CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

rioko
14. říj 2010

@veria já moc dobře vím že už doma mám Vojtu a jsem za něho neskonale vděčná a šťastná že ho máme a že nám první IVF vyšlo, bohužel to nijak nezmírní zklamání z tohoto neúspěchu obzvlášť když u nás hraje velkou roli i to, že na další nemáme peníze a jen tak mít nebudeme - na tohle jsme našetřili dost těžko ale teď už bysme nevyšli vůbec, takže zatím to musíme odložit a bude to na dýl
jestli by byla jiná možnost nevím, zkoušeli jsme IUI ale nereagovala jsem ani na Menopur, který mě přitom rozjel OHSS ale folíci nebyli, každopádně se zítra na možnosti zeptám
o změně CAR nepřemýšlím, mě dělal vždy všechno Crha a v něho já mám absolutní důvěru a to je pro mě v tomhle nejdůležitější, takže dál budu bojovat na Obi a uvidíme

veria
14. říj 2010

Rio, s těma penězma je to blbé, no, uznávám. Opravdu se zkus vyptat na jiné možnosti, zda by se nešlo pokusit to nějak léčit.

monulkab
15. říj 2010

rioko moje kosmetička měla PCO, tvrdili jí že nebude mít nikdy děti, pak byla na polní na operaci, a otěhotněla přirozeně. já věřím že se to léčit určitě nějak dá...

elennka
15. říj 2010

Holky přeju pěkný den.. maji a rio, je mě líto, že Vám to nevyšlo...
K PCOS- vyloženě se nedá léčit, ale dá se pomoc laparkou- drilingem nebo skarifikací vaječníků, dále pokud je nadváha, tak redukce váhy a dá se využít i přírodní medicína. ALe všechno to chce bohužel čas a na přírodě. Jak mě jedna porodní asistentka říkala, můžeš se stavět na hlavu, a když příroda nebude chtít, neotěhotníš.. a něcom na tom asi je..
Mě se PCO spravilo přehodně loni, když jsem zhubla, měla jsem i docela pravidelný cyklus, potom jsem bohužel zase přibrala.. a jsem zase tam, kde jsem byla.. ( ale teď se nesnažílkujeme a dlouho se snažílkovat nebudeme), tak mě to zas až tak nebolí..
Prostě naše telíčka nás občas dokážou pěkně zradit, ale na druhé straně i překvapit potom třeba úplně nečekaným těhu..
Zatím pěkný den 🙂)

sblanch
15. říj 2010

Zdravím všechny,
moc mě mrzí rioko a maji, že vám to nevyšlo... Je to fakt bída... Jsem momentálně psychicky pěkně dole a tohle mi ještě dodalo...
Co k tomu dodat: držet pěsti při příštím pokusu, nic víc. Bohužel příroda je někdy pěkný prevít.
Dole jsem z důvodu, že nevěřím, že mi to ani tentokrát vyjde. Jsem 6. den po KETu a už cca 4 dny mám nepravidelné křečě v břiše - jako před MS... A to jsem měla tak vždy při předchozích pokusech, když pak fakt MS přišla...
Dřív jsem o tom hodně sháněla info, prý to může vypadat podobně - počátek těhu i MS. Ale byla bych překvapená, kdyby to MS nebyla. Samozřejmě příjemně. Nemáte podobné zkušenosti?
K té změně CARu: taky jsem o tom přemýšlela. S Obi mě poradila gynekoložka, ale před týdnem jsem byla u jiné, která mi doporučila Uniku v Pisárkách, prý je snad celoevropsky nejlepší. Co mě totiž vadí na Obi, je jejich přístup - vím, že toho mají moc, ale všechny holt nejsme stejné!!! Taky se moc nesnaží pátrat po možných příčinách, kdybych se nezeptala na imu vyšetření, tak by mi ho neudělali... Na druhou stanu mají velké zkušenosti a taky jsou určitě levnější, než v jiných carech. Tak nevím.
Před KETem jsem se sama přesvědčovala, že to dítě až tak moc nechci, ale zjistila jsem, že opak je pravdou... Ono to ani nejde jinak, když toho člověk tak moc obětuje. To čekání je nejhorší. Navíc když vidím, že všechny spolužačky z gymplu už mají malé a taky kolegyně přicházejí do jiného stavu jedna po druhé a já - nejstarší mezi nimi - kde nic tu nic...
Omlouvám se, musela jsem si vylít srdce. Nejvíc mě to mrzí v souvislosti s manželem, hodně ho to trápí, chtěla bych ho potěšit potomkem, byl by (a věřím že i jednou bude!!!) skvělým tátou.
Držte se, hodně sluníčka v duši
Blanka

rioko
15. říj 2010

ahoj holky tak jsem byla na krvi, výsledky zatím nevím ale říkal mi že šance je mizivá když už mám silný menzes, ale to mi bylo jasné
dál jsme se domluvili na 2-3 IUI ale bez stimulky k vůli tomu OHSS, šance není nic moc, ten spg nakonec není sice tak špatný, ale u mě je problém v tom nedozrávání vajíček, říkal že to bylo vidět u v tom že z těch 11 zbyly jen 2 embrya, že chyba byla ve vajíčkách, takže tak za 10 -12 dní půjdu na IUI ale když nebudu ani brát nic na stimulaci tak to je fakt celkem nízká šance, ale zase lepší než nic, přirozeně prý ta naděje není skoro vůbec

veria
15. říj 2010

Rio, mluvila si s Crhou? No ale něco ti při tom IUI musí dát na dozrání vajíček, to by snad jinak nemělo smysl, jestli ti nedozrávají sama, ne?
No vzpomeň na mně minule, krámy jak sviňa a pak 236 hcg....no ale šlo to pryč, stejně, bylo špatné. To radši, když to nevyjde vůbec, než to co jsem si zas prožila s tím špatně vyvíjejícím se bazmekem.

Sblanch - zatím klid, většina má normální křeče jak na MS, i když jsou pak těhotné. I já to tak měla. Tak zatím neházej zbraň do obilí, joo?? 😉

rioko
15. říj 2010

@veria jo mluvila jsem s Crhou a říkal mi že teď právě jsou po OHSS a stimulce vaječníky víc nabuzené a že mi nemůže dát nic ta dva-tři měsíce než to odezní takže to zkusíme tak a pak uvidíme, ale já tomu moc nevěřím

veria
15. říj 2010

Hm, tak to já taky moc ne. A budou tě aspoň sledovat utz, jestli nastala ovulace?

rioko
15. říj 2010

no to budou ale podle mě já mám ovulaci dřív než mi dělávali IUI ale pojistíme to i doma, no asi lepší než fakt nedělat nic, i když m. nadšený není že bude muset víckrát na doběr

veria
15. říj 2010

No tak jestli máš ovulaci, tak šance jistě je!
Ale dala bych si být tebou aspoň měsíc odfrk od všeho. Nač se do toho hnát hned teď. Vždyť je to na nervy.

rioko
15. říj 2010

@veria no mě to právě doporučoval teď kdy jsou ještě vaječníky nastimulované a šance je malinko větší

lucka.adis
15. říj 2010

Ahoj holky, nevěšte hlavu... je mi jasný, že to dokáže zamávat s psychikou. Já sama jsem si to také prožila a vím, jaké to pro vás je, když je bohužel neúspěch a vy jste v to tolik věřili.
... to, že Vám na Obi řeknou, že početí přirozeným způsobem, je pro Vás tabu, tak tomu až tak nevěřte. Já sama jsem důkazem a to jsem otěhotněla už při stimulaci, ještě před OPU. Což by se stávat nemělo, ale stalo se...

Věřím, že vy všechny co tu jste, budete ty NEJ MÁMY pod sluncem!!! Moc Vám kočky držím palce a přeji hodně sil do dalších pokusů.

sysysy
15. říj 2010

@sblanch - příznaky na těhu a MS jsou totožné, takže buď zatím v klidu 😉 Já se kolem 6dne od ET oházela jako vždy před MS, tak jsem taky házela flintu do žita a pozorovala jsem na sobě snad všechny typické příznaky MS.... A vidíš, nakonec je z toho těhu 😉

kobla
15. říj 2010

Ahoj holky.Rio a Maji,je mi moc líto,že to asi nevyšlo.Taky jsem dnes byla na Obi.Na UTZ a horm profil. Dr Vránovi se nelíbila moje děloha,porád se ptal,jestli beru nějaké léky,tak nevím,co si o tom mám myslet.Jsem zvedavá,co tomu řekne dr Cadová za 10dnu. Nevím,jestli pomuže zmena Caru psychicky. Když mluvím za sebe,mně by krok do neznáma spíš rozhodil.Na tom Obi to duvěrně znám. A ty metody jsou podle mně všude stejné a jen ta omáčka okolo je jiná. A navíc ty sestřičky na odd 16 jsou podle mně skvelé. Možná zahranicní kliniky jsou o kus dál.Známá na jedné byla,odebrali ji 40 vajíček vajícek,bez hyperstim syndromu a prý mají jinou techniku odběru,Víc nevím. A RIO,uplně tě chápu. Taky mám doma už chlapečka a představa,že už nebudu těhotná mně hodně trápí.Taky bych si to přála ještě jednou zažít. V prosinci snad začnu stimulovat.Už ted se ale bojím jak to dopadne,protože špatný výsledek už bude jednou provždy definitivní. A Rio a Maji, jsem smutná s váma

mirenkam
15. říj 2010

Ahoj, já jsem na Obi také moc spokojená, i když se nám zatím nedaří 😨 1. IVF bylo v jiném CARu (1ET a 1 KET) a tam i přes nepovedý 1. IVF nás chtěli hnát hned do dalšího, aniž by se snažili najít příčinu nebo udělali nějaká vyšetření....Na Obi už chodíme asi 9 měsíců a skoro půl roku byla různá vyšetření - SPG, urologie, genetika, imunologie, horm. profily, UZ....Teď už máme po druhém IVF (tentokrát na Obi - v srpnu) - bohužel bez úspěchu. Máme ještě 3 embrya zamražený a teď v říjnu jsem měla jít na KET, ale protože jsem se na to ještě moc po neúspěchu necítila, tak jsem ho raději odložila.... Jsme rádi, že jsme na Obi a dost nás mrzí, že jsme ztratili jeden pokus hrazený pojišťovnou v minulém CARu....Myslím si, že na Obi jsou prostě větší odborníci než v soukormých CARech, kde chtějí hlavně peníze a potřebují si na sebe vydělat... nehledají příčiny problémů, pacienty nepošlou a ani jim nedoporučí nějaká vyšetření.....

sysysy
16. říj 2010

souhlasím s mirenkam - mě v Repromedě hned hnali na IVF, kdežto na OBI mi rovnou řekli, že to je až poslední řešení a je spousta jiných způsobů jak dospět k těhotenství...... No, ale i když jsem na konec u IVF skončila, vím, že jsem před tím udělala všechno možné, abych otěhotněla "přirozeně"....

chanel
17. říj 2010

@lucka.adis Luci, Ty jsi hodná, dík za vzpomenutí🙂)), jak se má malinká??? Všechno v pořádku??? Já ted mám před sebou léčbu a pak bud přirozeně nebo minimálka.
Holky jak se tady bavíte o OBi, tak bych k tomu taky chtěla něco říct: i když lékaři a celý personál byl skvělý a nemůžu si stěžovat , tak stejně o co jsem si neřekla, (genetika, imunologie....apod.) nebylo. Když jsem prosila dr., před 3 ivf, že bych chtěla zkusit minimálku, že těch silných hormonů mám dost, tak prý až vše vyčerpám.....když jsem šla na schůzku do RF,měli na to jiný názor a jsem jim vděčná za všechno, hlavně za to, že mě konečně operoval odborník a mám břicho vyčištěné, sám mi řekl, že s tím co jsem v něm měla nešlo otěhotnět ani při ivf:((, to je hrůza když to slyšíte. Pak mi řekl, že když je neprůchozí vejcovod musí se odstranit, že při ivf dochází k mimoděl...nebudu tady nic rozvádět. Mrzí mně, že při první LSK na Obi, byli schopni odstranit jen cystu, srůsty a vejcovod nechali....a IUI byl pro mě výsměch.Ale chápu, že holkám co se podařilo, tak se těší.To by se těšil každý.....doufám, že se na mě nestrhne vlna kritiky.Je to jen můj názor, jsem taky vyjímečný případ, protože jsem měla vážné problémy.

chanel
17. říj 2010

@rioko nechceš kontakt na pimáře,který mě operoval, poradíš se, třeba se s tím PCO,dá něco dělat

rioko
17. říj 2010

@chanel díky budeš hodná napiš mi ho do IP - a on je z Reprofitu nebo odkud?

chanel
17. říj 2010

@rioko píšu ip

sblanch
17. říj 2010

@sysysy jak se zdá, tak máme s Obi každá jinou zkušenost. Z první doktorky na Obi (nemůžu si bohužel vzpomenout na jméno, nebyla ale na 16, ale v ordinaci v 3. patře nad kartotékou) jsem byla vyloženě šokovaná - bez toho aby o mě něco víc věděla mi hned tvrdila, že to bez IVF nepůjde... Navíc na mě měla 5 min. času a já tam čekala přes hodinu a půl... Po cca roce jsem přešla na 16 k dr. Vránovi, který měl úplně opačný přístup - jít od minima (dle předpokladu ovu bez stimulace opravdu nebyla...) a při nejhorším skončit u IVF (taky to tak dopadlo...)
Takže co doktor, to jiný přístup k pacientovi. Co mě ale vadí je absence snahy o hledání jiných příčin... Takže pokud to teď nedopadne, asi požádám o laparku, pro jistotu. Taky uvažuju o genetice... Nevíte - stojí to něco? A jak to dlouho trvá?
Ale i přesto si myslím, že jsou to největší profíci a rozhodně nezůstávají na místě, ale pořád se učí.

majka43
17. říj 2010

@sblanch Genetiku má každý jednou za život zdarma. Jinak stojí 14 tisíc, alespoň tak mi to tvrdili v Repromedě. Nech si jí určitě udělat.

majka43
17. říj 2010

@sblanch Dokud jí pojišťovna proplácí, nevíš, co bude za rok.

janajaninka
18. říj 2010

Ahoj holky, mrzí mě že vám to nevyšlo ☹ . Jo, známe to všechny, mně vždycky hrozně pomohlo najít si okamžitě něco, co mě na stoprocent zaměstnalo.. vlastně to přispělo asi i k tomu, že nám to napočtvrté klaplo, neměla jsem vůbec čas na to myslet, na každou injekci jsem si musela dávat upomínku do telefonu, vlastně se nám to zrovna ani tak moc nehodilo 😉 . Asi je to prostě o té psychice, i když si pamatuju, jak jsem to nesnášela, když mi někdo tvrdil, že až na to nebudu myslet tak to vyjde... Jinak já mám za sebou desátý týden, ale taky už jsem si prožila pěkné šoky. Musela jsem vyměnit gynekologa, protože mi našli pozitivní toxoplasmozu a jeho hodnocení bylo, že to vidí na antibiotika, infekční kliniku a nevylučuje ani poškození plodu.. Takže jsem v prvním šoku brečela, pak naštěstí zvítězila moje bojovnost a začala jsem pátrat, jak to vlastně je, co mi hrozí atd. O toxoplasmoze koluje hrozně moc mýtů, co je ale pravda je, že v případě že máte akutní toxoplasmozu, může nastat předčasný potrat, nemusí se dařit IVF či vznikají zamlklá těhotenství. Takže doporučuju - nechte si také u svého obvodního lékaře odebrat testy na toxplasmozu, může to něco vysvětlit. Jinak jediný seriozní web na toto téma je http://toxoplasmoza.cz/, můj dotaz v poradně je první.

kobla
18. říj 2010

Ahoj holky,na CT1 je v SAMA DOMA celotýdenní téma- NEPLODNOST. Jestli máte možnost se koukat,třeba zachytíte něco,co ještě nevíte...

sajmona
20. říj 2010

ahoj holčiny 😉 majka a rio 😒 co na to říct,vím jak se cítíte. 😒
já už jsem konečně zase doma a tak si vás tak pročítám a uvažuju,jestli mám do toho jít a nebo ne...mám těch 5 zmrzlinek,ale bojim bojim....holky nevíte jak je to s tím rozmražením??To je rozmrazí všechny a nebo jak já budu chtít??třeba po jednom??
@chanel to je dobře že jsi ok a taky tak nějak z tebe cítím pozitivum... jsi bojovnice 😉
a co chrobi? co novýho??

sblanch
20. říj 2010

@sajmona ahojky, já měla 3 a to ve dvou peletách, či jak tomu říkají - v jedné 2 a jednoho zmrzlíka samostatně. Řekli mi, že rozmrazí 2 embrya a pokud nebudou dobrá, tak zkusí to 3. - ale to nakonec nebude potřeba. Myslím, že tobě to řeknou taky tak.
Jinak nevím, co si s u sebe s případným těhu myslet... K optimismu mě vedla absence MS (v předchozích pokusech vždy přišla dřív, než jsem měla kontrolu), tak jsem si blbá udělala tt... Ten méně citlivý, na 25 mIU/ml. No čárka druhá tam nebyla, max. malinkatý duch... S velkou fantazií. Takže bylo po euforii. Rozhodne se zítra, jdu na kontrolu...
Tak snad příště.
Přeju všem hodně sluníčka

chrobacek
21. říj 2010

čau kočky... ta vidím, že to tu nějak s radostnýma zprávama vázne... tak šup šup někdo to prolomte 😉 monulkab je na řadě 😉 😀

jinak já mám tento týden po všech kontrolách a všechno klape tak jak má tak ani nemůžu popsat jaký mám klid na duši 🙂

kobla
21. říj 2010

Chrobacek,moc gratuluju ke zdravému párečku a Sblanch držím pesti při dnešních odběrech. Já jdu v uterý odp k dr Cadove a už se těším,jak mi to naplánuje.Snad už odejdu s receptem na antiko. Nevíte,kdo ted delá ty pohovory a konzultace po dopoledních ultrazvucích? Myslím na Obi?