CAR Obilný Trh Brno II.

hanulamarkova
16. čer 2009

Ahoj holky z Obi šup sem ať máme dostatek prostoru. 🙂

vanilka31
13. říj 2011

@marketabart. Díky moc za odpověď!

pupidu
13. říj 2011

Tak se mi začíná pomaličku rozjasňovat
@marketabart. moc děkuju za ty ceny, tak nějak jsem předpokládala, že to bude 20-30tis. 🙂 Jo, a nevíte, jestli se na Obilňáku dělá i PICSI? Co jsem vyčetla, tak je to lepší než klasická ICSI...

petruska83
13. říj 2011

Ahoj holky, už pár měsíců Vám sem nenápadně nakukuji...Jsem na tom podobně jako pupidu...Před dvěma roky mimoděložní těhu. Mám jen jeden vejcovod, letos při laparu mi řekli, že je hůř průchodný, přirozené těhu není vyloučené,ale spíš to vypadá na ivf. Připadá mi, že oni sami nevěděli, jestli to vajíčko tím vejcovodem projde nebo ne....Čekáme do března a pak se chci objednat na Obilňák. Kamarádky mi ho doporučili. Jen se Vás chci zeptat, jestli je nutné před ivf nechat odstranit špatný vejcovod nebo ne? Nevíte někdo? Těm,co už ivf podstoupili moc,moc,moc přeji, aby se zadařilo!!!

rioko
13. říj 2011

Tak já jsem na Obi začala chodit před asi 4 roky, díky nim mám 2.5 letého chlapečka po IVF. druhé IVF už úspěšné nebylo,ale určitě ne vinou CAR. Chodila jsem nejvíc na svoji žádost k docentu Crhovi, i když není moc mluvný, je to největší kapacita a věřila jsem mu vždy ny 100%. Jsou tam moc milé sestry, přístup taky super. Co mi jediné vadilo, že UTZ se dělají jen ráno do určité hodiny, to je teď pro mě problém, protože jsme se přestěhovali k Vyškovu a ze synem je to složitejší.Proto chci zkusit Uniku, na tu jsem slyšela od kamarádek taky chválu
Nás vyšlo první IVF 23700 a druhé 25000, PICSI dělají, taky jse ho podruhé měli

sysysy
13. říj 2011

@pupidu - nám PICSI nabízeli, ale nechtěli jsme....využili jsme jen ICSI a podařilo se 🙂 A ještě bych doplnila, že se platí i zamražení embryí na určitou dobu. Tuším, že za dva kousky jsem platila 3500,- Kč (nebo tak nějak).

sblanch
13. říj 2011

@vanilka31 Ahojky, s těmi zkušenostmi, to jsem asi přehnala 🙂 - nechci tady vypadat jako nějaká stará harcovnice 🙂 Ale je pravda, že jsem tam docházela celkem dlouho, skoro 3 roky...
O víkendu pracují, teda ještě v dubnu to tak bylo a nemyslím, že by to měnili. Myslím, že pracují jen do určité hodiny a možná je míň sester i doktorů. Jesli bylo v průměru i míň pacientek a tudíž se čekalo kratší dobu, to si už přesně nevybavuju, ale čekala bych, že jo.
IUI jsem neměla myslím s clostilem neměla, tak nevím...

sblanch
13. říj 2011

@marketabart. To je pravda, UTZ v neděli asi nedělají, ale myslím, že punkce nebo transfery jo, nebo ne? Aspoň v dubnu nebyl ani v neděli žádný problém.

sblanch
13. říj 2011

@pupidu Doplácí se různě, fakt podle toho co potřebuješ, když potřebuješ metodu, jejíž cena je závislá na počtu odebraných vajíček tak i podle toho apod.. Já doplácela myslím nejmíň asi 15 tis. - léky, prodloužená kultivace, asistovaný hatching (nebo jak se to píše 🙂 ) - to je myslím takový standard. Minule jsme u dvou vajíček zkusili i PICSI (embryologové vybírají spermie podle toho, jak se naváží na jakousi látku, která signalizuje, jak jsou spermie zralá) - jestli nekecám tak 4,5 tis. za jedno vajíčko.
Všechno ti řeknou doktoři - záleží co u vás dvou zjistí, že je potřeba. Myslím hlavně, jestli vám doporučí ICSI - což je metoda, kdy se oplozuje vajíčkou konkrétní spermií injekčně, používá se to u špatného spermiogramu.
Bohužel tohle všechno pojišťovna nehradí a je toho ještě mnohem víc...

sblanch
13. říj 2011

@petruska83 Myslím, že odstraňovat neprůchodný vejcovod při IVF je blbost, ale jsem laik. Jen mě nějak nenapadá, proč by to doktoři měli dělat, vždyť to ničemu nevadí, že je neprůchodný, při IVF není stejně potřeba a nijak tam nevadí. Hodně štěstí, třeba se to do března podaří samo bez doktorů 🙂

rioko
13. říj 2011

@sblanch někdy se odstraňuje protože prý hrozí mimoděložní těhu

majka43
13. říj 2011

@pupidu Já byla na Obilním dvakrát, na IVF s darovanými oocyty. Teď chodím do Jihlavy a tam jsem spokojená. Chodím jenom k jednomu lékaři a nestřídá se jich na mě pět.
Co je dobrý na Obilním, tak to,že je asi nejlevnější.

majka43
13. říj 2011

@rioko Ahoj, jak se máš?

sblanch
13. říj 2011

@rioko fakt??? Tak to se omlouvám, to jsem nevěděla. Ale když není neprůchodný na 100% tak se mi to zdá stejně divné...

majka43
13. říj 2011

@sblanch Já jsem zase slyšela, že z nich jde nějaká tekutina, která zabíjí embryjka, ale jesti je to pravda, to nevím. Já mám neprůchodný oba dva a nikdo nemluvil o tom, že by my je odstranily.

pupidu
14. říj 2011

@majka43 Já mám taky neprůchodný oba dva a nechali mi je tam 🙂 Ale je neuvěřitelný, jak se ti doktoři jistí - do propouštěcích papírů mi mj. napsali, že pravděpodobnost spontánního početí je možná. Když jsem si to přečetla, tak mě to normálně rozbrečelo...Bylo by to nádherný, ale vzhledem k tomu jejich komentáři výsledků operace mi to přijde jako planá naděje.
A to ICSI není klasika? Jo, holky, píšete, že Obilňák je z CARů v Brně zřejmě nejlevnější - ale je tam opravdu tak velký finanční rozdíl? Jen tak pro představu. Zatím to plánujeme udělat tak, že zůstaneme na Obilňáku a jinou kliniku bychom zvolili, až kdyby nám tam něco nesedělo.

petruska83
14. říj 2011

@pupidu Jo, já si taky nejsem moc jistá tím výsledkem laparoskopie,co mi dělali v červnu, ale úplně neprůchodný ho určitě nemám...Tekutina sice vejcovodem prošla,ale prý museli přitlačit a jestli to vajíčko tím vejcovodem projde, to neví nikdo ani sami doktoři...Tak mi to připadalo. Ještě mi odstraňovali spoustu srůstů a jsem po laparu teprve 4 měsíce. Ale ještě pár měsíců počkám a na jaře se objednám na obilňák, pokud neotěhotním...Já jsem někde vyčetla, že když máš neprůchodný nebo špatně průchodný vejcovod, že se ti tam hromadí nějaká tekutina a mohla by to embrio vyplavit a taky hrozí samozřejmě mimoděložní těhu...Tak mám z toho strach, pokud by mi chtěli před ivf vejcovod odstranit, nemám na laparo dobré vzpomínky...☹

pupidu
14. říj 2011

@petruska83 Mně teda řekli, že mám ty vejcovody úplně neprůchodný, tekutina prý neprošla vůbec ☹ Ale vůbec třeba nerozumím tomu, proč srůsty odstranit jdou, ale zprůchodnit je nejde...Zítra vysadím HA a nechám tělo vyčistit, než se do něčeho pustíme. Na druhou stranu, nejradši bych začala co nejdřív...

majka43
14. říj 2011

@pupidu A odkud jsi?

petruska83
14. říj 2011

@pupidu To ti věřím, mně kdyby řekli, že tekutina neprošla vůbec, tak bych na to šla taky co nejdřív, zatím ještě doufám....Ale je třeba zajímavé, že já měla taky cystu a pak měla mimoděložní těhu díky špatnému vejcovodu, takže kdo ví, jestli tvoření cyst nemá něco společného i s těma vejcovodama....Ale osobně si myslím, že dlouho čekat na ivf nebudeš...Já byla měsíc po laparu úplně v pohodě.

pupidu
14. říj 2011

@majka43 Bydlím asi 20km od Brna.
@petruska83 Teď jsem se vrátila od doktora (vytahoval mi stehy) a manžel, který byl se mnou, mi cestou řekl, že by chtěl tak půl roku počkat, abych si vyčistila tělo od HA a zkusit, jestli nám to nepůjde přirozeně a až pak že by zkusil IVF...No, jeho přání je mi "rozkazem"...

petruska83
14. říj 2011

@pupidu Tak záleží taky, jak to cítíš ty, jestli chceš čekat nebo ne? A tělo se od HA tak dlouho čistit nemusí, stačí jeden cyklus....Ale chápu, že chlapom se do toho moc nechce, můj manža má z obi tak hrůzu.🙂

elennka
14. říj 2011

@pupidu myslím si, že Obilňák je již na podobné úrovni jako ostatní CARy a bohužel si taktéž účtuje některé věci, které má souběžně hrazené od pojištovny.. Dobré je se poptat na příslušné zdravotní pojištovně..

pupidu
17. říj 2011

@elennka Myslíš, že by si započítali i věci, které jsou hrazené? Že by měli tolik drzosti? 😲

elennka
17. říj 2011

bohužel ano, kamarádce se to stalo u IUI- a potom doklad napíší doplatek IVF, a když se na to byla ptát na pojištovnu, tak jí řekli, co je hrazené a co ne. Tak si dávat pozor a nejlépe se informovat dopředu u tvé pojištovny.

petruska83
17. říj 2011

@elennka Tak to je mazec....

vanilka31
17. říj 2011

@elennka A co doplácela u IUI? Já se tam teď na IUI chystám...

elennka
17. říj 2011

doplácela injekce- které měla mít na pojištovnu- asi 5 ampulí, ty měla mít hrazené na pojištovnu. Ono se nadává na soukromé Cary, jak vydělávají, přitom to dělají i státní Cary bohužel.

rioko
17. říj 2011

jenže IUI s injekcemi je placené normálně pokud je IUI s lékama tak na Obi se neplastí - s práškama nic, v soukromém CAR ale i za IUI s práškama ano 1000 nebo někde i víc

elennka
17. říj 2011

to ano, ale i IUI s injekcemi proplácí pojištovna určitou dávku injekcí, já se na to před pár měsíci byla ptát. Kamarádku ošidili s počtem injekcí. Jinak i za IUI s clostilem chtěli něco zaplatit, přitom na pojištovně mě říkali, že je hrazená celá...

vanilka31
18. říj 2011

Tak to jsem teda zvědavá, jestli po mě budou za IUI s clostilem něco chtít, když to je hrazené. Navíc mi 12. dc ultrazvuk vychází na sobotu, nevíte, jestli pracujou?
To je hrůza, jak všude šidijou! Asi sází na to, že to člověk nezjistí, pač se v tom nevyzná.