CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

rioko
19. led 2011

@cuddle tak na Obi je čekání někdy faktt dlouhé, to je pravda, v soukromém CAR se bere spíš na čas, ale já třeba mám s Repromedou špatnou zkušenost, na Obi jsem spokojená, zase jsou jiné věci které jsou tam lepší -teda pro mě

cuddle
19. led 2011

sajmona - no ano někdy se to dá pochopit, ale právě bych brala, že když mě objednají na 10 na nějaké speciální vyšetření a takovej blbej čas, ani na začátku pracovní doby ani na konci strávíš kvuli tomu hodne času a pak doktor stejne nemůže a dojde třeba za hodinu a to už tam čekají další 4 nervozni, ale radej to moc neřeším - zatim sem trpeliva 🙂

rioko - ono je to asi hodne individualni, nekdo ma dobre zkusenosti ( vetsinou ten komu pomohli napoprve) a samo je to o pristupu a doktorech, jak se k tomu stavi, jestli to berou jako na bezicim pasu, preci jen nekdy nevim co presne chteji rict, tak se ptam, Já jsem zvědavá na to IUI, pac co jsem tak cetla tak stejne velka vetsina nakonec stejne skonci u IVF, bylo by to krasne kdyby stacilo IUI - preci jen taky ty finance za IVF jsou docela krute, abychom začali setrit ...

vika29
19. led 2011

ahoj holky, tak se zase hlásím do boje 😠 a doufám, že to letos už bude bez těch slziček a konečně se podaří. Mám za sebou 3x IUI a nic, tak jsem se rozhodla pro IVF.Do CARu se mám dostavit do 20DC, jen mi není jasné co znamená krátký a dlouhý protokol a na základě čeho se to určí? 😨 díky...a všem držím palečky 😉

majka43
20. led 2011

@cuddle Ahoj píšeš o těch čekacích dobách v Repromedě. Bude to ještě horší. Já jsem si tam jedno IVF prošla. Když jsem stimulovala na IVF, tak jsem na kontrolu vstávala o půl čtvrté (bydlím 80km od Brna) o půl páté vyjížděla, abych tam byla do půl osmé na krev a pak tam celé dopoledne čekala, protože mi dali třeba až na půl jednou ultrazvuk. Návrat domů třeba až v pět odpoledne. Myslím si, že by to tam mohli udělat trošku jinak.

majka43
20. led 2011

Ahoj holky, zítra jedu na ultrazvuk a když tam nebude cysta, tak začínám stimulku.

yvett2009
20. led 2011

@majka43 tak to je super, budu drzet pesti! Ja se zatim drzim, jsem v 9tt. 🙂

majka43
20. led 2011

@yvett2009 No snad už konečně bůh dá.

monulkab
20. led 2011

@sajmona no mě se do toho teď taky nechce, a za druhé jsme teď finančně docela vycinkaní, takže to vidím fakt až tak na březen - duben, bude jaro, pozitivnější počasí, tím pádem i pozitivní myšlení a doufejmě že to přinese i pozitivní test 🙂 Bylo by fajn kdybychom to sfoukli zároveň!!!
Začala jsem chodit cvičit tak bych ráda shodila pár kil co jsem nabrala po těch všech stimulacích, než začnu s další, jinak budu za chvíli jako sud!

sysysy
20. led 2011

@cuddle - úplně jsi mě připomněla mé snažení - manžel spermio nadprůměr, ale já bez ovulky, i když se spoustou drobných folíků. Nereagovala jsem ani na clostil, takže přišlo na řadu IUI s fostimonem, a tam se horko těžko vyplodily 2 folíky. No, bohužel 2x bylo IUI neúspěšné - i když ani se není čemu divit, když úspěšnost je 10%. Dva pokusy IUI nás dohromady stály 5 tisíc a do třetího jsme už nechtěli jít, neb jsem tomu nevěřila. Tak jsme se rozhodli pro IVF v srpnu a ono to vyšlo 😵 Měla jsem krátký protokol s gonalem a bylo krásných 17 vajíček schopných oplodnění 🙂
A co se týče čekacích dob, tak všude je to plus mínus stejné. Bydlím 100km od Brna, takže při stimulce mi autobus z domu vyjížděl v 5.45 a celkem jsem vždycky stíhala tak, že z Brna jsem vyjížděla po 9 hod. a před 12-ctou jsem už byla doma 😎

cuddle
20. led 2011

@sysysy to je hezké slyšet, že do dobře dopadlo, no my chceme to IUI zkusit, taky kvůli těm financím, ale taky bych to viděla max 2x a možná když to nebudu dobře snášet, četla jsem různé diskuze, že to není zrovna příjemné, tak zkusíme rovnou IVF. Takže u tebe vyšel první pokus tak to je krásné, a kolik sis dala vajíček vložit? měla jsi nějakou prodlouženou kultivaci? zůstalo Vám něco na zamražení? a jestli se můžu zeptat na kolik Vás ten pokus vyšel, at vim na co se pripravit ☹

sysysy
20. led 2011

@cuddle - píchání injekcí je v pohodě, spíš je otrava při stimulce pořád chodit do caru po pár dnech na kontrolu, jak rostou folíci....to ze mě měli v práci radost, že jsem pořád u doktora 😝
No a první pokus....jak se to vezme....moje úplně 1.IVF bylo před 7 lety - neúspěšné, ale pak jsem hned další měsíc přirozeně otěhotněla. Takže toto bylo v podstatě moje 2.IVF 😉 Z těch 17-ti vajíček jsme si dali oplodnit 11 ks přirozeně a 6 ks pro jistotu přes ICSI. S našim dobrým spermiem jsem počítala, že s oplodněním nebude problém a embryí budeme mít velkou zásobu. No, ale výsledek mě překvapil, přirozeně se oplodnily jen 2!!! vajíčka a přes ICSI se oplodnilo 5. Takže celkem jsme měli 7 embryí, a z toho prodlouženou kultivaci přežili 4 "embrya" ve stadiu morulek (zajímavé je, že přežily jen ty z ICSI). Vložit jsem si nechala 2 kousky a ujalo se jen jedno. Další dvě máme v mrazáčku. Platili jsme necelých 22tisíc.

cuddle
20. led 2011

@sysysy aha tak to jo , no ono to asi opravdu k něčemu je to ICSI i ta prodloužená kultivace, přijde mi, že to opravdu zvyšuje ty šance o docela dost % při tom IVF, 17 vajíček je pěkná úrodička to je pravda, to už muselo být před odběrem i nepohodlné.....
máš pravdu, že to docházení na kontroly je opravdu únavné navíc se tam blbě parkuje, ráno je vždy špička no hrůůůza. zatím jsem to v práci tak nějak látala, aby to nikdo neřešil, ráno dojdu o něco později to je dobrý - horší bylo nějaké to vyšetření kolem 11 to mi úplně rozhodí den, tak doufám, že tam nebudu muset chodit dlouho .... 😨
a plánujete si ty mrazáčky ještě nechat? když se jedno ujalo - jakože na přístě 🙂
22 tis to je tak s čím předběžně u toho IVF kalkuluji kolem těch 20-25 tis, dle toho co navolime
už víte co budete mít? kdesi jsem četla studii, že při tom IVF je větší procento klukůůůůůů 😀

sysysy
20. led 2011

@cuddle - ty kontrolní UTZ s krví jsou vždy ráno, takže do 9hod. bys měla být odbavená 🙂
Po 1.IVF jsme se vzdali 11mrazáčků (chtěli jsme děti o 6 let od sebe), takže teď po 2.IVF se jich asi vzdáme zase..... Třetí dítko není v plánu ani omylem 😉
A pohlaví víme 🙂 - měl by to být chlapeček 🙂 A normálně je zajímavé, že u nás na diskusi z holek, co jsme byly na IVF v srpnu se narodí 9 chlapečků a jen jedna holka 😲 Asi holt jak se dělá ICSI, tak vybírají tu nejrychlejší - nejmrštnější spermijku a ty bývají klučičí 😀

cuddle
20. led 2011

@sysysy ještě by mě zajimalo, když říkas z nas holek, kolik Vas to absolvovalo a jaka byla uspesnost a kolik dvojcatek?
no jo to jsem práve cetla, ze oni ty chlapaci jsou rychlejsi a pri tom IVF to je vetsinou chlap, ale mam kamosku co ma 2 holcicky, takze je to asi i o složení materiálu manžela 🙂
jo už jsem absolvovala nějaký vyšetření, takže to už ráno trochu dokazu odhadnout a vetsinou to slo na to ultrazvuku i rychle od ruky 🙂

sysysy
20. led 2011

@cuddle - kolik nás otěhotnělo? To bylo taky zajímavé, sledovala jsem diskusi holek, co šly na IVF v červenci a tam snad neotěhotněla žádná 😢 , takže u nás v srpnu byl statistický předpoklad, že musíme otěhotnět všechny 😀 , aby se z toho udělal průměr 😀 A taky že jo, otěhotněly jsme skoro všechny - tj. 10 holek. 2 tuším že ne. A z nás 10-ti úspěšných dvě holky v 1.trimestru potratily ☹
A dvojčátka čekají 3 holky a 5 holek čeká jedno mimčo.

cuddle
20. led 2011

@sysysy tak to je krásné skore 🙂 velká úspěšnost - asi nějaké vhodné období 🙂
supr slyšet , že to má také šťastné konce, samo je jasné, že 100% úspěšnost by byla ideální, ale to bohužel bychom chtěly fakt hodně....
tak přeju ať se chlapeček pěkně vyživuje a vše probíhá v pohodě !

sajmona
21. led 2011

@monulkab jojo přesně táááák,moje slova,já ted chodím obden do posilky a snažím se tak nežrat a tak si myslím,že mi ten pohyb jen prospěje,víš jak to je po transferu,odpočinek a žrádýlko 🙂) prostě počkáme na příhodnější dobu🙂 a hned jak začneš stimulku,tak dej vědět,já se připravím na Ket🙂))) jo a jinak pokud ted posl Ket nevyjde,zkusím taky ten Reprofit

majka43
21. led 2011

Holky tak nic, cysta tam pořád je, vyfasovala jsem léky a jdu až za měsíc.

monulkab
22. led 2011

sajmona to je slovo do pranice! 🙂

chrobacek
22. led 2011

ahoj kočky jak se daří jdu se mrknout jak se máte a dočtu si něco

sajmona
24. led 2011

@majka43 to nevadí,nezoufej,dej se do kupy a pak na to vlítnem i s monul zároveň 😉

sajmona
24. led 2011

@chrobacek jé chrobi ahojky,dlouho jsi tu nebyla,myslela jsem že jsi na nás už zanevřela 😉 moc ti to sluší maminko s bříškem 😉 u mě nic novýho,já tu zůstanu asi jako inventář,prostě štěstí není na mé straně.snad se to všechno obrátí. 😒

majka43
25. led 2011

@sajmona Já jdu hned za měsíc, prý když ta cysta nezmizí po práškách, tak mi jí odsají. Já se pořád držím na nschopence a byla bych ráda, kdybych jí nemusela před ketem přerušit.

@chrobacek Koukám že ty už budeš rodit. Nechala jsi si říct, jestli to budou kluci, nebo holky? Nebo že by páreček?

kobla
25. led 2011

ahoj holky,chrobáčku,davej na sebe pozor. Moje kamarádka s dvojčatama je ted ve 28tt a leží od včerejška na OBI a není to dobré. Zádné courání po mestě. Hezky pohodu a klídek s nohama nahoře. Alespon po vetšinu dne.
Já se chystám na stimulku v pulce března a už se fakt nemužu dočkat. Byla jsem si tam včera pro další prednison-už jsem po něm přibrala 3 kila ☹ a okolo 12 tam byl uplny klid a nikde ani živáčka.Za 3 týdny s budu volat,jestli mi VZP schválila příspěvek na léky.Snad to klapne. Mejte se hezky,třeba se tam v březnu budu usmívat na některou z vás. (nebo mračit)

vika29
25. led 2011

ahoj, chci se zeptat jestli některá nemáte zkušenost s Norethisteronem, dostala jsme ho na zastavení krvácení uprostřed cyklu. s krvácením jsem měla problémy už před rokem a to mi na to moje doktorka dala duphaston, ale ten nějak nezabral. krvácení se mi pak samo upravilo a rok bylo vše ok. Teď jsem se rohodla pro ivf a zase to zlobí 🙄 ...máte něktrá zkušenost s krvácením uprostřed MC, doktor mi řekl, že klidně můžu začít stimulovat na ivf i tak....no ale mně se to moc nezdá...děkuji za radu

majka43
25. led 2011

@vika29 Já beru teď norethisteron na to, aby mi zmizla cysta na vaječníku a mohla začít stimulku. myslím, že s ním by jsi krvácet neměla.

vika29
25. led 2011

@majka43 tak děkuju...jeden už jsem slupla, prý by to do 3 dnů mělo být ok? ....a pociťuješ nějaké vedlejší účinky? na netu jsem na tento lék nečetla moc dobré reference.

majka43
25. led 2011

@vika29 Nepociťuju nic, po těch všech transferech a těch hory léků, mě už ty dva denně nezabijou.

chrobacek
25. led 2011

@majka43 čekáme páreček 🙂

@kobla no já myslím, že nejhorší už je za mnou ted už se děti můžou narodit ... a to se nešetřím normálně chodím do práce 🙂

chrobacek
25. led 2011

@sajmona je potřeba věřit holka a hodně pozitivní myšlení 🙂 a ono to půjde ....