CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

monulkab
2. únor 2010

Jinak předpokládám že zítra dostanu ms, a ve čtvrtek bych si skočila na obi pro clostilobegyt, nakonec jsem se rozhodla že to zkusím zase pro změnu s práškama, spermio se nám zlepšilo, tak by to tentokrát mohlo stačit....

klara.k
2. únor 2010

monulko a můžu se zeptat kolikrát už jsi na iui byla? a jak dlouho se snažíte?

My jdeme příští týden pro výsledky tak jsem zvědavá, jestli přibudeme definitivně k adeptkám na IVF nebo ještě bude muset být něco jiného.

veria
2. únor 2010

Monul, já taky nemám žádné příznaky endometriozy, úplně v normě bolesti při menstruaci, na utz vše v pořádku a mám ji tam jak vyšitou. To jen tak na okraj. Neříkám v žádném případě, že ji máš, ale podle příznaků se to nepozná. Nevím, kolik těch IUI jsi absolvovala, ale po určitém počtu to už prostě ztrácí smysl, ta úspěšnost je prostě nízká, to má Crha pravdu. Ale jeslti se na IVF necítíš, tak je to samozřejmě tvoje volba a nikdo ti nemá co vnucovat. Crha ti to jen doporučuje, to je vše.

antoaneta
2. únor 2010

Ahoj holky, tak zase jsem tu! 😉 Bolístka našeho prvního neúspěchu pobolívá, ale už je to tak nějak za mnou. Každopádně už přemýšlíme, kdy půjdeme do dalšího a to si myslím, že je základ úspěchu. Chtěla bych co nejdřív. Crha mi doporučoval 2,3 měsíce pauzu, tak samo že počkáme, ale jak už budeme moct, tak do toho jdeme znovu. Samozřejmě, že musíme dát na hromádku taky prašulky 😖 a ještě bysme chtěli stihnout nějaký vyšetření, který by mohlo eventuálně napovědět, jestli není ještě problém někde jinde. Jako třeba proč nám embryjka nebyly schopný přežít a udržet se. Crha říkal, že by nás poslal na imuno a genetiku. Tak jsem moc ráda. Přece jenom budeme vědět zase o něco víc a budeme před tím i klidnější.

Monul: A ty IVF nee? Jestli se bojíš, tak to asi chápu, ale přece jen, až na to, že to stojí víc peněz, tak je to celkem stejný, ne? Alespoň myslím v tom stimulování. Ale ten výsledek by měl být přece asi o trochu úspěšnější, ne? Ale samozřejmě, každá jsme jiná. Přiznám se, že kdybych já byla úplně zdravá a jen manžel by měl horší spermie, tak bych to taky chtěla ještě zkoušet. Ale nám IUI nejen že vůbec nenabídli, ale hlavně řekli, že to nemá cenu, ztráta času a velký rizika. (mnohočetný těhu a mimoděložní)
Ikdyž i nám, řekl doktor, ať zkoušíme, že si myslí, že se nám může zadařit i přirozeně, že výsledky spermiogramu nejsou až tak zlý (trochu se nám zlepšily) 😉 (a to kromě pomalých spermií, mám já navíc i jen jeden vejcovod) Ale zase pro nás to chtění po miminku a ty měsíce a měsíce neúspěchu a čekání, bylo už moc velký. Prostě už jsme to odkládat nechtěli. Navíc mi teď bude 31 a připadnu si tak nějak už i stará. A hlavně máme oba starší rodiče, které bych o vnouče nechtěla připravit a jeho zase o úžasný babičky a dědy.
Ale tak či tak. Je to jen na tobě, jedná se o tebe a o tvé tělo. A pokud to cítíš tak, a chceš další IUI tak ho chtěj! A pokud ti víc sedí Čadová, tak choď k ní. Jde přece jen o důvěru a o tebe.
Já u Čadové nikdy nebyla, tak nemohu posoudit. Mně byl doporučen Crha, jako největší odborník a byla jsem vždy u něj. A i když nám to nevyšlo, byla jsem s ním spokojená. Drž se babulko, myslím na tebe!! Určitě se zadaří, třeba fakt i s těma lékama!!! Držím palce! 🙂

Veria: Ahoj!!!! Můžu se prosím zeptat jak seš na tom ty? Co máš za sebou, nebo co tě čeká? 😉

Chanel: Ahoj!! Kdepak si? Jakpak se máš, a co ty tvoje cystičky? Nebyla jsem tu, tak nic nevím 😒 Všechno už o.k.? A rýsuje se teď u tebe něco, jaký plány?

Jo, všem holkám, co mají zavedeno 🙂 držím palečky!!! Ať se mimísky vrtají a drží!!! A informujte!!! Ležíte? Chodíte? Odpočíváte? A copak děláte a papáte, aby se u Vás miminku líbilo???? 🙂 Chápete, už sbírám rozumy pro svoje příště.... 😉

Ty jo, mohly bysme si udělat taky nějakou tu chytrou tabulku, kdo co a jak.... abysme věděly, jak na tom kdo je a jak je daleko. Co??? Nějaká šikulka se tu na to najde? 😉

klara.k
3. únor 2010

dobré ráno,
já bych zase teda iui nijak nezavrhovala. Moje sestra má dva kluky, oba z obilnáku, u Crhy, první je z IVF druhý pokus, druhýho má z iui a nejsemn si jistá jestli první nebo druhý pokus. Neměla zdravotní problémy, horší spermio a nebyl důvod proč jít na ivf. Dokonce říkala, že by na ivf už asi nešla nikdy i kdyby se iui nezadařilo, ale to byli řeči když už věděla že je těhotna, tak asi šla, ale ... 😉

elennka
3. únor 2010

Holky pěkný den, klidně tabulku udělám 🙂, jen mě postupně pošlete údaje do IP. Jinak jsem od pondělka doma, mám zánět prudušek a užívám antibiotika a celkově mě není moc dobře.. Myslím si, že je to tím, že jsem užívala clostil.. a spolu s nemocí jsem pěkně rozhozená..

veria
3. únor 2010

čau antoaneto, tak to je dobře, že jsi se z toho už trochu oklepala. Za chvíli půjdeš radostně do dalšího pokusu, uvidíš 😉 Já mám za sebou dva pokusy IVF, první v Heliosu, ten se nepovedl vůbec a druhý na Obi, ten se povedl ale v 11 tt se přestalo vyvíjet. No, to byl hukot, z toho se člověk oklepává déle než z nepodařeného pokusu. Ale už je to taky za náma. Na další pokus jdu květen-červen. Tak doufám, že se to už podaří. Jako fakt musí, v květnu mi bude 36 let a to už i mně začíná připadat moc (jsem si vždycky říkala, že chci mít dítě do 35. Začali jsme v mých 31, tak sem si říkala, času dost....a vono to uteklo a nikde nic 😝 ).

chanel
3. únor 2010

Antoanet: konečně jsi se ukázala, a hezky s usměvem to půjde líp!!!! 😀 Já jsem dneska musela na OBi, zase špiním,bolí mě břicho jako na ms,a jsem zrovna po ní...něco na ultrazvuku našli na levé straně, bud je to cysta,folikul nebo mimoděl.těh....ve dvě tam jdu a podle krve se uvidí...nemám já smůlu?? 😖 Veri: taky jsem začala v 28 a je mi 31 😅 utíká to ..a výsledek nikde..Hegricek: přeji pozitivní test! Všechny ostatní holky zdravím!

veria
3. únor 2010

Chanel, no nestraš, hlavně ať to není to mimodělo. A ty na Obi chodíš, i když máš nějaký problém mimo IVF? To jde? Já teď nevím, co s gynekologem, ten můj se bez ohlášení odstěhoval, je tam prý nějaká nová a vůbec tam neberou telefony! Kde ty máš gyndr.? Možná jsem se tě už ptala, ale zapomněla jsem to.

chanel
3. únor 2010

Veri: na Halasově nám.mám gynekologa. Já jsem měla naplánovanou stimulaci a tohle se stalo,tak jsem tam zavolala a řekli mi,at přijdu.I můj gyn.,mi řekl, že tohle mám z těch ivf,tyhle problémy....mě se tak zdá,že tomu moc nerozumí 😔 a oni se mě ptali na Obi, když už mi několikrát pomáhali a nic,jestli zůstanu nebo půjdu jinam do Car.

veria
3. únor 2010

Ty jsi chtěla jít na IUI?

chanel
3. únor 2010

Doporučil mi ji Ventruba, zkusit jednu....pak Čadová říkala, ne je to na nic rovnou ivf,a já jsem chtěla ještě jednu zkusit za každou cenu, kdybych ji poslechla tak jsem si ušetřila marný pokus. Ale chtěla jsem,to je fakt.

veria
3. únor 2010

Hm, při endometrioze je asi IUI na nic, viď 😒 No tak hlavně, aby ti to teď dobře dopadlo. Dej pak vědět.

klara.k
3. únor 2010

holky tak koukám na vás a musím vás obdivovat, tolik let už to zkušíte, jste hrdinky, držím palce a přeju hodně štěstí 😉
přesto ale doufám, že nebudu muset být stejná hrdinka, 🙂

jestli se teda můžu přidat tak napíšu do IP, ale nevím co všechno mám napsat.

elennka
3. únor 2010

asi věk, jak dlouho se snažíš, vyšetření, co všechno jste vyzkoušeli.. a od kama jsi 🙂 a co tě napadne... 😀

chanel
3. únor 2010

Klárko, všechny jsme hrdinky i Ty...dovedeš si představit chlapa?? 😀 A neboj zvládneš víc,než si myslíš. El: na ty průdušky si dej jitrocelový čaj s medem, nic moc chut,ale zabírá! Veri: to si myslím taky,ale dnes mi byla navržena, protože mám ovulaci podle krve úplně super,folikul velký, takže jsem si oddechla, že to není mimoděl., ale je to zbytečný počkám si na ivf, já mám poškozený vejcovod, takže by tam mohlo dojít k zahnízdění a nakonec přítel má dost mizerný spermiogram 😝 ,na 100% je to na nic v mém případě. Holky, chci se zeptat, bohužel ovulaci jsem bez léků od operace neměla, bolí vás taky hodně u toho břicho a krvácíte, mě se to normální nezdá..dr., říkala, že je ta ovulka díky těm hormonům. Já už jsem z toho zmatená....nikdy se mi nestalo, že bych měla takové bolesti mimo ms.

elennka
3. únor 2010

Chanel, užívám dětský sirup bezkašel (v něm je i jitrocel),ale nějak se to míjí účinkem..

rioko
3. únor 2010

verio tak to budeme asi bojovat spolu, já chci jít někdy květen - červen na KET 🙂

veria
3. únor 2010

Rio, nojo, KET je brnkačka 😎 I když to čekání potom je stejný. I když já jsem věděla už od začátku, že se ten KET nevydařil....

veria
3. únor 2010

chanel, tak hlavně že to nebylo mimodělo, to by byla dost hrůza. S ovulací ti neporadím, já při ní bolesti nemám (možná trochu někdy píchání v boku, ale to nestojí za řeč). Takže ty bolesti jsou z ovulace ti řekli? A nemůže to být z endomrchy něco?

emers
3. únor 2010

ahoj holky,
monulkab: přesně tohle co píšeš mi Crha vždy opakoval 😀 úplně ho slyším!!! On je odborník, to je jasná věc!!! ale prostě na něco má takový názor a tak ho prostě opakuje asi téměř každé... Símtě ale u vás mi to přijde fakticky jen o "načasování" a prostě se strefit! 😉 Budu se opakovat, ale navíc jsi mladinká!!! kdyby jsi měla 35, neřeknu, ale takhle... takže věř Čadové a věr IUI a dočkáte se! 😉
Holky, chápu, že u někoho IUI smysl nemá a je větší šance při IVF, ale zas na druhou stranu, jsou i tací, kterým nevyšlo IVF a přitom jim vyšlo IUI!!! anebo otěhu dokonce přirozeně. Kdo jen trochu může, tak IUI je dle mě zlatá střední cesta. NO ještě abych ho nevychvalovala do nebes, když nám vyšlo že jo 😵 😉
Jo, mimochodem, kdo nezná naši story, my měli taky všechny možné diagnozy a manžovi řekli navíc taky tu varikokélu... úplně jsem na ni zapomněla... já už to pak brala tak, že nám vždycky na něco přijdou...
Držím vám všem pěsti-štěstí!

antoaneta
3. únor 2010

Ahoj holky,
😀 elennka tabulka, - nejhodnější babulka!!! 😀 😀 Klíďo píďo stačí, ale jen základní info, jako věk, co máme za sebou, a kdy nás co čeká, abysme věděly o spřízněných duších 😀 víš? ale samozřejmě fantazii se meze nekladou!!! Info o sobě pošlu!!!

veria: Koukám, že toho máš taky už za sebou. Ato je jasný, to je daleko horší, když už máš drobka v sobě, těšíš se a pak nic. To asi teprve člověka položí. A ten věk chápu. Ikdyž je teď už všechno posunutý a rodit v takovým věku i první dítě je běžný, ale bych to nikdy takhle pozdě nechtěla. Vím sama, mě mamka čekala v pětatřiceti a vím, jak jsem to jako dítě blbě snášela. Všichni kolem mě měli mladý rodiče a já už měla starší mámu. Je to hrozný, ale když přišla ještě na rodičák, tak jsem se i styděla. Navíc jsem z vesnice, ona na hlavě šátek a všechny ostatní děcka měli mámy vyfiknutý. No co mám povídat. Doba je teď jiná, ale i tak. Zvlášť když nechci zůstat jen u jednoho dítěte. Ale nesmíme zoufat! Cítím dobrej rok!!! Určitě se to už podaří!!! 🙂

chanelko: to jsou super zprávy, nakonec z děsivých scénářů je vše o.k. Neboj vše bude dobrý!!! A já když jsem měla ovulaci, tak jsem o ni vždycky věděla. Břicho mě pobolívalo a někdy tak silně, že ani na sex jsem neměla pomyšlení. Ale nekrvácela jsem. To bych asi z toho byla leknutá. Mrchu mívám celkem pravidelně, max 1,2 dny rozdíl, takže cokoliv mimo, by mě asi vyděsilo. Ale když ti doktoři řekli, že to může s ní souviset, tak asi je to pravda. Stejně nám nic jinýho nezbyde, než jim věřít, že?
No ale každopádně, teď co jsem po tom IVF, tak se mi ještě ovulace nehlásí. 😕 Tak nevím. Dnes jsem už 17 den a pořád nic. Tak nevím, jestli je ten organizmus tak rozhozenej a z té stimulky zblbej, že jako teď nic? Nebo nevím. Navíc jsem si koupila i ovulační testy, takže si to ověřuji a taky nic. Tak fakt nevím. Jestli já nečůrám na druhou stranu... 😀 😀 😀

Holky máte někdo zkušenost s těma ovulačníma testama? Koupila jsem si je teď poprvé, že bysme jako zkoušeli pokoušet ještě přírodu (to jsem ale naivka, co? 😉 ) Ale přece v době čekání před dalším pokusem nezavřu manželovi vrátka, nebo nebudeme používat gumku, no ne? 😀 😀 😀 A co kdyby, jak se říká, štěstí sedne i na vola 😀

Jo a veria: 🙂 Já teda taky když jsem měla problém, i nějakej mimo IVF, tak jsem taky mazala na obi, přece jen mě tam mají v péči a řeší se mnou co a jak dál, tak co. Navíc, si myslím, že jsem jim tam nechala dost peněz, na tak jim ruka neupadne, když něco potřebuju. A nikdy mě neodmítli. Naopak. Ale jinak kdyby si měla problém a řešila jsi nového gynekologa, tak bych měla možná pro tebe tip. Jsem se taky k němu čerstvě nahlásila, na doporučení z nemocnice. Působil dřív na obi, sice ne na caru, ale na onkogynekologii, ale tím spíš. Mám z něj dobrej pocit, že právě kdyby něco, tak právě přes tady tyto hnusotiny bude důslednej. Jo a vypadá i k světu! 😉

klara.k
4. únor 2010

antoaneto - já se narodila mamce taky v 35 a nikdy jsem s tím problém neměla. jen podle věku jsem si říkala, že je asi stará oproti jiným mamkám, ale pro mě to nemělo žádný dopad. Asi záleží na každým z nás, někdo je starej ve 30 a někdo mám v 60 víc energie než kdokoli jiný 😉

s tou ovulací jsem někde četla že to může být - silné bolesti a špinění (ale já jsem bez těchto zkušeností)

kamarádce se včera narodila holčička, přeju jim hodně štěstí, ale někdy se to snáší hůř 🙂

veria
4. únor 2010

Antoaneto, tak dík za útěchu, že se jednou moje dítě za mě bude stydět 😀 😀 No naštěstí dneska je těch 35-40 letých prvorodiček podstatně, ale podstatně více než dřív, tak snad se nebude stydět samo 😀
Jinak sem s tím tipem na nového gynekologa, prosím 😉 Do IP kdyžtak, díky.

sysysy
4. únor 2010

nevíte holky, jaká je statistika úspěšnosti IUI versus IVF? Mně třeba jak se nepodařilo IVF/ICSI a následující měsíc jsem přirozeně otěhotněla, tak Dr. mi v centru řekla, že to bylo díky stimulaci na IVF a takovéto případy zahrnují doúspěšných IVF 😒
Někde jsem četla, že úspěšnost IUI je jen 10%, ale pak nechápu, když se v podstatě jedná o "přirozené" otěhotnění (navíc s více folikuly), tak jak to, že klasické přirozené otěhotnění (s jedním folikulem) má úspěšnost 25%. Nechápu, kde je ten rozdíl... logicky by IUI mělo mít větší úspěšnost...

A jinak jsem zvědavá, jestli mi v pondělí podle výsledků doporučí IUI nebo IVF.....chtěla bych IUI, ale uvidím co na to spermijky 😀

veria
5. únor 2010

Sysysy - ta úspěšnosti IUI se uvádí skutečně 10-15%. Přirozené početí u ZDRAVÝCH párů asi 20. Chápeš, u zdravých, kdo postupuje IUI úplně zdravý není (třeba může mít i nějakou příčinu o které se zatím neví, tak proto není IUI úspěšné), tak proto je to nižší.
Že by se otěhotnění po IVF počítalo do úspěšných, to se mi nezdá, jde přece o přirozené početí, které nemá s tím nic společného. No, možná k tomu přispěla ta stimulace v některých případech, ale nemůžou to počítat jako úspěšné IVF.
Jinak úspěšnost IVF 30-40% na dvě embrya.

elennka
5. únor 2010

holky zdravím, chtěla bych udělat tu tabulku, tak prosím o údaje do IP. díky moc.. jinak je mě o krapet lépe, ale není to stále ono. 🤐 a jsem zvědavá, jak dopadne tento cyklus..

klara.k
5. únor 2010

já jsem přišla z obilnáku z utz a mám prý anovulační cyklus. nevím co se s tím dělá, ale když se podstupuje IVF tak tím se to upravý nebo je to jinak? Už se těším na úterý k Crhovi, že se vše pořádně dozvím, doufám že bude mluvit. Prý je trochu nemluva, tak uvidím. Byli jsme u něj jen jednou, a to doopravdy moc nemluvil.

veria
5. únor 2010

Kláro, když jdeš na IVF, tak to ti samozřejmě tu ovulaci zařídí. A mnohonásobnou 😉
Tak přeju, aby Crha na konzultaci mluvil 😀

monulkab
5. únor 2010

ahoj holčiny, začala mi ms, ale čekám jestli se to rozjede, abych mohla jít zítra na obi pro prášky a na krev...