CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

monulkab
19. únor 2010

Saj já chodím do práce, doma jsem byla jen v den IUI páč jsem neměla nervy na přejíždění mezi bytem, obilňákem a prací, navíc mě po tom dost bolelo břicho, tak jsem byla ráda že jsem mohla zůstat doma.
Jinak se cítím stejně, akorát mě chvílema zabolí břuch jako by na krámy, už nemám žádný známky špinění tak jsem ráda, bála jsem se jestli mi tam něco nepodělali...

mmorgana
19. únor 2010

monulka: kdy budeš testovat? Držím palce 🤐

Holky, zítra je 20. DC a začínám s Utrogestanem - je to poprvé, tak jsem napjatá jak struna 😝 Ještě že je ta olympiáda, aspoň mi to čekání rychleji utíká 😎

monulkab
20. únor 2010

mmorgana já testovat tentokrát nebudu, půjdu rovnou na krev. jinak s utrošem začínám v neděli.

chanel
20. únor 2010

Elle: no tak to je nepříjemné, sakra a léčí Tě?? V těhotenství by to bylo pěkně bolestivé 😢, na ivf neplánuješ jít? Kolik už máš za sebou iui? Saj: no co myslíš, hádej....už mám v sobě Puregon a Decapeptyl,ale byly to nervy, celou noc jsem se budila a říkala si, mám nemám, je správná doba,není,ale nějak tak mě nakopla v tom nejlepším světle Chrobáček. 😀 A jedeme v tom spolu 😝 , ještě MMorgana a Monča. Taky jsem měla špatné období, hlavně ve čtvrtek, to byl smutný den,ale prostě jdu si za svým cílem!! Emers, Tobě to letí ty týdny, bylo to nedávno,co jsi psala, že je krev pozitivní 😀

elennka
20. únor 2010

Chanel, IUI nemáme zatím žádnou, jen několik stimulací clostilem+ pregnyl.. Ty záda jsou dost bolestivé, a v těhu bych musela být na PN, protože i teď mám problémy. CHodím na rehabku, mám bederní pás.. a pokud je bolestivá ataka, tak chodím na injekce.
Na IVF zatím necheme, máme k tomu důvody.. prostě mám na to jiný názor.. jsem zdravotník...
A zatím nám nevycházeli korunky, stavěli jsme, v létě kupovali auto a bohužel z jara budeme opravovat střechu, tak se prostě z těch korunek .......
Od března mám víkendovou brigádu,tak snad to půjde lépe. Do května se budeme snažit přirozeně a potom se uvidí...

chanel
20. únor 2010

Elli: já mám na ivf taky svůj názor,ale bez něj neotěhotním nikdy 😖 a s ním možná....tak si pak člověk musí vybrat a s penízkami Tě chápu, dneska jsem jim řekla, že je to můj poslední pokus, nechci se totálně odrovnat zdravotně a pak taky nemám na ivf v plné palbě 😖 ....ale té iui se neboj a stojí to cca 1300, to je za transferovou soupravu a mnohým pomohli! Mamka měla taky v háji záda a pamatuji se, že doslova chodila po čtyřech, hlavně to nesmíš nachladit! Přeji Ti,aby to polevilo a bylo líp,ve všem a aby se zadařilo přirozeně!

elennka
20. únor 2010

Já přirozeně otěhotnět můžu, pokud se vyvolá ovulace a injekcemi by šla.. bohužel ale mě by asi nestačily základní dávky, tak počítám s vyšší cenou..
Jinak ty záda zimou trpí, vždy v zimě mám problém. pomáhají mě termály...

mmorgana
20. únor 2010

elennka: nejsem sice zdravotník, ale o IVF si taky nemyslím moc dobrého. Vlastně jsme se vůbec chtěli vyhnout jakékoli hormonální léčbě. Víc jak 2 roky jsme to zkoušeli a zkoušeli. Teprve teď víme, že partner má varikokelu (křečové žíly na varlatech) 2. a 3. stupně a že šance na přirozené početí je značně malá. Ale nám se to nakonec podařilo! V těhotenství je dvouprocentní šance, že to bude mimoděložní. To se nám tady podařilo 🙄
Váhali jsme, ale nakonec jsme si řekli, že do toho vlítneme. Koncem listopadu jsem byla poprvé na Obilňáku (vyšetření, revize, vyšetření, laparoskopie, CAR) a dnes začínám s Utrogestanem. Možná, kdyby mi bylo míň, čekali bychom na mužovu operaci, protože po ní se nejspíš spermiogram po čase zlepší a i s jedním vejcovodem se dá otěhotnět.
Elennko, přijde jaro, oschnou meze a třeba se zadaří 😎

elennka
20. únor 2010

Njn třeba se zadaří.. ale stojím nohama na zemi.. a vzhledem k tomu, že snáším hormonální stimulaci velice špatně, co se týká psychiky.. tak se tomu asi podvědomě vyhýbám. Už jsem při clostilu měla i pár kolapsů.. Já stále věřím, že to půjde přirozeně... Já mám vajcovody průchodné,, žádnou endometriozu, jen bohužel PCO... a manžel horší spermio.. se kterým se dá, ale bez problémů přirozeně otěhu... prostě nějak bude...
Uvidíme na jaře 😎 😎

chanel
20. únor 2010

Mmorgano: řeknu Ti,taky jsi si zkusila své 😖 a máš pravdu, s věkem není na co čekat, to si taky říkám 🙄 Elli: já to taky snáším blbě, vždycky mi moc pomůže,když mi někdo napíše něco pozitivního, tak neupadám do chmur,jasně,že to působí na psychiku,kamarádka se léčí,má depky,vůbec si nemůže dovolit ani pomyslet na stimulaci, má 11cm myom, 39 let a ted už je i bez přítele.....no ale Fostimon inj, není drahý kolem 400 a platí to pojištovna!! To by jsi dala, jen jeden štípaneček do zadku,co? 😅 ,líp se na něj reaguje,jako na prášky,nechceš se na to zeptat na Obi? Něco Ti určitě navrhnou. Vždycky když mi píchají do břicha Decapeptyl tak už pak ke konci mě bolestí tečou slzy......slyšela jsi o rašelině? Ta se nahřeje a přiloží na bolavé místečko. Takže kdo tady stimuluje: já, Chrobi,MMorgan a dál??

elennka
20. únor 2010

Kamarádka dala za stimulaci na IUI 4500, protože ji fostimon nestačil. Pojoštovna hradí pouze mám pocit 1500 jednotek.. potom se doplácí.. Prostě teď nejsem v takovém rozpoložení, aby mohla něco podnikat.. A co se týká kolapsů.. neví se jestli to mám od pátaře, hormonů, tlaku apod...
Já vím, jak probíhá stimulace a všechno... ale teď asi potřebuju oddych...
No jdu dělat chlebíčky.. a piztu. za hodku tu mám kamarádku.. těhu.. tak budu chytat bacily..

mmorgana
20. únor 2010

chanel: každá z nás si tu zkusila své 😖 Sice to své trápení pořád prožívám ještě dost intenzivně, musím však uznat, že máme v něčem štěstí: žádné cysty, žádná endometrióza, pravidelný cyklus s ovulací, levý vejcovod v pořádku, dobrý hormonální profil, žádná imunologická reakce a mužovy problémy nejspíš vyřeší mikrochirurgická operace (ale to chce čas). A hlavně - je to naše první IVF, ještě máme další šance. Ale těch hormonů se děsně bojím 😔

belluci
20. únor 2010

mmorgana: taky jsem si to říkala u prvního ivf.... ☹ , jsi na tom dobře, určitě se zadaří na první pokus

petula82
21. únor 2010

Chanel.ahojky,tak koukám,že jsi šla do toho znova.Hodně štěstí 🙂 .Já si před týdnem psala na obil.na email a včera mě přišla odpověď.Psal mě pan doktor Crha.A jsem ráda,že odepsa.lSlo mě o to4.ivf.Ale bavili jsme se o tom z manželem.Takže se objednáme na IUI a příští rok jak dostanem to miminko,tak pak využijeme ivf.To budem víc v klidu a bude to super.Ikdyž víš jak to je,to jsme si říkali teď,ale jestli to vydržím,no nevím,nevím 😀 .Teď ve středu si budu volat na hematologii,budu mít výsledky z těch posledních odběrů,brali mě to na nějaký zoonózy.Ty odběry před tím dopadly dobře,všechno jsem měla v pořádku.Manžel ještě spí,já peru a tady datluju.Měj se moc hezky a budu ti držet radši všechny prsty.Kamarádka má miminko,tak půjdu zase pochovat Natálku a příští týden jdeme ke známím,potřebujem zpracovat daně a ti mají skoro roční dvojčátka.Tak si vyhraju až až.Ještě že máme vyřízenou tu adopci

monulkab
21. únor 2010

elenka s tím přirozeným snažením do května to mám naplánováno stejně, po fostimonu doporučují 2 měsíce hormonální voraz a v květnu letíme na dovču, takže taky začneme znovu až tak v červnu.
jinak já osobně teda clostilobegyt taky nesnáším, ale ani ne tak psychicky jako zdravotně, blila jsem po něm jak amina.
chanel fostimon - 1 balení 10 amp. stojí cca 7.500kč, pojišťovna hradí 20amp.

chanel
21. únor 2010

Petulko: ahoj, ráda Tě tady vidím! Dala jsem se do toho....mám strach, ale musím bojovat. At Ti dopadnou testy co nejlépe a přeji,aby Ti vyšla iui 😝 ,budu držet pěstičky!! Taky by jsi sem mohla chodit čatěji! 😅 Já si občas zajdu za kamoškou, ta už bude mít skoro tříletou holčičku,a když mě obejme zase mám chut o to mimčo zabojovat.Moni: aha, to je teda šok, nevím kde jsem vzala ty 400,--, tak se omlouvám. Byla jsem na IUI 2x a poprvé denně jednu ampulku,druhé dvě ampulky.........a pak mi dr. řekla, že je to levné, že to klidně ještě využijem,ale nedělalo mi to dobře, takže to už nechci ani vidět! To je teda škoda,že pojištovna nehradí Puregon za 5500,-- že si to musíme hradit sami 😖 . Ten Clostilobegyt musí být pěkný svinstvo...blééé

aliseea
22. únor 2010

Ahoj holky můžete mi prosím poradit jsem tady nová a jak jsem psala v první příspěvku začala jsem brát utrogestan a nosní sprej synarel asi po čtyřech dnech užívaní mám v nose krev ,neteče, jen když se vysmrkám tam je na kapesníku krev.Není to nic hrozné,ale zalekla jsem se, v mladí jsem měla problémy z krvacení z nosu.děkuji.

chrobacek
22. únor 2010

aliseea ahoj asi reaguje sliznice ale pokud neteče ta krev tak bych to neřešila....v případě, že by ti to dělalo problém tak ti podle mě dají injekce na výměnu za ten sprej

mmorgana
22. únor 2010

aliseea: sama nemám moc zkušeností, šplíchám si Synarel teprve 2. den (máš náskok 😅 ). Řekla bych, že drobné krvácení z nosu nemusí být nic vážného, zvlášť když jsi na to v mládí trpěla. Myslím, že když nebudeš vědět, můžeš vždycky zavolat na Obilňák.

aliseea
22. únor 2010

děkuji holky,teď čekám kdy mi dorazí MS abych se objednala,přeji krásný sluneční den 🙂

chrobacek
22. únor 2010

tak nás bude na stimulku víc koukám 🙂

klara.k
22. únor 2010

holky ahoj,
i já se přidávám se souhlasem na ivf, že to není nejlepší a nejzdravější varianta, ale když to jinak nejde tak co zbývá. S tím co zbývá se smířit nechci a proto volím tuto cestu a jsem šťastná, že je aspoň tato šance. je to děs, připadám si trochu jako blázen 😒

vypadá to že jsem už asi jediná, kdo do toho ještě nejde, asi tady zůstanu sama 😀 všichni budete na těhulích,chjo

veria
22. únor 2010

klaro, nebudeš sama, já se chystám až v květnu....Kdy ty?
Zítra jdu na konzultačku k Čadové, tak jsem zvědavá. No, nic nového se asi nedozvím, prostě mi naplánuje 3. pokus...
Chanel - dělali ti před novým pokusem nově hormonální profil?
Ad puregon - ta dávka, na kterou si připlácíme 5.500 stojí ve skutečnosti asi 30 tis., zbytek platí pojišťovna. Takže ne že by byl za 5500 a my si ho hradily samy... Je to lék drahý jak sviňa, bohužel. A na neplacené pokusy už neproplatí nic.....Takže to asi nezbyde než si vzít ten levnější Fostimon. No, doufám, že to už nebudu řešit....

chrobacek
22. únor 2010

já jdu do levnějšího už na třetí pokus 🙂 to kvůli tomu, že tam je i LH navíc....

klara.k
22. únor 2010

verio - já jdu zítra na genetiku a podle toho co nám poví. Jestli doporučí čekat na výsledky tak až dojdou, což by byl někdy ten květen. A jestli se budou tvářit tak nějak všelijak tak co nejdřív - možná. Ale uvidím zítra.

veria
22. únor 2010

Chrob, a ty jsi teď v Heliosu, viď. Kdy začínáš?

chrobacek
22. únor 2010

už píchám od soboty .. předtím byla Provera s tou dnes končím... takže dekáč do mrchy a pak sa uvidí podle krve, ale předběžne mám 225j Merional

chrobacek
22. únor 2010

Ver kterej protokol dají tobě? co myslíš?

klara.k
22. únor 2010

chrobáček - a ke komu tam chodíš? Já tam mám gyn. dr.

chrobacek
22. únor 2010

k šulovi ... a na dvou konzultačkách co jsme měli jsem byla spokojená dal mi úplně jinou stimulku než na Obil tak jsem za to ráda... doufám, že to i díky tomu dopadne lépe...uvidíme 🙂)