CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

petruska83
25. led 2012

@pupidu Tak to máš blbého šéfa, ten můj se snažili taky dlouho o mimi a má pro to pochopení. Ale budu tam jezdit a si pokaždé s manželem,protože sama si do Brna netroufnu,tak spíš bude problém u manželového šéfa,ale když si vezme dovolenou,tak mu nic říct nemůže.Dovolenou jsme si šetřili už vloni,protože jsme tušili, že ji budem asi potřebovat pro car. A ty čekáš 14 dní na výsledky té krve a spermiogramu, to je docela dlouho a pak už snad půjdeš rovnou na ivf, ne?

petruska83
25. led 2012

@prdecek Tak to já mám taky problém se štítnou žlázou, ale mám zase zvýšenou funkci, myslíš, že to bude problém? Beru každý den euthyrox 100 jednu tabletu.Můj gynekolog viděl z krve, že mám nějakou tu hodnotu štítné žlázy hodně vysokou, ale můj endokrynolog mi řekl, že to otěhotnění nebrání.....A myslíš, že mě pošlou na obi k nějakému endokrynologovi přímo tam u nich?
Tobě přeji, aby se iui vydařilo, tak když máš vejcovody ok, tak to zkoušej i takto. Já taky šetřila na ivf hodně dlouho, ale s mým jediným a hůř průchodným vejcovodem mi iui asi nedoporučí.

prdecek
25. led 2012

@petruska83 já beru taky euthyrox, ale jen 50 1tbl. No co jsem četla na internetu, tak když nemáš v pořádku hladinu hormonů štítné žlázy tak se může i potratit nebo vůbec neotěhotnět, ale když bereš pravidelně léky, tak je to v pohodě. Na Obi endokryonologa asi nemají, ale určitě tam berou odběry na štítnou žlázu před každý IVF či IUI, mě ji na to brali před IVF, ale bylo to v pohodě. No a o rok později (teď) už to v pohodě není.
Já mám ve vnitř vše ok, dle jejich vyšetření z laparky, jen mi odstranili malé ložisko endometriózy 1.stupně. Jinak vše ok.
IUI chceme zkusit, pač máme ok i spermiogram. Vlastně příčina těch potratů a proč teď nejde otěhotnět nevíme. Nic nenašli. Já bych teda měla zhubnout, ale jinak jsme oba ok. To první IVF jsme zkoušeli i kvůli tomu, aby se zjistilo, jak se vyvíjí oplodněná vajíčka v prvních dnech. Ale ani jedno se pak nechytlo a na zamrazení nic nebylo.

petruska83
25. led 2012

Já si akorát volala endokrynologovi a v únoru půjdu na krev a v březnu na výsledky a dá mi vyjádření pro car. Vloni jsem měla FSH 10, což je prý hraniční hodnota, kdy můžeš přirozeně otěhotnět, ale asi i ta hraniční hodnota není nic moc. Tak jsem zvědavá, jak ta krev dopadne letos. Ale jsem ráda, že byl ochotný. Já měla taky dřív euthyrox 50, ale asi před 3 léty mi to zvýšil. Já jsem nikdy nepotratila, to mimoděložní se drželo jako klíště, u mě je problém ten vejcovod a uvidím, co ta štítná žláza,ale říkal, že se to dá upravit stimulací, ikdyž krev dopadne špatně......A tobě držím palečky..

pupidu
25. led 2012

@prdecek ☹ Teda, máš toho za sebou dost. Snad už to teď vyjde. Je hrozný, když vidím, kolik je tu holek, který by si přály miminko a nejde to... A pak na druhou stranu mám ve svým okolí takové, co by děti ani nechtěly a prostě to přišlo 😒 Tak snad se taky dočkáme. No, a co ta Mojžíšová? Jaký toho máš pocit? Já jsem o tom taky uvažovala, ale ještě to musím probrat s primářem... Kam jsi na ni chodila?

pupidu
25. led 2012

@petruska83 jj je to blb. Sám si to nezažil, tak to nedokáže pochopit. No, my už výsledky spermiogramu známe (byly do tří dnů v mé kartě), ale ještě to potřebujeme slyšet od Hudečka co nám k tomu řekne - jestli je to ještě v normě atd. No, a výsledky krve teda neznám. Termín v CARu máme až 16.2. a do té doby už budu vědět co ty lázně, takže termín začátku stimulace asi přizpůsobíme tomu.
Holky, nevíte, jestli se před tím IVF dělají ještě nějaký další vyšetření? Jsem po laparu, takže zevnitř mě viděli, mám endometriózu I.stupně, krev mi brali 2DC a 12DC a ještě jsem byla na HSG. Když se na to koukám, musím říct, že jsem před rokem jsem si připadala zdravá jako rybička a docela jsem to přehodnotila 😀

prdecek
25. led 2012

@pupidu jo dost toho bylo, snad už bude líp 🙂 No ta Mojžíšová je hrozně na čas, zabereho fakt hodně, denně třeba hodinu a půl. Mám z toho dobrý pocit, jsem po tom protažená a uvolněná. A hlavně mi tam přišla na to že jsem měla úplně staženou dělohu, teď už to mám dobrý díky tomu cvičení. Chodila jsem u nás na rehabilitaci, měla jsem doporučení od gynekoložky.
@petruska83 díky 🙂

maria345
31. led 2012

Ahojte vie mi niekto poradiť kontakt na fyzoterapeutku mojžišovej metody v trenčianskom kraji? Ďakujem

pupidu
15. únor 2012

@maria345 Bohužel, o nikom takovým nevím.
Jinak mám trošku rozporuplné pocity ... v diskuzích ostatních CARů je živo, pořád se probírá, kdy se které snažilce poštěstilo a tady nic...Doufám, že je to jen tím, že se těhulkám už nechce psát a ne tím, že je jich tak málo 😀

petruska83
15. únor 2012

@pupidu Ahoj pupidu, zrovna nedávno jsem nad tím samým přemýšlela, jestli mám jít opravdu na obi nebo někam jinam? Nevíte někdo úspěšnost na obi? Můj gynekolog, když jsem mu řekla, že chci asi na obi, tak mi řekl, že se mu víc zamlouvá unica nebo repromeda, že obi je víceúčelové (porodnice,atd.) a jiné centra se zabívají jen ivf a iui, tak nevím. Ale zase na druhou stranu, kdybych náhodou zase měla mimoděložní těhu,tak se tam o mě postarají líp než někde jinde. A taky jsem vyčetla, že obi má dobré odborníky, pokud máš špatnou štítnou žlázu a to já mám....tak holky poraďte.

martas14
15. únor 2012

@petruska83
@pupidu ahoj holky, chci vás trochu povzbudit, je pravda, že tady moc diskuze není, ale určitě né proto, že by se na obi flákali nebo tam bylo o zázraky nouze. Já jeden takový mám právě v bříšku a už za měsíc jim půjdu i se svou princeznou osobně poděkovat, za štěstí které by bez nich nikdy nebylo. Navíc můžu potvrdit, že když jsem tam dojížděla na stimulaci a pozdější utz tak bylo vždy plno. Myslím, že né nadarmo, to tam všechno začalo, oni byli první průkopníci IVF nejen v Brně ale skoro celorepublikově a ty zkušenosti jsou tam znát. Za sebe taky můžu říct, že jsme v podstatě využili naproto všechno co se dalo, protože naše problémy byli rozsáhlejší a co lékář to vážně klasa ať docent co se o nás staral, operatér, nebo embryoložka nám vše krásně vysvětlili a o všem nás informovali předem. A co pro mě bylo nejdůležitější, že hlavně dokázali uklidnit a dodat chuť na boj manželovi,( což v unice bylo spíš naopak) a věřte holky, že to je to nejlepší, protože mi jsme silné, nevěřila jsem sice u sebe tomu 🙂 , ale když se dáme na cestu za miminkem tak jsme lvice co vydrží všechno a ještě se u toho budeme usmívat, protože nás žene síla matky v nás, ale naši milovaní ač to nechtějí dávat moc najevo,tak je to hrozně ničí, to že nemůžou nijak zvlášť pomoct atd. Ono když se to má povést, tak se to povede ať je to jakákoliv klinika, hlavně o tom člověk nesmí pochybovat a pořád jen věřit a věřit 😉 Jednu dobu jsem o IVF četla všechno co se dalo, sice má každý svoje nějaké menší úpravy nebo jiné hormony, ale v podstatě je to pořád to jedno, takže je to spíš o přístupu a to my na obi zažili pomalu domácí a to je to co při strachu co přinese další den a další vyšetření pomáhá dodávat odvahu.
Proto holky já doporučuju, ale to vám řekne každý o klinice kde zrovna pomohli jemu, hodně štěstí a budu vám držet palce

pupidu
16. únor 2012

Ahoj holky, tak su ráda, že jste se obě ozvaly.
@martas14 Tobě moc děkuju za povzbuzení, něco takového jsem přesně potřebovala. My už na obi máme absolvovaná vyšetření (já jsem po laparo, HSG a krvi a manžel byl na spermio), takže dneska jdeme za Hudečkem domluvit se co, jak a kdy bude následovat. Doufám, že se už konečně dozvíme něco konkrétnějšího 🙂
@petruska83 A k tomu výběru CARu zase musím říct, že já svému gynekologovi (prý docela kapacita) řekla, su na Obilňáku, ale nejsu si tím jistá, tak mě zase uklidňoval, že v podstatě skoro všichni, kteří jsou v těch ostatních centrech, tak Obilňákem prošli a právě tam získávali svoje zkušenosti. TAk snad měl pravdu. 🙂
Zítra vám dám vědět, co jsme se dneska dozvěděli. 🙂

martas14
16. únor 2012

@pupidu tak snad budou jen samé pozitivní zprávy, že už je vše na dobré cestě a můžeš najet na stimulku, není nad to když už se to aspoň nějakým způsobem hne 🙂 Sice né že by těch devět měsíců zrovna nějak uteklo, je to celkem šnečí tempo -)) ale zas na druhou stranu, když si vzpomenu, že stimulka začla před prázdninama, tak už je to celkem dlouho, navíc ten první měsíc, dva utekl nejrychlejc, asi to bylo tím jak se člověk nemohl dočkat až do sebe večer bodne to pero 😀
tak držím pěsti za dobré zprávy, zatím pa

petruska83
17. únor 2012

Děvčata, děkuji za informace a věřím, že obi je opravdu dobré a docela se tam začínám i těšit....🙂
pupidu a napiš, jak jsi dopadla....🙂

pupidu
20. únor 2012

Ahoj holky, tak jen pro info píšu, že se mi do IP ozvala jedna paní/slečna, která Obilňák moc chválila a doporučuje ho.
Jinak my jsme na té konzultaci dopadli jak sedláci u Chlumce - kromě neprůchodných vejcovodů mi navíc špatně fungují vaječníky, takže za kompletní IVF budeme platit jako mourovatí (doporučil mi nějaký drahý hormony atd.), ale snad to k něčemu bude. Začneme v dubnu, tak už se těším 🙂

petruska83
23. únor 2012

@pupidu Ahoj,tak aspoň se to někam sune, já čekám ms asi příští týden, objednám se na gyndu a pak na obi...A jak zjistili, že ti špatně fungují vaječníky...Já měla vloni dost vysoké FSH, tak mám taky strach a to že budeš hodně platit je asi cirka kolik? Díky za info...a měj se.Petra

petruska83
12. bře 2012

Ahojte děvčate, prosím napište mi, jak bude vypadat první schůzka na obi??? Manžel nebyl ještě nikdy ani na spermiogramu. Jedno dítě už máme - 6 let. Písněte, ať se připravím na to, co nás čeká. Díky. Petra

sysysy
14. bře 2012

@petruska83 - na úplně první schůzce se Mudr. povyptává na širokou diagnózu nemocí v rodině a aby zjistili, jak jste na tom po hormonální stránce, tak ti dá rozpis, které dny MS se máš dostavit na krev a manžel na spermio. A pak na další schůzce řekne výsledky a podle toho se určí postup léčby.
Já se s nimi třeba domluvila, že první krev (2DC) mi brali u nich a druhou krev (10DC) mi bral můj gyndař - podle jejich lejstra, na co všechno se má krev testovat, protože přece jen jsem to měla do Brna 100km a když to šlo takhle, tak jsem toho využila 😉

petruska83
14. bře 2012

@sysysy Děkuji za odpověď. Už jsem objednaná na duben, což budu asi 5.den cyklu na konzultaci, tak to budu muset asi pak čekat skoro měsíc než půjdu teprve na krev ten druhý den cyklu. Asi jsem hodně nedočkavá, ale víš jak to je, čím dřív to bude za mnou, tím líp.....🙂 A ty máš děti z obi, jestli se můžu zeptat?

sysysy
14. bře 2012

@petruska83 - pokud si nedočkavá 😉 tak bych se určitě přeobjednala, tak aby jsi tam jela ještě před MS a pak už "za pár dnů" na krev při MS, a't to fičí 😀 . Oni totiž ty výsledky jsou někdy třebai za 3 týdny, takže by se teoreticky mohlo stát, že by se "prošvihla" i další MS.....
První dcerku mám přirozeně (ta byla zázrak - podařila se první cyklus po neúspěšném 1.IVF v Repromedě), a synek je z 2.IVF v OBI 😀
Na OBI jsem byla spokojená 😵 , 2x jsme zkoušeli IUI, neb manžel měl vynikající spermiogram, ale nezdařilo se a tak jsme zkusili IVF a hned to vyšlo 😵 😵 😵
Jen to dojíždění je na houby....dívala jsem se, že si taky z Hodonínska, takže si to užiješ 😉 Krev se na OBI bere do 8hod. a pak hned i UTZ, takže když tam při stimulaci jedeš 2-3x týdně, je to "záhul" 😒

martas14
14. bře 2012

@petruska83 ahojky peti, ani nemám co bych psala, protože sysysy to popsala dost přesně, taky jsme to tak měli posezení, kde nám vzali krev, můj byl hned ze startu na spermiogramu a mě dělali i utz jen tak se mrknout. Problém byl ve spermatu a to dost zásadní, to zjistili v podstatě na počkání, jsme se tam vraceli ještě nějak kolem poledne, ale protože měli loni v červnu měsíc umělého oplodnění, tak jsme do toho chtěli jít hned. V neděli jsme měli konzultaci a díky tomu, že se mi zpozdila MS tak jsme to krásně stihli, ve čtvrtek jsem to dostala a rozjela jsem krátký protokol, takže já už stimulovala, a ještě jsme čekali na výsledky krve, mezi tím jsme ještě museli oběhat sono a androloga atd. -)) ale nakonec se to stihlo všechno tip top a koncem měsíce bylo OPU a za čtyři dny ET. Byla to hrozná rychlost, v podstatě jsme teprve zjistili, že nemůžeme mít bejby a než jsme z toho stihli být nešťatní tak jsme vejrali na test se dvěma čárkama 😉 plus jsme ještě ušetřili dost peněz, díky tomu že tam měli tu akci na různé zákroky.
Takže tě chápu, že by jsi nerada čekala, další měsíc na víc, taky bych se klidně přeobjednala před MS. I my byli na obi hrozně spokojení a vyšli nám opravdu ve všem vstříct.

petruska83
15. bře 2012

Holky, já fakt nevím. Chci jít k dr. Krajčovičové a ta má právě volno až toho 3.dubna a manžel mi říkal, že je to za chvilku,ať zase nechci "všechno hned"-což jsem prý celá já. Tak to asi nechám tak. Sice bude blbé, že budu pak asi zase tři týdny čekat na první odběr krve.
A jak píše Martas, tak jaktože ti brali krev hned a nemusela jsi čekat na ten druhý den cyklu?My jsme objednaní až na odpoledne,tak pochybuju,že mi budou brát krev nebo manžovi spermiogram. Mám to fakt na houby,ale je mi blbé tam opět volat....A nebude tam zase nějaká taková akce měsíc umělého oplodnění....🙂
Jo, sysysy, jsem od Hodonína a na to cestování se netěším a nejsem ani tak dobrá řidička, takže manža bude jezdist se mnou. Asi je to možná divný názor,ale chceme tomu dát jen jeden pokus, jedno dítě už máme a už tři roky se stresujeme-měla jsem mimoděložní a od té doby nic a už toho máme docela dost...Kdyby tak byli nějací mrazáčci, bylo by to fajn.
Holky, děkuji za jakoukoliv radu .....

martas14
15. bře 2012

@petruska83 u vás je to trochu jiné Peti, navíc pokud už jedno mimčo máš, tak opravdu není kam spěchat, to je lepší si to dát v klidu. U nás to byl fičák, jednak kvůli tomu ortelu, že jsme v podstatě neměli co ztratit a co léčit a taky kvůli tomu, že byla ta akce (sice to možná zní blbě, protože člověk by za mimčo dal cokoliv, ale byla to pro nás velká pomoc). My jsme na ni tenkrát narazili úplnou náhodou na netu, bylo to takové naše štěstí v neštěstí a navíc měli slevové akce zrovna na to co se nám hodilo 😉 ale netuším jestli to mají každoročně nebo sem tam 🙂 Paní dr. Krajčovičovou vůbec neznám, ale pokud jsi na ni slyšela dobré reference, tak si na ni počkej, protože když má člověk dobrý pocit z doktora, který se mu věnuje tak není nad to. My měli docenta Crhu a byla jsem z něj úplně nadšená, hlavně hrozně pomohl uklidnit a motivovat manžela, což víme jak to ti chlapi chudáci nesou, a i mě když při OPU nebo ET přišel pohladit po ruce a povzbudit, že si najisto jdem pro mimčo, hold pozitivní myšlení u IVF je to prvotní co je potřeba 😉 Ale ty se neboj Peti, když už jednoho prcka máš, tak vám to určitě klapne, jen je potřeba to po těch letech trochu popostrčit

petruska83
15. bře 2012

@martas14 Ježíššš, děkuji ti za podporu. K té doktorce chodí kamarádka. Manžel je s tím smířený, ale nechce, abych to moc řešila a to já neumím a když jsem mu včera řekla, že jsme blbě objednaní, že to bude všechno dlouho trvat, tak mi řekl, že nemám stresovat, že nám nic neuteče...
Máš pravdu, můj malý je pro mě velká opora ,ikdyž manžela bych určitě neměnila,ale v této věci je fakt, že jedno dítě mám větší opora než milující manžel. Druhé mimi si moc přejeme,ale prostě za ty tři roky už jsem si užila i na laparu a na gyndě jsem byla každou chvilku a už mám prostě doktorů docela dost a proto chceme jen jeden pokus, ale třeba si to časem rozmyslíme a dali bysme těch pokusů i víc,ale nechci předbíhat. Máme taky půjčku na bydlení a je to těžké. Uvidíme, jak nám dopadnou ty základní testy, jen mě mučí to věčné čekání a už bych to chtěla mít za sebou a hlavně mít už jasno....Ale jak jsem to počítala,tak pokud nebude žádný velký problém,tak v červnu bych mohla stimulovat.

sysysy
19. bře 2012

@petruska83 - to dojíždění zvládneš 🙂, já jezdila vlakem - vyjížděla jsem v 6hod. a zpátky doma jsem byla ještě před polednem 😀 Sice to někdy bylo na doraz, tak, že jsem si i zaběhala 😀, ale co, stejně jsem pak další 2 hodiny ve vlaku jen odpočívala 😀 Z nádraží je to šalinou tuším že jen 4 zastávky - zastavuje to přímo u OBI, takže doprava je suprová.
A určitě je rozdíl mít už jedno dítě a nemít žádné 😉 Já byla klidnější, věděla jsem, že kdyby to nevyšlo, tak mám prostě dcerku.....

petruska83
20. bře 2012

@sysysy Tak to snad taky nějak zvládnu. Já budu jezdit buť autem s manželem nebo to možná zkusíme i vlakem, ale každopádně jsem člověk, který nemá skoro žádnou prostorovou orientaci,tak manža bude jezdit se mnou...
A jak píšeš, je to jednodušší, když už jedno dítě máme. Máme z toho docela strach,ale snad to po té první návštěvě z nás trošku opadne.

sysysy
20. bře 2012

@petruska83 - tím vlakem a pak šalinou je to fakt nejjednodušší 😉 Jak si tu trasu jednou vyzkoušíš, pak to bude fakt brnkačka. No ale jestli Vám to bude vyhovovat autem, tak proč ne 😉 Např. u nás bylo nemyslitelné, aby při stimulaci měl manžel 2-3x do týdne dovolenou a vozil mě tam autem....já bych si totiž do Brna autem sama netroufla....ehmmmm....já si netroufám vlastně vůbec sama řídit 😀

veromira
29. bře 2012

@petruska83 Ahoj,já jen k unice tak tam moc nechcou dělat iui tak tam tě budou hnát hned na ivf. Mám tam ginekologa a ten mě řekl že až mě bude 31let tak bych to teprve měla řešit ivf. Je to vše o zkoušce a každý má jiný pocit z car. Já slyšela jen samou chválu na reprofit, ale taky jsem na obilnáku protože tam máme známého doktora, ale řeknu ti že to nic neznamená. Myslela jsem si že nám to třeba víc vysvětlí a bude to super, ale mám z toho smíšené pocity. Ted jdeme na druhý pokus a mám od první chvíle jen jeden vejcovod a druhý špatně průchodný, tak uvidíme jestli se příroda umoudří nebo ne 🙂

petruska83
30. bře 2012

@veromira Děkuji za reakci. Já taky moc nespoléhám, že by nám nabídli iui, záleží i jak dopadne spermiogram. Každopádně příští týden jdu na první konzultaci, tak snad budeme pak trošku moudřejší. Mám pro ně papíry od mého gynekologa, tak snad z toho něco vyčtou. A nevíš, proč vám první pokus nevyšel?

prdecek
1. dub 2012

holky mám dotaz, když jsem otěhotněla přirozeně a v caru měla domluvené IUI (ale né přesný termín), mám jim to tam zavolat nebo se tam objednat? zatím to mám potvrzené jen z krve.