CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

chanel
13. dub 2010

Protože jsem tady napsala o těch medicích, že asistují na Obilnáku, oni mohou to zkoušet a Ty jsi napsala, že ne. Ale když jsem byla na laparce, u vizity byli a krev mi brala sestřčka co se učila a nikdo se mě neptal, jestli chci aby tam byli. Promin, možná jsem to blbě pochopila, já jsem taky lojza 😝

chanel
13. dub 2010

MM: zůstan i tady 😔 , přece nám ted neutečeš

mmorgana
13. dub 2010

Dělat některé zákroky můžou - brát krev, měřit tlak, vyměňovat obvazy, ale u operací nesmí ani asistovat. Nahlížet do dokumentace můžou, určitě z toho píšou i kazuistiky. Ale když píšeš jako student kazuistiku, musíš vždy dodržovat mlčenlivost a z té kazuistiky nesmí být pacient identifikovatelný (aspoň my to tak na psychologii máme a myslím, že medici to mají stejně).
Jak jsem psala, já bych si od medika ani studentky střední školy krev vzít nenechala - ale to kvůli mým žilám, jinak chápu, že se to musí naučit. A u porodu budu mít muže právě proto, aby "krotil" zdravotnický personál.
A nedělej si iluze - všechny naše údaje jsou v informačním systému nemocnice (jeden pro celou fakultní nemocnici), včetně operačních protokolů, a doktoři odjinud se na ně můžou dívat.

mmorgana
13. dub 2010

chanel: neuteču 🙂 Když mě je tady s váma fakt dobře. Kdybych se nemohla vyžvanit, nevím, jak bych celé IVF snášela 😕 Dodáváte mi naději 😵

sajmona
13. dub 2010

dobrý večer holky 😉
petulko omlouvám se nějak jsem já blbá přehlídla a gratulovala,to mě vůbec nenapadlo,měla jsem velkou radost...ach jo,drž se holka.. 😔
jinak jsem se teda objednala na 26.4. do Reprofitu k Machačovi,takže 20. k Čadové a pak Machač....pak se rozhodnu....mám ale strach měnit car...jestli to je k něčemu..achjo nevim 😒 sakra sakra

mmorgana
13. dub 2010

sajmona: seš objednaná, uvidíš, co Ti navrhnou a pak to až začni řešit 😎
petula: je mi to moc líto ☹

petula82
14. dub 2010

mariatela: no mě bude 28,takže my malý mimčo dostanem bez problému,jestli ti je 35,tak vám možná řeknou,že máte dát vyšší věkovou hranici ,co vím,tak lidi psali 0-3.A pak tam byli s náma jedni staří,paní necelých 40apán přes50 a ti chtěli pěstounskou,ti by mohli prý dostat 6 a víc let.....Je dobře,že to trochu hlídají,to už je pomalu jak babička a dědeček.
Holky no to byla noc,já se potila,furt převracela a teď mě začíná bolet dost břicho.A ještě v sobě asi nějaký pidi hodnoty mám,na testu je hodně slaboučká,takže je to určitě v háji.No snad nám aspoň už brzo zavolají.

xovicka
14. dub 2010

Medici mi nevadí a k těm sestřičkám, co se učí brát krev. Jo taky jsem měla tu čest, ale bylo to v nemocnici v Kyjově. Krev mi vzala naštěstí vpohodě, ale pak ji zapomenula popsat, takže za 10 minut přiběhla, jestli by mi ji mohla vzít ještě jednou z druhé ruky. Pro velký úspěch mi pak ještě jiná taková zaváděla kanylu. Holky byly ale docela fajn, teda až na tu nepopsanou krev, a alespoň se snažily. Nejvíc mi vadila ta jejich vedoucí, která nad ní stála a snažila se jí radit. Člověk čeká z nataženou rukou a do toho mistrová, "tak Táňo, trochu doleva, nakloň si tu stříkačku víc..." a teda nikdo se mě nezeptal, jestli s tím souhlasím. Nicméně opravdové sestřičky na následujícím oddělení byly horší. Nebylo člověka, co by na rukách neměl modřiny. Asi si myslely, že jsou profesionálky, tak jim vůbec nedělalo problém, si do člověka vpíchnout jehlu a pak se k někomu otočit, něco shodit a následně si to podat, že při tom s tou jehlou v mojí ruce poněkud lomcuje ji nenapadlo... Paralen mi nabízely, přestože já ho na játra nesměla, rozpůlila mi tabletu ibalginu, přestože ibalgin jako potahovaná tableta se půlit nesmí... Moje zkušenost je teda taková, že dokud se to teprve učí, mnohem víc se snaží, než když už si myslí že je profík a bere to jako rutinu.

rioko
14. dub 2010

ahoj holky prosím vás když jdete na KET jde se na UTZ 10 den cyklu nebo 12 den? Mě řekl Crha že mám přijít 12 DC ale na kartičce co mám po zamražení je psáno že se chodí 10 DC tak teď nevím

chrobacek
14. dub 2010

rioko a jdeš v přirozeném cyklu nebo ti dali neco na sliznici?

rioko
14. dub 2010

nejdřív zkusí jestli vyroste sliznice dost sama a pak by mi případně něco dali prý

chrobacek
14. dub 2010

aha tak to běž klidně až ten 12 den já jdu v heliosu až 14 den jsem taky bez léků a pokud bude sliznice OK jdu na KET až cca 20 den mám 5 denní embr.

chrobacek
14. dub 2010

ty máš kolik mražáčků?

rioko
14. dub 2010

já mám mrazáčky 3 takže jedna šance tak snad sliznice naroste, já jdu až v květnu, Tobě držím pěsti

chrobacek
14. dub 2010

rioko já tobě jdeš dřív 🙂

monulkab
14. dub 2010

Pet a myslíš že ten neúspěch je způsoben pořád tím stejným problémem? to je divný toto, ale je pravda, že jedna známá nemá problém otěhotnět, ale ve 3 měsíci už snad 3x potratila....údajně je to problém genetiky.....

chanel
14. dub 2010

Rio: To je super, tři mrazáčky, to by v tom byl čert,aby se nezadařilo!! Chrobi: tak to je fajn, že do Tebe nebudou rvát hormony,pěkně to zařídí příroda 😀 . To by mě taky zajímalo,peto,kde je problém? Protože v pohodě otěhotnět zvládneš i při iui,což je skvělé,možná by jsi ty injekce měla brát delší dobu před otěhotněním. Mono: ke komu jdeš do reprofitu?

monulkab
14. dub 2010

Ke Koudelkovi, doporučila mi ho moje gynekoložka, ale jak tak koukám na tu jeho fotku, tak se před ním asi budu stydět, je docela dost hezkej!!!!!!!Jak to je teda s tou prohlídkou, mysíš že mě bude chtít taky vidět?

monulkab
14. dub 2010

mmorgana jaká aféra s dokumentací byla????

monulkab
14. dub 2010

saj no já čumím, já jsem se objednávala na tu konzultaci víc jak před měsícem a půl, a ty už máš teď termín na 24.4., asi je to závislý na doktorovi kterej to s náma bude probírat, jinak si to nedokážu vysvětlit...

monulkab
14. dub 2010

Pardon, jsem trochu opožděná, dočítám zpětně odpovědi takže se nezlobte že jsem se stačila zeptat znovu na některý věci 😅

chanel
14. dub 2010

Moni: já nevím,jestli Ti dr., řekne, že chce prohlídku, myslím, že u mě to řekl, když viděl jak jsem na tom špatně s tou endoškou, chtěl vidět dělohu ☹ , Ty jsi zdravá, třebas Ti nabídne jen minimální stimulaci.Ale na prohlídku,bud nachystaná,nikdy nevíš 😅

mmorgana
14. dub 2010

monulka: novináři testovali jestli se v různých nemocnicích dostanou k dokumentaci pacientů. A někde k tomu stačilo jen mít bílý plášť.

marietea
14. dub 2010

Holky diky. MM: preju, aby se ti u prosincovych maminek libilo. To bude radostnejsi dopisovani nez tady 🙂 Tak u mne se zadny operacni vykon na obi zatim neplanuje, tak jsem s mediky v klidu, ale prekvapilo mne to. Diky za rady, je fakt, ze bych je mohla odmitnout, kdyz bude nejhur. Chanel: Mas pravdu, musime byt vsechny silne. Ja se zatim ted docela drzim, ale pokud nevyjde ten kratky protokol, tak to ponesu asi tezce. Vim, ze to neni konec sveta, ale dost na to sazim. A kdyz to na Obi na podruhe nevyjde, tak urcite zkusim Reprofit, protoze tam jste mi poradili, ze delaji ten utrakratky protokol, ktery na obi nedelaj. Ten ultrakratky je minimalka? Psali jste, ze po minimalce muze byt krasna urodicka, tak to abych vedela 🙂 Jo Chanel, a proc za blbce? Vubec ne! Ja si tedy tak trochu pripadam, protoze je pro me vse nove, ale clovek se uci postupne a vlastne cely zivot, tak od sebe necekam okamzite super znalosti 🙂

marietea
14. dub 2010

Tak docitam novou stranku, Petul diky za info. No, nekde jsem slysela, ze mimca davaj tak do 30, to jsem prosvihla 🙂 Ale to tri let by nam to vubec nevadilo. No meli bychom asi uz zazadat, abychom pak, az nas schvali, nedostali uz to dite dospele.... 🙂

marietea
14. dub 2010

Chrobi, Rioko, drzim vam palce obema, at to vyjde. 🙂 To by v tom byl cert...

petula82
15. dub 2010

marietea: jestli jste vzití,tak šup do toho.Nám dokonce řekli,že musíme být vzití min.3roky.Ale taky jsem se dočetla,že zrovna todle je něco,co si učit nesmí,prostě vzití a hotovo.A já se nebudu asi mět kam vrátit po PN,začali u nás vyhazovat lidi,aniž by něco vyvedli,a co horší,nedávají dohodu,ale ten paragraf poprušení kázně.A přitom ta kterou vyhodili stíhala svou práci bezproblému.Jo a jinak,zatím ještě nekrvácím,bt mám furt ještě na hoře.Tak kdoví kdy ta ms dorazí

chrobacek
15. dub 2010

ahoj holky

mariet díky

petulo prosím tě kde ti zjistili tu srážlivost špatnou a dostala jsi kde žádanku na tu hematologii klidně mi to napiš do IP já totiž zjištuji, že mi na genetice nedělali všechno co by měli :-/

chanel
15. dub 2010

Marietko: ultrakrátký, nevím, zjistím,ale minimální stimulace, je třeba ten Clostilobegt, s pár injekcemi Puregonu nebo jiných v menších dávkách, dává se když žena nesnáší klasické ivf(hyperstimulace) nebo viz. já vyčerpané ivf a obyčejně bývá úroda 4 vajíčka,což jde,ne? Ale zase jak u koho.Já myslím, že Ti sedne krátký protokol,dají Ti vyšší dávky a je to stimulace cca 10 dnů, ne tak dlouho jako dlouhý, Čadová mi říkala, že třeba v mém případě,líné vaječníky,endometr., je pro mě vhodný, tak bude i pro Tebe.U MM. se mi líbí,jak to pěkně srozumitelně napíše, všechny info, já vám to chci rychle sdělit a pak vypadám... 😀 .Mončo: Tobě nedělal moc dobře ten Clostil? Vyhovoval mi Puregon,ale dr. říkal, že by tím šetřil a přidal jiné léky na poj.,jenže mě sedl a nic mi po něm nebylo,hodně léků nesnesu,když tak si ho třeba koupím od holek co jim zbyl 😀

chanel
15. dub 2010

Chrobi: byla jsi na genetice taky v dětské??