CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

chanel
29. led 2010

Veri: děkuji za info, mrknu na to, jsi zlatá. Tak doufám, že po třetí budeme mít štestí. 😀

veria
29. led 2010

Chanel - to si piš, že jo 😉

monulkab
30. led 2010

tak to asi zase jak kde ne? kámošce ho dělali, v Heliosu, řekli jí že s ní má jít i manžel, aby byl u zrodu aspoť takhle.... 😝

elennka
30. led 2010

zdravím holky 🙂)) a přeju příjemnou sobotu, čekám na manžela jak přijde z práce. půjdeme na obídek

emers
30. led 2010

ahoj holčátka,
déle jsem tu nebyla, zdravím nové tváře a ať tu nejste dlouho 😉

s tím pregnylem jsem také bodala do břicha a taky se modlila, aby to vyšlo do ovulky, taky jsem si vůbec nebyla jistá a měla pocit, že byla den před... no my jsme měli taky megaštěstí 😉

Monulkab: ahojky, takže hory jste si užili, paráda! já furt v práci a jinak vše dobrý naštěstí, jo jo, máš pravdu tento týden ve čtvrtek mám jít na ten velký UTZ, tak asi budeme už vědět... ale nevím, zda tomu budu věřit, asi moc ne 😀 navíc je mi to fuk co to bude 😉

opatrujte se!

rioko
31. led 2010

ahoj už mě tu asi moc neznáte, ale tuhle diskuzi jsem kdysi zakládala 🙂 chtěla jsem jen reagovat na to pichání Pregnilu - nejen na Obi se píchá do břicha, mám kamarádky které podstupovali IUI v jiných centrech a městech a všechny si ho pichaly do břicha, takže pochybuji, že je to špatně a taky si myslím, že doktoři v CAR tomu rozumí...jinak pochybuji, že docent Crha někoho nutí do IVF aniž by k tomu byl důvod, já jsem u něho podstupovala skoro všechny vyšetření, dělal mi dvě IUI? laparoskopii a nakonec i IVF - o které jsem si řekla sama a nikdy jsem neměla pocit, že mě do něčeho tlačil nebo k něčemu přemlouval
s IUI je fakt, že mě mrzelo, že nedělali UTZ ještě před tím, protože jsem taky měla pocit, že jsem mívala ovulaci dřív a nakonec se to vlastně potvrdilo, že ji mám dřív, než stihnou vajíčka dozrát, proto jsem nakonec podstoupila úspěšné IVF
OHSS jsem měla i při IUI, kdy jsem si pichala Puregon, potom dvakrát ještě při IVF, nejdřív při stimulaci a pak se to uklidinilo a zase rozjela když jsem měla už potvrzené těhotenství, pokaždé jsem zkončila na kapačkách a určitě je potřeba to řešit

rioko
31. led 2010

jo při IUI jsem si pichala Menopur ne Puregon, ten až při IVF

sysysy
31. led 2010

čaute holky, jsem na Obilňáku nová a jak si Vás tak zpětně pročítám, tak mám dotaz - když Vám na konzultaci sdělí, že půjdete na IUI, tak vyfasujete injekce a ty se píchají od kterého dne cyklu? A pak se jezdí na kontrolní UTZ jestli folíky pěkně rostou? Kolikrát se tam asi tak musí jet skrz UTZ než nastane den "D" a provede se IUI?

Před lety jsou podstoupila ICSI - v soukromém centru, taky nám daly diagnozu, kterou tam říkají asi každému 😒 , ale už si to přesně nevybavuju, jak často jsem před odběrem jezdila na UTZ.....a stejně jsem při ICSI neotěhotněla....až následující cyklus a to přirozeně (asi dojezd stimulky)

rioko
31. led 2010

IUI se většinou dělá jen s práškama, injekce se dávají až v případě, že se vytváří málo folikul, jinak už si to úplně nepamatuji, ale myslím že jsem byla na UTZ asi 3x,asi to bdue vědět spíš někdo kdo to teď podstupuje, hodně štěstí

chanel
1. únor 2010

holky, je tady některá, která se chystá jako já na ivf v březnu, že bych v tom nebyla až tak sama 😀 Sysysy: já byla 2x na iui a píchali mi injekce Fostimonu.

sysysy
1. únor 2010

já bych měla mít injekce Menopur, protože na Clostil vůbec nereaguju. Tak uvidím. V pondělí jdu na konzultaci na výsledky testů, ale předběžně jsme už domluveni na IUI, tak uvidím

janajaninka
1. únor 2010

Ahoj holky, tak hlásím, že mi dnes pan docent transferoval dvě blastocysty 🙂 máme fakt bojovníky, jenom dvě vajíčka a dotáhli to takhle daleko 🙂 údajně vypadají perfektně, embryoložka ani nedoporučovala hatching, ale na jednom jsme si ho nechali udělat, takže to holt do druhé bude mít trošku složitější 🙂 všechno bylo super, sestřičky, doktorky, já si na OBI nemůžu stěžovat a už mám zkušenosti z Repromedy a Unicy.. jen mě teda doráží to jejich "buďte v klidu a věřte" - v klidu jsem, ale věřit se bojím...

prdecek
1. únor 2010

ahojky holky, nevíte zda mají na Obi wifi připojení na internet?

hegricek
1. únor 2010

Ahooooj, hlásí se nezvěstná 😀 Prdecku čoveče já si take chtěla vzít noťas na Obi, ale nakonec jsem se na to vybodla a na wifi jsem se ani neptala, tak nevim, škoda, ráda bych ti poradila. Jinak ano, měla jsem hypersimulák, naštěstí lehčí formy, takže jsem si 5 dní na Obi poležela a i transfer se uskutečnil!!! 🙂 Teď jsem 3.den po trasferu, dvou osmibuněčných embryí, blastocysty bysme zřejmě dosáhli, ale nechtěli riskovat a hlavně skrze můj stav, aby se mi nepřitížilo, je lepší transfer " čerstvých" embryí, než pak třeba rozmražených, kvalita se tak snižuje. Takže díky všem za rady no a teď už můžeme jen doufat 😉 Doktoři prej nevidí důvod proč by to nemělo vyjít, ale hold když se jim nebude chtít, tak s tím nic nenaděláme 😒 No uvidíme... 🙂 Jak se máte???

veria
1. únor 2010

Hegri, ahoj, tak to jsem ráda, že to nebylo tak vážné, ten hyperstimulák. To je dobře, že ti dali čerstvé embrouše. Kolikátý den kultivace ti je zaváděli?

Prdecek - no, docela bych se divila, kdyby na Obi měli wifi 😉

hegricek
1. únor 2010

Ahojky Veria, 4.den kultivace, kdy měla osm buněk, 5.den už by to byly blastocysty. Jinak díky, taky jsem ráda že to proběhlo ok a snad už se ten hyperstimulák nevrátí, pořád může...

veria
1. únor 2010

No, Hegri, mezi osmibuněčným a blastocystou je ještě morula....16 buněk. Tak hlavně teď odpočívej a odpočítávej dny do testu. Nebo na to radši nemysli, ale to se těžko realizuje 😉

hegricek
1. únor 2010

no však ano, zavadeli mi je rano, tudiz behem dne uz by to byli 16bunecny a druhej den blastocysty, vývoj známe 🙂 a jinak jsem v klidu jako nikdy, prostě bud to dopadne nebo ne, spolu s manželem se s tím popereme tak či tak 🙂

veria
1. únor 2010

Ok. Tak to je rozumný přístup. První pokus je první pokus, ne každému to vyjde, ale spousta lidem ano, takže myslet pozitivně je důležité. Kdo ti dělal transfer?

klara.k
2. únor 2010

zdravím a přeju všem pěkný den.

hegri - budu držet palce ať máte kliku.

můžu mít zase dotaz? Manža byl včera na obi na urologii a do paírů mu napsali že u nás přichází ivf nebi ISCI. ISCI je co? Já mám o tom všem zatím jen malé vědomosti. A pak mu řekli že má možná na jednom varleti křečovou žílu a ta mu může dělat že je těch spermií málo, má jít na utz varlat. Máte s tím někdo zkušenost?

hegricek
2. únor 2010

Ahojky 🙂
Veria transfer mi dělal Doc.Crha a bylo to fajn!
Klarka vše najdeš třeba na http://www.ivfbrno.cz/materialy/brozuraCAR2009.pdf, jinak můj manžel má to samé, varikokele, ale 1.stupně a lékaři si nemyslí že by to mělo mít vliv na tvorbu semene. Ale pokud teď nevyjde IVF, řešíme že si to pro jistotu nechá odstranit. Pokud by to byl 2-3-stupeň, tak už by to vliv mohlo hrát...určí na ultrazvuku. Přeji pěkný den 😀

veria
2. únor 2010

Hegri, tak to je super, že ti to dělal Crha, ten to umí nejlíp 😉

Kláro, ICSI je vpíchnutí spermií injekcí přímo do vajíčka , zatímco při normálním IVF dají vajíčka do misky a k nim přidají spermie a ty je oplodní přirozeně, bez pomoci. ICSI se používá při špatném spermiogramu, kdy hrozí, že by se vajíčko samo neoplodnilo. Tuhle metodu nehradí pojišťovna a je třeba si jí zaplatit (asi 8 tis., pokud nemáš víc než 8 vajec).

klara.k
2. únor 2010

holky moc děkuju,
hegri a proč jste nezvolili nejdřív odstranění té žilky a až pak IVF? doufám že se tě nějak nedotknu touto otázkou. Já právě když nad tím přemýšlím, tak si říkám že nejdřív ať mu to odstraní a jestli můžeme otěhotnět normálně a toto je ten zádrahel tak s ním pryč a když by to nešlo, tak pak IVF. Nebo je v tom nějaký zádrhel o kterém nevím 😉

hegricek
2. únor 2010

klarka jak uz jsem psala, manžel ma varikokele 1.stupně a ten by tomu neměl překážet.

hegricek
2. únor 2010

A samozřejmě tvoje varianta je správná, pokud máš sílu čekat dalšího třeba půl roku než se možná zadaří...

hegricek
2. únor 2010

jak dlouho se snažíte o miminko ?

klara.k
2. únor 2010

od září 2008. A ty?
Sílu mám i nemám, já se snažím jít co nejpřirozenější cestou ale zatím vůbec nevím co od čeho čekat.
Nevíme jistě že to je ta vada pro kterou to má snížené ani jak dlouho by trvalo než by ho odoperovali a pak za jak dlouho, atd.... Otázek je mnoho.
Vám na obi doporučili ivf, nebo jste si o ně řekli sami?

hegricek
2. únor 2010

🙂 My od březen 2007...samozřejmě nám IVF doporučili, také jsme chtěli přirozenou cestou...

klara.k
2. únor 2010

já to myslela tak že vám doporučili ivf místo odstranění té křečové žilky, ale jak to píšu tak je mi jasná odpověď, nějak se mi občas vypne mozek 😉 přemýšlím nad více věcma najednou a do toho si jednu část vypnu 😉
děkuju za toleranci

monulkab
2. únor 2010

rioko, přece jen je to už nějaký čas co jsi byla na obi řešit svůj problém, situace u mě je taková, že Čadová mi doporučuje zkoušet iui, nemám žádné příznaky toho, že bych měla mít např. endometriózu, na kterou by se případně přišlo při laparoskopii (kterou mi Crha vehementně taky doporučoval). Když jsem mluvila s Crhou, tak furt jen opakoval něco o riziku vícečetného těhotenství při iui, o redukci takového případného mnohočetného těhotenství a že u iui je minimální úspěšnost, nesrovnatelná s IVF, a že když se už tak dlouho snažíme, tak že nejspíš bude problém např. ve vajíčkách, která si mohou při IVF prohlédnout a tak dále a tak dále, takže závěrem, odcházela jsem od něj absolutně v prdeli protože mi prostě řekl že iui u mě němají význam, a měla bych zkoušet jen IVF, což vzhledem k tomu, že máme problém nejspíš jen kvůli horšímu spermiogramu, je docela drsný. Chápu že doktor od doktora může mít jiný názor na věc, ale já hold víc beru Čadovou.