CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

majka43
20. čer 2010

@sajmona Embrya byli zamražený. Je to vlastně KET. Tak mě čárky nesílí, ale slábnou. Už včera byla slabší a tak jsem čekala do dneška, ale je to stejný jako včera. Jsem ůplně v prdeli. Myslíš, že se chytili a pak odešli?

majka43
20. čer 2010

Holky mě hrábne, ráno vstanu , udělám test s první moče, čárka sotva vidět, jako včera. Asi za dvě hodiny udělám test z druhé moče a čárka je krásně viditelná jako ten 8 a 9 den. Co si o tom myslíte?

mufinka0
20. čer 2010

@majka43 Neboj! Moje setřenka byla na KET taky v Jihlavě 🙂 A jí řekli, že pokud má jakoukoliv // tak těhotná je, protože vy při KETU nedostáváte žádný Pregnyl který by mohl falešně ukazovat //. Každopádně radím alespoň jeden den netestovat,..moc na to myslíš!! Chápu že bych na to myslela taky, ale vidíš že tě to jen nervuje!! Zkus to jeden den vydržet!! 😒

majka43
20. čer 2010

Ještě k tomu OBI, proč jsem z nich zklamaná. Na 3 IVF s dar. oocyty jsme měli zamražené spermie. Když byla dárkyně, tak se mě jenom zeptali, jestli to chci oplodnit s těma zamrařenýma spermiema, tak jsem řekla, že ano. Když to nevyšlo, tak mi řekli, že byly hodně špatné. Proč mi to neřekli hned? Za měsíc nato, zjistili prítelovi varikokélu. V Sanusu mi řekli, že má jen 3% dobrých spermií a že je šance minimální a že to budou vyhozený peníze. Tak jen tak, proto už jim nevěřím.
Kdyžjsem se ptala na OBI co dál, tak řekli, že to musíme zkoušet a že po šestý, nebo sedmý to určitě vyjde a teď si to vynásob, jedno IVF krát 60 tisíc.

lucka.adis
20. čer 2010

Ahoj holky

No, asi Vám do toho nemůžu co kecat, ale blbnete.. Saj má pravdu, hodně ženských otěhotnělo právě na Obilňáku a já mezi ně také patřím. Bohužel jsou i případy, kdy se prostě nedaří a pár je nucený odejít jinam, protože už nemají v Obi takovou důvěru, jakou do nich vkládali hned na začátku.
Někomu se to podaří hned a někomu třeba vůbec a otěhotní opravdu až v jiném Caru.
To že z párů tahají peníze.... no a kde ne? Já mám třeba špatnou zkušenost z Heliosem, ale někdo ji zase má dobrou a nedá na něj dopustit.
My jsme tam byli přes půl roku a chodili jsme prakticky pořád dokola na přednášky o umělém otěhotnění, než se pan dr. Texl uráčil udělat aspoň PCT. Do té doby se nic nedělo a dokonce se nic nedělo ani potom, takže jsme se s manželem rozhodli zkusit Obilňák, kde byl naproto jiný způsob komunikace s lidmi než v Heliosu.
Prošla jsem pod rukama hodně dr. až jsme nakonec zkončili u dr.Čadové, která je perfektní a mnoho z vás mi dá určitě za pravdu, že umí podržet, když to bohužel nevyjde.

Co se týče toho, jak tady někdo z vás psal, že proč vám neřekli, že nemáte šanci s umělým, že manžel má nějaký problém... oni sami to nikdy nevědí do předu.
Já měla sedm dobrých vajíček, všechny se nechali napíchnout a ani jedno nevydrželo, všechny zfragmentovali a přitom manža měl spermiogram o hodně lepší než před pár měsíci, když šel na kontrolu. A také to nevěděli, mohla jsem je obviňovat jak jsem chtěla, ale přírodě nikdo neporučí.

Takže vám chci jenom říct, že ať už budete nadávat na dr.na Obi nebo někde jinde, stejně s tím nic neuděláte, akorát budete ještě ve větším stresu než jste a to vám k dobré psychice rozhodně nepomůže a věřte mi, že ta psychika dělá hodně.

lucka.adis
20. čer 2010

Možná bych teď ještě bojovala s vámi, kdyby se nám nepodařilo přirozeně otěhotnět během prvního cyklu IVF... který jak jsem už psala nedopadl dobře.
Ale určitě bych to nedávala za vinu těm dr. kteří dělají co můžou.. a žádný z nich, vám neřekne, jestli to vyjde hned na poprvé nebo třeba až na potřetí. To opravdu nikdo neví.

Držím všem palečky!!!!!! A miminkům ZDAR 😵 😵 😵

rioko
20. čer 2010

ahoj, musím říct, že mě trochu ty řeči tady mrzí, jednak je to jak píše Lucka - někomu to vyjde na Obi, někomu jinde, ale hlavně tohle je diskuze o Obi a měla by povzbudit lidi kteří tam chodí a ně je odradit aby šli jinam, nepřijde mi to moc správné Obi hned pomlouvat nadávat ně na něho...já zase měla špatné zkušenosti s Repromedou a Heliosem a taky nechodím do jejich diskuzí na ně nadávat 😅

mufinka0
20. čer 2010

@lucka.adis
@rioko Holky,..já tam byla teď poprvý a jak jsem psala paní dr. Čadová je super a hlavně strašně příjemná. Absolutně nikomu nedávám za vinu že mi 1 IVF nevyšlo,..to ani nemůžu. Prostě to nevyšlo a proč, to neví NIKDO!!! Jen když jsem na diskuzi jiných CARU a píšu si tam s holkama co všechno podstoupily za vyšetření a jaké doporučení u nich dostaly, tak mám možnost příští volby a Obilňák už to asi nebude.. 😒 Věřím a setkala jsem se i s případy, kdy na obi otěhotněli buďto hned nebo podruhé, ale zrovna když jsem byla na OPU a ET, tak tam byly holky co tam byly třeba i 3x a nic... Asi bych už šla jinam,.nevím...To je na každém z nás! Netahají z lidí peníze - NAOPAK, je to tam myslím nejlevnější z celého Brna!!! Já jsem byla s přístupem spokojená, ale důvod proč jdeme jinam je spíš z manželové strany.. Třebas se tam jednou vrátím, ..uvidíme.. 🙂 Jak píšete,..někomu to nevyjde v Repromedě, Heliosu atd.. a na obi ano a jiným zase naopak, ale myslím že diskuze je na to, aby se diskutovalo, tak nemějte za zlé Majce že píše své názory..

majka43
20. čer 2010

Já nenadávám, jen píšu proč jsem odešla.

mufinka0
20. čer 2010

@majka43 Můj manža měl taky varikokélu, ale to se zjistilo uplně náhodou a byl na operaci a teď po 3 letech od operace má normospermie!!!!!!!!!! Každý kdo jeho spermiogram teď vidí, tak říká že je to neuvěřitelný! Dokonce i dr Čadová říkala že je to malý zázrak.. Ona operace varikokély někdy fakt pomůže a to mu bylo 32 když na ní byl. Někomu ale nepomůže,..ale tak zkusti se to přeci musí. Teď pro změnu nemůžu mít děti já... je to paradox. Dořešili jsme jednu věc a teď řešíme další... 🙂 Ale snad ji brzy zdárně dořešíme 😀

majka43
20. čer 2010

Přítel byl v prosinci taky na operaci a taky mu je 32. V dubnu měl ty 3% dobrých spermií, ale co měl předtím, to vůbec nevím. Řekli jenom, že to bylo katastrofální a u 2 IVF taky. Ale řekli mi to až potom, když to nevyšlo. Jen moje zkušenosti, žádný nadávky.
Holky jestli to tak berete, tak se omlouvám.

rioko
20. čer 2010

já chápu že píšete svůj názor a neberu vám to, jen mě přišlo že zrovna tohle má být diskuze - teda proto jsem ji zakládala, aby se tam holky povzbuzovaly a psali právě o Obi, jasně jsou i špatné zkušenosti, já to nikomu neberu, možná si myslíte to píše ta pravá, když jí vyšlo první IVF, ale taky jsem to neměla lehké - ale třeba mě zrovna v Repromedě hned řekli jedině IVF, stejně tak v Heliosu, v Repromedě mi řekli že mám srůsty na vejcovodech bez vyšetření - jen na základě oprace slepáku v 15, nedělali mi žádné vyšetření, na Obi mi udělali nejen základní, ale i laparoskopii kde zjistili že srůsty nemám, absolutně mě nikdo do IVF netlačil, naopak já jsem si o ně řekla sama po dvou neúspěšných IUI, ano mě vyšlo první IVF ale prostě jsem měla štěstí nebo kvalitnější embrya kdo ví. A jak píšete že máte pokaždé jiné doktory - já jsem si třeba domluvila že chci vše absolvovat u docenta Crhy e nebyl s tím žádný problém - max. UTZ jsem měla u někoho jiného, nebo konzultaci po UTZ jak rostou folíci, ale dělal mi jak laparoskopii, odběr vajíček, OPU, ET prostě tak jak jsem si řekla....
ale jinak chápu, že chcete zkoušet jiné CAR ale je mi líto, že někoho pak od Obi třeba odrazujete tím jak o něm píšete

rioko
20. čer 2010

@majka43 jo a Tobě přeji asi nejvíc aby Ti to vyšlo a pokud to bude v jiném CAR tak je to stejně super to je jedno kde 🙂

majka43
20. čer 2010

Ono je tohle všechno hlavně o psychice a pořád jenom hledáš, proč to není tak, a co kdyby to bylo tak a nebo nebylo a proč to tak nebylo a jak to bude příště? Vyrovnám se s tím a nebo už mě to skolí a budu muset vyhledat pomoc u psychiatra? Mám pravdu, nebo ne?

mmorgana
20. čer 2010

Čau holky, taky se přidávám k těm, co si myslí, že rozdíly v úspěšnosti mezi jednotlivými CARy tak velká není. A když to nevyjde dvakrát, třikrát v jednom, změnila bych CAR - samotná změna může být implus, že se to konečně povede, ale ještě to neznamená, že ten původní CAR byl špatný.
Já si na Obilňák vůbec nemůžu stěžovat - udělali nám všechna možná vyšetření (i genetiku) a dál vyšetřují partnera kvůli varikokele. Vyšetření a začátek jsme absolvovali s dr. Svitekovou a byli jsme s ní absolutně spokojeni. Ptali jsme se, ochotně odpovídala, říkala možné varianty a jejich výhody a rizika. Teprve když jsme přišli (po poradě doma) s tím, že půjdeme rovnou IVF, řekla, že si myslí, že je to v naší situaci opravdu nejlepší řešení - necítili jsme žádný tlak. Podařilo se rovnou první IVF.
Je pravda, že mám pocit, že doktoři můžou být více aktivní - když pacient shání informace, ptá se, je všechno v pohodě (dokonce i když jsme vytáhli výsledky z mé karty a ptali se na konkrétní hodnoty). Ale když se pacient neptá a nepátrá, je to horší - to je ale problém snad celého českého postkomunistického zdravotnictví. Jediná dr. na Obi, která se nám nezamlouvala při konzultacích, byla Řehulková.
Otěhotnění je proces, který člověk ještě pořád nemá úplně pod palcem. Když jsme se začali poprvé zajímat o metody umělého oplodnění, šokovaly nás ty malé šance a na druhé straně velké zásahy do organismu (a to nemluvím o psychice). Na Obilňáku nám řekli, že když má žena aspoň jeden vaječník, aspoň jeden vejcovod (nemusí to být na stejné straně), aspoň část dělohy a muž aspoň jednu spermii, pár není neplodný a může otěhotnět - i když v lékařské terminologii by se už hovořilo o neplodném páru.

@majka43 Nevím, jestli by Ti v této fázi pomohl psychiatr. Spíš se obrať na psychologa. Na Obi je psycholožka, které se na tyto problémy přímo specializuje. Zase je škoda, že ji při konzultacích automaticky nedoporučují 😖

veria
20. čer 2010

čau, já jsem taky spokojenější na Obi než v soukromém Heliosu, ale to by bylo na dlouhé povídání......Co se týče výsledků, jak zde již bylo napsáno, je to tak na stejno, všude se části daří napoprvé a část pacientek těch pokusů musí absolvovat víc, než si kdy vůbec představovaly......Přece jen při těchto procesech hraje hlavní roli příroda.
Majko, co testy, testuješ?? Doufám, že ty žádného psychologa ani psychiatra už potřebovat nebudeš 😉
Chrobáček sem o víkendu nechodí, nemá doma net, jak jsem pochopila.

chrobacek
20. čer 2010

@majka43 zdar 🙂 nemám net doma a včera jsem byli na fesťáku celej den takže dnes jsem se dojela do práce mrknout jak tu válčítě ... Majko co dnešní test????

@sajmona osmý den? no nevím jestli to vydržím 🙂 to už pak není žádná naděje při negativním testu

@petula82 Peti ještě mě to neláká až je to zvláštní 🙂)
@mufinka0 já jsem chodila na obilnák ted jsem v Heliosu takže proto ty zmínky 🙂

chrobacek
20. čer 2010

@majka43 to už jsem s těma testama tady na koni četla, že to někdo mívá z té ranní slabší !!

mufinka0
20. čer 2010

@chrobacek Aha,.. 🙂 Já právě byla taky poprvý na Obilňáku a teď na druhý pokus teda vážně nevím. Nějak se tady zvrhla diskuze, žeprý nadáváme na obilňák, ale to není pravda. Já rozhodně nikoho od Obilňáku neodrazuju, jen jsem měla možnost srovnání to je celé.. Paní dr. Svitekovou jsem nepotkala,..jednali jsme vždycky s paní dr. Čadovou a byla jsem za to ráda. Ikdyž jak se tady píše,..co se člověk nezeptá, to neví.. A to taky není případ jen obilňáku. Mějte se tady moc hezky,..a všem přeji jen to dobré!

petula82
20. čer 2010

Ahoj holky,jdu vás pozdravit,zase budu odjetá hodně daleko,včera mě volali zase z práce,že musím na výpomoc.Zkazili mě tím celý odpoledne.Já jsem už tak utahaná z toho věčnýho cestování.To mě ani za těch málo peněz nestojí.
Jinak koukám,že tu probíráte obilňák.Tak za sebe můžu říct,že jsme spokojeni.Já u nich otěhotněla po každý,akorát se to z neznámého důvodu nemůže udržet až do konce.Já byla teď na posled jen na IUI a taky jsem byla těhu,chvilu ale byla.Jsou tam šikovní,hlavně docent Crha s doktorkou Čadovou.Chce to čas a ..prachy 😉 Od toho jsou pak ty adopce,pak je člověk úplně v pohodě.Už by mohli zavolat 😅 ,už mám i spoustu hraček
Majko,hodně štěstí,ještě nedělej ukvapený závěry,počkej na krev.Chrobi,přeju ti hodně štěstí při testování.A jak se cítíš? Mějte se hezky.Až se v pátek večer vrátím,tak hned na vás kouknu.

sajmona
20. čer 2010

holky čáááu;) doufám že jsem to tady nevyprovokovala k hádce 😀 tak jsem to nechtěla;)) jen že na obi pořád jsem a zatím se asi jinam nechystám,už jen proto,že vím kolik holek tady otěhu.Ale to že kdyby nevyšel další pokus,možná bych zkusila jít jinam,to ještě nevím,ale nebráním se tomu,ale jinak si na obi stěžovat nemůžu.
Majka víš co zkus ted netestovat,počkej na krev,ale testíky vypadají dobře,neboj se nic 😉
jinak pěkný zbytek neděle všem 😉

chanel
20. čer 2010

@sajmona cvičíš? 😝 Já jsem ted dva dny necvičila(krásná ms,jako každý měsíc), ale od zítřka jdu zase na to. Majko: držím pěsti, at všechno vyjde!! Petulo: zdravím! Jak pak se máš??? Pořád ten telefon nezvoní??Hned napiš, jak se dočkáš, budu na Tebe myslet!! Holky, o tom kde je to dobrý a kde ne, to by byla debata, co by nebrala konce. Každá máme šanci si zvolit ten Car co nám vyhovuje, já jsem taky bohužel musela odejít z Obi a Čadová mi chybí 😔 , ale vím, že se snažili všichni, a souhlas s MM, Řehulková,nebo jak se jmenuje, bez komentáře,asi se ještě učí. Jinak v RF, jsem se dívala i když to bude minimálka, vyjde to na dost peněz.Ale zase si říkám, chci miminko a tak at mě třeba seřvou, hlavně at už se to podaří....to už ze mě mluví zoufalství, takže Tě Majko úplně chápu, protože jak jsem četla, že Ti řekli až po, že spermie stály za prd a věděli jak Tě tlačí čas, naštvala bych se taky..... 😠 Hlavně at všechny do jedné otěhotníme!!!

chrobacek
21. čer 2010

ahoj
tak jak? Majko jak testík dnes?

Peti děkuju za podporu doufám, že v pátek tě potěším dobrou zprávou 🙂

majka43
21. čer 2010

@chrobacek Dneska je o trochu silnější než včera, ještě udělám test z druhé moče a pak to sem dám, i ty včerejší.

majka43
21. čer 2010

@chrobacek A co ty? Už jsi testovala? Dneska jsi čtvrtý den že?

monulkab
21. čer 2010

Ahoj holčiny, dnes jsem si to přihrnula do Reprofitu,páč jsem 11DC a mám ve zprávě pokyn udělat HP, a sestra se na mě dívala jako na blázna, když jsem jí řekla že jsem byla na krvi 4DC a teď jdu na druhej HP. Řekla mi že u nich není zvykem dělat HP 2x. Tak jsem se jí ptala jak poznají jestli se tělo chystá na ovulaci, když nedělají uprostřed cyklu HP tak jen něco zablekotala že jestli chci tak mi tu krev vezme....Chrobi jak dělají HP v Heliosu???taky jen ze začátku cyklu?
Jinak už mám po tom HSG, až budu mít čas tak vám napíšu jak to probíhalo.

chrobacek
21. čer 2010

majko supr jsem moc ráda, že zesiluje na tu krev jsi říkala, že jdeš ve středu? to budou nervičky 🙂 já zatím netestuju nějak nemám chut ... měřím teplotu a ta mě zatím o testování nepřesvědčila bohužel...

moni v Hel dělají taky jen na začátku a to jim stačí

monulkab
21. čer 2010

Holčiny koukám že tady diskutujete nad obilňákem, mě je hrozně úzko když si vzpomenu na to že jsem tam chodila, a dle mého střízlivého názoru, ztrácela čas. Chápu že jejich univezrální metody na někoho fungují, já ani moje sestřenka jsme však nebyly ty správné případy. Když si uvědomím, že jsem do sebe ládovala takové množství hormonů jako na IVF při IUI, tak mi je zle. Jasně, nevyšlo to, neřeším to (....už to neřeším, ty co sem chodí a čtou moje příspěvky vědí proč...) ale jak je možný že mi v Reprofitu, což je soukromý car, nabídnou šetrnější a levnější stimulaci než na státním obilňáku? Proč jsem si o vyšetření typu genetika a imunologie musela na obilňáku říkat? Proč viděl doktor Crha jedinou možnost jak zjistit jestli mám průchodný vejcovody v laparce, když stačí šetřnější HSG na který mě poslal doktor z Reprofitu s komentářem, že nemá smysl dělat IUI bez vědomí, zda jsou průchodné vejcovody....
Rioko já chápu že jsi byla spokojená a nelíbí se ti negativní komentáře, ale já mám pocit že se postupy a přístupy k pacientkám na obi trošku změnili. I moje gynekoložka mi říkala, že na obi pacientky už posílat nebude, protože se jí pak každá vrací s tím, že je nutí do IVF a laparoskopie...takže tak... 😒

monulkab
21. čer 2010

chrobi...tož to jo, toto....sem netušila....ve čtvrtek jdu na konzultaci tak se těším🙂
Jinak vyšetření HSG - vyšetření průchodnosti vejcovodů kontrastní látkou a rentgenem, nebylo to vůbec příjemný, neřekla bych že to přímo bolelo, spíš člověk cítí nepříjemný tlak, ale tím že jsem měla vejcovody průchodné, tak jsem to zvládla ani jsem necekla. Přirovnala bych to k IUI, rozdíl je ten, že se ten nepříjemný pocit stupňuje, 1) se čípek uchycuje do nějakých kleští kterým jej roztáhnou 2) trubička kterou se pak vlévá kontrastní látka se do čípku upevňuje na těsno, takže tam je další stupeň nepříjemnosti no a za 3) to vstřikování kontrastní látky je taková "tupá" bolest která se s množstvím stupňuje, ale jak jsem psala, díky tomu že jsem je měla průchodné to vstřikování trvalo jen pár vteřin. Přirovnala bych to k silnějším ms bolestem. Chvíli jsem si poležela na pokoji a pak jsem utíkala domů. Od toho výkonu slabě špiním ale doktor mě na to upozorňoval. Co mě ale bolí doteď je modřina na zadku, kterou mám díky zdravotní sestře, nevím jak mi píchala tu injekci (proti bolesti) ale každopádně při vytahování jehly mě musela škrábnout, páč mi kromě jelita zůstal asi půlcentimetrovej škrábanec na zadku. Injekce štípala jak sviňa.

chrobacek
21. čer 2010

Moni tak jak je po pátečním zákroku?