CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

miradka
2. zář 2009

Dakaj, ja tomu moc nerozumiem, ale ako to tak možu doktori vedieť? Čo ti vyšlo v genetike? 😕

miradka
2. zář 2009

Irmi, ako sa to hovorí? U dvojčat často vychádzajú falošne tripltesty v 16tt alebo vychádza špatne screening?

irminka
2. zář 2009

miradko: tobě ale ty triply vyšly dobře , že? Já už na nich byla před dvěma týdny, tak snad by mě volali, že je tam něco blbé 😒

miradka
2. zář 2009

Ano Irmi, ale divné je, že krv mi brali vo štvrtok a už teraz v utorok som mala výsledky. Díky Bohu negatívne, aj keď to neznamená na 100%...ale ukľudnilo ma to. Nechápem, prečo vy tak dlho čakáte na výsledky 😕

irminka
2. zář 2009

Mirad: já nečekám, ony jsou už určo hotové, ale poradnu mám zítra, tak to vezmu jedním vrzem 😀

miradka
2. zář 2009

Ywush, mala si pravdu, tá skratka znamená priečny priemer hlavy - od ucha k uchu, takže to je tých 3,48 cm 🙂

miradka
2. zář 2009

Aha, takže na krv si bola tak skoro objednaná a do poradny až o 2 týždne..tak si zavolaj sestričke, nemusela si tak dlho čakať...teraz už je to jedno, ale nabudúce 😉 Aj tak budú negatívne. Nevieš ako je to s tými testami?

irminka
2. zář 2009

Počkej, ted asi nerozumím..myslíš s tím druhým screeningem? Ten je ve 20 tt, tam jdu příští týden.....Nebo jsou ještě nějaké testy a kterých nevím? 😅

ywushka
2. zář 2009

miradka: no vidiiis🙂

Jejda holky jsem myslela ze se dneska zblaznim z maminy,popadla ji muza nakupovani a objednala Teovi 4 polodupacky,2 nejaky bavlnene halenky, 40 bavlnenych plenecek, vanicku, 2 deky, 2 rucniky,zavinovacku a myslim jeste neco-udelala tady na neru nakup za 4000Kc🙂. Porad ji lezelo v hlave ze nemam koupene bavlnene plenecky,tak jsme museli nakoupit zrovna vsechno🙂,uz jsem myslela ze se z ni tady otelim,ne ze by me to vadilo,ze to nakoupi ona,ale to bylo porad jeste toto a toto,kdybych ji poslouchala,tak ten nakup ma tak za 5000Kc 😀

ywushka
2. zář 2009

nakupovala spoustu veci na tom kojenecke-obleceni.eu, neumi vubec z pocitacem,takze jsem to vsechno musela cvakat ja🙂 ha ha ha pak uz mela jit do prace a porad tu sedela🙂 😀

ywushka
2. zář 2009

ja se jdu vysprchovat a hura do hajan,na markize dneska uz zacina modre z nebe tak se nemuzu dockat🙂 Preju vam krasny vecer! Pa

lucka.adis
2. zář 2009

Ywushko, tvoje máma je dobrá 😀 😀

Já se úplně děsím toho, jak to bude probíhat u nás, když by to byla fakt ta holka 😅 😅 když si tak představím, co má všechno namyšlené moje babička tak jdu do vývrtek 😀 ale je jasný, že to myslí v dobrém.

Holky, já se tak těším na ten UTZ, poradnu mám až 23.9 takže prcka uvidím až za těch 14dní a něco ☹ a doufám, že mi tripply dopadnou dobře, dneska jsem na nich byla 😉

Tak jo, pěkný večer všem... já jdu koupat tu mou čtyřletou ratolest.

sajmona
2. zář 2009

Luci já byla už v 9 na tom opu,byla jsem tam dneska sama,tak jsem šla hned.Asi jsme se minuly:(

miradka
2. zář 2009

Irmi, ja práve neviem prečo ste všetky boli na tie testy v 12tt. Hovorili ste, že v 16 tt bývajú nepresnejšie a často falošne pozitívne, tak by som chcela vedieť, či ste mysleli na tripletesty alebo na ten utz...a ten utz je ten screening, nie? Ja sa v tom moc nevyznám 😅

lucka.adis
2. zář 2009

Mir, ty tripply by měli taky ukázat jestli těhotentsví probíhá normálně nebo je tam nějaká odchylka.
Měří se tam z krve hladina HCG, vývojové vady a ještě něco. Když si to zadáte na internetu, tak vám vyjede plno odkazů, kde to máte podrobně napsané 😉 mě na tom prvním screeningu brali před tím UTZ krev a potom mi dělali UTZ, takže jsem měla dvojí výsledy, které dopadli dobře 😉

Saj, asi jsme se opravdu minuly.. tak se uvidíme na příštím srazíku a to už budeš určitě těhulka 😵 😵

lucka.adis
2. zář 2009

Trojitý genetický test neboli triple test v těhotenstvíTriple test se provádí mezi 14. – 18. týdnem těhotenství. Jedná se o biochemické vyšetření markerů z krve matky, které slouží k vyhledávání plodů se závažnými vrozenými vadami. Testem se stanovuje koncentrace alfafetoproteinu (AFP), thoriového gonadotropinu (hCG) a volného estriolu (E3). Jednotlivé markery se vyhodnocují spolu s věkem matky. Vyjde-li test pozitivně, neznamená to onemocnění plodu, ale upozorňuje na možné riziko. Klinický genetik pak specifikuje riziko a navrhne další diagnostické postupy. Nejčastěji to bývá odběr plodové vody a specializovaná ultrazvuková vyšetření plodu

Ultrazvukové vyšetření ve II. trimestru těhotenství Screening se provádí mezi 20. – 22. týdnem těhotenství. Lékař hodnotí především srdce, bránici, žaludek, ledviny, močový měchýř, páteř, přední břišní stěnu, pupečník, mozek, obličej a zda má miminko všechny čtyři končetiny. Posuzuje se i chování plodu, umístění a struktura placenty a množství plodové vody.

Tak, snad jsem ti to podrobně napsala 😀 je to z internetu od doktorů 😉

lucka.adis
2. zář 2009

http://www.peceodite.cz/prenatalni-diagnostika-...

Mrkni ještě sem, je tam tabulka základních vyšetření v těhotenství 😉

Tak jo, jdu už chrupčet.. i když nevím jak usnu, protože mě hrozně pálí žáha 😠 holky, snad mi ty tripply dopadnou dobře 😔

ywushka
3. zář 2009

lucka: super🙂,jsem sice zdravotni sestra,ale na toto jsem se nikdy tak nezamerovala co se tyce jakych odberu a tak. Parada🙂 DIKY🙂

Ja uz jsem vyspinkana🙂,vzbudil me bzucejici komar v pokoji,pak jsem musela jit curat a pak se i TEO zacal nejak mrvit,tak uz jsem ani neusnula🙂. Dneska se chystame s manzelem,teda pokud bude chut a cas,do brna,nakoupit nejake svetla do toho naseho domecku,chteli by jsme se tam do konce rijna nastehovat🙂,aby mel Teo uz vsechno pripravene!!

Preju vam krasny slunickovy den🙂

irminka
3. zář 2009

dobré ránko kočendy,

Lucka díky za odkaz: takže jak jsem pochopila mezi 11-13 tt 1.screeninng: Krev a UTZ, potom kolem 16 tt tripl test: jen krev a kolem 20 tt 2. screening: UTZ, ju?

No a já ted valím do poradny, potom na celý den do práce a odpoledne pro malého na trénink...ted se dívám, že v neděli má svátek Boleslav a já už mám ted Bolehlav 🙂

Pappaa, ozvu se z práce.....a všem přeji hezký den..

ywushka
3. zář 2009

irm: ty jeste chodis do prace?? Tak to klobouk dolu!!!🙂 Hezky den

irminka
3. zář 2009

ywus: ale neee, jenom 1x týdně, domluvila jsem se tak se šéfem a jsem za to ráda, přijdu na jiné myšlenky, doma jen přemýšlím, co mě bolí, kde mě píchá atd. Ještě musím říct dnes gyndařovi, že mám otoky jak golem a také se mně zdá, že jsem přibrala , snad je to těmi otoky 😉 ..nebo, že bych tak papkala? To je také možné...mám 5 kg navrch 😠

chrobacek
3. zář 2009

dobré ráno,

dakaj... holka je mi to moc líto, ale vím, že budete bojovat dál

irmi 🙂)) nojo nojo já vím na irminku testovat 🙂)

irminka
3. zář 2009

chrobi: no, jenom aby kolegyně 😉
Fakt už valímmmm, papa

pilotkaanetka
3. zář 2009

ahoj holky všechny vás zdravím musím vás někdy dočíst 😀 dala jsem foto do alba zbytek musím zmenšit 😉 🙂

chrobacek
3. zář 2009

jůů těším se na další fotky 😉

lucka.adis
3. zář 2009

Anetko, pěkné fotky... také se už těším na další 🙂

Irminko, Ywushko.. nemáte zač za podrobný výklad ohledně UTZ a tripplů. Když si kliknete na ten odkaz, tak se vám tam ukáže tabulka, kde je to všechno podrobně napsané-co by vás mělo čekat za vyšetření a nebo něco navíc, kdyby se tam ukázalo něco špatně 😉
Je fajn to vědět, co to všechno znamená.

Irmi, já nevím, jestli jsi byla na UTZ v prvním trimestru kolem toho 13tt ale pokud ne, tak by ti k těm tripplům měli udělat UTZ vyšetření a to je někdy kolem toho 16tt a za něho neplatíš žádné peníze, pokud ti dr.vystaví žádanku. Potom máš další UTZ kolem toho 2Ott na tom byla už Ywushka a tam by ti krom jiného měli říct i pohlaví miminka. Sand to nějak pochopíš 😉 😀

Holky, jdu se nasnídat... a potom budu dělat na oběd houbovou omáčku s knedlíkem 😵 😵

elennka
3. zář 2009

dobré ráno holky, dneska mám konečně volno.. ale i tak ho opět strávím pracovně doma... řekla jsem si, že uděllám pořádek ve skříních.. 😵

miradka
3. zář 2009

Dobré ránko holky,

Luci super, konečne tomu rozumiem a ešte preštudujem tie stránky. Určite budeš mať TT testy v poriadku a potom aj screening.

Irmi, to si pribrala za celé tehotenstvo len 5kg? 😨 Mne sa zdá, že ja už mám teraz necelých 5kg navrch a to otoky nemám. Ale som rada, že som pribrala, aspoň viem, že aj mimča rastú 🙂

Ahoj Anetko, tá tvoja holčička je krásna princezna 😵 😵 Hoď ešte ďalšie fotky pls 🙂

miradka
3. zář 2009

No ani ja nezaháľam...blbá alergia ma dostala z postele o pol 6, tak som dala hneď prať a už idem vyvesiť prádlo na záhradu a upratala kuchyňu po raňajkách. Dnes budem žehliť a robiť košík. Dnes ho chcem dokončiť a zajtra namoriť. Dúfam, že sa mi to podarí stihnúť. Holky, dnes je taaaaaaaaaaaaak krááááááááááááásne....úplne sa vznášam na oblakoch...to bude asi tými hormónami 😀

lucka.adis
3. zář 2009

Miradko, já už na screeningu v prvním trimestru byla a ten dopadl i s krví na jedničku, tak jsem zvědavá na ty další co mě čekají (samozřejmě i vás). Akorát mě štve ta dlouhá čekací doba 😒 budu si volat až příští týden v Pátek. Chjo...

Jaký košík 😕 ?????