení prolaktinu, duphaston,kyselinu listovou. Začátek stimulky 16.6. (Decapep.,Puregon,Prednison,Dostinex),OPU 25.6. 2009-oplodněno 5 vajíček ze 6, zůstali 2, zavedeny 2 emb., krev negativní. 2.IVF snad srpen/září

Žabička007....endometrióza - jejím následkem mimoděložní, 1. 4. odběr 8 vajíček při 1. IVF, do ET dne 6.4.2009 přežily pouze dvě morulky, na krev jdu 20. 4. 2009, krev negativní, 2. pokus IVF od 24.6.2009, začátek stimulky 24. 6. 2009 (Gonal,prednison,synarel),6.7. oplodněných 9 vajíček z 9,8.7.2009 transfer 2 morulek + 5 embryí k zamražení. KO 20. 7. 2009

Chanel.....

Tortojs....10/2008 1.IVF 2x9-ti buněčná embya. Krev negativní, 4/2009 2.IVF ET 2 morulky 20.4. krev opět negativní. Další předpokládané IVF podzim 2009 až jaro 2010 po nabrání sil a cvičení Mojžíšovky.

Elennka....snažení od 1/2007, PCO+ manžel oligoastenospermii, clostil, utrogestan, přírodní léčba, BT, 5/2008 laparka potvrzení PCo, průchodnost v pořádku, klínová resekce ovárií, 3-6/09 antikoncepce+redukce váhy, 23.7.09 objednána na konzultaci na Obi / jinak již léčba v jiném Caru- nevyhoval mě přístup/

Muschka....5/08 těhotenství, zadařilo se napoprvé, 7/08 revize, zmlklé těhotenství, 3 cykly pauza, 10/08 další snažení, 12/08 nasazen Utrogestan, 1/09 cvičení Mojžíšové, 5/09 vyšetření na CAR OBI, výsledky ok, jen manžel asthenospermia, IUI prý nemá efekt, doporučenoIVF od příštího cyklu, 6/09 1. IVF, OPU - 11embryí (2 zavedena, 9 na KET), ET, TT negativní, doporučeno KET příští cyklus dle UTZ

hanulamarkova
autor
22. črc 2009

muscho jasně uvidíme co nabídne embryoložka a pak se s manžou rozhodneme...rádi by jsme měli mrazáčky (pssst jen kdyby náhodou 🙂)