CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

monulkab
27. led 2010

Mě ale pregnyl nepíchali pod kůži ale do špeku, a své gynekoložce věřím 100%, nehledě na to tak sama dělala na obil'náku, takže předpokládám že ví co říká. Fakt je ale především to, že mi provedli IUI i když jsem je upozorňovala že ovu už byla, aniž by mi třeba jen udělali před tím ještě utz, přitom ho mají na sále. To mi na tom vadí. Bojím se že to tak dopadne i potřetí...proto radši budeme s manžou sexovat i před iui a nebudeme jen shromažďovat dávku pro zpracování...

chanel
27. led 2010

Mončo,o.k., já to beru,vím,že ivf je značný zásah dotěla,ale když stimuluješ při iui hormony,je to taky nálož do těla a souhlasím s hegrickem,že se pak dělají cysty a pod. a ten Pregnyl jsem měla 4x a pakaždé do zadku pod sval a vždy mi ho píchli na Obilnáku, tak nevím. A ohledně nucení ivf,mě to teda navrhovala Čadová hned,že je to lepší a právě Crha mi nabídl IUI a po nevydařeném ivf mi zase řekl, že tělo je plné hormonů a zkusil by zase iui, já jsem nešla těch 10% a dvě nevydařené iui mě nepřesvědčily, že by to za to stálo.Ale rozhodnutí je na každé z nás.A po Opu jsem měla taky dost bolesti a nafouklé břicho ještě 14 dní potom, je potřeba hodně tekutin. 😝

veria
27. led 2010

Monulko, do špeku rovná se pod kůži. Tak když je tvoje gynekoložka chytřejší než všechny CARy a výrobce toho léku.... Tak budiž.
Ve skutečnosti je to tak, že ta tvoje dr. dělala na Obi zřejmě už před nějakou delší dobou, a dřív se to skutečně píchalo jen do svalu, ale nyní výrobce zjistil, že je to pod kůži stejně účinné, tak se to teď dělá takto.
Jinak je samozřejmě chyba, pokud ti IUI dělali až po ovulaci, to je fakt blbé.

chanel
27. led 2010

Mončo, u Tebe si myslím, že se Ti fakt nestrefili do ovulky, což je škoda

veria
27. led 2010

Hegriku, no co mi zbývá, než být statečná. Jeden pokus nevyšel vůbec, z druhého jsem byla těhotná 10 týdnů, pak se zjistilo zamlklé. Je to boj, no.
Já bych chtěla, aby mi transfer dělal Crha, u toho jsem vůbec nic necítila, zato když mi Čadová dělala KET, tak jí to nějak nešlo... Ale nevím, třeba za to nemohla. Jinak na konzultace mi víc vyhovuje Čadová, Crha toho moc nenamluví....

hegricek
27. led 2010

Máš pravdu, co zbývá než trpělivost...moc mě mrzí čím už sis prošla, už jste ale tak blízko, musí se to povést...jejda jejda no budu v očekávání kdo mi provede transfer, ale bolest přežiju, hlavně ať to udělají dobře 😒 Manžílek půjde se mnou...když už se nemůže podílet na tom oplození, tak aspoň takto 😀 Jinak četla jsem od Antoanety, že se nechala ubytovat, přemýšlím nad tím také, máme to domů přes hodinu cesty a jak je teď led a v našich serpentýnách, jsou to děsný otřesy, tak bych tam pro klid duše raději zůstala aspoň přes noc, ať ten případný " zázrak " hned nevytřepu...nebo myslíš že zbytečné obavy? A jakpakto že vás třetí pokus čeká až v červnu? Teď dáváš tělo do pořádku zřejmě, taky dostalo zabrat... ☹

veria
27. led 2010

Můj názor je, že zůstavat tam přes noc je zbytečné, hodina cesty určitě embryjkům neublíží a ty budeš doma víc v klidu a pohodě. Antoaneta byl první případ, o kterém já vím, že tam přes noc zůstávala. Např. Miradka jela s embryama až na severní Moravu a nic nevytřepala, ani jedno, a má čerstvé dvojky 😉 Dneska jsem se totiž po dlouhé době podívala na diskuzi těhulí z Obi a zjistila tuhle novinku 🙂 A další dvoje dvojčátka jsou tam a spousta jednočat.... Šance jsou určitě velké, akorát někomu to vyjde na poprvé, někdo, jako třeba já, si těch pokusů musí odchodit víc....

hegricek
27. led 2010

🙂 aha, já zatím pročítám co se dá, nestíhám více 🙂 Ale díky za info, promyslíme to tedy ještě, ty se drž!!!

hegricek
27. led 2010

a na těhu z OBI také jdu mrknout! 😎

veria
27. led 2010

Jj, tam se mrkni, hezké děcka na Obilňáku vyrábějí 😉

janajaninka
27. led 2010

ahoj holčiny, nevím, jestli si na mě někdo vzpomene (já si vzpomínám na chanel a na gabinu 79) - chodila jsem sem asi před rokem. dneska jsem byla na obi na odběru vajíček - třetí IVF, první bez odezvy vaječníků, tedy stopnuté, druhé pět vajíček, dvě embryjka zavedeny, ale nechytly se.. Dnes mi odebrali jen dvě vajíčka, takže vaječníky asi pomalu končí.. jsem z toho dost nešťastná, nějak nevěřím, že se ty dva chudáčci oplodní a vydrží, ale jak říká doc. Crha, psychika je nejdůležitější.. takže se snažím bojovat. Držím palce všem, je to fakt náročný, hrozný nervy.. už si říkám, jestli mi to stálo za to.. ☹

monterka
27. led 2010

Holky,strašně Vám všem držím palce ať co nejdřív otěhotníte...a hlavně pevné nervy! My sme taky důkaz z Obilňáku že to de 🙂

hegricek
27. led 2010

ahoj janinko, moc moc držím pěstičky, i ty dvě vajíčka můžou být siláci!!!Nezoufej, hoď se do pohody co to půjde, buď statečná!!! Tobě monterko děkujeme za " naději ", zadařilo se po 1.IVF? A co máš za štěstíčka doma?

veria
27. led 2010

Janinko, i se dvěma vajuchama to určitě jde!
Hegri - a proč vy jdete na IVF, jakou máte příčinu?

hegricek
27. led 2010

Manžel spermiogram- teď před IVF měl 25mil/ml a pohyblivost 8%, začínali jsme 0,5 % pohyblivost a pod 20mil/ml...takže hold lenoši...dvě IUI, neúspěšně a skrze to ty problémy- cysta, snížená hodnota hormonu.Ale teď si myslím že s těmi spermíky si hezky poradí a já jsem taky v poho, tak kéž by!!!! Strašně moc si miminko přejeme, snažíme se 3 roky...a co ty veria, u vás je to jak?

hegricek
27. led 2010

jsem hrozně ráda že jsem se " začlenila" do vaší diskuze, moc mi to pomáhá a dodává naděje...všem děkuji za příspěvky!!!a všem také hodně štěstíčka a hlavu vzhůru!!!

veria
27. led 2010

Pokud je to jen ve spermiích, tak by mohla být šance velká, si myslím. Já mám endometriozu, po které je zhoršená kvalita vajuch, tak proto se mi to možná ani na IVF nedaří. Nojono. Ty máš teď velkou naději, tak držím palce, hlavně abys přežila těch 10 dnů do testu, to je totiž to největší psycho 😉 Si vždycky říkám, kdyby mě tak mohli na těch 10 dnů uspat 😀

hegricek
27. led 2010

no to máš pravdu, stačilo mi to čekání po IUI, nemohla jsem dospat ty dny...To mě moc mrzí že máš takový problém...ale endometriozu ti zjistili laparoskopii? Měla jsi nějaké příznaky?

mirenkam
27. led 2010

hegricek to máte celkem fajn - my máme 200spermii/1ml a skoro vše nepohyblivé 😠

monterka
27. led 2010

Byla sem na dvou IUI a jednou IVF a z něj máme chlapečka Lukáška. Jestli chcete kuknite do albíčka. Pročítám vás dlouho a některé toho máte za sebou opravdu dost. Prožívám to s váma a držím pěsti aji na nohách aby se co nejdřív zadařilo!

hegricek
27. led 2010

mirenkam jejda jejda, ale oni si přece tu jednu potvůrku najdou hm? Brak mužíček nějaké podpůrné léky??? Můj manžel jedl 3 měsíce jakýsi drahý léky, taky ma varikokele, ale jen 1.stupeň, tak to nehrotíme, nemělo by to mít vliv na tvorbu semene.Díky za podporu!!!!! Posílám vám kus své energie, cítím se dobře, to až ten případný nezdar, to bude...ikdyž se na to snažím připravit, bojím se co to se mnou udělá, ale zase si říkám vždy jsem věřila že to vyjde a teď tolik nehrotím, tak třeba... 😉

hegricek
27. led 2010

monterko za všechny moc děkuji....take mam po dvou IUI a první IVF 😉 Takže pro mě velká motivace...moc vám gratuluji k Lukáškovi, určitě se jdu mrknout do alba, díky!

veria
27. led 2010

Hegri - ano, laparoskopií, příznaky jsem neměla.

hegricek
27. led 2010

kdy ti ji dělali( po 1, 2.IVF)? Nebo sis o ni řekla?

hegricek
27. led 2010

monterko já na koníkovi ještě moc neumím 😒 Jak najdu vaše fotečky?

monterka
27. led 2010

Hegricek,díky moc! Mě připadalo IUI zbytečné ale možná možná sem v sobě měla tolik hormonů že to vyšlo napoprvé. Dyť já měla akorát 4vajíčka a jen jedno se oplodnilo. Měli sme neskutečné štěstí!!!

hegricek
27. led 2010

fakt??? Ty jo, no nám z 6 zůstaly 3, zítra budeme volat, kéž by vydržela ta dvě na transfer!!!

hegricek
27. led 2010

to je fakt úžasný!!! A jak říkáš, IUI také neholduji, člověk chce přirozenou cestu ale pak ty problémy, co mi skrze to měli. A co Lukášek? Spinká 🙂

monterka
27. led 2010

Jj,fakt neskutečný štěstí. Vydrží,uvidí...podívej se na mě! Malý před chvílí usnul.

monulkab
27. led 2010

😅 veria, musím se smát, neřekla jsem nikdy že je moje doktorka nejchytřejší, je to o něčem jiném, o důvěře, praxi a tak dále, ale nemá smysl se o tom s tebou dohadovat. toť vše.

chanel taky si myslím že to nevyšlo právě kvůli tomu načasování, ale nenadělám nic, když jsem to u druhého iui říkala Pánkové, že mám podezření že ovu už byla, tak mi řekla, no, tak uvidíme. To bylo všechno. V některých carech přitom utz před iui běžně dělají. co se týče té stimulace na iui, tak je přece jen slabší než na ivf, a navíc nemusíš pod narkózu kvůli odběru vajíček, já na to nervy mám, takže proto to budu zkoušet dál. až si budu jistá že proběhly třeba 3 iui v tom správném termínu, tak začnu zvažovat jiné možnosti.