CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

chrobacek
25. srp 2010

@sajmona ahoj tak se objednej další cyklus, ale do té doby fakt cvič at jsi v pořádku 🙂
já jsem byla ted v poradně všechno OK 🙂

yvett2009
27. srp 2010

@chrobacek ahoj chrobi, moc gratuluji k ukázkovému těhotenství. To je fakt skvělé! Jen tak dál 🙂 chtěla jsem se zeptat, jestli jsi před transferem opravdu pravidelně cvičila tu mojžíšovku a jestli myslíš, že ti to pomohlo. Ja se do toho ted nemuzu moc dokopat. diky.

chrobacek
27. srp 2010

@yvett2009 ahojky děkuju moc 🙂 no zatím jsem já v pohodě a miminka jsou zdravá, tak co víc si přát, že? 🙂

no já jsem cvičila ne těsně před KETem, ale předtím a hlavně já jsem nebyla zablokovaná(takže jsem ztratila motivaci), já spíš apeluju na ty co jsou zablokování a mobilizace je bolí at cvičí a prvně to odblokují tímto !!! protože znám kočku co ji právě mobilizace bolely a v postatě po třech měsících se to tak zlepšilo, že nakonec otěhotněla přirozeně, takže něco na tom fakt bude...

monulkab
30. srp 2010

Ahojky holčiny, jen informuji co se mnou bude...jsem v RF domluvená na dlouhý protokol, až dostanu ms tak jdu na odběr krve kvůli HP, nasadím na měsíc antikoncepci a dál to znáte. Já v tom mám ještě chaos. Připadne mi to strašně složitý, ale tak od toho jsem v RF aby mě všechno naplánovali...

sajmona
30. srp 2010

@monulkab tak to je super a tak tedy jdeš do IVF? a nebo zase ta minimálka?
jinak já jdu ve čtvrtek zase na tu mobilizaci...dost jssem to cvičení ted flíkala,takže se zase musím kousnout a vlítnout na to a na KET jsem se rozhodla že půjdu až tak v říjnu...nejradši bych šla ted,ale mám nějaký rozhozený cykly,mám ted krámy po 22 dnech a do toho jak jsem měla ten zánět močáku....nechci nic riskovat

chanel
30. srp 2010

čau kočky, jak se vám daří??!! Musím Vás dočíst. Co Veria????Jak je na tom?
@sajmona to dáš a hlavně, se pořádně vyléč,aby to dobře dopadlo!!
@chrobacek ukázkové těhotenství!!!!
@yvett2009 s tou mojžíškou, záleží co máš za problém,odstranuje to blokaci.Byla jsi na laparce,někdy?
Jinak já mám termín laparky,ke konci září,bohužel. Takže nervy,se mnou mávají. Už neřeším, bude miminko,nebude, prostě to nějak dopadne, ty dva roky oplodnování se mnou už udělaly své.

monulkab
30. srp 2010

saj jojo, jdu do klasicého IVF, nechci zase riskovat že budu mít 4 vajca a nic z toho nezbyde do mrazáku. Manža má navíc teď hrozný spermio, tak doufám že to byl jen výkyv, páč jinak bychom na tom byli asi dost špatně.... 😔 Doktor mi doporučil to pero, že je to prý komfortnější, mám strach aby to nebylo moc složitý na ovládání, já jsem si na tu alchymii se stříkačkama a vodičkama a práškama už celkem zvykla. 😅

sajmona
30. srp 2010

@monulkab monul to neměj vůbec strach to je uplná hračka,opravdu,je to lepší než to míchání,prostě jen nastavíš dávku a píchneš...brnkačka......už se těším,budu ti moc držet palečky,musí se to tu zase nějak pohnout,další stimulanky a pak těhule....tak holky šup šup🙂
@chanel zlatičko....zase ta laparka...vůbec ti nezávidím,ale snad to bude k něčemu prospěšný,budeš vědět co dál

chanel
31. srp 2010

@monulkab to je v pohodě aplikace, hned bych do toho šla🙂))
@sajmona a víš, že si myslím,že zase nic, že mě otevře a pak řekne to,co už jsem slyšela.....

marietea
2. zář 2010

Ahoj holky, snad si na me jeste pamatujete. Dlouho jsem tu nebyla, nemela jsem nejak co napsat, nic se nedelo. Ted se vas snazim docist, ale nejak se mi to zatim nedari 🙂 Byly jsme ve psani a i jinak plodne 🙂

marietea
2. zář 2010

Gratuluji Chrobi ke krasnym miminkam, budou dvojcatka, to je parada. Monul, at dobre dopadne cyklus. Peti, gratuluju, ze uz bude brzy adoptovane miminko. Chanel, ty nakonec skutecne musis na tu laparku? To me tedy tak mrzi, protoze je to desny zasah do tela a ja doufam, ze me uz pata neceka. Tak preju, aby to dobre dopadlo a objevili konecne pricinu, proc se nedari? A co vy ostatni? Verio, jdes do RF? Budes mit miminalku? A co ty Saji? Jak jsi ted na tom? Napiste co u vas noveho? Zatim jsem nenasla ten souhrnny seznam o vas, tak at jsem v obraze 🙂

marietea
2. zář 2010

Ja mam trosku novinky. Pamatujete, jak jsme rikala, ze jdu pryc z Obi a jdu do Zlina. Tak tam ted chodim. Dost jsme to vsechno hodila za hlavu. Na Obi mi byli schopni nabidnout jen darkyni, ze moje vajicka uz proste nebudou. To byl sok a moc se mi zatim do toho nechtelo, pamatujete? No tak jsem zacala jezdit tam, protoze tam maji skvely system darovanych vajicek, coz znamena, ze pokud nebudou embryjka k transferu, nic se neplati.

marietea
2. zář 2010

No tak jsme prvne byla na hysteroskopii, tam zjistii , ze jsem v poradku a zacali jsme se bavit o IVF cyklu, ze by to jeste naposledy zkusili. Muj posledni pokus. Nakonec se mi zvedlo FSH. Z necelych 8 na 14. Takze jsme se nakonec domluvili, ze to nechame byt, protoze je to posledni pokus a vysledek tak nejisty. Meli jsme jit do Gonalu, krecky jsem jeste nemela, jen Menopur. Pripominam, ze jsem pokazde nemela ani jedno vajicko a jednou jen jedno, ktere se sice oplodilo, ale nakonec se prestalo vyvyijet, takze zadny ET se nikdy nekonal. Uz jsem si myslela, ze to tak bude naporad.

marietea
2. zář 2010

No a tak jsme se dohodli, ze pujdeme do minimalky. Mela jsem Clostilbegyt 3x1 a injekci Merional 1x1. No a v pondeli jsem mela OPU, a byly 4 vajicka! 2 krasna a 2 sisata. Oplodnili se vsechny a v vcera jsme jeli na na ET. Protoze jich bylo malo (pro me uzasny pocet), tak mi je dali za 48 hodin. Za tech 48 hodin ma mit embryjko 4 bunky. U nas je to ale podivne. Doktorka nebyla nadsena. Vyvyjieli se sice vsechny 4, ale 2 jsou snehulaci, tzn. bunky rostou nad sebou jako snehulak, takze nejsou kulate, ale sisate (vajicka uz byla sisata predtim) a jsou 4 bunecne a dve zase moc rychle. Misto 4 bunek uz maji 6, jinak je krasne, kulate. Rikala, ze to neco znaci, ale nevi se co. Po 42 hodinach by mely mit proste 4 bunky. NO tak jsme se rozhodli si dat jednoho snehulaka a jedno sestiocko 🙂 A uvidi se. Zbyle dve ve stejnem slozeni jsme si nechali zamrazit. Sice asi nejsou nekvalitnejsi, ale vzhledem k tomu, ze ja s temi vajicky mela problem, tak jsme nejstastnejsi na svete. Jasne, jeste to vubec nic neznamena, ale to ze mam 4 embyjka jsem vzhledem k prognozam na Obi ani nedoufala. Tak snad se to podari a bude se jim u me libit. Ted jsem na par dni doma, at maji klid a nestresuji se. A uvidime, co z toho bude...

marietea
2. zář 2010

Nechapu, proc mi minimalku nenabidli na Obi? Vubec jsem necekala takovy uspech... Na kazdeho holt funguje neco jineho. U me byl dlouhy protokol uplne propadak a kratky taky nic moc. Je skutecne dulezite vyzkouset vsechny moznosti. Akorat se bojim, jeslit jsou v poradku. Kdyby bylo moc pomale, to bych se bala snad jeste vic, netusila jsem, ze kdyz je rychle, ze to muze byt taky problem. Rekla bych, ze cim lepe se vyvyji, tim lepe, ale embryolog to tak uplne nevidel. Setkala jsem se nektera s podobnym problemem?

chrobacek
2. zář 2010

@marietea ahoj mám moc velkou radost, že jsi to napsala.... to je to co tu furt vykládám já, že na minimálce dopadnou někteří lépe jak na ivf !!!!! takže nechápu proč se to nezkusí a ženou se lidi do dárců !! jak spermií tak vajíček... .

monulkab
2. zář 2010

Souhlasím se vším, menší dávky jsou opravdu někdy s mnohem lepším úspěchem. Do mě cpali na OBO 2 ampule Fostimonu denně, a měla jsem 6 folíků, z toho jeden až dva dominantní, a když mi dali v RF jen jednu ampuli, tak jsem absolutně nepochopila jak je možné že mám najednou na UTZ folíky 4x20mm...bohužel kvalita embryií až na jedno nebyla ideální, ale zato mohly i špatné spermie...proto teď zkusím klasické IVF a uvidíme....bude to takový první pořádný pokus, jak říkal doky Koudy....zítra jdu na HP a nasadím antikoncepci - což mi přijde celkem vtipné, ale bylo mi vysvětleno že je to kvůli tomu, aby se zklidnily vaječníky...

chanel
2. zář 2010

@marietea ahoj, pamatuji, velmi milá holka!!! Tak Ti gratuluji k prvnímu úspěchu! A moc přeji,aby všechno dobře dopadlo, taky se mi na Obi nelíbí, že nechtějí dělat minimálku,pokud nevyčerpáš všechny ivf. Na laparku jdu,ale je mě pod psa, moc dobře vím,co to obnáší a jak to člověka rozhodí, jenže mám toho za sebou hodně,výsledek nikde a i v RF mi to doporučili, co mi zbyde?V nejhorším jak to nebudu chtít udělat tak tam nepůjdu a hotovo.Pořád s tím bojuji.Tak se drž a dej vědět jak to s Tebou vypadá!!!!

marietea
2. zář 2010

Urco dam vedet, Chanel. Ja ti preju, aby kdyz uz musi byt laparka, tak at to alespon vyresi problem a hned na to jsi tehotna. Slysela jsem od hodne holek, ze po laparce otehotneli, protoze se to tam vsechno uvolni, nejsou srusty a tak. U mne to nezabralo, ale mam tech problemu vic nez jen srusty. Tak ti taky drzim palecky. Monul, taky jsem brala HA, pry je to dobry, ze se vsechno uklidni, hormony, telicko a pak o to jsou lepsi vysledky. Taky je to dobry na endosku, pokud ji mas. Ja jsem na sobe zadne divy tedy nepozorovala, ale asi je to dobry. Ted pred minimalkou jsem HA nemela. Chrobi, at se mimcum moc dari a rostou jak z vody 🙂 Doufam, ze se taky dockam, kdyz to ted vypada tak nadejne. Akorat ten jejich vyvin mi dela starosti. A nebyly tak dlouho kultivovany, stat se holt muze vsechno, ja vim. Rikali mi hlavne byt v klidu, abych nemela zadne kontrakce, tzn. zadna namaha bricha, stres, nervozita. Lehce se to rika nez dela. Mam pocit, ze mam porad sevreny zaludek a pritom se snazim byt v pohode. Podvedomi holt asi pracuje. Jo Monul, cos potrebovala vedet? Jsem napul personalistka. Vsechno nevim, ale v necem se orientuji.

monulkab
2. zář 2010

marietea už je to vyřešené, kamarádka dávala výpověď a měla trochu problémy se zaměstnavatelem
Mám strach co mi to udělá s pletí, až tu antikoncepci zase vysadím, po té poslední stimulaci jsem se doteď dávala dohromady - byla jsem jebáková královna.

chanel
2. zář 2010

@marietea to mi po první laparce taky říkali, jsem,ale hodně nemocná, srůsty, silná endometr., takže si to tak růžově nemaluji.....

monulkab
2. zář 2010

chanel a jdeš teda do toho vyškova? jak tam má být ten protivnej doktor?

janajaninka
3. zář 2010

Ahoj holky, po dlouhé době jsem nakoukla, jak tady válčíte 🙂. Těší mě dobré zprávy a ostatním moc držím palce, ať se zadaří! Já jsem po třetím neúspěšném IVF zkusila nativ na Obi, nakonec ze dvou vajíček zbylo jedno, 4. den mělo devět buněk a mám ho v sobě, ale nedělám si moc iluze, že by to klaplo... Jinak jsem byla dost v šoku, protože nativ vůbec neznamená, že je to bez stimulace nebo že je to levnější. Stimulovala jsem Menopurem a dohromady nás to stálo víc než minulé IVF s krátkým protokolem. Je ale fakt, že těch hormonů do sebe dostane člověk mnohem míň, takže minimálně je to šetrnější pro tělo... Z dlouhýho protokolu s Puregonem (tuším že jsem měla 250 jednotek nebo možná i víc) jsem taky měla dvě vaja, takže tohle byl vlastně úspěch! Jo, a nechala jsem se Crhou ukecat na PICSI a dopadlo to vlastně hůř, protože minule jsem měla dvě áčkový blastocysty..

veria
3. zář 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla, tak abyste věděly, co se mnou - jsem 14 dní po revizi, hcg mi pořád trochu stoupalo a pak se to objevilo v děloze, ale hrozně malé bez embrya, zřejmě jen prázdné plodové vejce, tak tomu říkají. No, jsem ráda, že to mám za sebou konečně a po uplynutí 3 měsíců, nejpozději v lednu do toho chci jíti znovu.
Ale představte - z CARu odešla dr. Čadová!!! Prý tam bude mít jen konzultace v úterý odpoledne, ale jinak pracuje na gynekologickém oddělení. Takže je tam teď jen doc. Crha, dr. Vrána (možná ho některé pamatujete, už tam pracoval), a nějací ti mlaďoši.
Dnes jsem tam byla na posledním odběru krve (sledovali mi, zda klesá hcg), a byl tam ten dr. Vrána a bavili jsme se o možném dalším postupu. Tak prý 4. pokus by plně hrazený vyšel na 70 tis.!! Léky neví, zda by mi pojišťovna zaplatila, prý mají zkušenost, že je platí VZP, u mojí pojišťovny by se to muselo zkusit.
Ptala jsem se na možnost min. stimulace, tak ta stojí prý 12 tis. plus nadstandardy plus léky (ale něco se prý může vyúčtovat jako léky na inseminaci).

@janajaninka Kolik jste teda platili za tu minimálku, a co v tom všechno bylo? Kolik vajíček jsi měla při normálním IVF?
Ale já stejně asi půjdu na to do RF.....

veria
3. zář 2010

@janajaninka
Aha, už to vidím, že při normálním jsi měla taky dvě vejce. No já měla teď čtyři......Taky mi Vrána navrhoval Menopur. Zajímalo by mne, kolik jste platili a za co všechno. Dík.

marietea
3. zář 2010

Verio, my jsme u minimalky platili 5 injekci Merionalu, jedna stala 285 Kc. Pak narkoza nas vysla na 1500 Kc (pouzivaji ale drazsi, zato setrnejsi leky, takze jinak to stoji pry 1100 Kc pres pojistovnu, 400 Kc si kazdy doplaci, pokud chce setrnejsi variantu. Me byva po narkoze dost spatne a po tomto super, takze to za to stoji). Pak jsme meli 4 vajicka na ISCI, takze za kazde 1000 Kc. No a pak za laborator 13000 Kc vcetne transferu, je v tom hatching, ale prodlouzena kultivace asi ne, protoze jsem dostala embyjka uz po 42 hodinach. Coz me docela stve, protoze bych byla radeji, kdybych vedela, jak se vyviji dal a mela treba vetsi uspech po transferu. Jenze pri tom mym malym poctu to asi nehraje takovou roli, nevim. Ale jestli to ted nevyjde, tak se rozhodne budu zajimat, proc mi to nenabidli a priste bych to chtela. Predpokladam, ze ceny v RF budou asi podobne jako u nas ve Zline, protoze jde o jednoho vlastnika.

marietea
3. zář 2010

JO a pak jsme jeste platili 4000 Kc za zamrazeni zbylych dvou embryi.

veria
3. zář 2010

@marietea Ale to teď mluvíš o Obi nebo o RF? O RF ve Zlíně, jestli dobře chápu.....Jo, tak to budou stejné ceny jako v Brně. No na tak málo vajec stejně asi nemá PK cenu, pokud zůstanou jen dvě dobrá a ty dvě další už nevypadaly....Tak to máš jedno, jeslti budou na misce nebo v břiše.....

veria
3. zář 2010

Aha, takže ty dvě vám zmrazili. A kolik vajec jsi měla při normálním? Nějak málo, že, pokud se dobře pamatuju.

veria
3. zář 2010

A to jsi těch injekcí měla jen 5? Ale asi ti je částečně hradila pojišťovna, nebo ne?