CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

cincolina
24. říj 2011

@pupidu no já jsem vlastně normálně neměla ovulaci, nedozrávala mi vajíčka. nepomáhala asi stimulace clostylem co mi dělal můj dr., tak nás poslal do CARu

@petruska83 no ale to druhé čekáme přirozeně.... my nemáme až tak zásadní problém jako chybějící vejcovod nebo úplně nepoužitelné spermie, jenom je hrozná náhoda, když se náhodou potká to, že mi dozraje vajíčko a nějaká spermie se vzchopí ;). Ale mám více kamarádek, které první měli IVF a druhé už se podařilo "samo", to ženské tělo se tím porodem tak nějak spraví a dá do normálu...

pupidu
24. říj 2011

@cincolina Ale to se zjistilo až po nějakém delším sledování, ne? Jinak gratuluju k mimi - i k tomu v bříšku 🙂

cincolina
24. říj 2011

@pupidu jj, tady s tou diagnozou jsem sla uz do CARu, snazili jsme se dva roky, pak rok s pomoci meho dr. a pak CAR. a děkuju 🙂

gretta
30. říj 2011

Zdravím všechny.. Ráda bych se k Vám přidala a zjistila nějaké info, které by se mi hodilo. Mám za sebou užívání metforminu, clostilbegytu, duphastonu. Byla jsem na laparoskopii.. diagnóza: podezření na PCOS. Jeden vejdcovod neprůchodný, druhý z části. Přítelův sperimogram - oligoteratospermie. Dnes je to 15. měsíc snažení. Ve čtvrtek jdu na 3. návštěvu na CAR na Obilňák. Zatím mi brali jenom krev a UTZ. Máte někdo podobné zkušenosti, za jak dlouhou dobu bychom mohli jít na první pokus. Vím, že často se podaří až ten druhý. A jak to je v mém případě s proplacení od ZP ? Děkuji za každou odpověď.

petruska83
31. říj 2011

@gretta Ahojky,vítej mezi námi.Já sice zatím na obi nechodím,ale chystám se tam.Mám po mimoděl.těhu jen jeden vejcovod a jako ty průchodný jen z části. Ale určitě ti zkušenější holky odpoví, jak to tam chodí...taky by mě zajímalo, za jak dlouho se jde na první pokus....Já nedávno někde četla názor, že kliniky při prvním pokusu píšeou zbytečně moc léků a pak ti řeknou,že si je však necháš" na příště" -což nechápu tento přístup...Nemáte některá takové zkušenosti z obi, že ne? Já už jedno dítě mám a spoléhám na první pokus, že to vyjde a takovýto přístup se mi vůbec nelíbí...Já vím, že za miminko bychom všechny dali cokoliv, ale upřímně řečeno každý máme jinak finančně omezené možnosti(hypotéky,půjčky,atd.)

rioko
1. lis 2011

@gretta na začátku berou každému jen rkrev, z toho zjistí hormonální profil a podobně, pokud nemáš výsledky spermiogramu s tama, tak ještě manželovi udělají nové, jak půjdeš na další konzultaci tak se domluvíte na dalším postupu a klidně hned na IVF pokud s tím budete souhlasit, takže ten můžeš podstoupit pak v dalším cyklu.Nám se teda zadařil první pokus a znám hodně holek kterým stejně jako mě vyšel první a druhý ne. Placené máš 3 pokusy, ale počítej s tím, že to je částěčně placené, pojišťovna nehradí všechno, oni Ti to tam vysvětlí, ale většinou každého vyjde IVF tak 20-25 000 podle toho co si připlacíš

@petruska83 nemám zkušenost že by na Obi psali víc léků, měla jsem stejné u prvního i druhého pokusu, navíc máš pokud máš injekce v peru tak platíš 5000 kč a je to určitá dávka, pak záleží jak reaguješ a kolik jich potřebuješ, může Ti něco malinko zbýt nebo pokud reaguješ míň tak si zase doplatit, mě to vyšlo u obou pokusů tak akorát .Jinak bohužel spoléhat se na první pokus můžeš ale jistě víš že to vyjít nemusí,

Držím vám pěsti abyste se brzy dočkali, nám druhé IVF nevyšlo a dál zatím nepokračujeme

petula82
19. lis 2011

@cincolina jéé ty čekáš mimčo.Dlouho jsem tu nebyla a na obilňáku jsem byla naposled v tom dubnu 2010,to byl ten poslední potrat.Pak jsme se na to vykašlali.Né že by mě to nelákalo,ale tolik potratů mě tak nějak stačí.A už máte vybrané jméno k Esterce. Manžel by radši aby jsme dostali kluka,a to by byl Kubíček nebo Adámek.No už aby to bylo.Mějte se moc pěkně všichni a kdyžtak napiš do IP.

gretta
20. lis 2011

@petruska83
@rioko
Ahoj holky. Moc děkuji za odpověď. Dlouho jsem tu nebyla. V úterý 22. mě čeká další návštěva na Obi. Z té minulé vím, že mi zjistili další důvod proč nemůžu otěhotnět. Nevím přesně o co jde, ale mám v sobě nějaké " protilátky" , které brání spermiím, aby oplodnily mé vajíčka. Takže mi dr. rovnou řekla, že se máme rozhodnout, kdy přistoupíme k IVF, protože u mě jiná možnost prostě není. Trochu šok, netušila jsem, že vůbec něco takového existuje. Samozřejmě jsem řekla, že není na co čekat. Takže v úterý bych se měla dozvědět další postup a podle toho co mi zhruba dr. řekla, měli bychom vše stihnout ještě letos. Pokud by to vyšlo, měli bychom ten nejkrásnější dáreček na vánoce. Dostali jsme ceník a vypadá to, že minimálně 20.000,- Kč padne. Ještě, že je máme, nedokážu si představit, kdybych na to neměla,... ☹

petruska83
22. lis 2011

@gretta Moc ti držím palečky. My zatím pořád bojujeme přirozeně s tím mým hůř průchodným vejcovodem, ale spíš počítám s tím, že příští rok obi navštívím...Tak piš své zážitky z obi a snad bude brzo úspěšné ivf.

gretta
7. pro 2011

@petruska83 Dnes mám za sebou další návštěvu Obi. Toho 22.11.11 mi lékaři předepsali Utrogestan a Synarel. Synarel je sprej do nosu, který užívám pořád. Utrogestan jsem užívala jen po dobu 10-ti dní. Dnes ( 2.DC) jsem byla na krvi a UTZ. Odpoledne jsem si šla pro výsledky, ale trochu jsem se lekla. Měla jsem totiž dostat injekce a pravidelně si je aplikovat, ale dr. mi řekl, že by bylo dobré ještě ze dva, tři dny počkat. Synarel by mi měl k tomu, aby bylo vše ok pomoct. Moc se mi to nelíbí, .. ☹ mám přijít v pátek nebo sobotu. Znovu na krev a UTZ, pokud to nebude ani teď ideální posune mi termín na další cyklus 😨 😨 😨 doufám, že bude vše ok, a první pokud proběhne ještě letos. Zase se ozvu s novinkami. 😉

zabicka007
24. pro 2011

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem vám tady tak vpadla, kdysi (cca tři roky zpátky) jsem byla jednou z Vás, taky snažilka, která moc moc chtěla miminko, Rioko si mě možná bude pamatovat...jen bych Vás chtěla všechny moc povzbudit a na doporučení kamarádky zasílám odkaz na článek, který jsem napsala pro povzbuzení všech snažilek, tak když budete mít chvilku, přečtěte si ho, třeba Vám dodá aspoň trošku síly a naděje! Krásné svátky všem.
http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/3523/tr...

elennka
25. pro 2011

@zabicka007 jasně, já si tě stále pamatuju 🙂) jsem stále snažilka, jednou je dobře, jednou je huře... ale beru to tak jak to život přináší. Dobrý článeček 🙂

ivcik83
25. pro 2011

@pupidu Ano PICSI se tam dělá !

kobla
25. pro 2011

žabičko,krásný článek,děkujeme za něj 🙂

zabicka007
27. pro 2011

Ahojky Elennko, no jasně, ty jsi byla taky na tom prvním srazu ve Vaňkovce...takže pořád bojuješ? Máš můj obdiv...a pořád chodíš na OBI nebo jsi změnila doktory? Moc moc držím palce všem, ať to holky vyjde, ono to ale MUSÍ vyjít, určitě jste to slyšely mnohokrát, ale nejdůležitější je věřit, ne doufat, ale VĚDĚT, že se to povede, otázkou pouze zůstává kdy.

pupidu
27. pro 2011

@ivcik83 ???

elennka
3. led 2012

@zabicka007 ještě stále bojuji, necháváme to na přírodě.. takže mimo Car.
Podnikáme jen léky atd.. za podpory gyndařky (UZV, odběry)..

petruska83
11. led 2012

Ahojte děvčata, máte někdo zkušenosti s krátkými cykly, já brala rok duphaston a MS chodila tak 27.DC, teď jsem první měsíc bez duphastonu a MS přišla 21.DC. Tak jsem z toho na mrtvici a myslíte, že se to časem srovná? Měla jsem tento měsíc i angínu a stres v práci, tak si říkám, že to je možná i tím, ale v březnu se chci objednat do caru na obi a mám strach, co mi na ty krátké cykly řeknou. Děkuji za info. Petra

pupidu
21. led 2012

Ahoj holky, tak se mezi vás přidávám... Včera jsem byla na HSG a potvrdila se mi neprůchodnost vejcovodů (dělali mi to 2x a neprošla ani kapička) ☹ Nooo, takže si asi užijeme IVF. Manžel má za sebou spermiogram, já odběry kve a teď budeme čekat do půlky února, kdy máme schůzku s prim. Hudečkem. Jak to bude pokračovat dál? Myslíte, že se hned na té schůzce domluvíme, kdy začneme s přípravou na IVF? Jde mi jen o to, jak dlouho to tak trvá a co všechno nás ještě čeká....děkuju za odpověď 🙂

petruska83
23. led 2012

Ahoj pupidu,vzpomínám si na tebe. Mně teda tekutina vejcovodem prošla, ale museli zatlačit a taky se mi otěhotnět nedaří...Snad nám na obi pomůžou....Pak napiš, jaký ten primář byl. Mně kamarádka doporučila nějakou doktorku...Tuším Lukášovou.

pupidu
23. led 2012

@petruska83 Ahoj 🙂 Já už u Hudečka párkrát byla (na podzim mě operoval) a je moc příjemnej. Sice je problém se k němu dostat, protože má hodně pacientek, ale jinak fajn. Doufám, že teď už se to všechno hezky rozběhne 🙂
Proč ty jdeš do CAR? V čem je problém? Určitě jsi to tu už psala, ale nechce se mi to všechno pročítat, tak snad nevadí, že se ptám...

petruska83
24. led 2012

@pupidu V pohodě, klidně se ptej, já měla před dvěma roky mimoděložní, vzali mi jeden vejcovod, letos mi po laparu řekli, že ani druhý vejcovod není zrovna ideálně průchodný, ale dal nám ještě půl roku na snažení a když se do března nezadaří, tak mě posílá do caru....Takže tak, ale už tomu nevěřím, když se nepodařilo za rok a půl, tak se připravuju do caru. A ty jsi z Brna? Já jsem od Hodonína a asi mi ta návštěva Caru zabere vždycky celý den.

petruska83
24. led 2012

@pupidu Jo a kamarádka je na ivf na obi tento měsíc. Taky byla po Vánocích na hsg a dopadlo špatně a teď už stimuluje, tak si myslím, že i ty nebudeš zbytečně dlouho čekat.

pupidu
24. led 2012

@petruska83 Teda, tak ty sis taky zažila svoje, co? 😒 Tak držím pěsti, aby vám to do toho března vyšlo 😉 My měli lhůtu do ledna a nic teda, no...Ale tak jsem ráda, že to na tom Obilňáku je takový frkot, jak píšeš. Já ještě čekám na vyjádření pojišťovny, jestli mi dají lázně a pak se to snad už rozjede. S těma lázněma by to bylo fajn, protože prý pak je větší šance na otěhotnění. Ty o lázně žádat nebudeš?Jinak já bydlím cca 20km od Brna, ale stejně to je na půl dne (což šéf samozřejmě nerad vidí a dává mi to patřičně najevo)

petruska83
24. led 2012

@pupidu Však právě, šéf je sice tolerantní a ví, že miminko chceme, ale taky když v práci každý týden nebudu, tak nevím, jak dlouho tak tolerantní bude. Víš co, já si myslím, že lázně v případě kdy vejcovod je špatný jsou zbytečné. My naštěstí už máme chlapečka 6 let a chceme tomu dát jeden pokus ivf,protože na víc zatím ani nemáme finance, možná ještě nějaký ket, ale pak se budu smiřovat s jedináčkem. Abych ti pravdu řekla, tek za poslední tři roky jsem si doktorů tak užila, že se do caru netěším, ale touha po miminku je větší. Od léta mám klid od doktorů a když si představím, že v březnu to začne znova.....☹

prdecek
24. led 2012

ahojky holky,
tak tu po delší době zase nakukuju. Dneska jsem si volala na Obi s tím, že bysme chtěli v březnu IUI a že jsme s pí. doktorkou Sochorovou byli domluvení už původně na listopad, ale něják to skrz cvičení Mojžíšové nedopadlo, tak jsem chtěla vědět zda se mám ještě před tím objednat na konzultaci nebo stačí pak první den cyklu zavolat. Jenže jsem volala teď a je pozdě a už je tam jen pohotovost. Takže nic nevím. Nebo jen to, že moje dr. Sochorová je na mateřské a já budu přidělena k někomu jinému. Tak z toho mám divnej pocit, už jsme na ni byli zvyklí.

pupidu
25. led 2012

@petruska83 Je fajn, že máš tak tolerantního šéfa. Ten můj si mě pozval na kobereček a nastoupil na mě s tím, že on je kapitalista a nezajímají ho moje problémy a že nehodlá trpět, že su furt u nějakého doktora (lítám jen kvůli tomuto a občas s rukou na chirurgii - dělá si mi gangliom). No, jenže jak si to vyřídit během volna, když většina vyšetření je na dopoledne? A to už si vůbec nedokážu představit co budě dělat, až budu chodit do CARu během stimulace. Ale co, ať si dělá co chce, dítě a rodina jsou pro mě na prvním místě....To je fajn, že už máte chlapečka. Aspoň nějaká radost, ne? 🙂 S těma lázněma nevím, ale i Hudeček mi říkal, že by to mělo mít pozitivní vliv, tak budu doufat.
@prdecek tak pak dej vědět, jak jste se domluvili 😉 A to jde jen tak si říct, kdy byste chtěli začít a oni se vám přizpůsobí?

prdecek
25. led 2012

@pupidu Tak jsem tam dneska volala znovu a sestřička se koukla do papírů jak jsme s paní doktorkou domluvený a říkala, že to tam mám vše napsané, takže stačí zavolat 1.DC až do toho budeme chtít jít. Ke komu mě dají nevím, jmenovala mi cca tři doktory a já jí řekla, že to je vcelku jednu, že si myslím, že sou dobrý všichni 🙂 byla to moc příjemná sestřička 🙂

pupidu
25. led 2012

@prdecek No tak to je fajn, že ti to tak vychází. A můžu se zeptat co už máš vlastně za sebou, že to jde takhle rychle? A když si zavoláš 1DC, tak oni ti třeba řeknou, že máš hned další den přijít, nebo jak to funguje?

prdecek
25. led 2012

@pupidu no mám za sebou dva potraty, pak následoval kolotoč vyšetření od těch základních až po genetiku, vše bylo ok. Pak jsem podstoupila laparku přímo na Obi. No a pak následovalo 1.IVF které nevyšlo, jenže na další nemáme peníze, tak jsme se rozhodli po roce kdy se přirozeně nic nepovedlo, že zkusíme IUI aspoň, to není tak nákladný. Byla jsem se domlouvat s dr. někdy loni v září, a začala jsem cvičit Mojžíšovou, tak mi řekla, že až docvičím (cca v listopadu), že mám první DC zavolat a vlítneme na to, jenže to cvičení se protáhlo a ještě k tomu mi zjistili sníženou funkce stítné žlázy. Takže to chceme zkusit teď v březnu. A vzhledem k tomu, že to tam mám napsané v papírech tak je to tak rychlé, je to vlastně už domluvené z loňska.